İçeriğe Yönlendir

Necvox DVA-9803HD

Gündüz Güçin

Recommended Posts

Okan Beloğlu

Hayırlı olsun, iyi günlede keyifle kullanın. İlerde bende düşünüyorum bakalım Navitech mi necvox mu?

Yorum bağlantısı
V.Ceyhun Emir

Şık duruyor, güle güle kullanın ama anladığım kadarıyla pek fonksiyonel değil. Sonuç olarak o paraya değdiğini düşünüyor musunuz? Ses kalitesi nasıl acaba?

Yorum bağlantısı
Gündüz Güçin
:f1: almazlar merak etmeyin.

O kadar para verdik, alırlarsa ayıp zaten :D

Hayırlı olsun, iyi günlede keyifle kullanın. İlerde bende düşünüyorum bakalım Navitech mi necvox mu?

Teşekkür ederim, gönlünüze göre olur inşallah.

Şık duruyor, güle güle kullanın ama anladığım kadarıyla pek fonksiyonel değil. Sonuç olarak o paraya değdiğini düşünüyor musunuz? Ses kalitesi nasıl acaba?

Teşekkür ederim. Ses kalitesi olarak sony'den farkı yok, gayet güzel (bunu belki daha iyi karşılaştırmak gerekebilir ama bana güzel geldi). Ben verdiğim paraya değdiğini düşünüyorum. Yazılımı da değiştirince daha verimli olarak kullanılabiliyor.

Cihazın kendi işletim sisteminin yanında navigasyon için ayrıca bir platform kullanılıyor. Kendi işletim sisteminde: usb, dvd, virtualcd, tv ve radyo gibi uygulamalar var. Navigasyona geçtiğinizde de navigasyonun üzerinde çalıştığı platforma ait yine medya oynatıcı programlar mevcut. cihazın kendi medya oynatıcısını veya radyoyu dinlerken navigasyonu PIP olarak açtığınızda (navigasyona müdahele etmek için, navigasyonu ana uygulama yapmanız gerekiyor, pip'yi de kapatırsanız tüm navigasyon ekranını kolayca görüyorsunuz) navigasyon uyarı vereceği zaman müziğin sesini kesiyor. Ama navigasyonun çalıştığı platformdaki media programları arka planda çalışırken navigasyon full ekranda çalışabiliyor (bu durumda navigasyona rahatlıkla müdahele edilebiliyor) ve navigasyon uyarılarında müziğin sesinde kesilme olmuyor. Her iki durumda da direksiyon kumandası kullanılabiliyor. Ayrıca kontağı kapatıp anahtarı çıkarttığınızda cihaz kapanıyor ve kontağı tekrar açtığınızda da son pip ayarları ne ise o şekilde başlıyor. Navigasyon için kullanılan microSD karttaki şarkıları sadece navigasyon platformundaki media player ile çalabiliyorum. USB'deki şarkıları ise sadece cihazın ana platformundaki uygulamalar ile kullanabiliyorum.

Değişik alternatiflerden kolayıma gelen hangisi ise onu kullanıyorum ve şimdilik çok memnunum.

Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman
Teşekkür ederim. Necvox'un kutusunda duruyor şimdilik.

satmayı düşünürmüsünüz peki

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Gündüz Güçin

Navigasyon tam ekran çalışırken usb'den müzik dinleyememe sorunu kalktı. Nasıl derseniz emin değilim :) . MioPocket 3.0 kurarak WnidowsCE ekranını ortaya çıkarttıktan sonra oldu. İlk başlarda açıldığında CD'deki şarkıları çalıyordu. Ama şimdi kapanmadan önceki konumunu koruyor. Kapanmadan önce arka planda USB varsa açıldığında da USB devam ediyor. Tek gariplik USB'deki klasörleri ve şarkıları isme göre değil de eklenme tarihine göre sıralaması. Ki o da bazen avantaj olabiliyor.

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Mehmet Evmez

Cihazın usb girişi nerede, flash diski nereye takıyorsunuz? Taşınabilir harddisk takıp denediniz mi?

Yorum bağlantısı
Gündüz Güçin
Cihazın usb girişi nerede, flash diski nereye takıyorsunuz? Taşınabilir harddisk takıp denediniz mi?

USB ve ipod kablolarını öndeki küçük göze çıkarttırdım. 2.5"lik hard disk denedim ama görmedi

arkadaşlar hesaplı navigasyonlu double-din ne önerirsiniz?

