İçeriğe Yönlendir

Jaguar-Mondeo-407-320D ?

Ozan Baba

Recommended Posts

Nuri Güngör

1.4 motorlu dsg şanzımanlı bir vw düşünebilirsiniz yada Mustafa nın dedigi gibi skoda

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

dsglerin 7 viteslileri sorunluymuş bu arada :p düz vites 1.4 tsi siyah yada beyaz superB

Yorum bağlantısı
Nuri Güngör
Kesinlikle bugün param olsa alacağım araba.

Evet birgün param olunca alacagım araba :p

Yorum bağlantısı
Nuri Güngör
dsglerin 7 viteslileri sorunluymuş bu arada :p düz vites 1.4 tsi siyah yada beyaz superB

Mustafa nerde okudun ben takip ediyorum öyle aman aman sorun yaşayan yok ilk versiyonlarda bazı problemler varmış onları da halletmişler sadece bazı modellerde biraz sesli oldugunu yazmışlar ses nasıl oluyorsa otomatik kullanmadıgımdan tam olarak çözemedim

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

6 ileriler yağlı 7 ileriler kuru şanzıman diyorlar. daha çok şu sirocco larda sorun yapmış diyorlar. Onno ustaya şikayette bulunanlar da vardı, internete gördüm. vw yetkillieri de konu ile ilgilendiğini felan söylemiş. Ayrıca 2 den 1 e alamama sorunu varmış onuda vw yazılımla aşmış diyorlardı.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

arnavut kaldırımı ya da yama yollarda metal metale vuruyor sesi gelebiliyormuş ilk versiyonlarda. Sonra birşeyleri değiştirmişler diye biliyorum. Ben kendi adıma 5 bin lira fark DSG için vermedim. Güzel mü güzel. daha az yakıyor manuele göre. Ama o da fiyat işte. manuelden pek gocunmuyorum belki 10 sene sonra otomatige geçerim. yüzbinlerce dsg piyasada şu an. o kadar bozuk olsa hemen duyulur. cvt ya da asm gibi olurdu.

Çok hızlı değiştiği için ısınma felan pek olmayabilir. ama kuru kavrama kuru kavramadır. ona göre kullanmak yine gerekir.

scirocco da sorun çıkar tabi, arabalar kimlerin elinde?

tarihinde Mehmet G tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Saygın Can Oğuz
1.4 motorlu dsg şanzımanlı bir vw düşünebilirsiniz yada Mustafa nın dedigi gibi skoda

+1 48 bine Oktavya elegance 1.4 tsi dsg var. Pazarlıkla kaça indirirler bilmem...

Scirocco DSG'si neden sorun çıkarıyor?14 Aralık 2009 12:15:00

15 Haziran 2009'da Volkswagen Scirocco Sportline Tiptronic otomobil satın almış bulunuyorum. Bu aracın eski versiyonunu 1982-85 tarihlerinde kullandığımdan satın alma kararımı nostaljik duygular içinde verdim.

Ancak araç beklentilerimi karşılamak bir yana, sürekli serviste, bu yüzden pek kullanamadım! Araç 1000 km olmadan otomatik şanzıman arızası verdi, şanzıman Almanya'dan uçak ile kargo vasıtasıyla getirilerek komple değiştirildi. Araç 8800 km seviyesindeyken, bu seferde motor arızası verdi. Serviste aracın önce bobini değişti ancak sorun giderilmedi. Daha sonra bana bilinci silindir kompresyonunun olmadığını, ne olduğunu anlamak için motorun komple indirilmesi gerektiği herhangi parça değişimi olabileceği gibi blok hatasından da kaynaklanabileceği, bu durumda motorun komple yenilenmesinin (değişimi) yapılacağı bilgisi verildi. Araç şu anda tahminen en az 10 gün serviste kalacak ve sorunun ne olduğu tespit edilmeye çalışılacak. Scirocco'lar da bu tip arızlara sık sık rastlanıyor mu? Eğer böyle kronik sorunlar varsa, distribütör firma bunu müşterileri ile paylaşmalı zorunda değil mi? Aynı sorunlar Almanya'da yaşansa nasıl bir yaklaşım olurdu acaba? Geçici olarak araç tahsis etmek yerine neden aracı yenilemiyorlar?

Korhan Ölçen

Sahibi olduğunuz 2009 model VW Scirocco 1.4 TSl 160 HP DSG 7 ileri vites kutulu aracınızın satın alma sonrasında oluşan olumsuzlukların gerçek bir talihsizlik olduğunu belirtmeliyim. Özellikle 7 ileri DSG vites kutuları ile yaşanmış birçok örnek sonuçda var. 7 ileri olan DSG vites sistemleri ile ilgili en çok şik

Yorum bağlantısı
Nuri Güngör
6 ileriler yağlı 7 ileriler kuru şanzıman diyorlar. daha çok şu sirocco larda sorun yapmış diyorlar. Onno ustaya şikayette bulunanlar da vardı, internete gördüm. vw yetkillieri de konu ile ilgilendiğini felan söylemiş. Ayrıca 2 den 1 e alamama sorunu varmış onuda vw yazılımla aşmış diyorlardı.

dedigim ses sorunu sadece scirocco da olmuş VW de normal oldugunu belirtmiş diye duymuştum kuru olanın daha iyi oldugunu söylüyorlardı

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

Bu mektup da interneti 7 kere dolaşıyor :p Sanki diğer şanzımanlar arıza yapmıyor.

