İçeriğe Yönlendir

105.000 Km. Periyodik Bakım

Emin Sonkaya

Recommended Posts

Doğuş Yılmaz

100 bin km ka kullandık. ciddi bir sıkıntı yaşamadık. hortum patlaması, rölanti valfi, kalorifer elektrikli vanası dışında her zaman yüzümüzü güldürdü.

1 senedir de ben kullanıyorum,tıkır tıkır gidiyor maşallah:) Yağ değişimini kaç km.de değiştirmek en sağlıklısı?

Yorum bağlantısı
Musa Değerli

Arabada neredeyse herşeyi değiştirdim.Muayenede sağ sinyalde şase almıyor diye soluk yanıyordu ondan kaldı :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

1 senedir de ben kullanıyorum,tıkır tıkır gidiyor maşallah:) Yağ değişimini kaç km.de değiştirmek en sağlıklısı?

sakin kullanıyorsanız 10 binde bir iyidir eski araçta. yarışıyorsanız her yarıştan sonra :)

tarihinde Mehmet Göktürk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Doğuş Yılmaz

Arabada neredeyse herşeyi değiştirdim.Muayenede sağ sinyalde şase almıyor diye soluk yanıyordu ondan kaldı :)

Haydaaaa :D neye bakıyorlar Musa Bey sinyalden başka:) Bir özet geçerseniz çok güzel olur.

Yorum bağlantısı
Musa Değerli

Haydaaaa :D neye bakıyorlar Musa Bey sinyalden başka:) Bir özet geçerseniz çok güzel olur.

Tüm ışıklar yanacak.dieeksiyon pompasından yağ sızmayacak.en çok ka ların kaldığı yerler:)
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

100bin km'li başlığımız yok ama en yakın 105bin var :) Birleştirdim konunuzu.

Subaplarınızı ayarlatın, MAF varsa onu temizletin, soğutma sisteminden bahsedilmiş zaten. Gerisi standart işte :) Güle güle kullanın.

Yorum bağlantısı
Doğuş Yılmaz

Çok şükür ulaştım konuya:D teşekkür ederim Sani Bey,yakın zamanda Osman Usta'ya bi gitmem lazım 1 senedir uğrayamadım hala.

Yorum bağlantısı
Doğuş Yılmaz

sakin kullanıyorsanız 10 binde bir iyidir eski araçta. yarışıyorsanız her yarıştan sonra :)

Sakin sakin,efendi efendi giderim:)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Arda Coşkun
(düzenlendi)

Merhabalar herkese, periyodik bakımlarının hepsi tamamlanmış 2008 Model Ford Focus Ghia TDCI 1.6 Aracım için 105.000 periyodik bakım bilgilerini ayrıntısıyla öğrenmek adına,

* Hangi filtreler değiştirilmelidir? Ortalama Fiyatları nelerdir ?

* Yürüyen aksamda standart değiştirilmesi gereken bir şey mevcut mudur ?

* İstanbul Avrupa yakasında önerebileceğiniz bir Özel Servis var mıdır? Yoksa periyodik bakımlarda yetkili servisi mi önerirsiniz ?

* Ve varsa başka tavsiyeleriniz nelerdir?

Bilgi ve tecrübeleriniz için şimdiden teşekkürler.

Saygılar,

tarihinde Arda Coşkun tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Doğukan Tufan Yılmaz

Hayırlı Ramazanlar iyi forumlar. Değerli forum üyeleri sizlere sorum var. Aracım 100,000 km 2011 model ford focus. Aracımın bakımlarına şu zamana kadar hep serviste yaptırdım ama işin açığı artık servise götürmek hiç içimden gelmiyor tabiri caizse resmen ameliyat yapıyorlar.

Sizler araçlarınızın bakımlarını serviste yaptırıyor musunuz yoksa kendi ustanıza mı götürüyorsunuz ? Bir de 115.000 km de neler değişir fikri olan beyan edebilirse çok mutlu olurum. İyi forumlar şimdiden yardım ve destekleriniz için teşekkürler. :fiuw:

Yorum bağlantısı

Özel serviste yaptırıyorum. 90.000 bakımında Triger falan değişmemiş ise trigeri değiştirin bunun yanında Devirdaim ve kayışları da kontrol edilmeli. Çünkü devirdaim için tekrar triger sökülüyor. Onun harici Yağ ve filtre bakımları Buji Balata disk kontrolleri gerekiyorsa değişimleri. yapılmalı. maliyet servisin 1/3 kadar oluyor.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Hayırlı Ramazanlar iyi forumlar. Değerli forum üyeleri sizlere sorum var. Aracım 100,000 km 2011 model ford focus. Aracımın bakımlarına şu zamana kadar hep serviste yaptırdım ama işin açığı artık servise götürmek hiç içimden gelmiyor tabiri caizse resmen ameliyat yapıyorlar.

Sizler araçlarınızın bakımlarını serviste yaptırıyor musunuz yoksa kendi ustanıza mı götürüyorsunuz ? Bir de 115.000 km de neler değişir fikri olan beyan edebilirse çok mutlu olurum. İyi forumlar şimdiden yardım ve destekleriniz için teşekkürler. :fiuw:

Merhaba,

Konunuz birleştirilmiştir.

