İçeriğe Yönlendir

Nano Fuel Bor yakıt tasarruf katkısı

Atila Taşçı

Recommended Posts

Atila Taşçı

Bu konu daha önce açıldı mı? bilimiyorum ama bor power 'ı üreten firma üretmiş geçen hafta gazetelerde çıkmıştı firma yetkilisinin dediğine göre (alıntıdır)

“Ürettiğimiz bor yakıtı direk aracın yakıt deposuna konuluyor. Hem benzine hem mazota katkı olabiliyor. Bor uzay araçlarında da kullanıyor. Yanması çok yüksek. Yakıta katıldığı zaman, araçlar en az 300 – 350 kilometre fazla gidecektir. Benzinle bin kilometre giden bir araç bu katkıyla bin 350 kilometre yapar. Gelecek zamanlarda benzin istasyonları gibi, bor istasyonları kurulacak ve bor yakıtı benzinden 10 kat daha düşük olacak. Çünkü madenin kaynağı Türkiye’de. Biz teknolojiyi üreterek dünyanın hizmetine sunduk, henüz bor yakıtına fiyat biçmedik. Biz Türk borunun depolara girdiğini göstermek istedik, bunu da başardık.”

ben daha önce motor yağına eklenen versiyonlarını kullanmıştım yakıt tasarufu konusunda bir fark oluşturmamıştı. Sizler duydunuz mu? ben daha detaylı biilgiler aradım ama bulamadım ve bu konudaki yorumlarınız nelerdir? açıkca söylüyorum ben çok umutlu değilim

Yorum bağlantısı
Yaşar Demirci

Aracın yakıt deposuna katılan, dizel ve benzinli araçlar için ayrı ayrı üretilmis

BORPOWER NANOFUEL, "Nano Hydro Borazine" teknolojisi sayesinde, yakıt sisteminde

Performans arttırıcı ve temizleyici bir etki saglar.

Kullanıldıgı yakıt sistemi içerisinde milyarlarca adet minik pozitif Elektron yüklü "NANO

HYDRO BOR" molekülleri ile;

1- Akaryakıtın oktan degerlerini önemli oranda arttırarak, yakıtın daha performanslı

ve Ekonomik yanması ile, %15-30 oranlarında yakıt tasarrufu saglar.

2- Yakıt sistemi içersinde olusabilecek her türlü Korozyon etkisine sahip zararlı

parçacıkları temizler, birikmesini engeller,

3- Enjektör sisteminin ideal bir sekilde yaglanmasını saglar,

4- Daha az bakım giderleri saglar,

5- Egzoz gazlarını azaltarak, ekolojik çevreyi korur.

KULLANIMI:

1- Borpower Nanofuel’in tamamını akaryakıt deposuna dökün.

2- 60 lt'ye kadar 1 adet NANOFUEL yeterlidir.

3- En iyi sonucu elde etmek için 2 depoda bir düzenli kullanılması tavsiye olunur

4- 200 ml NANOFUEL her 2 depoda bir kullanılmalıdır. 3. depoya kadar etkisini gösterir

DIKKAT EDILECEK NOKTALAR:

1- Isı veya alev den uzak tutunuz.

2- Göz ile teması halinde bol su ile yıkayın.

3- Çocuklardan uzak tutun.

4- Serin yerde muhafaza edin.

Yorum bağlantısı
Atila Taşçı
Aracın yakıt deposuna katılan, dizel ve benzinli araçlar için ayrı ayrı üretilmis

BORPOWER NANOFUEL, "Nano Hydro Borazine" teknolojisi sayesinde, yakıt sisteminde

Performans arttırıcı ve temizleyici bir etki saglar.

Kullanıldıgı yakıt sistemi içerisinde milyarlarca adet minik pozitif Elektron yüklü "NANO

HYDRO BOR" molekülleri ile;

1- Akaryakıtın oktan degerlerini önemli oranda arttırarak, yakıtın daha performanslı

ve Ekonomik yanması ile, %15-30 oranlarında yakıt tasarrufu saglar.

2- Yakıt sistemi içersinde olusabilecek her türlü Korozyon etkisine sahip zararlı

parçacıkları temizler, birikmesini engeller,

3- Enjektör sisteminin ideal bir sekilde yaglanmasını saglar,

4- Daha az bakım giderleri saglar,

5- Egzoz gazlarını azaltarak, ekolojik çevreyi korur.

