İçeriğe Yönlendir

Alarm Kilit Ve Switch Kontrolü

Çağlar Bayur

Recommended Posts

• 3 ay sonra...
Osman Bilgin

benim 97 mondeo ghianın da orjinal korna alarmı zaman zaman kendine bıt bıt bıt diye otuyor, neden niçin yapıyor bilmiyorum. durdugu yerde, hic bir dıs etken olmadan yapıyor. tuaf seyler oluyor.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

torpido kağağını dikkatlice yerinden çıkarın, alta eğilin merkezi kitleme modulünü göreceksiniz, tüm soketleri çıkartın (bir tanesinin kilidi zordur) 30 dak. bekleyin geri takın. düzelme şansı %90

önce başlıktaki kontrolü yapıp sonuç alamadı iseniz

Yorum bağlantısı
Ayhan Sırtıkara

Ayhan bey sirenin fişini takarken bir resim çekseniz de biz de bilgilensek sanırım çok iyi olacak.

Mükremin bey bayağı bir gecikme oldu sorunuza cevabımda, yeni gördüm. Bagajın sol tarafında kaplama halısının ardında yer alıyor siren. Bu arada MK3 satılalı birbuçuk yıl oldu. Nam-ı diğer Hamdi, Avcı ailesinde İlhan abiyi de rahmetle anıyoruz mekanı cennet olsun.

Yorum bağlantısı
Osman Bilgin

torpido kağağını dikkatlice yerinden çıkarın, alta eğilin merkezi kitleme modulünü göreceksiniz, tüm soketleri çıkartın (bir tanesinin kilidi zordur) 30 dak. bekleyin geri takın. düzelme şansı %90

önce başlıktaki kontrolü yapıp sonuç alamadı iseniz

hımm iki senedir bende bu arac, su ana kadar bir zararı olmadı 3-4 kere denk bana geldi, kimseden de bir sikayet yok, ben sadece merak etmisdim.

ayrıca sonradan takılan alarmı var, bir sıkıntımız yok kendi kendine otme ısık yakma gibi, (masallah).sayfanın basında olan islermleri teste gerek var mı Çağlar Bey?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

sonradan takılma alarm varsa test te, soket te yanıltabilir. o zaman ehil bir elektrikçi arayın

Yorum bağlantısı
Osman Bilgin

2012-09-30 11.jpg

1-az once torpido altına bakdım gorunum boyle Caglar Abi, soketlerin bazıları sokulu

2-sarı uclu bosda bir kablo var, air bag miki o? :=) actıgımda bostaydı bilerek mi o sekilde bırakmıslar kendiliginden mi cıkmıs bilmiorum. bakdım kabaca nereye takılacagınıda bulamadım

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

boşta soket olabilir bu normaldir , merkezi kilit modülü fotoda arkada göüzken parça

Yorum bağlantısı
Osman Bilgin

Abi, o sarı uclu kablo bosda duran one dogru cekip cekdim resmini o ne bilior musun? air bag mi?

merkez kilit mavi olan mı?

Yorum bağlantısı
Osman Bilgin

banada oyle geldi, arızalı olup mu sokmusler ki diye tahmin ettim yerini bulsam takıp gostergelere bakıcakdım.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Osman Bilgin

Çağlar Abi, kapı aç kapa- aç kapa, alarm ötmesi kaput arka kapılarda oluyor ama iki ön kapıda olmuyor, siviçlerde bir arıza olsaydı kapı açıldıgında ışık yanmaz dı dimi? sonradan taılan alarm da ön kapıları devre dışı bırakmış olabilirler mi?

