İçeriğe Yönlendir

C Max 1 - Bagaj Pandizotu İhtiyacı

Misafir

Recommended Posts

Misafir
(düzenlendi)

Aracımın bagaj örtüsü, arka koltuğa yakın yerden kırıldı, sarktı.İlk aldığımda şimdiki kırılan yerin 15-20 cm solunda meydana gelen kırılmayı döşemeci vasıtasıyla resimde görüldüğü üzere onarmıştık( Bükerek sac yapıştırmıştık).Döşemeci arkadaş "Hocam yaptık ama, bir dahaki sefere aynı kanal başka yerden yine kırılır." demişti, dediği oldu.Yenisine 300-350 TL istiyorlar.Yardım rica ediyorum, ne yapayım?

tarihinde Misafir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Sac köşebent yanlış bir uygulama,

Ağırlıktan dolayı kırılmıştır, ince mdf veya mukavva benzeri bir onarın daha yerinde olabilirdi..

Yine öyle yapılmalı bence..

Yorum bağlantısı
İlker Kadılar

uğraşılırsa kesinlikle bir şekilde onarılacaktır.ben şahsen 350 tl,hayatta vermem..bir şekilde tamir yolu olduğuna inanıyorum..

Yorum bağlantısı
Guest Yunus G
(düzenlendi)

Çıkmacılarda bulunmaz mı?

tarihinde Yunus G tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Fatih Çalıkuşu
Çıkmacılarda bulunmaz mı?

çıkmacılar fiyatları biliyor zaten,öyle sanıldığı gibi ucuz olmuyor dün c max turbo hortumu sıfır 210 tl,çıkma 100 tl tecrübeyle sabit

Yorum bağlantısı
Misafir

Ankara dayken ostim de çıkmacıya sorduğumda 250 TL demişti.Hadi olsun olsunda 200 e versin.Beleşe alayım demiyorum ama yinede pahalı.Ben yaparım diyen olursa kargo ile yollayacağım.ücretinide bankaya yatırırım.

Yorum bağlantısı
Guest Yunus G

Artık o parça mukavemetini kaybetmiş onun altına ince kontraplak gibi bişe yapılsa olmaz mı acaba?

Yorum bağlantısı
Misafir

ince (yaklaşık olarak arabanın anteni kalınlığında) ve sert demir çubuklar var ondan kırılan yeri destekleyecek şekilde takarsanız çözüm olabilir diye düşünüyorum.saca göre çok daha hafif olur

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Hayrettin Gücin

kırılan kısmın en kenarınıa boydan aluminyum köşebent perçinletin perçin tabancası ile sonrada o köşebentin içine yerleştirerek tüm o bölümü kontraplak ile destekleyin kontraplagıda bir döşemecide zımba tabancası ile zımbalatın. fazla masrafa gerek yok

kolay gelsin

Yorum bağlantısı
Aykut Gürkan

Ben Alüminyum profili perçinletmiştim. Tek problem gri ya da siyah profil yoktu; usta, kahverengi profilden yaptı. 1 senedir problemsiz durumda, yanlış hatırlamıyorsam 10-15 TL'na malolmuştu.

Yorum bağlantısı
Osman Dinçer

aynı sorun bendede var ben ince mdf ile desteklemeyi düşünüyorum

Yorum bağlantısı
Ethem Ceyhun

Bendede oldu ince mdfyi alttan akıllı vida ila vidaladım gayet düzgün oldu

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Guest Ertu?rul K?l?
Aracımın bagaj örtüsü, arka koltuğa yakın yerden kırıldı, sarktı.İlk aldığımda şimdiki kırılan yerin 15-20 cm solunda meydana gelen kırılmayı döşemeci vasıtasıyla resimde görüldüğü üzere onarmıştık( Bükerek sac yapıştırmıştık).Döşemeci arkadaş "Hocam yaptık ama, bir dahaki sefere aynı kanal başka yerden yine kırılır." demişti, dediği oldu.Yenisine 300-350 TL istiyorlar.Yardım rica ediyorum, ne yapayım?

bende de aynı sorun vardı bagaj örtüsündeki kanalların altından hızlı yapıştırıcıyla cıtaları yapıstırdık cok güzel oldu tavsiye ederim her kanala kendi boyutunda cıta kestiririp yapıştırdım sorun cözüldü

Yorum bağlantısı
Metin Aydın
bende de aynı sorun vardı bagaj örtüsündeki kanalların altından hızlı yapıştırıcıyla cıtaları yapıstırdık cok güzel oldu tavsiye ederim her kanala kendi boyutunda cıta kestiririp yapıştırdım sorun cözüldü

Uygulamaya ait fotoğraflar varsa çok yardımcı olurdu.

Yorum bağlantısı
  • 7 ay sonra...
Alper Şensöz

bende de aynı problem var. altına ister mdf gibi birşey uygulansın, ister çubuk takviyesi yapılsın, sonradan takılan parçanın kenarara kadar uzanması gerekiyor. kendi ağırlığını ve üzerine konacak ağırlığı kenar desteklerine aktarmalı. ben çubuk takıcam ama nasıl olacak daha karar vermedim :blush:

Yorum bağlantısı
Ferhat Genç

ya öyle dandik üretmişler ki zaten. ben bi bu arabada öyle ince gördüm. öteki arabalarımda hepsi taş gibiydi.

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Fiestanın örtüsü hala ilk günkü gibi duruyor ama c-max ın örtüsü burada bahsedilenler gibi oldu neredeyse...Biz birde bagaj kapağındaki iplerin takıldığı plastikleri de kırdık, artık örtü sabit yukarı kalkmıyor...

Yorum bağlantısı
Ferhat Genç

ben çok iyi bakıyorum örtüye üstüne bişey koymamaya gayret ediyorum. narin zaten belli .

Yorum bağlantısı
  • 7 yıl sonra...
Yalçın Dağlıoğlu

Pandizotu nasıl tamir ettiğinize dair resim ekleyebilirmisiniz.

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Ahmet Bardakçı

bende de kırıldı bende bagaj zeninınden koltukların arkasına kadar uzanacak sekilde buz dolabı ambalaj kortonu buldum onu aynı bagak ölçülerinde şekillendirerek kırık olan yerın altına destek yaptım o şekilde kullanıyorum tavsıye ederım 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...