KULLANIMI:

1- Borpower Nanofuel’in tamamını akaryakıt deposuna dökün.

2- 60 lt'ye kadar 1 adet NANOFUEL yeterlidir.

3- En iyi sonucu elde etmek için 2 depoda bir düzenli kullanılması tavsiye olunur

4- 200 ml NANOFUEL her 2 depoda bir kullanılmalıdır. 3. depoya kadar etkisini gösterir

DIKKAT EDILECEK NOKTALAR:

1- Isı veya alev den uzak tutunuz.

2- Göz ile teması halinde bol su ile yıkayın.

3- Çocuklardan uzak tutun.

4- Serin yerde muhafaza edin.

Yaşar bey bu ürünün fiyatı ne olacak ve motora zararı olup omadığı konusunda yeterince araştırma yapılmış mı? sonra almayalım motoru kucağımıza

Yorum bağlantısı
Yaşar Demirci

gönül rahatlıgı ile kullanabilirsiniz hiç bir zararı yok. ayrıca motorunuza zarar verirse ödeme garantisi var. fiyatı;25.00+ kdv

Yorum bağlantısı
Gürbüz Yılmaz

Umarım nnt firmasının söylediği özelliklere sahip bir üründür, hem nnt firması köşeyi döner hem biz tasaruf sağlarız hem de milli ekonomi kalkınır.

Aşağıdaki yazı nnt firmasının kendi sitesinden alınmıştır.

Son yıllarda yaşanan ekolojik sıkıntılar, küresel ısınma problemi, tükenen petrol rezervleri ve Karbon içerikli yakıtların çevre kirliliği yaratmasına karşın alternatif yakıt sistemleri üzerinde çok ciddi AR-GE çalışmaları yapılmaktadır. Dünyanın önde gelen bilimsel araştırma laboratuarlarında gerçekleştirilen bu çalışmalarda Hidrojen yakıt sistemlerinin temiz, verimli ve güvenilir olduğu görülmüştür. Fakat depolama problemi hidrojen yakıtlı araç üretiminin önünde en büyük engeli teşkil etmektedir.

1- Hidrojen depolama problemi Bilim ve Teknoloji çevrelerini alternatif madde arayışına itmiş, yapılan araştırmalar ve deneyler 1970’li yılların ikinci yarısından itibaren BOR elementinin ALTERNATİF YAKIT olarak kullanılabileceği üzerinde görüş birliğine varılmış, günümüze kadar sayısız AR-GE çalışmaları sonunda BOR’un yakıt olarak kullanılabilirliği otoritelerce kabul edilmiştir.

NNT Nanoteknoloji Bor Ürünleri AR-GE San.Tic.A.Ş. ,AR-GE laboratuarlarında 20 yıla yakın bir süredir yaptığı çalışmalar sonucunda Nano ve Nano altı (Angstrom) Bor kristallerinden (MCDP) , 23 proje geliştirilmiş ve bu Alternatifsiz Projeleri etap – etap endüstriyelleştirmeye başlamıştır. Dünya’ da ve ülkemizde ilk defa Bor’ u yakıt olarak üretmiş, "NANO FUEL" markasıyla yurt dışında ve yurt içinde satışa arz etmeye başlamıştır

NNT A.Ş.’nin diğer Proje ürünlerinde olduğu gibi BOR POWER NANOFUEL’ de Dünya’ da bir ilk olarak yakıt ve otomotiv sektöründe heyecan oluşturmuştur.

Teknik ve Bilimsel olarak BOR’ un, yani NANO FUEL’ in yakıt olarak kullanılmasına kısa bir açıklamayla cevap vermek gerekirse;

- Bor Elementi tabiatta saf olarak bulunmaz ve Na, Ca, H, O gibi elementlerle bileşen olarak, Kolemanit Tinkal ve Üleksit gibi cevherler doğada karşımıza çıkmaktadır. Bu üç çok kıymetli Bor bileşeni, Dünya’nın en değerli Bor bileşenleri olarak dünya rezervinin % 94,7 si ülkemizde bulunmaktadır. Milli olan ve Devletin işletmesinde olan Bor Madenlerini ETİ HOLDİNG ( Eti Bor A.Ş.) işletmekte, ilk rafinerasyonunu yaparak Borik Asit (B2 HO3) e dönüştürmekte ve bundanda B2 O3 – BOR OKSİT üretilmektedir. NNT A.Ş. B2 03’ ü kendisine ait olan bir teknolojiyle BN-BOR NİTRÜR’ e dönüştürmekte ve bundan da %99,9 saflığında Nano Bor üretmektedir.

