İçeriğe Yönlendir

Benzinli mi dizel mi ?

Metin Küçük

154 oy

Bu ankete oy verme veya sonucunu görme izniniz yok Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Adnan Çakır
Roadster traktör : audi tt tdi :)
big_16975669wjx.jpg

:)

Fark göremiyorum :):blink:

Yorum bağlantısı
Ali Emre Öksüz

Cihan'a 1 + da benden bitiyorum bu kıyaslamalara... :nazar:

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

3. vitesle kalkıp 150 km hıza kadar çıkabilmenin zevkini hiç bir dizel veremez bana :nazar:

Yorum bağlantısı
Ali Gürsoy
3. vitesle kalkıp 150 km hıza kadar çıkabilmenin zevkini hiç bir dizel veremez bana :D

:nazar::)

Yorum bağlantısı
Can Karacaer
3. vitesle kalkıp 150 km hıza kadar çıkabilmenin zevkini hiç bir dizel veremez bana :)

Ben senin sonunu otomatik viteste görüyorum...

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Ben senin sonunu otomatik viteste görüyorum...

Haklısın valla... Ne diyim şimdi :)

Yorum bağlantısı
Sadettin Çelik

Ağzım benzinli diyor da, canım da turbo dizel istiyor

aslında cebimde otur oturduğun yerde diyor

çocuk odasında da bir şeyler deniyor baba arabayı değiştirelim.

Olaya son noktayı mutfaktan gelen ses koyuyor

kooperatif bitene kadar araba maraba yok. ya :good1:

Yorum bağlantısı
Özdemir Erten
Benzinli demek devir saatini 800 devirden 7000 e yaslayabilmektir :good1: Dunyada böle bir dizel var mı? :good1:

le mans yarışlarında yanılmıyorsam audi dizel motor ile yarışıyordu.(belkide yanlış hatırlıyorum.)

Yorum bağlantısı
Misafir

Dizel diyorum sebebi ise yapmış olduğum şehirler arası yollar.... ama şehir içindede dizel diyorum....kısacası heryerde DİZEL ama turbo dizel...

Yorum bağlantısı
Abdussamed Acar

yılda 5 bin km yapıp tüketim maliyeti umrunda olmayan birinin dizel'i alternatifleri arasına alması dizel motor fetişizmidir...

yılda 50 bin km yapıp tüketim maliyeti umrunda olan birinin benzinli'yi alternatifleri arasına alması benzinli motor fetişizmidir...

şahsi fikrim;

benzinli araçlar dizeller kadar ekonomik olsalar dizel'e olan talep üretimi durduracak kadar düşer...

Dolayısıyla başlıktaki soru içerisinde yılda yapılması öngörülen km bilgisi geçmedikçe bence çok anlamlı bi cevabı olamaz...

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Dizellerin traktör oluşu bence eskidendi, artık dev firmalar bile dizele dönüyor, sebebi nedir? Artık dizel olayı çok gelişti belki 7000 devre ulaşmak cazip gelebilir ama sadece ses olarak kaldı o devirler, dizel 4000 de daha güçlü hala geldi, tork uçuk durumda ee ne kaldı, zaten çoğu dizel daha güçlü günümüzde, zaten zaman geçtikçe benzinli motor 2. plana düşecek, geleceğin motoru dieseeel ve elektriklidir, buda demek oluyorki, dahada süperleşmiş dizel motorlara hazırlıklı olun, dizel+elektrik destekli arabalarda gelicek, malum petrol bitiyor, en az harcayan motor hayatta kalıcak oda dizzeel olucak, benzinli yırtınsa o tüketim değerine ulaşamaz, ulaşsada zaten o araba gitmez, ne yapıcaklar bu durumda, orta vadede tsi gibi beslemeli benzin motorlarıyla durumu bir süre idare edicekler sonra bu tsi de şişicek çünkü yakıyor kardeşim, sonuçta dizel ve elektrikli motor sonrasındada tamamen elektrikli ayakakta kalıcak gibi gözüküyor. :D Ayrıca bakım masrafı aynı birkaç sene sonrada daha karlı halede geliyor, Sefa beye katılıyorum.

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
  • 1 ay sonra...
Caner Üstün

İstanbul'da olduğunuzdan dizel diyorum. Ben Ankara dışında başka bir yerde ikamet etsem dizel kullanırdım. Ama Ankara'da benzinli araç alıp lpg kullanmak daha mantıklı fiyatından dolayı.

Yorum bağlantısı
Guest Yavuz Ya??z

ben 700b km benzinli motor duydum

dizel de var mıdır bilinmez

clio dizelin bir mazot pompasının 2-3 milyar olduğunu söylemişlerdi bunu da araştırmak lazım

bir de hep honda niye dizel motor üretmez onu merak etmişimdir

robot yapan adam dizel üretmiyor

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Motor beygir gücü : 2,285 hp x 2

Şanzıman marka ve redüskyon oranı : ZF 2,529/1

Yakıt Tipi: Marin diesel

Yorum bağlantısı
Necat Ertan

Otobüs motorları oldukça uzun ömürlü, işin sırrı motorun düşük devir çevirmesi sanırım.

Yorum bağlantısı
Harun Kurşun

Kesinlikle dizel.1.4 Dizel ile bile 1.6 benzinlileri rampada boncuk gibi diziyorsun.Torku hissetmek bambaşka. :)

Yorum bağlantısı
Harun Kurşun

Bu arada ismi çıkmamış kendisi safkan bir dizel Audi R8 V12 TDI hiç öyle traktöre benzeyen bi tarafı varmı 0-100 km/h 4.2 sn.

Yorum bağlantısı
Guest Yavuz Ya??z
Otobüs motorları oldukça uzun ömürlü, işin sırrı motorun düşük devir çevirmesi sanırım.

gerçi o da doğru mercedes 302 ler falan en az 5 milyon km yapmışlardır hemde çoğu garajlarda yarım ustalarca bakılıp sbah akşam mesai ile 3 dört şoför değişip

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...