İçeriğe Yönlendir

Koyu renklere boya koruması şartmıdır ?

Bora Akbaş

Recommended Posts

Bora Akbaş

Arkaaşlar 23 temmuzda 2009 115 ps Ttanyum X Fırtına Gri Focus aldım.Bazı yerlerde koyu renklere boya koruma yaptırmanın çok önemli olduğu yazıyordu.Gerçektende bazı koyu arabaların boyalarının çizik çizik olduğunu gödüm. Benimde yaptırmam lazımmı?Lazımsa Ankarada en iyi nerede boya koruma yaptırabilirim ve bana kaça mal olur?Ayrıca boya koruma dışında ne yapmamı tavsiye edersiniz? :kutlama:

Yorum bağlantısı

Peugeottu sanırım Ziebartta boya koruma yaptırmanızı tavsiye ederim. Maliyet olarak detaylı iç temizlik motor temizliği diamond gloss boya koruma toplam 500Tl gibi bir rakamdı. Ben renk ayırmaksızın yeni arabaların tümünde boya koruma tavsiye ediyorum. Zira o kuşların nasıl bir yapısı varsa boyayı kirtlettikleri gibi yakıyorlar.

Yorum bağlantısı
Çağatay Demir

Benim aracımda Fırtına gri Fiesta. 1 sene önce bu zamanlar boya koruma yaptırmıştım. Çok farkediyor tavsiye ederim.

Yorum bağlantısı
Mustafa Akarslan
peki her yıl yaptırmanın zararı olurmu ?

her yıl yenilemeniz gerekiyor.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Kaliteli cila alın ayrıca her yıkamada hızlı cila kullanınki alttaki esas cila eskimesin, bu şekilde yılda bir kez normal cila yaparak sürekli boya koruması yapmış olursunuz, aldığınız cilada en önemli unsur UV koruma olmasıdır, yoksa koruma çizilmeye yada taş sıçramasına falan etkili değil bildiğiniz üzre, boyayı öldüren güneş ışınları ve asitli etmenlerdir, örneğin kuş pisliği gibi. Ziebart gibi yerlere gidip bi sürü para vermeye değmez, hadi ille olsun derseniz sonax ta falan yaptırın, sonrasında hep kendiniz yapın, araba eskiyene kadar bir daha yaptımanıza gerek yok zaten.

Yorum bağlantısı
Çağatay Demir
Bir sonraki aracım yine sıfır olursa eğer, ilk yapacağım iş, teslim aldığım gün boya koruma yaptırmak olur.

+1000

Yorum bağlantısı
Kaliteli cila alın ayrıca her yıkamada hızlı cila kullanınki alttaki esas cila eskimesin, bu şekilde yılda bir kez normal cila yaparak sürekli boya koruması yapmış olursunuz, aldığınız cilada en önemli unsur UV koruma olmasıdır, yoksa koruma çizilmeye yada taş sıçramasına falan etkili değil bildiğiniz üzre, boyayı öldüren güneş ışınları ve asitli etmenlerdir, örneğin kuş pisliği gibi. Ziebart gibi yerlere gidip bi sürü para vermeye değmez, hadi ille olsun derseniz sonax ta falan yaptırın, sonrasında hep kendiniz yapın, araba eskiyene kadar bir daha yaptımanıza gerek yok zaten.

Ali abi sen bari yapma. Bu işi yaptıran bu kadar memnun insan varken neden ziebart'a para verilmesin. Kaldı ki sonax daha çok araç yıkama sistemi gibi çalışıyor. Senin evde uyguladığın cilalar birebir ziebartı tutacak mı? Hiç sanmıyorum. Bu kadar insan yaptırıp memnun kalıyorsa yapılanla yapılmayan arasında gözle görülür fark varsa neden yaptırılmasın. Bu tarz söylemler hiç hoşuma gitmiyor insanları yanlış yönlendirmeyelim.

Bir sonraki aracım yine sıfır olursa eğer, ilk yapacağım iş, teslim aldığım gün boya koruma yaptırmak olur.

Sefa abi +10000 diyorum. Kesinlikle sıfır aldığım aracım olursa showroom'dan çıkar çıkmaz ilk yapacağım işlem olacak.

Yorum bağlantısı
Bora Akbaş

Ziebart nıdır en iyisi? Bide sadece boya koruma istiyorum ben haliyle.Araba daha 530 km de,motor ve detaylı iç temizlik yaptıracak halim yok. Sadece boya koruma bana kaça patlar?

Yorum bağlantısı
Ziebart nıdır en iyisi? Bide sadece boya koruma istiyorum ben haliyle.Araba daha 530 km de,motor ve detaylı iç temizlik yaptıracak halim yok. Sadece boya koruma bana kaça patlar?

En iyisi diye bir kural yok ama işinin ehlidir. Firma adından çok yapılan istasyonun işçiliği önemlidir. Ziebart tercih etmeniz yararnıza olur. Fiyat olarak yeni araç için sitesinde Diamond gloss boya koruma 469Tl(kdv dahil) fiyat yazmışlar. Aşağıdaki linkten fiyatlara göz atabilirsiniz.

http://www.ziebart.com.tr/icerikg2.asp?id=719

Yorum bağlantısı
Bora Akbaş
En iyisi diye bir kural yok ama işinin ehlidir. Firma adından çok yapılan istasyonun işçiliği önemlidir. Ziebart tercih etmeniz yararnıza olur. Fiyat olarak yeni araç için sitesinde Diamond gloss boya koruma 469Tl(kdv dahil) fiyat yazmışlar. Aşağıdaki linkten fiyatlara göz atabilirsiniz.

http://www.ziebart.com.tr/icerikg2.asp?id=719

Çok yararlı ir bilgi oldu,çok sağol arkadaşım.Teşekkürler... :D

Yorum bağlantısı
Çağatay Demir

Ben Ziebart yaptırmıştım çok memnun kaldım. Ama en iyisi en kötüsü nasıl seçilir bilmem :nazar:

Yorum bağlantısı
Yaptırmadan önce "Geç bunları Mayk, para tuzağı bunlar" diyenlerdendim. Önceleri sonaxın hızlı cilasını ve pek çok ürününü 2şer 3er kutu kullanmıştım ve memnundum fakat zibarta araba girip çıktıktan sonra sonax bana sinek siklet gibi geldi. Ziebartın para tuzağı olduğunu düşünmüyorum. Bariz fark var.

+26

Doğru söze ne denir ki...

Yorum bağlantısı
Bora Akbaş

Zibart tavsiyesi çoğunlukta.Ama çok para istiyorlar be abi. Fakat en doğrusu da Ziebart sanırım. İlgilenen ve bilgi veren Tüm arkadaşlara çok teşekkür ederim. İyiki varsınız. :unsure2:

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...