İçeriğe Yönlendir

Focus TDCI turbo charger tamiri

Hasan Kerik

Recommended Posts

Koray Demir
Yine hep yazarım diyeceğim, fakat sanıyorum kimse uğraşmak istemiyor, siz bilirsiniz....
Fordun ne dediği önemli değil, 2 ay geçmeside, o şanzıman tasarım hatalıdır ve sonsuza dek garantilidir, ford a talebinizi iletin, baktınız kıvırdılar, noterden ihtar çekin, baktın hala ses yok, ver tüketici mahkemesine, hakkınızı arayın arkadaşlar, gidinbir avukatla konuşun anlatsın size...

Tüketici Mahkemesinde de dava zamanaşımı süresi var sonsuza dek garanti diye bir şey söz konusu olamıyor maalesef.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
2 saat önce, Koray Demir yazdı:

Tüketici Mahkemesinde de dava zamanaşımı süresi var sonsuza dek garanti diye bir şey söz konusu olamıyor maalesef.

O zamanaşımı başka yalnız, zaten bu konuda garantilik bir durumda değil....

Garantide sonsuza dek değil, 10 yıl boyunca zaten sorumlu firma, sorumluluğu yedek parça temini ve bakım üzerine, garanti bu sınırlar içinde....

Tasarım hatası varsa olay değişir, 10 yıl zaten sorumlu burası tamam, 10 yılın dolmasına yakın uyanıklık yapıp demişlerki şu tarihe kadar gelirseniz bakarız, burası önemli, elbette sonsuza dek bununla uğraşmayacaklar, 10 yıl dolunca süre verecekler ve millet gelip sorununu halledecek, ama aması var, şöyle....

Olay bu çağrıyı nasıl yaptığında, adam gibi tüm kullanıcılara basın yayın yoluyla alanen ve gerekirse şahsen duyurmalı, yani duyurusunu duyacak millet, araç sahiplerinin duymaması imkansız olacak şekilde duyuru olacak, buna rağmen gelip aracına baktırmazsan geçmiş ola....

Burada Otosanın hatası şu, dava kaybettirecek olan sebebte, sen 10 yıl boyunca ses etme, araçları çağırma uyanıklık et, 10 yıl dolunca çağrı yap kısa süreli onuda düzgün yapma ondan sonra efendim süre bitti de... bize olan bu ne yazıkki, bence mahkemeye bugün dahi verseniz kazanmalısınız, çünki bu işte uyanıklık var, 10 sene boyunca neden sesiniz çıkmadıda 10 sene dolunca çağrı yapıyorsunuz, 10 sene boyuncada bu hata var gelin değişelim diyecekti Otosan, dedimi Hayır, 10 sene dolunca hatasını kabul edip efendim evet hata var, gelin şu tarihe kadar değişelim, yok öyle yağma, bu zamana dek neden süründürdünüz milleti...

Davayı açınca normalde kazanmanız lazım bana göre, 10 sene boyunca hatanı kabul etme sonra 10 sene dolsun azıcık süre var hatalı araç de, geçmiş ola otosana...

Üzüldüğüm tarafsa Türkiyede yaşamamız, dava eder kazanırsın, temize gider kazanırsın, en son neydi yargıtaydı galiba, orada firma son kez itiraz eder kaybedersin, sebebse genelde saçma sapan olur, konu kapanır olay unutulur yeni kazıklar yenir böyle gider bu iş, hak aramayan bizler böyle yaptıkçada süreeer gider bu durum, sadece bu konuda değil her konuda üstelik... 

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Koray Demir

Kapitalist düzen güçlü olan her daim zayıf ezer kazanır money talks. O politika tamamen yanlış katılıyorum doğru düzgün bildirim yapılmalıydı. Ama ford bu sonuçta alanla almayan aynı ikisi de bin pişman.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Alırsın Ford olursun (bazen) mort yani, haklısın ne yazıkki, bizim ülkede haklısın ama, dışarda duman ederler o firmayı...

Esas sebeb şu  bence, sebeb biziz, çıkarcı yozlaşmış cahil sadece kendini düşünen, kısa yoldan nasıl yırtarım (daha çook şey eklerim) toplumlarda olur böyle şeyler, ne yazıkki tamda bize uyuyor bu durum....

Şuan DSG şanzımandada aynı olay var, iyi niyet masalı devam ediyor, aklınızda bulunsun, ne 10 sene doldu, ne hata kabul edildi, ne son süre verildi, aracı gider güle oynaya yaptırırsınız, aklınızda bulunsun, iyi niyetli benim, firma değil, iyi niyetliyim sakince gidip aracı düzeltin diyorum, :) yoksa yapın şunu çabuk da diyebilirim gık bile diyemezler...

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Hasan Ali Gürsoy

An itibari ile aracımın şanzımanı 7 bin küsür tl masraf çıkarmıştır.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
3 saat önce, Hasan Ali Gürsoy yazdı:

Yaptırmakla doğru mu yapıyorum bilemiyorum

Yada manuele çevrilecek.. 

Ben olsam bu şanzımanı manuele çevirirdim.. Daha az tutacak ve daha kolay satılacak. laf da getirmeyecek.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hasan Ali Gürsoy
3 saat önce, Ahmet İhsan Akşen yazdı:

Geçmiş olsun

7 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Yada manuele çevrilecek.. 

Ben olsam bu şanzımanı manuele çevirirdim.. Daha az tutacak ve daha kolay satılacak. laf da getirmeyecek.. 

Teşekkür ederim Ahmet bey.

Mehmet hocam onu da sordum lakin muayeneden geçmeme plan proje çizdirip işletme gibi bir takım prosedürlerin astarın yüzünü aşması sorunsalı da beni soğuttu. Verdik ustaya açtı şanzımanı oluru bu dedi. Nekaar dil döktümse başaramadım. çıkacak bazı parçaların aynısının yeniden imal edilme yolu var lakin oluru nedir bilemiyorum.

Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...