İçeriğe Yönlendir

Necvox DVA-9803HD

Gündüz Güçin

Recommended Posts

Gündüz Güçin

Haftasonu aracıma Necvox DVA-9803HD DVD navigasyon cihazı ve geri görüş kamerası taktırdım: (1500+150 TL montaj dahil)

021120091551.jpg

Montajı bir saat belki biraz daha fazla sürdü. iPod ve USB kabloları göğüsteki göze çıkartıldı. Şimdiye kadar ki izlenimlerime gelirsek;

Herşeyden önce cihaz gayet şık duruyor. Arkadaşım kabartı düğmeleri olmaması nedeniyle beni necvox'a yöneltmişti. Ben navitech mi necvox mu derken, necvox'un PIP özelliği, 800x480 ekran çözünürlüğü ve nispeten uygun fiyatı tercihimde etken rol oynadı diyebilirim.

Ekran:PIP özelliği gerçekten hoşuma gitti. Arkada USB müzikleri çalarken küçük pencerede navigasyon çalışabiliyor, ya da istediğim başka bir uygulama. Arkadaki ana pencerede etkin olan uygulamanın sesi gelirken küçük pencerede navigasyon var ise sesli uygulamalarda ana ses kesilip uyarıları duyabliyorsunuz. PIP penceresi üç değişik boyda olabiliyor: yaklaşık ekranın 1/4'ü kadar, yaklaşık yarısı kadar ve resimde görüldüğü kadar. Ana uygulama radyo seçili ise küçük pencere radyonun numerik tuşlarını kaplayacak şekilde sabit boyda oluyor.

Ekranın çözünürlüğü gayet güzel fakat diğer modeli görmediğim için karşılaştırma imkanım olmadı. Aslında 32" HD Ready ile 32" Full HD arasındaki farktan fazla olacağını da sanmıyorum. Çok yakından bakmazsanız belki de anlaşılmaz.

Navigasyon:Navigasyon programı olarak Infotech kullanıyor. Programı pek başarılı bulduğumu söyleyemem. Test için 2km uzaktaki Panora'ya gitmeyi denedim. Ama beni yanlış yere yönlendirmeye kalktı. Öncesinde ikinci dönüşte ters yöne sokmaya çalıştı. Ben panoranın önüne geldiğimde ise onun rotası farklı yeri gösteriyordu. Yine navigasyon ile ilgili olarak; ekrandaki butonlar belki çözünürlüğün fazla olmasından dolayı biraz küçük, bu nedenle de butonlara ne zaman dokunmaya çalışsam haritaya bir toplu iğne koyup pop-up menü çıkarıyor. Belki de program için bir güzellik düşünmem gerekiyor

Bluetooth: Telofonu Nokia N95 8GB ile kolayca eşleştirdim. Çağrı geldiğinde otomatik olarak bluetooth penceresine geçiyor. Bu özelliği de fazla kullanmadım şimdilik. Aranan ve gelen çağrıları listeliyor. Rehber senkronizasyonu yok sanırım ya da ben beceremedim.

Geri görüş kamerası: Tamponda delik açılarak iki park sensörünün ortasına aynı hizeya gelecek şekilde yerleştirildi. Pak sensörlerinden azcık daha büyükçe. Geri viteste otamatik olarak açılıyor. Arkamı görmediğim zamanlarda da işime yarıyor. Beklediğimden daha faydalı. İstenirse ana ekrandan seçilerek normal seyir esnasında da bir süreliğine izlenebiliyor. Çocuklar bu özelliği çok sevdi :D

Televizyon: Fazla söylenecek birşey yok, pek güzel çektiği söylenemez.

DVD: DVD denemedim, ama USB'de olduğu gibi mp3 CD'lerini çalmada sorun yok. Ayrıca 6 adet sanal CD oluşturulabildiği söyleniyor ama ben 5 adet görebildim. Onlar da sanırım Track CD ile gerçekleşebilir. Onun yerine CD'deki şarkıları mp3'e çevirip USB ile dinlemek daha kolay gibi, ama yine de bir ara denemem lazım.