Önerebileceğim tek cihaz kendim kullandığım için necvox, diğerleri hakkında yorum yapamıyacağım. Ama aracınıza göre modeli var mı araştırmak lazım.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Hüseyin Kadıoğlu
Hayırlı olsun. Gayet şık duruyor. Güle güle kullanın. Navigasyon sıkıntısı olmsa daha iyi olabilirdi.

hem benim aracımda hemde babamın aracında var bu üründen bende normal babamın kuga da daha üst modeli var tek fark hd ve bi kaç özellik gerçekten çok güzel birşey ben çok memnunum..

Yorum bağlantısı
Bora Akbaş
USB ve ipod kablolarını öndeki küçük göze çıkarttırdım. 2.5"lik hard disk denedim ama görmedi

Öndeki küçük göz neresi? Nasıl çıkarttırdınız? Açıklayabilirmisiniz?Usb Flash Disk girişi mi yoksa USB Kablo bağlayabilme girişi mi?

Yorum bağlantısı
İhsan Özenli

selam bende aynı cihazdan aldım HD sini 1.800 verd,m ama 5. gününde alet kilitlendi şuan serviste çok canım sıkıldı

Yorum bağlantısı
Gündüz Güçin

İyi dilekler için teşekkürler, daha iyileri sizlerin olur inşallah.

Öndeki küçük göz neresi? Nasıl çıkarttırdınız? Açıklayabilirmisiniz?Usb Flash Disk girişi mi yoksa USB Kablo bağlayabilme girişi mi?

Göğüsde, üzerince basınca açılan kapaklı göz. Tam adını bilmiyorum. İki tane kablo geliyor oraya. Birisi ipod için, diğeri usb cihazları bağlamak için. Ucunda usb girişi olan bir kablo. 2.5" harici hard disk denedim ama görmedi. 16GB USB flash bellek kullanıyorum.

selam bende aynı cihazdan aldım HD sini 1.800 verd,m ama 5. gününde alet kilitlendi şuan serviste çok canım sıkıldı

Geçmiş olsun, üzüldüm. Umarım en kısa zamanda halledilir.

Yorum bağlantısı
Bora Akbaş
Göğüsde, üzerince basınca açılan kapaklı göz. Tam adını bilmiyorum. İki tane kablo geliyor oraya. Birisi ipod için, diğeri usb cihazları bağlamak için. Ucunda usb girişi olan bir kablo. 2.5" harici hard disk denedim ama görmedi. 16GB USB flash bellek kullanıyorum.

Oradakulandı mı peki? Ön konsol kapaklı küçük ön torpido gözüne çıkarttığınız kablolar için orada bir delme işlemi uygulandı mı peki? Birde keşke usb ve ipod girişlerini klimanın altındaki arka cam resiztansının yanındaki pasif düğmelerin olduğu yere monte ettirseydiniz.Hem kullanım kolaylığı olur hemde daha şık gözükürdü.

Yorum bağlantısı
Gündüz Güçin
Oradakulandı mı peki? Ön konsol kapaklı küçük ön torpido gözüne çıkarttığınız kablolar için orada bir delme işlemi uygulandı mı peki? Birde keşke usb ve ipod girişlerini klimanın altındaki arka cam resiztansının yanındaki pasif düğmelerin olduğu yere monte ettirseydiniz.Hem kullanım kolaylığı olur hemde daha şık gözükürdü.

Küçük bir delme işlemi yapıldı. Ama görünmediği için beni rahatsız etmiyor. İleride sökülse bile gözün yumuşak plastik kısmı o deliği kapatıyor. Rezistans düğmesi yanında görünmesindense hiç görünmemesinin daha şık olacağını düşündüğüm için oraya aldırdım. Kullanım açısından da bir zorluğu yok. Resim çekip koyabilirsem ne demek istediğim daha iyi anlaşılacaktır sanırım.

Yorum bağlantısı
Arda Akbay

bunların ekranlarında da sony teyp gibi çizilmeler olmuyor mu acaba ? bir de dokunmatik sonuçta..

Yorum bağlantısı
Gündüz Güçin
bunların ekranlarında da sony teyp gibi çizilmeler olmuyor mu acaba ? bir de dokunmatik sonuçta..

