İçeriğe Yönlendir

Boya Koruma

Adnan Murat Paçacıoğlu

Recommended Posts

Adnan Murat Paçacıoğlu

Arkadaşlar biliyorsunuz hem hanım hem de ben arabaları yeniledik. Şimdi her ikisinede boya koruma yaptırmak istiyorum. 99 yılında aldığım Focusumada yaptırmıştım. O zamanlar Denizlide yaptıracak firma bulamamıştım. İzmir'de (sanırım Karabağlarda) Zibert boya, koltuk koruma yaptırmıştım.

Konuyla ilgili daha önce yapılmış konuşmalara baktım. Zibert yada Sonax diyeceksiniz.

Zibert hala Denizli de yok. Sonax var.

Yakın bir arkadaşımın kardeşide Polytop'un (Yetkili şubesi) uygulamasını yapıyor.

1. Boya koruma yaptırmak çok gereklimidir?

2. Polytop hakında deneyimi olan arkadaşlar varsa görüşleri nedir?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Yanlıl hatırlamıyor isem, Ziebart fimasında polytop marka ürünler kullanılıyor.

Yorum bağlantısı

Açıkçası firma olarak hiç duymadım polytop ismini ama ürünlerin üretici ise çağlar abi de ziebart aynı ürünleri kullanıyor dediğine göre denemekte fayda var derim.

Yorum bağlantısı
Necat Ertan

Polytop ürünleri çok iyidir :) Geçmiş zamanda arkadaşım Manisa'da bayiliğini yürütüyordu. Oradan biliyorum. Uygulayıcı da işinin ehli ise ve uygun fiyata da yapacaklarsa yaptırın derim.

Yorum bağlantısı
Mert Can Üzger

Ankara'daki Koluman Mercedes Bayisi sıfır araçlara boya koruma uygulaması yaparken Polytop'un ürünlerini kullanıyor. Bu bana iyi bir referans oldu. Ayrıca bu güne kadar kullanıp ta memnun olmayan da yok...

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Selçuk Yüce

Arkadaşlar sitede yeniyim. Boya koruma , motor koruma ve detaylı iç temizlik yaptıracağım. Mersin'de bir ford özel servisinde yapılacak. Bana kullandıkları ürünleri gösterdiler. Hepsi 3M markalıydı bu marka nasıldır. Karar veremedim. Neredeyse 2 gün orada kalacakmış aracım. Bu arada aracı yeni aldım. 2006 Focus 1.6 Tdci Ghia yorumlarınızı bekliyorum.

Yorum bağlantısı
Engin Huz
Arkadaşlar sitede yeniyim. Boya koruma , motor koruma ve detaylı iç temizlik yaptıracağım. Mersin'de bir ford özel servisinde yapılacak. Bana kullandıkları ürünleri gösterdiler. Hepsi 3M markalıydı bu marka nasıldır. Karar veremedim. Neredeyse 2 gün orada kalacakmış aracım. Bu arada aracı yeni aldım. 2006 Focus 1.6 Tdci Ghia yorumlarınızı bekliyorum.

boya koruma dedikleri üzerine çizikleri giderici polish atıyorlar .sonra 2 kat wax atıyorlar .işte size boya koruma .bunları kendinizde yaparsınız ...

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Ali Şendur
boya koruma dedikleri üzerine çizikleri giderici polish atıyorlar .sonra 2 kat wax atıyorlar .işte size boya koruma .bunları kendinizde yaparsınız ...

motor korumada bir sey yok gibi geldi bana.tanıtım resimlerine baktıgımda pas icindeki motor boncuk gibi oluyor gibi gosteriliyor ama işin esası oyle degilmiş. bu arada ben ziebart a yaptırdım,boya +motor koruma=350/3

Yorum bağlantısı
Guest Mehmet Balc?
Biz buna boya parlatma diyoruz :good1:

Cizikleri ortadan kaldırıp boyayı canlardımak icin bildiginiz Yontemleri anlatarmısınız?[/b]

Yorum bağlantısı
Guest Mehmet Balc?
(düzenlendi)

Çizik giderme boya canlandırma parlatma için kullandığınız yöntemler ve ürünlerin markaları nelerdir..

tarihinde Mehmet tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Mehmet Bey... Bold yada büyük harf'i gerekmedikçe kullanmıyoruz...

Lütfen forum kurallarımızı okuyun...

Yorum bağlantısı
Guest Mehmet Balc?
(düzenlendi)

Tamam. Pardon Mehmet Bey yazım kurallarına dikkat ederim.