Genel olarak fena bir cihaz değil, dediğim gibi navigasyon konusunda biraz sıkıntıları var.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
(düzenlendi)

çok şık durmuş. navigasyon için gücelleme durumu nedir harita mı satın alıyorsunuz ve giriş ekranına ford amblemi yapın derim güzel oluyor :D

tarihinde Mustafa T tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Emre Laçin
(düzenlendi)

çok şık ve aracın değerine değer katan bi uygulama olmuş güle güle kullanın. :D

tarihinde Emre La tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Cihan Tiftik
(düzenlendi)

Can Can'da mı takıldı?

tarihinde Cihan Tiftik tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Gündüz Güçin
(düzenlendi)
çok şık durmuş. navigasyon için gücelleme durumu nedir harita mı satın alıyorsunuz ve giriş ekranına ford amblemi yapın derim güzel oluyor :D

Teşekkür ederim. Cihaz iki yıl garantili, sanırım güncelleme dahildir ama emin değilim.

çok şık ve aracın değerine değer katan bi uygulama olmuş güle güle kullanın. :good1:

Teşekkür ederim.

Can Can'da mı takıldı?

Can Can? :unknw: Can Can Oto'yu kastediyorsanız eğer, değil. Yiğitler Elektronik.

tarihinde G tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Serhat S. Yazıcı
(düzenlendi)

Oldukça güzel görünüyor ama böyle bir cihaz alıpta navigasyonun tam çalışmamamsı üzücü.. sol altta sd girişi mi var?? ayrıca direksiyondaki kol iptal oldu mu yoksa halen oradan kumande edilebiliyor mu??

tarihinde Serhat S. Yaz?c? tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Gündüz Güçin
Oldukça güzel görünüyor ama böyle bir cihaz alıpta navigasyonun tam çalışmamamsı üzücü.. sol altta sd girişi mi var?? ayrıca direksiyondaki kol iptal oldu mu yoksa halen oradan kumande edilebiliyor mu??

Sol alttaki microSD card yuvası. 2GB kart yazılım içinde veriliyor. Denedim 8GB kartı da okudu. Ama onu USB kart okuyucu ile USB modunda kullanıyorum. Yazılım için farklı planlarım var. :unknw: Direksiyon kumandası çalışıyor.

Can canda da bi kampanya var 1299lira diyorlardı.

N'olur o DVA-8803müş deyin bana. :D

Yorum bağlantısı
Gündüz Güçin
çok şık durmuş peki sony teyp i ne yaptınız ?

Teşekkür ederim. Necvox'un kutusunda duruyor şimdilik.

Yorum bağlantısı
Serhat S. Yazıcı
Teşekkür ederim. Necvox'un kutusunda duruyor şimdilik.

Peki benim arabamda durma ihtimali var mı?? :D

Yorum bağlantısı
Gündüz Güçin

Necvox'u test aşamasındayım. Bi problem çıkma ihtimaline karşın elimde tutuyorum. Test süresi bitince ilk sıraya sizi alayım o halde :unknw:

Yorum bağlantısı
Deniz Tayanç

teybiniz hayırlı olsun iyi günlerde kullanın

serhat ben geçen hafta taktırdım sony montaj dahil 350 tl ye

Yorum bağlantısı
Gündüz Güçin
Modelini bilmem. Tipi aynıydı. :unknw:

Evet tip olarak aynılar. Söylediğiniz fiyat da diğer fiyatlara göre çok uygun.

İkisinin de özellikleri aşağıda. Farklara değer mi derseniz, valla değmese de almış olduk artık :D

DVA-8803:

Double Din, 6.2’’ 16:9 TFT LCD Ekran (Ford)

Dokunmatik ekran

Güçlendirilmiş TV Tuner, PAL/NTSC veya SECAM desteği

DVD/VCD/CD/MP3/MPEG4/DIVX/CD-R/WMA/JPEG

FM/AM Radyo, 24 kanal hafıza

4 X 45W Ses çıkış gücü

1 A/V giriş (1 video, 2 ses) 1 A/V çıkış (1 video, 4 ses)

Built-in GPS Navigasyon

Navigasyon modunda müzik yada radyo dinleyebilme

Bluetooth handsfree özelliği ile cep telefonunuzdan gelen çağrıları ekranda görme/cevaplayabilme ve cep telefonunuzdaki müzikleri çalabilme özelliği