NNT A.Ş. uzmanları BOR’ un doğrudan araç yakıtı olarak kullanılabilecek farklı ve yeni bir sistem geliştirmiş ve buna da "Nano Hydro Borazine " teknolojisi adını vermiştir. Saflaştırılmış Bor

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

Bunu vatandaşa şişeyle satmaya çalışacağına petrol firmasına satsın. Satamadığına göre faydası olduğunu düşünmüyorum. Olsa olsa emisyonu kötüleştirerek performansı artırabilir. Onu dedemiz de yapar.

Bir Allahın kulu şunun yanma denklemini söylememiş.

şöyle bişeyler var "diborane roket yakıtı imiş":

"•Binary compounds of boron with hydrogen are known as boranes and all boranes are electron deficient compounds, spontaneously catch fire in air and undergo hydrolysis with water to yield boric acid. Hydrogen bridge in B2H6 is known as banana bond or tau bond. Borazine or Borazole or inorganicbenzene ( B3N3H6) is isoelectronic with benzene. In it hybridization at B and N is sp2. Hybridization of boron atom in diborane (B2H6) is sp3. Borazine has a little aromatic character. Borazine nucleus undergoes addition reaction with molecules containing acidic hydrogen such as HCl, H2O, CH3OH, CH3COOH etc. The B - N distance in borazine is a shorter than expected for a single bond, which is probably due to delocalised pp - pp bonding. However decalisation is less than in benzene.

•Diborane is used as rocket fuel. Boron nitride has a structure similar to graphite. Hybridization at B and N in it is sp2. Boron nitride is also known as white graphite. A hard substance known as borazone is obtained when boron nitride is heated at 3000

tarihinde Mehmet G tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Atilla Erdem Kurban

arkadaşlar herkese merhaba. ben reklam ve forumlarda yazılanlara kanarak aldım.aracımın motoru saat gibi çalışmakta idi.80 000 km de. yolbigisayarı 667 km gösterirken bal kıvamındaki bu maddeyi depoya koydum.motorunahengi ve ritmi bozuldu aracımda hiçbir zevk almıyorum artık. inşallah zamanla düzelir diye ümid ediyorum.uzunyolda kullandım aracımı. sürüş karakterimle her zaman gösterdiğinden fazla km yaparken 426 km de mazotum bitti ve elime saçma sapan çalışan bir motor kaldı. firmayı bu rezil ürüne yapmış olduğu harika reklam kampanyası için kutlarım. ben kandım siz kanmayın.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Barkın Kayaoğlu
arkadaşlar herkese merhaba. ben reklam ve forumlarda yazılanlara kanarak aldım.aracımın motoru saat gibi çalışmakta idi.80 000 km de. yolbigisayarı 667 km gösterirken bal kıvamındaki bu maddeyi depoya koydum.motorunahengi ve ritmi bozuldu aracımda hiçbir zevk almıyorum artık. inşallah zamanla düzelir diye ümid ediyorum.uzunyolda kullandım aracımı. sürüş karakterimle her zaman gösterdiğinden fazla km yaparken 426 km de mazotum bitti ve elime saçma sapan çalışan bir motor kaldı. firmayı bu rezil ürüne yapmış olduğu harika reklam kampanyası için kutlarım. ben kandım siz kanmayın.

Kullanma talimatına uygun olarak uyguladınız mı ?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Bahsi geçen ürün ile alakası olmadığını düşünüyorum...

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Bu durumu satıcı firmaya aktardığınızı varsayarak; onların cevabı veya ürün garantileri için yorumları ne oldu peki?

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

dizele konmuyor diye biliyorum. enjektörlerinizin kendi kendini kesmesine yol açabilir.