Ziebart, sonax vb. sacma sapan fiyatlar isityor, malzemeyi temin edip bireysel uygulama yapmak istiyorum

Bireysel uygulama tecrübeleri olanların paylasımlarını bekliyorum.

tarihinde Mehmet Balc? tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı

Mehmet bey:

Sizin düşünceniz saygı duyarım. Bana göre hiç de öyle değil. Yani ziebart'ta boya koruması yapılmış, yıl sonunda yenilenmiş bir aynı marka model araçla, boya koruma yüzü görmemiş yada sizin deyiminizle kullanıcı sadece kendi kafasına göre pasta cila tarzı ürünler kullanmış araç arasında bariz fark var. Boyası birinin ışıl ışılken diğerinin biraz daha sönük duruyor. Fiyat pahalı ama karşılığını kesinlikle alıyorsunuz. Şahsen gözlemlerim bu yönde ne ziebartta çalışırım, ne gitmişliğim var. Bazıları gibi hiç bir işe yaramıyor kendimizde yaparız felsefesi bana hiç de doğru gelmiyor. Sözüm kimseye değil kimse kırılmasın ama verilen paranın hakkını bence alıyorsunuz.

Yorum bağlantısı
  • 6 ay sonra...
Semih Saner

Aracıma boya koruma cila vs. iç temizlik şeyler yaptırmam gerekiyordu , Fordun oto koç sayfasında Araç Koruma Sistemi diye bir uygulama var. acaba bu işi ford ii yapabilirmi. piyasada. sonax, autoking, zibeart gibi firmalar varken, oto koça yaptırayım mı.

Bu uygulamyı yaptıran varsa tavsiyelerni bekliyprum.. Teşekkürler..

Yorum bağlantısı
Cemil Çınar

Yaptıran gördüm ama memnun kalmadığını da biliyorum, ya yalandan ya da malzemeden amacına uygun değildi.

Ziebart varken bence de Ziebart...

Yorum bağlantısı
Geçen gün ziebartta diamond gloss yaptırdım. 200 TL / 6 taksit.

Bence piyasanın en iyi boya koruma uygulaması.

Ziebart varken başkasının yanından geçmem...
Ziebart varken bence de Ziebart...

Hepsine +26 :good1:

Ziebart varken gerisi yalan, otokoç'a bu kadar para vereceğime ziebart'a veririm hiç değilse değer. ;)

Yorum bağlantısı
Özgen Acar

hiç tavsiye etmem başında durmazdanız büyük ihtimal bi cila atıp geçerler..illa orda yaptırcaksanız aracın başından ayrılmayın

Yorum bağlantısı
Anil Berke Kavraal
Aracıma boya koruma cila vs. iç temizlik şeyler yaptırmam gerekiyordu , Fordun oto koç sayfasında Araç Koruma Sistemi diye bir uygulama var. acaba bu işi ford ii yapabilirmi. piyasada. sonax, autoking, zibeart gibi firmalar varken, oto koça yaptırayım mı.

boya koruma yapıyorlar otokocta ama servisten çıkınca haşır haşır fırçayla yıkıyorlar arabayı ziebart daha dogru bir seçim olacaktır bencede ...

Yorum bağlantısı
Adnan Çakır

boya koruma yapıyorlar otokocta ama servisten çıkınca haşır haşır fırçayla yıkıyorlar arabayı ziebart daha dogru bir seçim olacaktır bencede ...

Ben aracımı ilk aldığımda yaptırmıştım.Daha sonra da başka bayide yaptırdım yine AKS ama yime beğenmemiştim.Kendim arada makinasız yapıyorum inanın daha iyi oluyor hiç tavsiye etmem.

Yorum bağlantısı
Ayhan Sırtıkara
(düzenlendi)

Aracınız "0" değilse boya pasta cila ve koruma sisteminde Meguiars'ı tavsiye ederim. Sıfır araçlarda ise diamond gloss gerçekten etkili bir koruma sistemi. Meguiars'ın ultimate wax diye sprey ürünü yıkamadan sonra amatörler için ideal. Süper market ürünleriyle para ve vakit kaybetmeyin tecrübe ile sabit. İç temizlik ve korumada da ziebart diğer markaların önünde. Servislerde ve piyasadaki oto yıkamalarda başarılı sonuçlar alınabileceğini düşünmüyorum her ne kadar malzeme önemli olsa da, işin aslı uygulama.

tarihinde Ayhan S?rt?kara tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Necat Ertan

Otokoç AKS'yi önermiyorum bende, özellikle 6.ay tekrar uygulaması tam bir fiyasko. Tecrübe ile sabit :D

Yorum bağlantısı
Sait Aktaş

Ben biraz yabancıyım sanırım bu araç koruma sistemine.

Biraz ayrıntı verebilir misiniz?

Yakıt koruma dan farklı sanırım?.

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
(düzenlendi)

bizim işyerinin otoparkında ceple çekilmiş bir resim. güzelim boyanın verniğini nasıl yakmışlar, foto kaliteli değil çok görünmüyor ama gerçek hali daha kötü, hangi firma bilmiyorum ama civcivli tabelası olan firmalardan olduğu kesin. 300 tl ye bütün boya koruma setini(kilden cilaya kadar) satın alıp kendiniz bile yapabilirsiniz üstelik en iyi markaların ürünlerinden. şahsen ben öyle yapıyorum, içim rahat.

DSC01435.jpg

tarihinde K tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...