USB ve Micro SD Kart okuyabilme

MP3, WMA, MP4, AVI, JPEG (OPS)

iPOD kontrol edebilme fonksiyonu

Direksiyon kumandası tanıtabilme

Uzaktan kumanda

Türkçe OSD seçeneği

Geri vites kamera bağlantı girişi

DVD başlangıç logosu yaratabilme özelliği

Görüntü ayarı (Parlaklık, kontrast, renk)

DVB-T desteği (OPS)

Gerçek Multizone özelliği

Kırmızı ve Yeşil LED ışık seçeneği (OPS)

DVA-9803:

‘’3D HIGH DEFINITION’’ DİJİTAL 800*480 ÇÖZÜNÜRLÜK

‘’PIP – PICTURE IN PICTURE’’ EKRAN İÇİNDE EKRAN ÖZELLİ

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Teşekkür ederim. Cihaz iki yıl garantili, sanırım güncelleme dahildir ama emin değilim.

günceleme ile garantinin alakası yok :D hangi haritayı kullanıyor

Yorum bağlantısı
Gündüz Güçin
çok şık durmuş. navigasyon için gücelleme durumu nedir harita mı satın alıyorsunuz ve giriş ekranına ford amblemi yapın derim güzel oluyor :unknw:

Orjinalinde ford amblemi ayarlı zaten. Diğer markaların da amblemleri var, değiştirebiliyorsunuz. Ama benimki tabii ki ford kalacak :good1:

Teşekkür ederim. Çok güzel fiyat derim. Ben o fiyata vermeye kıyamam. :D

günceleme ile garantinin alakası yok :good1: hangi haritayı kullanıyor

Heyecandan sormadığım şeylerden birisi de harita güncellemesi oldu sanırım. Infotech'in iş ortaklarından biris de Tele Atlas. Tele Atlas'ın haritasını kullanıyor olması lazım.

Yorum bağlantısı
Serhat S. Yazıcı

Abi sen nasıl yapıyorsun billmiyorum ama çok ucuza buluyorsun herşeyi :D:unknw: ya çok geziyorsun yada çok iyi noktalara gidip bakıyorsun gıpta ediyorum yani.. peki orjinalini verdi mi??

Yorum bağlantısı
Deniz Tayanç
Abi sen nasıl yapıyorsun billmiyorum ama çok ucuza buluyorsun herşeyi :D:D ya çok geziyorsun yada çok iyi noktalara gidip bakıyorsun gıpta ediyorum yani.. peki orjinalini verdi mi??

3 tane teyibim oldu orjinalı, sony ve jvc 814 fazla gezemiyorum takip ve pazarlık sadece

Yorum bağlantısı

Hayırlı olsun. Gayet şık duruyor. Güle güle kullanın. Navigasyon sıkıntısı olmsa daha iyi olabilirdi.

Yorum bağlantısı
Serhat S. Yazıcı
3 tane teyibim oldu orjinalı, sony ve jvc 814 fazla gezemiyorum takip ve pazarlık sadece

o halde bi şekilde bulunuyormuş diyip beklicez :D

Yorum bağlantısı
Gündüz Güçin
Hayırlı olsun. Gayet şık duruyor. Güle güle kullanın. Navigasyon sıkıntısı olmsa daha iyi olabilirdi.

Teşekkür ederim. iGO8 denedim çalışıyor. Kendi yazılımından daha güzel. Aynı sıkıntılar yok. Yasal bir kopyasını edinmek gerekebilir.

Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

Hayırlı olsun iyi günlerde kullanın. arabaya güzel bir görünümde kazandırmış. fiyatı bence çok güzel. ben biraz daha düşmesini bekliyorum.

Yorum bağlantısı
Gündüz Güçin
Hayırlı olsun iyi günlerde kullanın. arabaya güzel bir görünümde kazandırmış. fiyatı bence çok güzel. ben biraz daha düşmesini bekliyorum.

Çok teşekkür ederim. Gerçekten güzel bir cihaz. Sadece navigasyon yazılımının düzelmesi gerekiyor ki o da büyük eksiklik. Yazılımdan bu kadar şikayet ettikten sonra umarım duyup da cihazı geri almazlar :fiuw:

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...