Yorum bağlantısı
Atilla Erdem Kurban
Bahsi geçen ürün ile alakası olmadığını düşünüyorum...

bunu neye dayanarak söylediniz acaba... kulaktan dolma bilgilere reklamlara insanları inandırmammı gerekiyor. aldım talimatına göre kullandım(dizel için olanını) ve sonuç rezalet. gerçeğe inanmayıp kendimimi kandırmalıyım (200km az gittim ama olsun çok iyi geldimi diyeyim) acı ama gerçek olan sistemi mahvettiği. tereddüt eden veya denemek isteyen alır kullanır ve dürüstçe yorumunu yazar.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
bunu neye dayanarak söylediniz acaba...

Cümleme dikkat ederseniz sadece görüşümü ve tahminimi yazdım...

Bir şeye dayanması gerekmiyor... Görüş ve tahmin bu cümle...

Yorum bağlantısı
Atilla Erdem Kurban

Nnt Nanofuel Dizel Performans +Yakıt Sarfiyatı Bor Yakıt Katkısı 841093

kullandığım ürün

insan bir beklenti içinde uygulayıp karşılığında tam tersi bir durumla karşılaşınca hatta aracının düzeni bozulunca ister istemez morali bozulup asabi olabiliyor. peki bu durumu düzeltebilmem için farklı bir katkı kullansam işe yararmı

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Bence önce sorun tespit edilmeli.. Bahsettiğiniz değerler çok anormal ...

Bu bozduysa bile nereyi bozdu... ?

Pompamı, enjektörler mi, filtremi, onu tespit etmek lazım...

Performans kaybınız var mı...

Bu ürünün bu tür bir etki yapması bana normal gelmiyor.. Belki tesadüfen aynı zamanda oluşmuş başak bir sorun bunlara sebep olabilir...

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Bu durumu satıcı firmaya aktardığınızı varsayarak; onların cevabı veya ürün garantileri için yorumları ne oldu peki?

Acaba?

Yorum bağlantısı
Yaşar Demirci

şu ana kadar seçmiş oldugum aracının her şeyini not eden müşterilere 12 adet sattım. çok degişik olumlu sonuçlardan bahsediyorlar. hiç bir kullanıcıdan olumsuz bir sonuç almadım. bu arabaların biri benzinli digerleri dizel.

Yorum bağlantısı
Atila Taşçı

Atila bey umarım probleminiz çözülür ayrıca piyasaya yeni çıkmış bir ürünü hem de dizel aracınızda kullandığınız ve arıza çıkarma olasılığını göze alma cesaretini gösterdiğniz için size saygı duyuyorumş çünkü ben yıllardır uygulanan lpg yi bile aracıma taktırırken kırk defa düşündüm. Yalnız size tavsiyem mutlaka üretici firma ile temasa geçin , size en uygun açıklamayı onların yapacağına ve başınıza gelen bu olayın kendileri ve ürünleri için olumsuzluk olduğunu düşünerek size yardımcı olacaklarına inanıyorum şimdiden geçmiş olsun.

Yorum bağlantısı
Atilla Erdem Kurban

satın almış olduğum yere gittim onlarda malı aldıkları firma temsilcisine durumu anlattılar. sürecin çok uzun olduğunu ve bu durumu ispatlamanın zor olduğundan bahsettiler yani her şey lafta garantili. würth mazot katkısını tavsiye ettiler bende koydum şu an motorun huzursuz çalışması ve rölantideki dengesizlik düzeldi derin bir oh çektim. fakat nano fuel denilen sıvı bal kıvamında idi kolay çözünecek bir yapısı yok inşallah tekrarlamaz.kullanıp memnun olanlar lütfen foruma girip yazsınlar yada buluşup araçlarının çalışmasını görmek istiyorum (ankarada iseler) ayrıca 32 tl verip 350km fazla gitme isteğinin ne kadar saçma oldunu fark ettim o paraya mazot alıp o kadar olmasada ona yakın bir yol zaten yapılabiliyor. üstelik bu gibi riskler almadan. firma bu vaatleri fiilen ispat etmeden denemekte saçmalamaktır aslında.

