İçeriğe Yönlendir

5000 Rds Eon AUX Ekleme

Murat Çağlar

Recommended Posts

Murat Çağlar
Hocam Size ait bir çalışmamı.. ?

nette toparlayıp tek bir dizin haline getirme işi bana ait :D

Yorum bağlantısı
Murat Çağlar
Peki teybi cd changer moduna getirebilecek miyiz?

evet cd changer moduna gelecek ayrıca diğer soruya gelince diğer sitelererde yaptığım araştırmalar neticesinde çalışıyormuş.henüz kendim denemedim fakat mantıksal olarak zaten hopallöre direk çıkış veriliyor.çalışmaması için bir sorun görmüyorum.yarın kendim deneyeceğim neticesini yazarım.

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Bu audio işlerine hiç kafam basmıyor..Demek ki merak yok :) Bu çalışmayı daha basit ve fotoğraflı anlatan bir arkadaş olursa herkes faydalanabilir sanırım.

Birde ben focusu aldığımdan beri 5000 rds de CD tuşu olmasına rağmen üstünde CD ile uyumlu demesine rağmen neden kullanılamadığını anlamıyordum..Kullanılıyorda yapmasımı masraflıydı yoksa Türkiye şartlarında mı mümkün olmuyordu?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Mehmet Türközen

Biz bugün baya uğraştık oğlanla ama yok cd changer moduna geçmedi radyo kablolar şahane şekilde tamam ama no cd deyip duruyor radyo şema dışında birde orjinal resim koysanız size zahmet

Yorum bağlantısı
Mehmet Türközen

kimse yardımcı olmayacakmı bu arada bikaç araştırmada ben yaptım ayrıca kendi aracımda denedim şemaya göre girişleri yaptık ama no cd dedi radyo bulduğum bilgilere göre radyo cd changere sinyal gönderiyormuş cd cgamgerda radyoya oun neticesinde cd changer moduna geçiyor radyo ebay da satılan kitlerde bu siyanl işini yapıyor şayet biyerden bi kısa devre yada başka bi şekilde bu sinyal işini çözebilirmiyiz?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Murat Bey'e ulaşın... Yaptım çalıştırdım diyen tek o var...

Yorum bağlantısı
Murat Çağlar

merhabalar...mehmet bey sizin teyibiniz 5000 rds eon değilmi.eğer üst model yada alt modelse onla ilgili çalışmalarda var onlarıda yollayabilirim.bu şema sadece 5000 rds eon için olanı

Yorum bağlantısı
Guest Sel
merhabalar...mehmet bey sizin teyibiniz 5000 rds eon değilmi.eğer üst model yada alt modelse onla ilgili çalışmalarda var onlarıda yollayabilirim.bu şema sadece 5000 rds eon için olanı

Yukarıdaki CD changer soketinden yapılan bağlantı 5000 RDS EON da çalışmıyor.

Ancak Teyp kısmında yapılacak bir bağlantı ile bu iş yapılabiliyor.

Bunun nasıl yapılabildiğini Romence bir sayfadan çıkardım denedim çalışıyor.

Biraz da değişiklik yaptım.

Aşağıdaki linkten bu işin nasıl yapıldığını ayrıntılı bulabilirsiniz.

Dosyayı buraya yüklemeyemedim. çünkü 200k sınırı var.

http://www.dosyaupload.net/8065000 RDS EON Aux Baglantisi.rar

Kolay Gelsin

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
5000 rds eon teyibe harici aux bağlantısını veriyorum

mrb zaten sag taraftaki resimde gösterilen aux cd girişi anladıgım kadarıyla çünki cd changer girişi olarak veriliyor buda zaten audio girişi demektir.isterseniz herhangi bir mp3 çaların kulaklık çıkışını isterseniz harici tv ses kulaklık çıkışını direkt olarak baglantı yapabilirsiniz.standard bir audio aux girişidir.tavsiyem sadece buraya girilecek uclara 4.7mf.50v veya 10mf.50v. arası kondasatorün eksi ucu baglanıcak cihazın canlı ucu tabir edilen r veya l uclarının çıkışına baglanıp artı ucunu ise teyp girişinde bulunan r veya l girişine seri baglanmasıb her hangi bir voltaj kaçagı durumunda aux girişi zarar görmez ses te ise kayıp olmaz.l ve r girişlerine ayrı ayrı kondansatör baglanmalıdır buna dikkat lütfen.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Murat Çağlar
http://img651.imageshack.us/i/auxbaglantspj.jpg/

resme çizdim bakabilirsiniz

buraya yukleyemedim bi türlü,kapasite kalmamış resim yukleme için özür.

