İçeriğe Yönlendir

15.000 Km. Periyodik Bakım

Selçuk Ayoğlu

Recommended Posts

Guest Ramazan Demir
Kaporta sıkıntısı için mekanik bölümüne ön yargılı olmayın derim ben

Süha bey, doğru düzgün balans yapacak makinaları bile yok. Nasıl olmayayım. :)

Yorum bağlantısı
Guest Yavuz Ya??z

15bin bakımında arabanın yağı,yağ filtresi hava filtresi değişir.Yalandan 2 civata bakarlar gevşemişmi diye hepsi o.Yani bir sıkıntı çekmezsiniz.Başında durun yeter.

Gittiğiniz yola değecek bir bakım değil.

Ayrıca da rütuşta aynı renk olayını becerebilen bir adam ford servisiyle uğraşmaz bence gider mercedes te çalışır.Çoğu servisler tutturamıyor maalesef :)

Yorum bağlantısı
Guest Ramazan Demir
ramazan bey ben de ekim ayında arabam 3 aylıkken 15000 bakımımı yaptırmıştım...ama ben istanbulda yaptırdım...fiyat açısından bilginiz olsun diye yazıyorum...ben 270 liraya yaptırmıştım...servisler arası fiyat olarak çok farkedeceğini düşünmüyorum...bence erzuruma gitmeyin...sanırım trabzon en mantıklısı...

Erzuruma galiba bencede bu aralar gidilmez gibi yada gidip geri dönemeyiz herhalde. ta ki yaz mevsimine kadar. :) Teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş
Süha bey, doğru düzgün balans yapacak makinaları bile yok. Nasıl olmayayım. :good2:

Ford un yetkili servis ünvanını vermesi için bir kriteri vardır diye düşünmüştüm :)

Yorum bağlantısı
Guest Ramazan Demir
Ford un yetkili servis ünvanını vermesi için bir kriteri vardır diye düşünmüştüm :B)

Bu serviste erzincanda şikayetçi olan birçok arkadaşım var. Benide uyarmışlardı daha önce. Direksiyondaki titremenin janttan değilde statik ve dinamik balans ayarının yapılmadığından bugün emin oldum. Öyle bi serviski; direksiyon titremesini gidermek için 4 jantı birden değiştireceklerdi. Bugün sanayide herhangi bir balansçıya gittim ve şuanda harika oldu. Genel müdürlüğede şikayetim için mail attım.Evet bencede kriterleri olmasıl azımki iyi bir şekilde hizmet verebilsin ama burdaki servisi kapatıp sadece satış bayiliği açsalar daha iyi. :)

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Bülent Üstüntepe

Herkese Merhaba,
Mart ayi ortalarinda aracimin 2. yili doluyor. Arac 13600km de yili doldugu icin mecburen gidiyoruz. Formu inceledim son zamanlarda 15000km bakimi icin tavsiye, fiyat, yapilacaklar, degisecek parcalar ve servis tavsiyesi yapilmamis. Yakin zamanda bakim yaptiran arkadaslardan paylasim ve servis tavsiyesi bekliyorum. Istanbul Anadolu yakasindan servis onerilerinizi bekliyorum.

Simdiden tesekkurler.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Bu km lerde, bakım malzemesi değişim yanında, Z-rot, burç-aks bilya vs. kontrolü sonrası parça listesi çok değişken çıkacaktır.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Özel servislerde, günlük müşteri kaçmasın diyerek, görseler de söylenmeyen arızalar olabiliyor, bunlar daha sonra ortaya çıkabiliyor, bazen masrafı da büyüterek.

Yorum bağlantısı
Bülent Üstüntepe

O zaman guvenilir, isciligi kaliteli bir yetkili servis bulmak gerekli desenize...

Yorum bağlantısı
Bülent Üstüntepe

Gelen (daha dogrusu gelmeyen) cevaplara bakilirsa forumdaki arkadaslar bakimsiz araclara sahip... Hickimse mi bakim yaptirmadim yahu?

Yorum bağlantısı
Cihan Tiftik
Bakım nedir ki? Araba gittiği yere kadar gider zaten.

