İçeriğe Yönlendir

105.000 Km. Periyodik Bakım

Emin Sonkaya

Recommended Posts

Tolgay Bilge

5/30 mobil esp koyun

ok abi yag siparisini veriyorum simdi 6lt yeterli sanirim?Baska ne gibi parcalara baktirmam gerekli?

Yorum bağlantısı
Tolgay Bilge

hava filtresinde marka olarak orjinali kullanın tabiki. Dizel araçlardaki en önemli parçalardan bir tanesi. Benim aklımda k&n firmasının filtresini kullanmak var. Bu filtre ömürlük kullanıma sahip. İstediğiniz zaman özel spreyi ile temizleyip kullanmaya devam ediyorsunuz. Hem daha fazla toz tutuculuğu var hemde daha fazla hava geçirgenliğine sahip...

K&N firmasinin Mondeo mk4 icin hava filtresini bulamadim sanirim yok ama kaliteli biseye benziyor :yes:

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Özgür İncigülcan

Herkesi iyiakşamlar forumda arattım ama bulamadım eğer varsa konuyu taşıyabilir kapatabilirsiniz.Başlıktanda anlaşılaca gibi araçım yarın bakıma gidiyor.107 bine geldi.Araçımda herhangi bir sıkıntı yok.Yazda İzmir'de gelmeye başladı gibi.Sormak istediğim aracımda yarın nelerini yaptırmam gerek,özel servise yapılacak olan bakımda hatırlatmam gereken birşey varmı?Yaz için yaptırmam baktırmam gereken birşey varmı?

Yorum bağlantısı
Yaşar Akbaş

Eğer gerçekten iyi bir ustaya götürürsen hiç birşey söylemene gerek yok o bakar zaten.

Araçta hoşuna gitmeyen bi durum varsa onları söyle yeter bence..

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

yaz kış diye bir bakım yoktur, bakım geçmişi nasıldır? trgierin değişmiş olması lazım, artık bu km lerden sonra arabanın genel durumu fark ettirir, bilya ses yapmaya başlayabilir, enjektör kaçırabilir ihtimaller vardır bunlara bakılır

Yorum bağlantısı
Özgür İncigülcan

90 bini yaptırmadıysanız önce onu yaptırın sonrası zaten rutin.

Okadarda değil canım :D Onu yaptırdım tabiki sadece 10 binde bir giderdi garibim götüremedim malum öğrenciyim.

yaz kış diye bir bakım yoktur, bakım geçmişi nasıldır? trgierin değişmiş olması lazım, artık bu km lerden sonra arabanın genel durumu fark ettirir, bilya ses yapmaya başlayabilir, enjektör kaçırabilir ihtimaller vardır bunlara bakılır

Valla Çağlar abi dedim ya pek bilmiyorum sadece buradaki abiler arkadaşlar yaza hazırlamak gerek falan diyorlar.Triger değiştimi bilmiyorum açıkçası,kulaklarımda yanılmıyorsa araçta açıkçası hiç bir sıkıntı yok sadece sanırım arka amörtisorde ses var mesela arabaya biri binince eğer ayağımda frene basılıysa sanki ses yapıyor gibi. Aracı hep aynı servise götürüyorum.En iyisi Triger' işini kesin soracağım Teşekkür ederim abi.Debriyaj değişti onu biliyorum

Bildiğim 105 binde götürmek gerek yani servis öyle söyledi o yüzden diyorum

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

10bin km de bir bakıma gitmek ve gerçek orjinal parça kullanmak ömrü uzatır, trgier, koparsa fena masraf açar, zamanında değişmeli

Yorum bağlantısı
Özgür İncigülcan

Açıkcası Çağlar abi kesinlikle orjinal parça kullanıyorlar.Kutularını ve faturaları veriyorlar dedim ya belki triger değişmiştir ama ben hatırlamıyorumdur.Bakalım yarın soracağım teşekkürler

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Oktay Temiz
(düzenlendi)

Arkadaşlar 2005 mondeo 2.0 tdci aracımın 105 bin bakımını yaptırmak istiyorum aracın şimdiye kadarki tüm bakımları yetkili serviste yapıldı (en son 75 bin bakımı iki yıl önce yapıldı) son 90 bin bakımında ise yağ ve filtreleri kendim aldım sanayide ustama değiştirdim 2 hafta sonra uzun yola çıkıp yaklaşık 4000 km yol yapacağım bu yüzden herşeyine baktırmak istiyorum yetkili servis sadece rutin bakıma 650 tl istiyor istanbulda bu işi yapan veya önerebileceğiniz işinin ehli özel servis var mıdır?