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Mehmet Tüysüz

Çağlar bey, benim aracım 2001 Focus Ambiante GP ( 4 Airbag ) Dijital saatin orada alarm ışığı gibi bir ışık var yanıp sönüyor. Bu nedir, yani alarm var mı demektir benim aracımda. Eğer varsa da ben hiç çaldığını duymadım. :rolleyes:

Not: Aracımda kumandalı anahtar yok, 2 anahtar da orjinal, merkezi kilitli ama kumandalı değil.

anahtarın icinde immobilizer sinyal alıcısı var anahtarla eslestigi zaman , arac calısır duruma geldiginde sonmesi lazımdır. eger bir gun olurda aracınız calısmazsa yanıp sonen ısıga bakınız kontagı cevirdiginizde ısık yanmaya devam ediyorsa immobilizer hırsız koruması arızalıdır.

bilgi icin http://www.uzmantv.com/immobilizer-nedir

İmmobilizer otomobillerin araç çalıştırma (kontak) sistemine takılan elektronik bir devredir. Bu elektronik devrenin bir parçası arabayı çalıştıran kontak anahtarı içindedir ve bu parça tamamlanmadan motor çalışmaz. Bu nedenle İmmobilizer olan otomobiller, "düz kontak" yapılamaz ve çalınmaları çok daha güçtür.

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Guest Feti Ercan

Benim aracın sağ arka kapısı açılmıyor. Dışarıdan açılıyor ama içeriden açılmıyor. Sebebi nedir?

Bir de bu araçta kapı kilitlendikten sonra içine birisi girerse alarm varmış ben denedim ama olmadı. Aracı aldığım adam bir gün sunroofu açık unutmuş içine yaprak girmiş ve ötmeye başlamış ben şimdi deniyorum olmuyor ama.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

kapının kilidindeki çocuk klidi aktif olabilir kilit üzerinde anahtarı takıp çevirilen bir kısım var ordan düzeltiliyor.

alarm iç denetimli ise devreye girmesi için biraz süre geçmesi gerekiyor kapılar çift kitleme yapıldıktan sonra

Yorum bağlantısı
Guest Feti Ercan

kapının kilidindeki çocuk klidi aktif olabilir kilit üzerinde anahtarı takıp çevirilen bir kısım var ordan düzeltiliyor.

alarm iç denetimli ise devreye girmesi için biraz süre geçmesi gerekiyor kapılar çift kitleme yapıldıktan sonra

anahtar takıp çevrilen kısım tam olarak neresi dışardan mı içeriden mi?

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

kapıyı açınca kilit mekanizmasının üzerinde yer var ordan ayarlanıyor.

Yorum bağlantısı
Guest Feti Ercan

kapıyı açınca kilit mekanizmasının üzerinde yer var ordan ayarlanıyor.

hee tamam anladım çok sağol. yarın düzelteyim orayı.

Yorum bağlantısı
  • 7 ay sonra...
Çağlar Bayur

Alarm orjinal ise, hangi kapıda arıza var veya siren çalışır durumda mı diye bu test %99 sorunlu bölgeyi ortaya çıakrtır

Yorum bağlantısı
  • 7 ay sonra...
Taner Akyüz

1 ay önce 2011 focus collection TDCI aldım. bir çok özelliğini yeni yeni keşfediyorum. aracı satan kişiye sorduğumda "araçta alarm yok bende taktırmadım" dedi. acaba bu aracın orjinalin de alarm var mıdır? varsa nasıl aktif hale getirebilirim acaba? 

Yorum bağlantısı
  • 4 ay sonra...
Ahmet Oğuz ERKOÇAK

Bu çift kilitleme ne anlama geliyor acaba?

Yorum bağlantısı
  • 6 ay sonra...
Müslüm Koçak

Bu çift kilitleme ne anlama geliyor acaba?

