İçeriğe Yönlendir

Focus C-Max / Corolla Verso / Opel Zafira

İsa Köse

Recommended Posts

İsa Köse

Arkadaşlar C-max sevdamız vardı, arıyorduk, araştırıyorduk. Bir tanesine baya heveslendik Emmi teklif bile yaptırtmadı. :) Kaçırdık.

C-max'i araştırdıkça, bu tip araçları çok sevdim. 3 farklı modeli inceledim.

1- Focus C-max

2- Corolla Verso

3- Opel Zafira

Bana göre;

C-max, Focus'umdan gelen bir sempati, forumdaki kullanıcı yorumları, hoş tasarımı ile öne çıkıyor.

Corolla Verso, C-max'e göre daha ferah ve gerçekten çok şık bir tasarımı var, 7 kişilik koltuk kapasitesi çok cezbedici, Toyota marka imajı (sorunsuz derler ya hep) ile cezbediyor.

Opel Zafira, yine 7 kişilik koltuk kapasitesi, tasarımı hoşuma gidiyor.

2005-2007 model arası, tercihen benzinli, bu 3 araçtan birini düşünebilirim.

Kullananlar, bilenler, sizce hangisi neden tercih edilmeli?

Paylaşımlarınızı bekliyorum...

Yorum bağlantısı
Balkan Akın

Bence de Toyota markası çok iyi ama... Bana göre Verso , Toyota nın en kötü arabalarından biri. Zafira için bir şey diyemeyeceğim ama dizaynı hoşuma gitmiyor. C-MAX tercihi daha yerinde olabilir. 2. olarak Zafira

Yorum bağlantısı
İsa Köse
Bence de Toyota markası çok iyi ama... Bana göre Verso , Toyota nın en kötü arabalarından biri. Zafira için bir şey diyemeyeceğim ama dizaynı hoşuma gitmiyor. C-MAX tercihi daha yerinde olabilir. 2. olarak Zafira

Verso neden Toyota'nın en kötü arabalarından biri sizce? Tipi falan mı yoksa yol tutuş, malzeme kalitesi, motor, yakıt tüketimi, vb. mi? Biraz daha açabilir misiniz yorumunuzu?

Yorum bağlantısı
Mert Can Üzger
(düzenlendi)

Verso... Neden?

Çünkü benzinli bir araba alacaksam Ford'u 2. plana atarım. Toyota VVT-İ gibi iyi bir motor kullanıyor. Ataklığı ve yakıt tüketimi son derece ideal. Ayrıca 7 kişilik kullanım imkanı var. Gerek marka imajı gerekse reel manada sağlamlığı da herkesin bildiği bir gerçek. E neden Verso olmasın ki?

Ayrıca hesaplı ya da çok temiz bir C-Max'de iyi bir tercih olabilir.

tarihinde Mert Can tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
İsa Köse
Verso... Neden?

Çünkü benzinli bir araba alacaksam Ford'u 2. plana atarım. Toyota VVT-İ gibi iyi bir motor kullanıyor. Ataklığı ve yakıt tüketimi son derece ideal. Ayrıca 7 kişilik kullanım imkanı var. Gerek marka imajı gerekse reel manada sağlamlığı da herkesin bildiği bir gerçek. E neden Verso olmasın ki?

Ayrıca hesaplı ya da çok temiz bir C-Max'de iyi bir tercih olabilir.

Size katılıyorum. Şu an için Verso>Zafira>C-Max şeklinde bir öncelik durumu var kafamda.

Yorum bağlantısı
Cihan Tiftik

Zafiş cam tavan. Çok keyifli araba. Hele şu günlerde yağmurun altında gezmesi ayrı bi haz veriyor. :)

Yorum bağlantısı
Necat Ertan

TDCI motor seçeneğiyle tartışmasız C MAX derim. Verso için görüş problemi yaşandığını duydum.

Yorum bağlantısı
Cemil Çınar
(düzenlendi)
Size katılıyorum. Şu an için Verso>Zafira>C-Max şeklinde bir öncelik durumu var kafamda.

Çok incelemiştim, dayanıklılık ve masraf çıkartma açısından japon teknolojisi, ancak dizeli yoktu, otomatiği mmt (hiç sevmem) idi o da verso da yoktu.

Şu an için de hala c-max donanım seviyesine ulaşamadı olan da çok pahalı.

Yakıtı ve güç ile ilgili de pek hoş şeyler söylemiyorlar.

Zafira ise 7 kişilik olması sebebiyle çok ilgimi çekmişti deri koltuk bile vardı, ancak benim kanım; Opel ile ilgili olarak sert bir araç olduğudur.

