İçeriğe Yönlendir

E46 CCFL Angel Eyes montajı

Özdemir Deniz

Recommended Posts

Özdemir Deniz

Madem BMW farları için yapılmış dedik, ebay'den 4'lü angel eyes seti satın aldım. 55$'a maloldu, 10 günde geldi Taiwandan. CCFL tipi ki bu bildiğimiz florasan tarzı çalışıyor. kargodan 4 tane lamba 2 inverter ve montaj için gerekli açıklamalar ve çift taraflı bant çıktı.

gelelim montaja:

daha önce yapılmış birkaç montaj yazısı buldum internetten, kaportacımın malzemelerini kullanarak ve tabii ki onun da yardımını alarak işe giriştim. (buradan Isparta Nur Oto Kaporta Ramazan abiye teşekkürlerimi sunuyorum)

En hoşuma giden şey tek bir vida sökmedim. her şey klipsli veya tırnaklı. Öncelikle farların etrafını boşaltmak için sinyal ve farın altındaki çıtayı söktük. sinyalin arkasındaki boşluğa tornavidayı sokup geriye çekince sinyal ileriye doğru atıyor kendini. soketi çıkarıp ayırıyorsunuz.

fotoraf0044d.jpg

alt çıta da far içlerindeki tırnaktan başlanarak sinyale doğru çekerek çıkartılıyor.

fotoraf0045h.jpg

fotoraf0042i.jpg

far ile kaputun arasındaki boşluğu doldurmak için lastik koymuşlar, rüzgar sesini önlemek için muhtemelen. o da tırnaklı, çekip çıkardım. yakın zamanda bunları değiştireceğim, erimiş çünkü, sökerken elime aynı siyah silikon gibi yapıştı :lol2:

fotoraf0043u.jpg

Far camlarına gelmişti sıra, üstte ve alttaki çıtanın arkasında klipsler var. hepsini ayırınca gayet sorunsuz bir şekilde far camı kolayca sökülüyor.

fotoraf0047.jpg

Farın içinde siyah bir plastik çerçeve var. onu da kuvveti eşit dağıtarak öne çekerseniz klipslerinden çıkıp geliyor.

fotoraf0049b.jpg

herşeyi söktükten sonraki haller

fotoraf0054l.jpg

fotoraf0052f.jpg

fotoraf0050c.jpg

aldığım angellar. kısa ve uzun çerçeveleri arasında biraz çap farkı var. uzunlar biraz daha küçük. yukarıya bakan "C" şeklinde. arayı ince bir çıtayla birleştirmişler. oraya 2 tane klips takılıyor. E46 nın far çanaklarının üzeri de düz. bu iki klipsi oraya sıkıştırıyorsunuz. başka herhangi bir yapıştırıcıya falan gerek duymadık çünkü halkalar far çerçevelerine de yaslanınca baya sıkı biçimde tutuyor.

fotoraf0056.jpg

angelları yerlerine oturttuktan sonra kabloları far çanaklarının üzerinden gönderip arkadaki lastikte küçük bir delik açıp çıkarttık.

fotoraf0057.jpg

fotoraf0059o.jpg

bu delikten kabloları geçirdikten sonra siyah silikonla kapattık ki toz girişi ve buğu yapmasın

fotoraf0060n.jpg

fotoraf0065z.jpg

invertörleri de xenon balastlarına yakın bir yere monte ettim

fotoraf0064w.jpg

mevcut park lambalarını iptal ettim, sokete giden kabloları sıyırıp paralel aldım. ve söktüğüm herşeyi güzelce temizleyerek yerine taktım.

ve sonuç :)

:blink:

dscf3993r.jpg

dscf3992m.jpg

gündüz hali

dscf3990y.jpg

Yorum bağlantısı
Cihan Tiftik

Valla güzel. :blink: Ama BMW angelları şuanda da geçmişte de hep sarı yanmıştır. :lol2:

Yorum bağlantısı
Özdemir Deniz

sağol Cihan, ben sarı'dan soğuyalı çok oldu ama napacaz :blink:

sağol Caner

Yorum bağlantısı
Misafir

Çok güzel olmuş. Bazen bilinenlerin dışına çıkmak gerekir. Bu renk gayet hoş olmuş.

Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay

Encıl olunca arabanın ruhu sanki kendini buluyor.. Eline sağlık hocam :blink:

Yorum bağlantısı
Fatih Çalıkuşu

güzel olmuş iyi günlerde kullanın :blink:

Yorum bağlantısı
V.Ceyhun Emir

Eline sağlık Özdemir, güzel olmuş.

Yorum bağlantısı
Evren Barış Özbek

Senin elin tonavida, pense tutarmıydı?

Şaka bir tarafa eline sağlık, güzel olmuş :blink:

Yorum bağlantısı
Alaattin Çakıroğlu

vaaay çok yakışıklı olmuş bide mercekli farları alsan tam olacak güle güle kullan ahh şu askerlik olmasa neler yapıcamda :angry:

Yorum bağlantısı
Özdemir Deniz

Eyvallah Alaattin. Askere giderken merceklileri bana gönder :nazar:

Yorum bağlantısı
Alaattin Çakıroğlu
Eyvallah Alaattin. Askere giderken merceklileri bana gönder :)

gelince geri alırım bu sefer ayıp olur abi :D

Yorum bağlantısı
Ahmet Ertugay

güzel olmuş, eline sağlık. far camlarının yapışık olmaması, klipsli olması işlemlerde çok kolaylık sağlamıştır.

Yorum bağlantısı
Sertaç Selim Sarıca

Eline sağlık kardeşim güzel olmuş,

Yorum bağlantısı
Engin Deniz

Olmamış, Doğan görünümlü şahin gibi olmuş :D

Yorum bağlantısı
Ali Tütün

valla ben yakından bizzat gördüm ve bindim gerçekten çok güzel durmuş ve görüntü mükemmel

Yorum bağlantısı
Mustafa Eski

hayırlı olsun özdemir abi,maaşallah çok yakışmış;araba sana,angel farlara...

Yorum bağlantısı
Özdemir Deniz
gelince geri alırım bu sefer ayıp olur abi :rolleyes:

olmaz yüzsüzlük yaparım ben :)

güzel olmuş, eline sağlık. far camlarının yapışık olmaması, klipsli olması işlemlerde çok kolaylık sağlamıştır.

evet, mini fırın kullanmak zorunda kalmadık :)

Sarı almalısın dedim... Duymadı beni.. :)

sen alıverdin ya abi, yalan söyleme :crazy:

Eline sağlık kardeşim güzel olmuş,

saol canım

Olmamış, Doğan görünümlü şahin gibi olmuş :fiuw:

sana satarken sökerim :)

hayırlı olsun özdemir abi,maaşallah çok yakışmış;araba sana,angel farlara...

çok teşekkürler

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
sen alıverdin ya abi, yalan söyleme :)

Sarı alıp, yanlış göndermişler demek vardı.. bilememişim.. :rolleyes:

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...