İçeriğe Yönlendir

Arabanın üzerine harç gelmiş.

Şükrü Yıldızdal

Recommended Posts

Şükrü Yıldızdal

Bitişiğimizdeki inşaatta sıva yaparken sanırım rüzgarın etkisiyle damla şeklinde 15-20 tane harç sıçtamış.Beton gibi donmuş.Nasıl temizlenir kaportayı çizmeden anlamadım.Sonaxa götüresim var.

Yorum bağlantısı
Sadettin Çelik

Bizim burada olsa iki gündür yağmur yağıyor birşey kalmazdı.Kuruyan harç damlaları ıslaklıkla kendisini salar diye düşünüyorum.Yağmur veya sürekli su.

Yorum bağlantısı
Aykut Tuncel

Ilık su ile güzelce yumuşatıp bi bezle alınabilir bence, yada yıkamacı basınçlı suyla yıkarsa çizmeden çıkarır gibi geldi bana...

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Abi geçmiş olsun...

Çimento mahveder boyayı ve şimdiye kadar da muhtemelen mahvetmiştir...

Çimentoyu çözebilecek bir kimyasal tanımıyorum ben...

Kabası alınıp pasta yapılır.. Araba kurtulursa, kurtulur diye tahmin ediyorum...

Yorum bağlantısı
  • 3 yıl sonra...
Coşkun Biçer

Bitişiğimizdeki inşaatta sıva yaparken sanırım rüzgarın etkisiyle damla şeklinde 15-20 tane harç sıçtamış.Beton gibi donmuş.Nasıl temizlenir kaportayı çizmeden anlamadım.Sonaxa götüresim var.

Size bir bilgi verecem dalga geciyor sanacaksiniz tuzruhu en iyi ilaci betonun he boya derseniz boyaya en ufak zarar gelmiyeceni garanti ederim cok yaptim hala yapiyorum ama harcin altinda boyada bir sorun varsa onceden metali paslandirir hatta curutur ama boyaya en ufak zarar gelmez .

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Pınar

Size bir bilgi verecem dalga geciyor sanacaksiniz tuzruhu en iyi ilaci betonun he boya derseniz boyaya en ufak zarar gelmiyeceni garanti ederim cok yaptim hala yapiyorum ama harcin altinda boyada bir sorun varsa onceden metali paslandirir hatta curutur ama boyaya en ufak zarar gelmez .

Denemek cesaret ister.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Direk tuzruhu, biz beton mikserlerinde kovayla fırçayla süreriz, boyaya birşey olmaz, siz tam kalıntının üstüne damlalıkla damlatın anında iş bitsin, korkmayın, boyaya birşeycik olmaz :good1:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Coşkun Biçer
(düzenlendi)

Asagida ali beyde aynini soyluyor tabi tuzruhu duyunca insan ikikere dusunmeli ama gercek suki dogru tuzruhu boyaya en ufak bir zarar vermiyor betonla karsilasirsa kopurup eritir deneyin aracinizda gozukmeyen bir yere surun hic gozukmiyecek yere iki dakika falan da degil saatlerce dursun birsey olursa o surdugun ve zarar gordugu yeri karsiliyacam bukadar idali konusuyorum he supeniz varsa onceden haber verin size telimi adresimi veririm ve burada yazdigim yazida delil olur daha ne diyeyim saygilarimla

tarihinde Sani Gerşon tarafından düzenlendi
imlaya lütfen dikkat edelim
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hüseyin Yergin

Geçmiş olsun.Aynısı bana dün yaptılar aracımı koyduğum yerde inşaat yapanlar komple aracımı harç yapışlardı hiç haberde vermediler. komşu görmüş sağolsun söyledi gece gece gittim yıkattım petrolde kurumadan.

Yorum bağlantısı
Misafir

elma sirkesi çok işe yarıyor.aracı bolca elma sirkesiyle yıkayıp bir süre beklettikten sonra bol basınçlı suyla yıkayınca sonuç mükemmel.Ancak bunun çok kolay olması sıva harcında geçerli.Eğer ki binanın kolonları için kullanılan harç sıçramışsa aracınıza uzun süreler sonunda çıkıyor.Tecrübeliyim bu konuda ;)

Yorum bağlantısı
Yasin Karataş

Bizde daha önce çimento fabrikasının yakınlarında oturuyorduk araçlarımız ayda bir harç kalıntısıyla kaplanıyordu.Çözüm: Elma sirkesi...Tecrübeyle sabit....

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cemal Demirezen

Benim araca da kuşlar pislemiş sildim damla damla izi kalmış yanmış boya bizimkinin çaresi boyatmak galiba.

Yorum bağlantısı
Guest Feti Ercan

Yılın ilk hortu. :D

hort ama arkadaş çok nadir ulaşılacak bir bilgi vermiş. Googladan arama yapanlara faydası olacaktır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 5 yıl sonra...
Serhat Yeşil

Siteye üye olmama sebep olan ama iyi ki de üye olmuşum dediğim konu. Bu makaleyi aşağıdaki yazımdan sonra okuyorum. En son 5 sene önce yorum yazılmış:)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Cem Işık

Praktiker koçtaş vs büyük yapı marketlerde bu işe özel spreyler satılıyor. 30-50 tl gibi rakamlarda. Tuz ruhu vs insanı tedirgin ediyor. 

Örnek ürün

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...