İçeriğe Yönlendir

120.000 Ve Üzeri Km Periyodik Bakım

Timuçin Yıldırım

Recommended Posts

Çağlar Bayur

Normaldir, yetkili servis kdv dahil rakamlar ve Otosan onaylı yerli imalat parçalardır.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

tam ben açacaktım böyle bir konu :) yetkili servis mi ?

Yorum bağlantısı
Guest Mehmet Balc?
(düzenlendi)

Acl Servis

"ACL Servis, garantisüresi ve sonrasında bir çok otomobil için küçük tamir işlemlerini ve bakımları, düşük maliyetle ve Ford Otosan?ın kanıtlanmış kalite anlayışıyla hizmet veriyor.

ACL Servis noktaları, yalın prosesler ve farklı organizasyon yapısı ile sunduğu düşük maliyetli ve temel işlemlerle çok markaya hizmet veren verimli bir servis noktası olarak planlandı. Bunun için verilecek hizmetlerin süresi 2 saati geçmeyecek ve günde ortalama 30 (*) araca hizmet verebilecek şekilde oluşturuldu.

İsminden de rahatlıkla anlaşılabileceği gibi ACL Servis?te temel ilke, kaliteli hizmeti gündelik hayatınızı aksatmayacak şekilde mümkün olan en kısa sürede en uygun fiyatla sunabilmek." Alıntıdır = http://www.acl.com.tr/hakkimizda.asp Yazanların cogu balon da servis fena degil. Aracdaki cok ciddi bir sorunu çözebilirler mi bilmem.

Bu fiyatların altında bakım nerde yatırabiliriz? :fiuw:

Daha uygun fiyatlı daha iyi yedek parca nerden bulabiliriz? :nazar:

Sonucta bu yedek parcaların kalitesi ortada, daha dayanıklı Almam malı :nazar: yedek parcaları olabilir.

Ford yedek parça kalemlerinin yan sanayi firmaların sunduğu ürünler ve fiyatlarla satılması yasalmıdır?

Bugun Ford'dan habersiz izinsiz Fordun herhangi bir parcasını uretebilirmiyim?

tarihinde Mehmet Balc? tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

fordun ürettiği sanılan bir çok marka sadece ford amblemi le başka firmalar tarafından fordun isteği üzerine üretiliyor. otosan yazanların çoğu aslında başka markalarca üretilen parçalar

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

ACl veya başka özel servislerde garantideki aracın garantisi bozulmadan bakım yapılabilir. Tel şart orjinal parçanın takılması ve buna ait faturanın mevcut olmasıdır. Ford parçası denince tümü Ford a ait bir fabrikada üretilmez, farklı firmalarda üretilir ve kalitesine onay verdiği parça orjinal parça ibaresi taşır.

Yorum bağlantısı
Guest Mehmet Balc?

Cevaplarınız icin tesekkürler.

Anlaşılan çinde vb. üretilen parçalarda araya karışıyor. Sanayi parcanın markasını soruyorum adamlar sasırıyor :-)

Reuters ajansının haberine göre Ford yılda sahte parcalar yüzünden 1 milyar dolar kaybediyormuş

Reuters ajansının haberi: http://uk.reuters.com/article/idUKN2248948220070122

Yorum bağlantısı
Hasan Kerik

Selamlar,

135.000 bakımı yaptıracağım, ancak ;

1. yetkili servis mi ? Özel servis mi ?

karar veremedim. Aracı yeni aldığım için aracın kontrollerinin yapılması ve standard bakımının yapılmasını istiyorum.

2.İstanbul avrupa yakasında (bahçelievler civarı tercihim yada anadolu yakası ataşehir civarı) hangi servise gitmek lazım ? ve Özel servis derseniz parçaları kendimiz mi alıp gidelim onlardan mı tedarik edelim?

3. 135.000 maliyeti nedir? özellikle kontrol edilecek/değişecek bir parça var mı?

Herkese Teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Salim İmamoğlu

Yetkili servis olarak Eresinleri öneririm.Özel servis olarakda Liderler otoyu Osman ustaya gitmenizi tavsiye ederim.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

135binde birşey yok. 90 binde yapılması gerekenler atlanmamış ise ve frenler vs iyi ise.

Malum Cevizli Ford öneriliyor. 10 üzerinden 9 verilebilir. Yine Şahsuvaroğlu da iyi ama çok kalabalık olabiliyor.

Yorum bağlantısı
Mert Can Üzger
Özeli bilemem ama yetkili serviste Ford cevizliye +446 diyorum.

Dikkat! Özel servisten daha uygun bir fiyat sürpriziyle de karşılaşabilirsiniz :)

O konuda hiç şüphem yok...