Nasıl bir sürüş zevki istediğiniz de bu araçları seçerken önemlidir, ben araç seçerken dışına değil içine bakarım.

Dışarıdan bakınca seçiminiz benim için de aynıydı, ancak içeriden bakınca da özellik ve isteklerimin karşılaştırılmasında da

C-max>Zafira>Verso olmuştu...

Tavsiyem üçünüde kullanın aldıktan sonra telafisi pahalıya patlıyor.

tarihinde Cemil tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Balkan Akın
Verso neden Toyota'nın en kötü arabalarından biri sizce? Tipi falan mı yoksa yol tutuş, malzeme kalitesi, motor, yakıt tüketimi, vb. mi? Biraz daha açabilir misiniz yorumunuzu?

Şirketimizde bir tane vardı. Arabanın çekişi kötüydü ve yakıtı fazlaydı. Bir Toyota hayranı olduğum için çok şaşırmıştım. Yoksa Toyota'nın kötü arabalarından biri diye bir şey yok. Maalesef en çok eleştirilen modeli Verso oldu. Diğer modellerinden birine sahip olmak isterdim.

Yorum bağlantısı
İsa Köse
eşim c4 picasso kullanıyor,

onu da incelemenizi öneririm

Megane Scenic ve Citroen C4 Picasso'yu biliyorum ama nedendir bilinmez bir türlü içim ısınamadı bu araçlara/markalara. Belki de adı geçen araçlar gerçekten iyiler (ki siz picasso'yu öneriyorsunuz) ama marka imajı olumlu şeyler çağrıştırmıyor bende. Renault ve Citroen'i hiç düşünmüyorum. Fransız olmaları da diyebiliriz bu olumsuz imaja, eskilerden kalan renault algımızın kırılamaması da ...

Öneriniz için teşekkür ederim. :D

Cemil Bey, size de öneriniz için teşekkür ederim.

Sanırım Zafira hep ikinci oluyor.

C-max>Zafira>Verso

Verso>Zafira>C-max

Değişmeyen bir o var. :D En iyisi dediğiniz gibi denemek.

Yorum bağlantısı
Cemil Çınar

Rica ederim, ben hep ne beklediğimi ve ne alabileceğimi sorgularım.

Önce servis olanaklarını sorgulayın (Bursa)

Katılıyorum bu belkide en önemlisi insanı severek aldığı bir araçtan soğuyabilir..

Yorum bağlantısı
İsa Köse
Önce servis olanaklarını sorgulayın (Bursa)

Haklısınız, ben bunu unutmuştum. :D

Şimdi bir şey daha aklıma takıldı siz servis deyince. Bu tip araçların yedek parça, bakım, diğer sarf malzemeler, vb. bizim Focus'tan pahalı mıdır?

Yorum bağlantısı
İsa Köse

Bu 3 aracın boyutları arasında çok büyük bir fark var mı acaba? Zafira daha büyük C-max de en ufağı gibi.

Allah Allah nerden çıktıysa bu büyük araç sevdası :lol2:

Bu arada, konuya anket eklemeye çalıştım. İnşallah çalışır.

Ankete de katılır mısınız arkadaşlar.

Mehmet Abi, C-max mi bıraktın ortalıkta :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Mehmet Abi, C-max mi bıraktın ortalıkta ;)

Vazgeçmiş gibi görmüştüm seni, bence vazgeçme... :D Denk gelir yine merak etme.. :rolleyes:

Bir arkadaşıma da Zafira almıştım... O'da çok memnun... Zafira da olabilir....

Yorum bağlantısı
İsa Köse

Vazgeçmek üzereydim, galiba bilgi eksikliği ve kafa karışıklığındandı tereddütüm.

Hayırlısı olsun :rolleyes:

Yalnız Zafira ciddi ciddi aklıma yatmaya başladı. :D

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Zafira Astra platformunda güzel bir araçtır... Motor ve şasi astra zaten...

Yorum bağlantısı

Bu üçleme de gerek tasarım gerekse cam tavan ve 7 kişilik olmasıyla, ben olsam Zafira/c-max/verso şeklinde değerlendirirdim.

Yorum bağlantısı
İsa Köse

Zafira önde gidiyor :)

100 kişiden 50'si Zafira diyor :)

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Kesinlikle en kalitelisi fonksiyoneli klas olanı alman olanı zafira, ne cmax nede verso kıyaslanmaz bile, sıralama yaparsak, zafira-verso-cmax, dizel olacaksa bu durumda cmax-zafira-verso.

Yorum bağlantısı
Cavit Çırakoğlu

Bence yerli olan alınmalı ;)

Verso yerli herhalde....

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...