Yardımlarınızı bekliyorum

tarihinde Oktay Temiz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Tahir Öztan

Aracım 2009 Focus.Bu hafta aracım 100.000 km ye ulaştı bakım yaptıracağım.100.000 km de hangi bakımları yaptırmam lazım acaba.düzenli 10.000 bakımları yapıldı.

Yorum bağlantısı
Engin Deniz

Aracım 2009 Focus.Bu hafta aracım 100.000 km ye ulaştı bakım yaptıracağım.100.000 km de hangi bakımları yaptırmam lazım acaba.düzenli 10.000 bakımları yapıldı.

Buradan devam edelim ;)

Yorum bağlantısı
  • 7 ay sonra...

Arkadaşlar aracımın yağını değiştireceğim acaba hangi yağı kullanmalıyım 
Kitapçıktan baktım 5-30 ama onunda sentetik yarı sentetik gibi çeşitleri var birde hangi marka öneririsiniz 
araç 115.000 KM de

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Arkadaşlar aracımın yağını değiştireceğim acaba hangi yağı kullanmalıyım 

Kitapçıktan baktım 5-30 ama onunda sentetik yarı sentetik gibi çeşitleri var birde hangi marka öneririsiniz 

araç 115.000 KM de

Konunuz birleştirilmiştir.

Yorum bağlantısı

Konunuz birleşti4rilmiştir.

hocam kimse cevap vermedi yağ degistirecem cevap bekliyorum aracın yağı minimum seviyesinin altında araba siz Biliyormusunuz hangi yağdan konulması gerektiğini
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

hocam kimse cevap vermedi yağ degistirecem cevap bekliyorum aracın yağı minimum seviyesinin altında araba siz Biliyormusunuz hangi yağdan konulması gerektiğini

Ford larin tamami 5-30 kullanir (yeni nesil benzinliler haric). Castrol. Magnatec oneririm.
Yorum bağlantısı

Ford larin tamami 5-30 kullanir (yeni nesil benzinliler haric). Castrol. Magnatec oneririm.

Teşekkür ederim hocam pazartesi önerdiğiniz yağ ile değişim yaptıracağım 

Yorum bağlantısı
  • 8 ay sonra...
Serkan Toker

Yapılan işlemler ve adana fiyat konusunda bilgiler ?

bir önceki bakımda triger seti falan değiştiyse 15 bin bakımdan bir farkı yoktur.. Fiyat bilgisi Adana' yı bırakın aynı ildeki 5 serviste bile fark ediyor.. Tamamen servislerdeki kampanya fiyatları ile alakalı bir durum... Kabaca 350-450 lira arasında değişir..

Yorum bağlantısı
Mustafa Boz

90 bin bakımda trigier in değişp değişmediğini nasıl anlarım servise gideceğim onlar değişip değişmediğini söyleyebilirler ni acaba

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Mustafa Boz

Aracı yaklaşık 40 gündür ben de 105 bin bakimi yaptiracagim özel servis mi yetkili servis mi düşünceleriniz nelerdir

adana da özel servis oneriniz varmı

özel servis 280 tl

yetkili servis 350 tl

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Aracı yaklaşık 40 gündür ben de 105 bin bakimi yaptiracagim özel servis mi yetkili servis mi düşünceleriniz nelerdir

adana da özel servis oneriniz varmı

özel servis 280 tl

yetkili servis 350 tl

Konunuz birleştirildi.

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Fatih Karakeçi

arkadaşlar merhaba aracım 2001 fiesta flair ve 92.000 km de.  100 bin bakımı yaklaştı ve bu bakımda genelde neler yapılır hangi parçalar değişir ne tür bakımlar uygulanır ilk aracım olduğu için tecrübeli olan sizlerden bilgi almak istedim şimdiden teşekkürler  :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...