Bir kez kitleyince kapılar içeriden açılıyor ama kilt düğmesine peş peşe iki kez basınca kapılar içeriden de açılmıyor. eğer birini arabaya hapsederseniz iki kez kitleyin kaçamasın :))

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 5 ay sonra...
Faruk Bakan

Ford un hemen hemen tüm modelleri için geçerlidir: Herhangi bir switchi ard arda aktive edin, mesela ön kapıyı aç-kapa-aç-kapa yapın, veya parmağınız ile switche basın-bırakın-basın... Alarm kornası (Sol bagaj içi) 2 bip yapar. Bu servis modudur. Bundan sonra anahtarla kitleyin açın, kapıyı-bagajı-motor kapağını açın-kapayın, her harekette, 1 bip yapar sinyal yakar, hareket yapıldığı halde biplemeyen yerde sorun vardır.Servis modundan çıkış: 20 saniye hiçbir şey yapmadan bekleyin. 2bip yapar ve moddan çıkar.

Çağlar bey merhaba bende 2006 Ghia-X var. Aracı kumandadan kilitlediğimde belli zamanlarda orjinal(bagaj içi) alarmı ötüyor. Dörtlü flaşörler yanıyor. 5-6 defa ötünce duruyor. Bir süre sonra tekrar ötüyor. Sonra duruyor. Uzun bir süre ötmüyor.

Yukarıda bahsettiğiniz kontrolü yapacağım. Şöyle mi olacak;

1- Kapıları anahtardaki kumandadan açıp sonra  kapıları elle aç-kapa-aç-kapa mı yapacağım?

2- Eğer böyle ise kapıları anahtar ile kilitleyip açtıktan sonra kapıları bagajı ve kaputu manuel olarak birer defa aç-kapa mı yapacağım?

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
önder deli

Ford un hemen hemen tüm modelleri için geçerlidir: Herhangi bir switchi ard arda aktive edin, mesela ön kapıyı aç-kapa-aç-kapa yapın, veya parmağınız ile switche basın-bırakın-basın... Alarm kornası (Sol bagaj içi) 2 bip yapar. Bu servis modudur. Bundan sonra anahtarla kitleyin açın, kapıyı-bagajı-motor kapağını açın-kapayın, her harekette, 1 bip yapar sinyal yakar, hareket yapıldığı halde biplemeyen yerde sorun vardır.Servis modundan çıkış: 20 saniye hiçbir şey yapmadan bekleyin. 2bip yapar ve moddan çıkar.

Çağlar bey iyi günler;

bu konuda paylaşmış olduğum sorunlarım mevcut. yeni kumandalı anahtar tanıtamıyorum. tanıtma moduna girmiyor. ve sizin tarif ettiğiniz servis modu da çalışmıyor. birkaç kapıyı aç kapa aç kapa yaptım hiç bir ses yok. sizin uyarınız üzerine (yakıt ile alakalı birkaç sensörün çalışmıyor olabileceği ile alakalı olarak bilgisayara bağlamam gerektiğini söylemiştiniz) aracımı bilgisayara bağlayamıyorum. oda bu konuda mevcut... aracım ghia olmasına rağmen arıza bildirim (uyarı) ekranı yok.. ama immobilizer mevcut ve faal.. torpido arkası merkezi kilit mekanizmasının da arkasında metal bir kutu var sanırsam ecu bunu da sökemedim. etrafı nemli gibi geldi bana.. söküp bakım yapmak istedim ancak zarar vermemek için zorlamadım. çok fazla şikayet ettim kusura bakmayın ancak yardımcı olabileceğiniz hususlarda yardımınızı bekliyorum. teşekkürler. kolay gelsin.

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Ulaş Taş

Başkan şimdi sıkıntım aslında basit birde işin içinden çıkılmaz halde. Tavan lambasi sıkıntım. Kapıyı açıyorum yanıyor. Kapatıyorum kontak takiyorum çalıştırıyorum sonmuyor. 20 dakika sonra sönüyor. Ama bazende bi sıkıntı yok normal çalışıyor. Normal çalıştığı şekilde yolculuk yapıyorum bi çukura girdim mi tak diye tekrar yanıyor. Tavan döşemesi sokuldu araç takla attı ama camlar bile patlamadi kapılarda macun bile yok çalı çırpı üzerinde döndü. Ben simdi bunu nasıl çözebilirim.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...