İçeriğe Yönlendir

Cila markası &#246nerileri

Yakup Amanvermez

Recommended Posts

Hilmi Kuş

kesinlikle turtlewax.veya sonax ta olabilir.ama turtlewax ı uygulamak daha kolay oluyor.özellikle nano cila alırsanız çok memnun kalırsınız ben şu an turtlewax ın teflon cilasını kullanıyorum.çok memnunum.bu zamana kadar cbs,sonax ve tutlewax kullandım en iyisi turtlewax...

Yorum bağlantısı
Murat Akaloğlu

uygun fiyat ve kaliteli olsun diyosan, çbs teflon cilayı tavsiye ederim...

Yorum bağlantısı
Dimitri Hristofyas

Turtle wax kullanıyordum.Geçenelerde Arexon (yada Arexons hemen hatırlayamadım)aldım.Ucuz ve kaliteli bir ürün izlenimi bıraktı bende.

Yorum bağlantısı
Yakup Amanvermez

Arkadaşlar özellikle meguiars markasına ait ürünlerle ilgili oldukça olumlu referanslar mevcut.Meguiars bu alanda gerçekten oldukça hatırı sayılır bir konuma sahip olup markalar sıralamasında belki de ilk üçe girer.Bu markaya ait ürünler de fiyat olarak diğer marka ürünlerine kıyasla oldukça yüksek.Yorumlardan da yola çıkarak iyi olduğunu düşündüğüm Alman üretimi Rex adlı 4 mevsim koruma cilasını sipariş ettim.Sonuçları sizinle hem yazılı hem de görsel olarak paylaşırım.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ezginler

Bende aracıma bu günlerde cila atmak istiyorum Sonax iyi oldugunu duydum tercihim sonax olacak :)

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Koray Kahraman

Ben kendi aracıma 2 seferdir Car-Lack 68 Nano Systematic Care uyguluyorum ve çok memnunum.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

ara bolsa zevk için meguiars, yoksa sonax ve turtlewax, bu ikisi yeter, düzgün uygulandığında meguiars' tan farkları yoktur, boşa abartıp pahalı markalara çok para vermeye değmez, çoğunu kullanmış biri olarak gerek yok diyorum.

Örneğin Meguiars trim detaileri ele alalım, sürünce vay be dersiniz, ama etkisi TurtleWax F21 süper portectant kadar sürmez, bunun gibi bir sürü şey var, meguiars kötü demiyorum, çok iyi markadır, ama sonax ve turtle da geri kalmaz.

Yorum bağlantısı
Eray Sireli

Şu cila işinden anlayan, wax bilmemne gibi söylemesi havalı malzemelerle tanışık arkadaşlardan bir tanesi, kullanılan ürün linkleriyle beraber, uygulamaları adım adım anlatsa da biz de uygulasak :D

Bana kalsa çbs en iyisi :lol:

Yorum bağlantısı
Akan Belen
Şu cila işinden anlayan, wax bilmemne gibi söylemesi havalı malzemelerle tanışık arkadaşlardan bir tanesi, kullanılan ürün linkleriyle beraber, uygulamaları adım adım anlatsa da biz de uygulasak :p

Bana kalsa çbs en iyisi :crazy:

+1978

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

İşte anlatım: arabayı turtle wax zip cilalı şampuanla yıkayın ve kurutun, sonra sonax 1 numara nano cilayı uygulama pediyle fazla bastırmadan parça parça dairesel olarak sürün, mesela kaputa sürün azıcık bekleyip mikrofiber bezle fazla bastırmadan parlatın, diğer kısımlarada aynını yapın, sonra arac- 2-3 gün yıkamayın cila kurusun, sonra tekrar yıkayın ve arexon pasta wax ı aynı şekilde cila pediyle kısım kısım uygulayın ve aracı 2-3 gün yıkamayın.

Böylece aracınız 6 ay kadar korumada kalır, boyanız iyi durumdaysa bu uygulama yeterli gelecektir, abartmaya gerek yoktur. 4-6 ay aralıkla uygulamayı tekrarlayın ve aracınızı hep cilalı şampuanla ve sünger yada mikrofiber eldivenle yıkayın.

3-4 yaşındaki ve önceden cila atılmamış bir araca hangisi kullanılmalı?

1-seçenek bir

2-seçenek iki

Seçenek 1 normal boyalar içindir, sen 2. yi almalısın, yalnız bundan önce Sonax Xtreme Nano Parlatıcı Ve Koruyucu Cila 1 bunu kullan http://www.hepsiburada.com/Liste/sonax-xtr...goryId=20035736 , 2-3 arabayı yıkama ve sonrasında 2. seçenekteki wax ı uygula.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...