Gittiği yerin, gideceğin yer olmasını sağlayan bi iş yükü. :s

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansel Yavuz

15 bine bile gelmemiş aracın yağından ve filtresinden başka biryeri değişmez,ben 214 bin km deki aracımın sadece 120 binde triger ve baskı-balata haricinde parçasını değiştirmedim ve hala sorunsuz bir şekilde yoluna devam ediyordu.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Mete Akan
(düzenlendi)
Hayırlı olsun Mete.Bartın pütürlü asfaltında işin zor.

Ama Amasra yolunda da Focus kendini hissettirir doğrusu.

Teşekkür ederim. Amasra'da yaşayıp Bartın'da çalıştığım için ilk yolum Bartın - Amasra arası oldu. Eski yoldan gittim, gerçekten de Focus kendini hissettiriyor, yokuş yukarı virajlı bölümlerde bile keçi gibi son derece atik geldi bana. :good1:

Benzer bir yolda 1.3 multijet motorlu bir aracı denemiştim, yokuş yukarı keskin virajda yavaştan hızlanırken bayağı bir itiraz etmişti motor. Focusta tereddüt bile etmedi. İnşallah bu performansı uzun süre korur. :)

tarihinde Mete Akan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mahmut Türkmen

Kafam karıştı şimdi:) bizim focuslarda benzin filtresi yok mu şimdi? Benim önceki aracım hyundai accentti ve sanki onda vardı gibi hatırlıyorum.

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Kemal Korkmaz

Mersindeki Servise gitmeyi düşünüyorum bakalım ne olacak...

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Saygın Can Oğuz

Focuslarda bakımlar gene 15.000 km / 6 ay mı yoksa 1 seneye çıktı mı?

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Hakan Doğan 2
Focuslarda bakımlar gene 15.000 km / 6 ay mı yoksa 1 seneye çıktı mı?

15000 km ya da 1 yıl

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Erdal Keskin
(düzenlendi)

benim aracım da şu an 10.000 km de ramazan gelmeden önce yıllık bakımını yaptırmak istiyorum.kayseri de iki tane ford servisi var, ünal ve metinler. bu servisler hakkında bilgisi olan var mı bir de tahmini ne kadar tutar acaba bu bakım? aracım dizel bu arada.

tarihinde Erdal Keskin tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Semih Özkan

Sayın forumdaşlar ; Focus benzinli 15.000 bakımında polen filtresi değişmiyor mu acaba ? Ben dün çıkardım bakımdan yağ , yağ filtresi , hava filtresi değişmiş sadece 200 lira tuttu...

Yorum bağlantısı
Emre Erülgen

ben bugün götürdüm focus benzin 15.000 bakımına polen filtresi değişmiş. 242 lira tuttu :good1:

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Önder Kurtoğlu

Merhaba ,

Aydoğanlar aldığım 1.4 dizel aracımın 15 bin bakımı için ukala olduğunu düşündüğüm aydoğanlar servisine bırakmayı hiç ama hiç düşünmüyorum bu konuda önerisi olan varmıdır

fiyatıda önemli tabiki..

tşk

:D

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Bakım rakamları tüm servislerde aynıdır, 15.000 km bakımı özel itina gerektirmez, gözünüzün kestiği yerde yaptırın. Servisin ukalası kim merak ettim? Başteknisyen mi?

Yorum bağlantısı
Salim İmamoğlu
Bakım rakamları tüm servislerde aynıdır, 15.000 km bakımı özel itina gerektirmez, gözünüzün kestiği yerde yaptırın. Servisin ukalası kim merak ettim? Başteknisyen mi?

Murat abi(3 amper) bir ara oradaydı sanırım.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Asal da duramazdı zaten :nazar: , Vesile ile, 3Amper, Alman Ford Mühendisini şok edici işçiliğe sahiptir!

Yorum bağlantısı
Salim İmamoğlu

Asal macerası çok sürmedi zaten.3-5 ayoldu Organizede dükkan açtı Birlik oto diye gitmek nasip olmadı.Keşke onunla daha uzun süreli çalışabilseydik severdi beni çok şey öğretti sağolsun. :nazar: Bir anınızı anlatmıştınız bana hep aklımdadır.O yüzden saygı duyarım hep kendisine.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...