İçeriğe Yönlendir

Türbülat&#246r

Hasan Basri Bayraktar

Recommended Posts

Hasan Basri Bayraktar

Yok Çağlar Abi.Psikolojik değil...Gerçekten az yaktırdı...Ama zamanla sanırım bi yerleri tıkadı.5,2 ler 6,5 lere yükseldi.Cihaz söküldü 5,2 ler gene yakalandı.Santa fe ye takılanı zaten ilk 500 km de söktük çünkü arabayı boğdu...Comboyu yüksek devirlere çıkarmadığımız için bu etkiyi yapmadı.

Yorum bağlantısı
Yiğitcan Coşar

Zaten durum şu ki bi yerden kazanılan enerji başka bir yerden kaybedilir. Fizik kanunudur. Güçten düşen motor tabikide az yakar. Ayhanda başından beri gerekli açıklamaları yaptı.

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Osman Doğdaş
Yok Çağlar Abi.Psikolojik değil...Gerçekten az yaktırdı...Ama zamanla sanırım bi yerleri tıkadı.5,2 ler 6,5 lere yükseldi.Cihaz söküldü 5,2 ler gene yakalandı.Santa fe ye takılanı zaten ilk 500 km de söktük çünkü arabayı boğdu...Comboyu yüksek devirlere çıkarmadığımız için bu etkiyi yapmadı.

Hasan bey zamanla hava filtreniz tıkanmış olabilir faturayı cihaza kesmeseydiniz keşke kocaelinde bu cihazı taktığımız araçların resmini yayınlıyoruz adresinde yerel basındada haber olarak yeraldı ayrıca bugün pejo servisinde bakım yapılan bir pejo 306 1.8 motor gördüm orjinal hava borusunun üzerinde türbülatörün aynısı var o resimde deminki verdiğim linkte mevcut bazı arkadaşlar yanlış anladı burda pazarlamaya çalışıyoruz zannetti biz sadece gördüğümüz şeyleri paylaşmıştık halbuki.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Aynısı derken, Ferraride de piston, enjektör var, tdci motorda da. Daha çok aerodinamik ile ilgili, veya başka bir deyiş ile: Mustang de de arka spoiler var, Subaru da da (fabrikasyon), ama bir tanesi yere bastırır, diğer kaldırır, yani birisi yol tutuş için, diğeri max. hızı yükseltmek için.

Yorum bağlantısı
  • 2 yıl sonra...
Taner Kızılkor

"Yüksek devirde kullanırsanız sorun yaratıyor bu nedenle düşük devirde kullanılmalı araç" diye bu konunun başında yazmışlar. Ya zaten ben devri düşürürsem sakin kullanırsam yakıt tasarrufu yaparım ürün yüksek devirde sorun çıkararak bunu mu hatırlatıyor bana? :mamba:

Bırakın kafa karıştırmayın! :B)

Yorum bağlantısı
Hasan Basri Bayraktar

Bu türbülatörü kullanan combocu arkadaş şimdinin az yaktıran focus duayeni Ruhan :D ...Ve açıkladım... :tongue:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...