Ekrandaki korumayı hala çıkarmış değilim. Koruma olduğu da pek anlaşılmıyor. Ama koruma tabii ki çizildi.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
  • 3 hafta sonra...
Barış Altıngöz
Teşekkür ederim. iGO8 denedim çalışıyor. Kendi yazılımından daha güzel. Aynı sıkıntılar yok. Yasal bir kopyasını edinmek gerekebilir.

Selamlar,

IGO8 i nasıl yukledıgını anlatırsan sevınırım.Ben yuklemeye calıstım fakat ekran ayarlarını duzgun yapamadım sanrım ...

Yorum bağlantısı
Bora Akbaş

Kablolar konsol üst gözünün içinde biraz daraltma yapıyor gibi ama sanırım bu şekilde yapılabiliyor sadece.Yani sabitlenmiş bir usb girişi yapılamıyor ,usb hub gibi. İşinizi görüyor ve sizin içinde sorun değilse güle güle kullanın derim.Fakat keşke klima altındaki kapaklı küçük göze çıkarttrsaydınız usb kablolu girişi.Neyse,hayırlı uğurlu olsun güzel günlerde kullanın :unsure:

Yorum bağlantısı
Gündüz Güçin
Kablolar konsol üst gözünün içinde biraz daraltma yapıyor gibi ama sanırım bu şekilde yapılabiliyor sadece.Yani sabitlenmiş bir usb girişi yapılamıyor ,usb hub gibi. İşinizi görüyor ve sizin içinde sorun değilse güle güle kullanın derim.Fakat keşke klima altındaki kapaklı küçük göze çıkarttrsaydınız usb kablolu girişi.Neyse,hayırlı uğurlu olsun güzel günlerde kullanın :p

Teşekkür ederim. Sabit bir usb girişi yapıp da usb'nin dışarıda durması fikri hoşuma gitmedi. Klima altındaki kapakların da orjinalliğini bozdurmak istemedim. Ön konsoldaki gözü de başka amaçla kullanmadığım için en bana en uygunu bu şekilde gözüktü.

Yorum bağlantısı
Bora Akbaş
Teşekkür ederim. Sabit bir usb girişi yapıp da usb'nin dışarıda durması fikri hoşuma gitmedi. Klima altındaki kapakların da orjinalliğini bozdurmak istemedim. Ön konsoldaki gözü de başka amaçla kullanmadığım için en bana en uygunu bu şekilde gözüktü.

Gündüz Bey,peki cihazın kullanımı,menülerin işlevselliği,arayüzün ve rengin değiştirilmesi,dvd izleme kalitesi,tv izlenebilmesi özellikleri nasıl?Memnun musunuz?

Yorum bağlantısı
Gündüz Güçin
Gündüz Bey,peki cihazın kullanımı,menülerin işlevselliği,arayüzün ve rengin değiştirilmesi,dvd izleme kalitesi,tv izlenebilmesi özellikleri nasıl?Memnun musunuz?

Cihazı genel olarak mp3 dinlemek ve navigasyon amaçlı kullanıyorum. Müzik çaların arayüzünü beğendiğimi söyleyemem, çok basit kalmış. Direksiyon kumandasından ileri geri yapabiliyorsunuz. Önceki sonraki klasöre geçmek için de kısa bir yol olsaydı daha güzel olabilirdi. genelde mp3 dinlerken navigasyon ekranı aktif olark kullanıyorum.

Ana menüye herhangi bir müdahele yapılamıyor (tv, dvd, mp3, radyo, bluetooth vs.). Ama navigasyon programı yerine başka programlar kullanılabiliyor. Örnek olarak değişik skinleri mevcut olan wolfncu, ki kendiniz de arayüzünü değiştirebiliyorsunuz. Hatta biraz çalışmayla sıfırdan bile oluşturulabilir.

Tv bulunduğunuz yere göre değişiyor. Ama analog tv izlemek eğer vericiye yakın bir yerde sabit değilseniz pek kullanışlı değil. digital karasal yayının da durumu ortada ki onun için ayrıca tuner takmak gerekiyor.

DVD'yi ise inanır mısınız hiç denemedim. O yüzden yorum yapamıyacağım.

Bluetoth bağlantısını ise noki n95 8gb telefonum ile rahatlıkla kullanabiliyorum. Rehber senkronizasyonu olsa daha iyi olurdu ama fazla telefon kullanmayan birisi olarak pek de ihtiyaç duymuyorum açıkçası.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...