ayrıntılı açıklamanız için teşekkür ederim....ben denedim çalıştırdım bilgimi paylaştım.sizin dediklerinizide yaptım şu an ses daha güzel çıkıyor.

Yorum bağlantısı
ayrıntılı açıklamanız için teşekkür ederim....ben denedim çalıştırdım bilgimi paylaştım.sizin dediklerinizide yaptım şu an ses daha güzel çıkıyor.

çalışır o şekildede sıkıntı çıkmsaz.olumlu sonuç aldıgın için sevindim üstad.

Yorum bağlantısı
  • 8 ay sonra...
Emre Önser
güzel bir aux bağlantım oldu artık.tavsiye ederim...

hocam merhaba siteye yeni müdahil oldum.çalışmanızı denedim ancak no cd hatası alıyorum.dilerseniz yaptığım bağlantıyı anlatayım.altta bulunan -R,-L ve GND kısa devre yapıp stereo jackın şasesine bağladım.Üstte bulunan +R yi aldım Stereo jackın bir ucuna +L ucunu da Stereo jackın diğer ucuna bağladım ancak dediğim gibi sonuç aldım.ne yapabilirim başka bilemiyorum. :)

Yorum bağlantısı
Emre Önser
mrb zaten sag taraftaki resimde gösterilen aux cd girişi anladıgım kadarıyla çünki cd changer girişi olarak veriliyor buda zaten audio girişi demektir.isterseniz herhangi bir mp3 çaların kulaklık çıkışını isterseniz harici tv ses kulaklık çıkışını direkt olarak baglantı yapabilirsiniz.standard bir audio aux girişidir.tavsiyem sadece buraya girilecek uclara 4.7mf.50v veya 10mf.50v. arası kondasatorün eksi ucu baglanıcak cihazın canlı ucu tabir edilen r veya l uclarının çıkışına baglanıp artı ucunu ise teyp girişinde bulunan r veya l girişine seri baglanmasıb her hangi bir voltaj kaçagı durumunda aux girişi zarar görmez ses te ise kayıp olmaz.l ve r girişlerine ayrı ayrı kondansatör baglanmalıdır buna dikkat lütfen.

anlatımda yaptığım bağlantı bu ama çalıştıramadım resimde size gönderiyorum bakabilirmisiniz.Bu arada sizin sunmuş olduğunuz resimler açılmıyor bakamadım.

Yorum bağlantısı
Misafir
(düzenlendi)

resimdeki şekliyle uyğulama yapın. .10kohm direnç aux ve cd girişleri için bastığınız tuşun aktif olması için gerekiyor.aynı şekilde uygulama ile cd girişinide kullanabilirsiniz

jackbalant.jpg

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Emre Önser
resimdeki şekliyle uyğulama yapın. .10kohm direnç aux ve cd girişleri için bastığınız tuşun aktif olması için gerekiyor.aynı şekilde uygulama ile cd girişinide kullanabilirsiniz

jackbalant.jpg

ilginiz için gerçekten tşk ederim bende duyulmayacağını sanıyordum.İlk izinli zamanımda deneyeceğim sonucu iyi ve kötü olarak yazarım .çok sağolun

Yorum bağlantısı
Emre Önser

jackbalant.jpg

Size daha önceden göndermiş olduğum şemayı işledim yanlışlık veya düzeltme varsa bakabilirmisiniz?

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Oktay abi o mesajındaki şema denenmiş mi çalışıyor mu?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...