satın almış olduğum yere gittim onlarda malı aldıkları firma temsilcisine durumu anlattılar. sürecin çok uzun olduğunu ve bu durumu ispatlamanın zor olduğundan bahsettiler yani her şey lafta garantili. würth mazot katkısını tavsiye ettiler bende koydum şu an motorun huzursuz çalışması ve rölantideki dengesizlik düzeldi derin bir oh çektim. fakat nano fuel denilen sıvı bal kıvamında idi kolay çözünecek bir yapısı yok inşallah tekrarlamaz.kullanıp memnun olanlar lütfen foruma girip yazsınlar yada buluşup araçlarının çalışmasını görmek istiyorum (ankarada iseler) ayrıca 32 tl verip 350km fazla gitme isteğinin ne kadar saçma oldunu fark ettim o paraya mazot alıp o kadar olmasada ona yakın bir yol zaten yapılabiliyor. üstelik bu gibi riskler almadan. firma bu vaatleri fiilen ispat etmeden denemekte saçmalamaktır aslında.

ayrıca hepinize desteğinizden dolayı teşekkür ederim sağolun

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Bencede bu iş yaş, denenmemiş sonucu belli olmayan şeyler, bor; vaybe ne güzel her derde deva :nazar: dizelde katkı kullanacaksanız tereddütsüz Wurth alın rahat edin, sürekli kullanıyorum, bişey olsa belli olurdu, arabamın motoru gayet memnun, ayrıca Carbon Clean lik bir durumda oluşmuyor üstelik, bence bu tür yeni ürünleri kullanmadan uzun süre bekleyip kullanıcı orumlarının genellemesine bakmak lazım, şuan için ben kesinlikle kullanmam.

İlle kullanmak isteyen biraz wurth kullansın bakalım 2-3 depo kullandıktan sonra ne oluyor, sonra bor kullansın görelim bakalım sonucu, aslında ters söyledim, önce bor kullansın 3 depo, sonra wurth kullansın, farkı görelim, bu arada marka savunmuş olmak istemem reklamda olsun demiyorum ama bu wurth ün ürünü hakkaten süper ne diyim yani :)

Yorum bağlantısı
Atilla Erdem Kurban
Bencede bu iş yaş, denenmemiş sonucu belli olmayan şeyler, bor; vaybe ne güzel her derde deva :p dizelde katkı kullanacaksanız tereddütsüz Wurth alın rahat edin, sürekli kullanıyorum, bişey olsa belli olurdu, arabamın motoru gayet memnun, ayrıca Carbon Clean lik bir durumda oluşmuyor üstelik, bence bu tür yeni ürünleri kullanmadan uzun süre bekleyip kullanıcı orumlarının genellemesine bakmak lazım, şuan için ben kesinlikle kullanmam.

İlle kullanmak isteyen biraz wurth kullansın bakalım 2-3 depo kullandıktan sonra ne oluyor, sonra bor kullansın görelim bakalım sonucu, aslında ters söyledim, önce bor kullansın 3 depo, sonra wurth kullansın, farkı görelim, bu arada marka savunmuş olmak istemem reklamda olsun demiyorum ama bu wurth ün ürünü hakkaten süper ne diyim yani :p

würth olayının gerçek olduğunu öğrendim ama acı biçimde. şu merakta başımıza gelmeyen kalmadı ama uslanmadık bir türlü. ayrıca nnt firmasını asılsız reklamları ile insanları kandırmaya çalışmalarını şiddetle kınıyorum. nano fuel den çok memnun olanlarda inşallah bir gün ortaya çıkarlar.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

1. Hiçbir katkı maddesi tamir etmez, kötüyü iyi yapamaz.

2. İşe yarıyorsa, en çok eski haline geri döndürmeye yaklaşabilir

3. Birinci katkı sonrası arıza çıktığı için ikinci katkıyı depoya boşaltmanın sonuçları ileride daha masraflı olabilir (olabilir, kesindir denemez)

4. Würth firması da hiç bir geçerli fayda/performans/takip edilebilir test sonucu sunamamaktadır.

Yorum bağlantısı
Guest Nusrettin Arslan

bende benzin katkısı kullandım hiçbir fark görmedim.aldatmacadan başka birşey değil ...

Yorum bağlantısı
Melih Uyar

nasıl yani çağlar bey carbon clean yapıyoruz mesela würth ün malzemesinden hiçbir faydası olmuyor mu

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...