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Emrullah Aydoğdu

Triger, devirdaim, V kayışı, ağır bakım ve tüm balatalar serviste değişti. 2500 TL. Bilginize

Yorum bağlantısı
Emrullah Aydoğdu

Kayışlar daha önce hiç değişmemiş olmasına rağmen sıfır gibiydi. Nokta eskime hata yoktu. Devirdaim de gayet sağlam duruyordu.

Yorum bağlantısı
  • 5 ay sonra...
Yunus BOYBEY

n11'de Ford Focus 1.6 TDCi Filtre Bakım Seti 2008-2010 (Karbon Polen) seçtim! Alışverişin Uğurlu Adresi'nde fiyatlar harika!

http://urun.n11.com/filtre-setleri/ford-focus-16-tdci-filtre-bakim-seti-2008-2010-karbon-polen-P140244306

Aracım 2011 Focus 1.6 tdci 90hp Arkadaşlar 105 bin bakımı için bu seti almayı düşünüyorum. Tavsiye eder misiniz. Bi bakabilir misiniz arkadaşlar. Kupon ile 100 liraya alabiliyorum.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Mustafa Karaarslan2

herkese merhabalar , yaklasik Bir nafta once 1.6 lease style Fiesta Aldim arac 98 binde yaklasik Bir ay sonra 100 Bin bakim olacak ,servise gitmek istemiyorum , bu yuzden normal tamircide yaptiracagim bakimi , neler yapilacak hicbir fikrim yok . Bana nelerin degisecegi Hakkinda yardimci olurmusunux lutfen ? Bu arada araba Amsterdamda

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

90bin kmde trgier değişiyoruz buralrda. bunun dışında araç incelenip fren v kayışı gibi parçalara bakılacak

Yorum bağlantısı
Serhat ipeksoy

Tam 2014'lerde 1.6 dizel motor yok style donanım hiç yok yazacaktım Amsterdam'ı gördüm. Normalde var mıymış 2014'lere 1.6 dizel motor, Türkiye'de olmayan motor ve donanım.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

herkese merhabalar , yaklasik Bir nafta once 1.6 lease style Fiesta Aldim arac 98 binde yaklasik Bir ay sonra 100 Bin bakim olacak ,servise gitmek istemiyorum , bu yuzden normal tamircide yaptiracagim bakimi , neler yapilacak hicbir fikrim yok . Bana nelerin degisecegi Hakkinda yardimci olurmusunux lutfen ? Bu arada araba Amsterdamda

Önceden neler yapıldığını biliyor muyuz peki?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Karaarslan2

90bin kmde trgier değişiyoruz buralrda. bunun dışında araç incelenip fren v kayışı gibi parçalara bakılacak

Servis triger icin 180 Bin km dedi :)

Tam 2014'lerde 1.6 dizel motor yok style donanım hiç yok yazacaktım Amsterdam'ı gördüm. Normalde var mıymış 2014'lere 1.6 dizel motor, Türkiye'de olmayan motor ve donanım.

Tamamen var :) 1.6 Tdci motor ,

Önceden neler yapıldığını biliyor muyuz peki?

Arac 80 binde servise girmis alttaki koruma , 3 teker , yaglar filtreler ve bi jant degismis Son bakimda

Yorum bağlantısı
Yunus BOYBEY

n11'de Ford Focus 1.6 TDCi Filtre Bakım Seti 2008-2010 (Karbon Polen) seçtim! Alışverişin Uğurlu Adresi'nde fiyatlar harika!

http://urun.n11.com/filtre-setleri/ford-focus-16-tdci-filtre-bakim-seti-2008-2010-karbon-polen-P140244306

Aracım 2011 Focus 1.6 tdci 90hp Arkadaşlar 105 bin bakımı için bu seti almayı düşünüyorum. Tavsiye eder misiniz. Bi bakabilir misiniz arkadaşlar. Kupon ile 100 liraya alabiliyorum.

Bu sorumu cevaplayabilecek olan var mı arkadaşlar
Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
İnan Çınar

Merhaba arkadaşlar, aracım 105 bin km de ve ek  garantim de Nisan başında bitti. Servisten 105 bin bakımı  için 550 tl fiyat aldım ve fazla gibi geldi. Yakıt filtresi bu bakımda değişmeyecek. Malzemeyi  ben alıp dışarıda yaptırmayı  düşünüyorum. Fakat yağ seçimi hakkında  yardımınıza ihtiyacım var. 

Aracım  2013 model 1.6   TDCI DPF li C Max...

Filtre seti  olarak bosch marka set halinde almayı düşünüyorum. Yağ  olarak 

-Mobil Super Fe 3000 5/30  (Şartnameye Uyan Yağ )

- Mobil Esp 5/30 (Almak istediğim bu)

-Motorcraft SAE 5/30 (Fordun  kendi yağı sanırım. Fiyatı en ucuz bu)

Hangisini almam lazım? Bunların dışında farklı önerisi olan varsa tavsiyelere açığım.

Ayrıca 105 bine kadar 1 defa yağ kanalı temizligi 1 defa da carbon clean yapıldı serviste. Bunun dışında  sadece yağ ve filtreler değişti. Turbo,enjektör yada başka bir bakım kontrol yapilmadi şimdiye  dek. Yapılması iyi olur dediğiniz   bir şey var mı? Motor yağı dışında  değişim isteyen sıvı  vb. var mı? 

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Casttol magnatec sartnameye uyuyor, bir de API SN sınıfı ,yani en ust sınıf. 550 tl normal geldi, 450 - 500 e inerler belki.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...