Ben yaklaşık 2 yıldır yetkili serviste özel servisten daha uyguna bakım yaptırıyorum. Lastikler de çok uyguna... :D

Yorum bağlantısı
Enis Sever

Bir arkadaşım C-MAX dizel aracını İkitelli'de Akoto'ya götürüyor özel servis olarak çok memnun

Yorum bağlantısı
Hasan Kerik

Cevaplarınız için çok teşekkür ederim , bu hafta sonu Asya yakasında olursam Cevizli'ye Çağlar Bey'in yanına , Avrupa yakasında olursam Liderlere Osman Bey'in yanına gideceğim.

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Hasan Kerik

Selamlar,

2006 Focus GHIA TDCI CVT aracımın 135.000 bakımını yaptırmak için sitedeki tavsiyeler üzerine Osman Bey ile servis gününü konuşarak cuma günü Liderler otoya gittim.

Fatih Usta aracımla ilgilendi. Tüm bakımları ve kontroller yapıldı .Birkaç saat içinde çok temiz ve düzgün bir şekilde işlemler tamamlandı ve 300 lira servis ücreti ile işlem bitti.

Ben daha fazla beklemiştim ancak gayet uygun bir fiyata servis tamamlandı. Hatta turboya giden hortumum patlamıştı, onu bile ellerindeki çıkma ama sağlam bir parçayla hiçbir ücret talep etmeden değiştirdiler. Bilen bilir o parça takım halinde yaklaşık 150 lira. Ayrıca Benzinli aracı olanlar Liderler otoda gerçek Carbon Clean işlemide yaptırabiliyorlar.

Liderler otoya gittiğim ve Fatih usta ile tanıştığım için çok memnun oldum. Cok samimi ,hoşsohbet sıkılmadan herşeyi anlatan, açıklayan işinin ehli sıkı bir usta aynı zamanda dost edindiğimi düşünüyorum. Keza serviste çalışan herkes oldukça samimi güleryüzlü insanlar. Gerçekten herkese tavsiye ederim. Bundan sonra gideceğim Ford servisi budur dahada değişmez. Özellikle Fatih ustaya ve tüm çalışanlara herşey için çok teşekkür ederim. Bir dahaki serviste yada arızada görüşmek üzere... :vava:

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Evet evet, sorun sende... Kaşınıp kaşınıp gidiyorsun İstanbul'lara...

Ver o arabayı bana.. Sen Amerika'dan gelmeye parasını hazır ederim...

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Enektar montumun cebinde. Alıyorsan al :i-ih: Bugün Nezaket ile dedik ki satarsak ne alırız. Bi hundayi bayisine gittik. Matrix diye iç ferah bir arabaları var. 1,6 otomatik-tek havayastıklı modeli için 28,5 fiyat verdiler. Oradaki arabaların içine oturduk falan. Sonra geldik mondeoya bindik. Mondeo araba ise diğerleri eşek ya :D Her tarafından kalite akıyor.

Paspasın altına koy, uğraştırma beni, evi de öğrendim.. :D

Siz de kıyaslayacak arabayı bulmuşsunuz ha... Donanımı daha zengin olsa ne olur.. Çirkin şey..

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Erkan Kıyak

Yeni konu açmamayım ve buradan devam edeyim dedim, şöyleki 2001 model focusumun şanzımanından araç boştayken ses geliyor ve bu ses debriyaja bastığımda kesiliyor, debriyajdan ayağımı kaldırdığımda ses tekrar geliyor ve sanki sesle birlikte hafifçe bir sarsıntı yapıyor gibi, bi kaç yerde okuduğuma göre priz direk bilyası olabilir deniyor, bu sesin nedeni ne olabilir? Araç 103 binde ve baskı balata henüz değişmedi, baskı balata veya debriyaj bilyası böyle bir ses neden olur mu? Priz direk bilyası şanzımanın neresindedir ve bu şekilde aracı kullanmaya bir süre devam etmek nasıl sorunlar oluşturabilir? Yorumlarınızı esirgemezseniz sevinirim...

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Bilyadır bilya.. ama arabayı sarsmaz... Baskı balata değişmek için açtığınızda bilyayı da değişirsiniz...

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Hemşehrim :p , prizdirek mili motordan gelip şanzımana geçen bir mildir. Yani motorun hareketini vites kutusuna iletir. Bu mil üzerindeki bilyada prizdirek bilyasıdır ve senin tarif ettiğin gibi debriyaja basınca sesini keser bırakınca öter. Ben yolsa bıraktığını görmedim, ancak debriyaj seti değişirken değişmesi iyi olur kanımca. :D

Yorum bağlantısı
Erkan Kıyak
(düzenlendi)

Kaçarı yok debriyajla birlikte değişecek, peki bu priz direk bilyası çok pahalı mıdır? Ve uzun vadede şanzımana ya da motora zarar verir mi? Bir de aks boşluğu olması bu bilyanın bozulmasına sebep olur mu?

tarihinde Erkan K?yak tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...