İçeriğe Yönlendir

5000 Rds Eon AUX Ekleme

Murat Çağlar

Recommended Posts

Misafir
Oktay abi o mesajındaki şema denenmiş mi çalışıyor mu?

son verdiğim resimdekini teyp tamircisi ve başka bir uzman tamirci ustam ustam kesinlikle çalışır dedi.bu tarz teyp elimde yokki denesem.emmimde unuttu sanırım.bende hiç hatırlatmadımki. :unsure2: mustafa üstadım ben hala şemayı inceleyemedim. :rolleyes:

Yorum bağlantısı
Emre Önser
son verdiğim resimdekini teyp tamircisi ve başka bir uzman tamirci ustam ustam kesinlikle çalışır dedi.bu tarz teyp elimde yokki denesem.emmimde unuttu sanırım.bende hiç hatırlatmadımki. :unsure2: mustafa üstadım ben hala şemayı inceleyemedim. :rolleyes:

OKTAY BEY ŞEMAYI BEN GÖNDERDİM SİZİN GÖNDERDİ

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

5000 rds de olursa ben de deniyecem. Fakat anlmadım kısım resmin sol üt köşesindeki şaseler. birine direnç bağlıyoruz. bu 12 v dışardan gelen. "şase ucu" diye çıkan ok ne? birde onun yanında "şase bura olacak" denilen yer?

Yorum bağlantısı
Emre Önser

yok hocam denilen bağlantıyı yaptım kesinlikle çalışmıyor.Böyle bir uygulama yapılamaz.

Yorum bağlantısı
Osman Ünal

Boşuna uğraşmayın arkadaşlar bu şekillerden biriyle veya benzer yöntemlerle bu cd girişi çalıştırılamaz. :bravo:

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Denedim olmadı yazmadım :angry:

Emmi amerikalılardan işi kaptım :p Pinlerin çevirimi var elimde :s Ama O üsteki şema çalışmıyor :) 10 luk direnç mirenç denedim yok. :( 20 liraya fm transimter aldım harici ürünleri teybe onla aktaracam artık :p Tek derdim Naviyi hoparlörlerden vermekti digital kalitesinde olmadı son çare FM kalitesinde :p

Bileydim naviyi zamanında Fm transmiterli alırdım. O zaman böyle aux maux sorunum yoktu kaset çalar kitimle here şeye bağlanıyordum :(

Yorum bağlantısı
Emre Önser
Boşuna uğraşmayın arkadaşlar bu şekillerden biriyle veya benzer yöntemlerle bu cd girişi çalıştırılamaz. :i-ih:

kesinlikle hemfikirim

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Onur Efe

bu çalışmıyorsa çözüm nedir. İlla ki bir şekilde aux girişi yapabilmemiz lazım ama internette aramadığım yer kalmadı ve her hangi bir dilde bilgi bulamadım.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

yapılışı yo kama ebayda satılanlar var. cd changer emülatör diye de geçiyor.

Yorum bağlantısı
Onur Efe
yapılışı yo kama ebayda satılanlar var. cd changer emülatör diye de geçiyor.

Evet öyle bir kaç parça gördüm ama bu işlem için masraf etme taraftarı değilim. Zaten 30 40 lira harcayana kadar 200 liraya Xcarlink veya Pioneer usb li teyp lerden takmak gibi çözümler düşünebilir. Ben malesef hem xcarlink i hem de pioneer teybimi satmış bulundum. Bazı sebeplerden araçtan bilgisayarı da sökünce orjinale dönme zorunda kalınca sattığım pioneer 4100 üme çok pişman oldum.

Şimdi sadece basit bir aux çözümünü masrafsız şekilde arıyorum. Teybin içinin açılması ve bir aux jakı montajı da çözüm olabilir sadece biraz görsel bilgi lazım.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

elektronikçiler yapıyor nette ama 100 lira felan istiyorlardı.

Yorum bağlantısı
Onur Efe
elektronikçiler yapıyor nette ama 100 lira felan istiyorlardı.

teyp etmez ki o kadar

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

pionner taktığınıza göre gögüs sıkıntınız yok. tek din bir teyp alın uğraşmayın. Yoksa ben gibi 400-500 lira harcar yinede istediğinizi elde edemezsiniz :D

Yorum bağlantısı
Onur Efe
pionner taktığınıza göre gögüs sıkıntınız yok. tek din bir teyp alın uğraşmayın. Yoksa ben gibi 400-500 lira harcar yinede istediğinizi elde edemezsiniz :D

pioneer i teyp çerçeveleri ile kullanıyordum. 10 lira bişey. Yurt dışından 170 liraya aldığım pioneerin sıfırana burda 400 lira vermek saçma geliyor. ancak şu aralar masrafsız çözüm bulmam lazım. ondan kastım koksa kaset adaptörüne devam.

Yorum bağlantısı
Faik Sidar

Bu konuyla ilgili bir döküman buldum işinize yarayacağını umuyorum ama cd changer girişinin aux olarak kullanılması verilen şemalarla imkansız.. Anlatımdaki protokollere bakılarak tabiki elektronik bilgisiylede çok farklı çalışmalar yapılabilir.Ama değer mi?tartışılır...Çünki ciddi elektronik bilgisi ve ekipman gerektirecek bir çalışma olur ki xcarlink yahut hazırdaki benzeri ürünler daha uygun olur şahsi düşüncem.Ben 5000 rds e-o-n dan memnunum ve yaparım diyen arkadaşlar buyrun http://www.mictronics.de/projects/cdc-protocols/#FordACP

Şimdiden kolay gelsin..

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Mustafa Tüfekçi
(düzenlendi)

Evet ford acp protokolünden bahsediyor o linkte.

bu gün mareacıların aux işini yaptığını görünce yine aux duygularım depreşti :fiuw:

Olay cd changer enable de. o Ford acp protokolünde devre şeması vari şeyler var. birinde 0v birinde 5v gibi birşler demiş ama anlamadım. Elektrik-elektronik okumadığıma pişman etti bu teyp :rolleyes:

tarihinde Mustafa T tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 9 ay sonra...
  • 5 ay sonra...
özgür özyurt

gerçekten acaip uğraşıyorum ama doğrusunu bende bulamadım.

Varmı bir bilen yapan eden?

yazıversin şuraya :)

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

ben 150 liraya mı ne yeni çıkan cd changer girişli aux-usb-sd card aldım. 10 numara cihaz yapmışlar. kumanda desteği tüm fonksiyonları ile çalışıyor. hatta 6000cd ile kullandım. cd derdinden kurtulmuştum. usb atıp dinliyordum

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Samet Kirik

ben endüstriyel elektronik teknisyeniyim burda yazılan formları okudum okudum bi sonuca varamadım ses ve görüntü sistemleri bana uzak aracım 99 ghia koltuğun altında bi soket var bu soketin cd cahanger olduğu söyleniyor videonun birinde izledim adam orjinal teyp le 6 lı cd çalar bağlamış biz bu cd çaları temin edemezmiyiz birde murat bey aux girişi yaptığını söylüyo resimli şekilde upload etse bizde sonuca kavuşurduk

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...