İçeriğe Yönlendir

97 model Mondeo Ghia immobilizer uzaktan kumanda sorunu

Mahmut Beniç

Recommended Posts

Mahmut Beniç

Herkese iyi akşamlar ve yıllar diyerek başlıyorum..

Aracımı yeni aldım. 97 Model ford mondeo ghia 2.0 olan aracımı alırken anahtarının uzaktan kumandası olmadığı söylendi. Daha önceden ford kullanmadığım için bilmiyorum fakat immobilizer ışığı yol bilgisayarının üzerinde yanıp sönüyor ( galiba o olması lazım) Her neyse benim size sormak istediğim aracımın orijinalinde uzaktan kumandalı anahtar varmı, varsa ben bunu (araç sahibinden temin edemiyorum malesef onda yokmuş) nasıl temin edebilirim ve uzaktan kumanda kodlaması ile immobilizer kodlamasını nerden yaptırabilirim ? Bir başka sorumda bu işi ford yetkili servisinden yapabilirmiyim? Yedek parça olarak yan sanayiden çin malı olarak temin ettim fakat sistem doğrudan işlemedi( 2 saatlik uğraş sonunda ancak sinyalsiz kapı kilitleme oldu. :) bana lazım olan immobilizer üzerinde gerçekleşecek uzaktan kumanda sistemi. şimdiden teşekkürler. yeni yılınız kutlu olsun

Yorum bağlantısı
Yaşar Demirci

ghia ise aracınız uzaktan kumanda vardır. kodlama işini serviste yada sanayide yaptırabilirsiniz. immo ile uzaktan kumanda farklı özellikler.

Yorum bağlantısı
Mahmut Beniç

cevabınız için teşekkürler fakat benim üzerinde durduğum mesele 97 model bir aracın orijinal uzaktan kumandasını nereden temin edebileceğimi bilememem. bununla ilgili ve diğer husularla ilgili ayrıntılı bir bilgi yazarsanız çok teşekkür ederim. şimdiden yeni yılınız kutlu olsun :)

Yorum bağlantısı
Yaşar Demirci
ghia ise aracınız uzaktan kumanda vardır. kodlama işini serviste yada sanayide yaptırabilirsiniz. immo ile uzaktan kumanda farklı özellikler.

buralardan temin edebilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Guest Serdar Kaya

Ankara'da iseniz forumun anlaşmalı anahtarcısı var; bunun yanında Şaşmaz'da ya da Ostim'de de anahtarcı bulabilirsiniz.

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
ilyas Soytaş

Merhabalar herkese;

Ebaydan yeni anahtar alsak anahtarcıda yaptırıp immo ve kumandayı aktif etme işlemi yapılabilirmi?

Resimdeki olurmu?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Resimden anlaşılmaz

1. focus I de aynı görünümdedir ama içindeki immo çipi değişiktir

2. İçlerinde immo çipi de olamyabilir ! yani boş çıkabilir.

Yorum bağlantısı
ilyas Soytaş

O zaman en mantıklısı görerek yaptırmak ebaydan almak zora girdi.

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Çağlar Bayur

Uygun gözüküyor ama zaten Türkiyede görüp, anahtara diş çektirip de alabilirsiniz 100 TL civarında meblağlaara?

Yorum bağlantısı
ilyas Soytaş
(düzenlendi)
Uygun gözüküyor ama zaten Türkiyede görüp, anahtara diş çektirip de alabilirsiniz 100 TL civarında meblağlaara?

Piyasa araştırması yaptım 130 tl den aşağı bulamadım bu yarı fiyatından daha düşük o yüzden almayı düşünüyorum ama iyice emin olmadanda almak istemiyorum satıcıya mesaj attım bakalım ne cevap gelecek.

tarihinde ilyas Soyta? tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Fatih Ada
Sadece Case demiş, içi bomboş olmasın?

işi boş çağlar abi immo yok,immoyu zaten anahtarcı takmıyormu? kasası olunca daha ucuza malolur diye düşündüm..

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

İmmo çipi aten her anahtarda, eskisinden sökülüp yenieine takılır, kapı açma tuşu bile yok bence Case içinde?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...