İçeriğe Yönlendir

Ford Binek TDCI Motorlarının Ömrü

Guest Aydan Tambay

Recommended Posts

Guest Aydan Tambay

başka bir sitede okumuştum. kiralama şirketinde 2003 model comfort 430.000 km de imiş, yeni yeni yağ eksiltmeye başlamış. konuyla ilgisi olnlar buraya lütfen!...

Yorum bağlantısı
Guest Aydan Tambay

ideal devir aralığı 2000-4000 olması lazım. ama ben hep 2000-3000 arası kullanıyorum. bence kiralık olmasına rağmen 430 bin yapması çok iyi. clio lar 150 binde ve passat dizeller yaklaşık 200 binde motor yaptırıyor.

yani öyle duydum.

Yorum bağlantısı
Melih Uyar

abicim bu focusların motoru gerçekten çok güzel 700.000 km gider düzgün kullanımda

Yorum bağlantısı
Guest Aydan Tambay

arkadaşlar! yorumlardan ziyade, çevrenizde km si yüksek focu var mı ve şikayet konularını yazarsanız hepimiz için daha faydalı olacağını düşünüyorum. gerçi şu ortamda, eskisi gibi arabayı çok uzun süreli kullanma alışkanlığımız kalmadı.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Doğan 500k yapar, zaten sıfırdan itibaren yağ eklemeye alışık olunca.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Yağsız, susuz bilems giderdi bu Tofaşlar. 50 km susuz gidip sonrasında haftasonu bir iş gününde yeni kapak conta ve devam yaptığımı bilirim.

Yorum bağlantısı
Guest Aydan Tambay

Focus 1 in motor rektefiyesi kaça maloluyar bilgisi olan var mı acaba? (parçalarının tamamını orjinal olmak kaydı ile)

Yorum bağlantısı
Ömer Çıkmazkara

dayımda 2000 mod 1.8 dizel var 90hp lik 250bin km de daha arabanın aküsü ve bujileri orjinal hiç değişmedi. çalışırken zorlanmaya başladı artık değişmesi lazım şu sıralar. bence rahat 500bin devirir.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
dayımda 2000 mod 1.8 dizel var 90hp lik 250bin km de daha arabanın aküsü ve bujileri orjinal hiç değişmedi. çalışırken zorlanmaya başladı artık değişmesi lazım şu sıralar. bence rahat 500bin devirir.

Hımm. dizel ve buji... Kızdırma bujisi dediklerimi bu...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ömer Çıkmazkara
Hımm. dizel ve buji... Kızdırma bujisi dediklerimi bu...

valla o kadarını bilmiorm abi :D

Yorum bağlantısı
Barbaros Gökçekurt

benim araç daha 75000 de okadar yol yapıncaya kadar bende kalacağını sanmıyorum helede şu yeni focusları görünce :nazar:

Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Levent Erdoğan

Merhaba arkadaşlar.

Tabiiki kullanmaya, periyodik bakımlarına bağlı ama şunu merak ediyorum. Fiesta TDCI motor ömrü iyi kullanmak kaydıyla kaç bine kadardır.

Yorum bağlantısı
Mustafa Yiğit

ben 320.000 km de dizel gördüm.düzgün bakım yapıldıktan sonra hiç bişey olmaz...

Yorum bağlantısı
Serkan Toker
İyi bir kullanımla 300k'i görmesi lazım, ama 100kde de motor yaptıran var.

Murat'cım 300k yarı ömrü olur bence.Az zamanda çok km.yapsın 500k rahat yapar şimdiki motorlar.Ama 10 yılda 50k binersen biraz zor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Can Karacaer

Filo arabalarına eşeğe biner gibi binilmesine rağmen sorunsuz 200k+ kmleri görüyor ve bir o kadar daha yapacak durumda oluyor satılırken. Zaten alan galericiler de 70k'ya düşürüp satıyorlar...

Ama Fiesta'nın debriyajı biraz nazlı..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Levent Erdoğan
Filo arabalarına eşeğe biner gibi binilmesine rağmen sorunsuz 200k+ kmleri görüyor ve bir o kadar daha yapacak durumda oluyor satılırken. Zaten alan galericiler de 70k'ya düşürüp satıyorlar...

Ama Fiesta'nın debriyajı biraz nazlı..

Benim için çok değerli yorumlarınız için teşekkürler arkadaşlar.

Sn. Can Karacaer bakımı olduğu sürece tabii 400 bin km. diyebilirmiyiz. Yani arkadaşın biri ısrarla ne kadar bakımlı olursa olsun (Tabii Fiesta TDCI için sözüm) 150 yi görürse öpde başına koy lafını edince. Bende acabamı..... dedim ve o nedenle yazdım. 150 bin çok komik geldi bana.

Birde galericiler 70 km. olayını çok duydum. İnsafsızlar........

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Nuri Başer

Bizim taksidolmuştan çıkma bi doğan vardı.. 800.000 i devirmişti :clapping: :clapping: alan adam hala kullanıyor.. ekvatorda dünyanın çevresi 40.000 km :clapping: :clapping: 20 kez dolanmış.... :s

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Önder Kayta

Focusu ilk defa kullanıyorum ancak sattığım astra 1.4 motordu 2000 model ve 180.000 km de alıcı servisten motor %75 sağlıklı olarak bilgi almıştı.

Yorum bağlantısı
Hasan Basri Bayraktar

Focusu bilmemde iki gün önce 357 bin km de toyota gördüm. araba hala taş gibi duruyordu.Benim spring sattığımda 250bin deydı ve daha baskı balata değişmemişti.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Necat Ertan

İstanbuldaki arkadaşıma ait vakti zamanında sıfır km olarak satın aldıkları 94 model Opel Astra şuanda 400bin km.yi devirdi.

Yorum bağlantısı
Onur Göktepe

bizim şirkette var 2000 model focus sw bugün itibari ile 220.000 de 2 gün önce servisten çıktı geldi maşallahı var

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...