İçeriğe Yönlendir

Bmw 5.28i 1998 Model Tecrübe&tavsiye

Gökhan Çevik

Recommended Posts

Ali Emre Öksüz
Şimdi diyeceksiniz Almanlar AUDI'yi kendileri için BMW ve Mercedes'i satmak için yaparlar.

Bu laf tam tersi değilmiydi? Almanlar Mersedesi vs satmak için BMWyi kendimiz için ürettik diyorlardı sanki.

Mertol Bey'in tecrübeleri ve tespitleri kesinlikle doğrudur. Denildiği gibi dökülmeye bir başlarsa Allah muhafaza uçuk faturalarla karşılaşırsınız. :) Birazda şans işi. :D

Mevzu; emekli amcalardan yada gerçekten ilk el servis bakımları mümkünse Borusanda düzenli bir şekilde yapılmış TEMİZ bir BMW bulabilmeniz, bu da biraz zaman alır.

Yorum bağlantısı
Gökhan Çevik

Slm Ford Severler ;

Yaklaşık 10 kadar BMW'ye baktıktan sonra 1998 Model 5.20'de karar kıldım ve aldım,

yaklaşık 2 gün oldu, fazla yol yapamadım ama kalkışlarda ağır kalmasının haricinde hiçbir yanlışı yok,

tiptronik 6 Silindir 150 BG, 1,500 KG'lık bir araç, LPG 7 ay önce takılmış,

valla ben araba Benzin'demi Düp'temi çalışırkene anlayamıyorum,..

İleri ki zamanda tecrübelerimi buradan sizlerle paylaşacağım,.

Heryeri sorunlu 1997 Chia Mondeo'dan bakalım neler yaşayacağız,..

Herkese sevgiler

Yorum bağlantısı
Taner Dağlıgil

Genelde ilk kalkış anlarındaki hantallığı yüzünden şikayet ediliyor e39 :) Zamanla alışınca problem kalmıyor zaten.

Geçen yıl bir arkadaşımıza full dolu 5.20ia M tech almıştık 97 model. 28.000 tl (LPG'si bir yıllık, km :180.000)

İlk zamanlar çıkışıp durdu arkadaşım, nasıl bir araba aldın yürümüyo diye :D Tabi astra 2000'den inince alışmak zor oluyor, Aradan bir yıl geçti geçen yine muhabbeti oldu, beğenmiyorsan ver arabayı dedim, yok bu araba ölene kadar benimle artık dedi :D

Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Gökhan Çevik

slm dostlar;

maalesef bmw forumlarında burada bulduğum ilgi, bilgi''yi bulamıyorum.

Kimse daha önce açılan konuları okumuyor ve kafasına göre aynı başlıklar etrafında dönüyorlar ve içerik hep zayıf kalıyor.

Evet aldım, 1998 model E39 Kasa 5.20 aldım. Tabii ki lacivert ve bej deri döşeme.

Yaklaşık 4 ay oldu ve fazlasıyla memnunum, sessizlik, genişlik, detaylar, güven, yol tutuş,

6 silindirlik performans, imaj vs. Ama kullandığım en kötü kar'da sürüş performansı,, Alpine lastiklere rağmen resmen yıkılıyor.

O da muhtemelen arkadan itişe ve 205 ebatlı geniş lastiklere bağlı, birde altı alçak kalıyor ve kar'ı toplayarak kızaklama yapıyor.

Ama bu durum hariç mükemmel. Uzun yolda 140 km ve altında sürerseniz allah günah yazar. Asla affetmez. :nazar:

Yaşadığım sorunu Borusan'a gitmeden ve kalorifer peteğini sökmek için tüm göğüsü sökmeden çözebilirsem çok memnun olacağım.

Kalorifer'den hafif hafif gelen iç yakan ağır koku :bravo:

* İlk önce Tüp tesisatında ki kaçaklar giderildi

* Üst kapak conta'dan kaçak neticesi soğutma suyuna egzoz karışması sonucu artan basınçla kalorifer tesisatının en zayıf noktasından kaçak yapması.

* Kalorifer peteğinin kaçak yapması

* Herhangi bir sebeple kalorifer tesisatında kaçak

Kaçak testi nasıl nerde yapılır ???

Eğer üst kapak contada kaçak varsa nasıl bileceğiz.

Radyatör kapağını açıp içerisinde ne olduğunu bilmediğimiz yeşil sıvılı tüp'ün renk değiştirmesi ile ilgili bilgisi belgesi olan varmıdır??

Tüm Ford camiasına teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Arda Akbay
aynen katılıyorum, aldım çok memnunum :nazar:

özdemir bey 2000 motor ve 7,4 yakıt doğru mu ?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...