Bu arada 122 HP tsi ları serviste garanti bozulmadan (4 yıl) 160 HP yapıyorlar. meraklısı varsa uygun olabilir. 900 lira mı ne? istersen geri alıyorlar.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Saygın abi yazıyı eklemiş :p

7 ilerinin sorunu 250 nm ye dayabilecek şanzımanı 240 lık arabaya takmaktan kaynaklanıyor diyor. :blush:

fordu bekliyoruz dsg vari powershift 2. Bir cvt olmasında ;)

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

Passat tsi konusunda sorunuz varsa yanıtlayayım arkadaşlar. Kullanımla ilgili.

Yorum bağlantısı
Saygın Can Oğuz
Bu mektup da interneti 7 kere dolaşıyor :blush: Sanki diğer şanzımanlar arıza yapmıyor.

Bu arada 122 HP tsi ları serviste garanti bozulmadan (4 yıl) 160 HP yapıyorlar. meraklısı varsa uygun olabilir. 900 lira mı ne? istersen geri alıyorlar.

Evet, Onno usta biraz fazla geçirmiş ama diğer şanzımanlar sorulduğunda daha ortalama konuşuyordu. İnsanın bu tür şeylere pek güvenesi gelmiyor.

160 hp meselesi iyiymiş, hiç duymamıştım.

Saygın abi yazıyı eklemiş :p

E yazı zaten nam salmış baksana ;)

Yorum bağlantısı
Ozan Baba
(düzenlendi)
Passat tsi konusunda sorunuz varsa yanıtlayayım arkadaşlar. Kullanımla ilgili.

Aracınızı alma sürecinden beri takip ediyorum.Sormak istediğim 2 şey var;

1-Ortalama yakıt tüketimi nasıl?

2-122 den 160 a sadece yazılımla mı çıkıyor yoksa mekanik bazı değişimlerde oluyor mu?

Gerçi 122 HP nin gayet yeterli olduğunu araç testlerinden okumuştum.

tarihinde Ozan Baba tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)
Aracınızı alma sürecinden beri takip ediyorum.Sormak istediğim 2 şey var;

1-Ortalama yakıt tüketimi nasıl?

2-122 den 160 a sadece yazılımla mı çıkıyor yoksa mekanik bazı değişimlerde oluyor mu?

Gerçi 122 HP nin gayet yeterli olduğunu araç testlerinden okumuştum.

4500 km ortalamam 6.8 lt 100 km de. ama sakin kullanımda. ankara istanbul 140 ile sabit hızda 7.4 lt.

(bu 6.8 e hızlı ankara gidiş geliş dahil)

soğuk motor ilk 4 km 8-9 litre.

sert kullansanız 8 litre ortalama olur.

160 sadece yazılım.

test sürüşü ayarlayın.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Okyay Pay
Saygın abi yazıyı eklemiş :D

7 ilerinin sorunu 250 nm ye dayabilecek şanzımanı 240 lık arabaya takmaktan kaynaklanıyor diyor. :rolleyes:

fordu bekliyoruz dsg vari powershift 2. Bir cvt olmasında :D

değil

gayet çift debriyajlı ve markası getrag yani gayet sağlam bir şanzıman.

Yorum bağlantısı
Alaattin Çakıroğlu
(düzenlendi)

Bayerische Motoren Werke...

Brings More Women... :D

tarihinde Alaattin tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Ozan Baba

D segmenti dizel araç düşünürken hiç hesapta olmayan bir araba aldım.

Yeni Astra 1.4T 140 HP Enjoy plus paket.Renk kımızı.

Test sürüşü yapmadım,hakkında çok fazla araştırma yapmadım.Bir anda otururken eşimle hadi gidip astraya bakalım dedik,bakmakla kalmadık bir baktıkki almışız:)Cuma veya pazartesi aracı teslim alacam alınca resimlerini eklerim.Umarım doğru tercihi yapmışımdır.

Bu arada fikirlerini yazan bütün arkadaşlara teşekkür ederim gerçi fikirler etrafında bir satınalma olmadı ama:) :)

Yorum bağlantısı
Ozan Baba
Hayırlı olsun. Güzel araç, güzel motor. İnşallah fiyat da güzeldir.

Teşekkürler.Fiyat 43.500 TL.Benim aracı 16.000 TL ye saydılar.Üzerine 27.500 verdim.

Yorum bağlantısı
Tayfun Todu
Aracımı değiştirmeyi düşünüyorum.

2.0 Motor dizel bir araç almayı düşünüyorum.

Otomatik veya manuel farketmez.

Aklımdakiler

1-Jaguar X Type 2.0D (2006-2007)

2-Mondeo TDCI (2007-2008-Yeni Kasa)

3-407 2.0 HDI (2007-2008)

4-BMW 3.20D (2003-2005)

Fikirleriniz benim için önemli.Gerekçelerinide belirtirseniz çok sevinirim.Ayrıca yukardaki alternatiflere ekleyeceğiniz modeller varsa lütfen belirtin.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...