İçeriğe Yönlendir

Orjinal Ford navigasyon ve DVD sistemi

Vedat Orhan

Recommended Posts

Vedat Orhan

Teşekkürler dostlar, Umarım sizde istediğiniz gibi bir müzik sistemi yaparsınız.

Bu sisteme USB modul arıyorum onuda bulursam usb den de muzik dinleyebilecegim

*

Yorum bağlantısı
Eren Çiftçi

hocam çok güzel durmuş,emeğine sağlık güle güle kullanın.

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Mehmet Mercan

Vedat Hocam,

Nerelerdesin yahu. Sattınmı arabayı ne yaptın. Sistemden memnunmusun.

Yorum bağlantısı
Vedat Orhan
Vedat Hocam,

Nerelerdesin yahu. Sattınmı arabayı ne yaptın. Sistemden memnunmusun.

Mehmet Hocam bu aralar fazlaca yoğundum, Emaillerime bile zor bakıyordum açıkcası,

ama artık rahatladım sayılır:)

sistemden genel olarak memnunum,

Bence tek dezavantajı klima yada fanları kapatmak istediğinizde tuşlardan "climate" fonksiyonuna gelip ekrandaki "off" tuşuna dokunarak kapatabiliyorsunuz, ayrıca bir "off" tuşu yok. bu işlmi yapabilmeniz içinde sisteminizin açık olması gerekiyor.

Misalen yolda kafanızı dinlemek istediniz ve müzik sisteminizi kapattınız, klima(yada fan) çalışmaya devam ediyor, bir sure sonra bunuda kapatmak istersen,z muzik s,istemni açıp dediğim adımları yapmanız gerekiyor.

Tek sıkıntı bu.

Navigasyon sistemi güzel, Türkçe karekterlerde sorun var mesela "Şair dertli sokak" bilgisini giremiyorsunuz.

Araca ayrı bir hava kattı sistem.

Navigasyon kablosu kısa kalmıştı bir de fm modulator/ anten sdoketinin ucu farklıydı.

Sağolsun Ebay, onlarıda hallettim, Geri görüş sisteminide yakında adapte edeceğim(ebayden aldığım ford uyumlu kamera ile)

B u aralar kafayı USB modülle bozdum,

Bu tek başına satışlmıyor

Torpidonun doşeömesinin altına yerleştirilen " bluetooth voice control -usb module" var,

Onu temin etmeye çalışıyorum.

O da olursa sonraki aşamalara geçeceğim.

Bu arada 6 cd çalarlı sistem hala boşta duruyor, Bu sisteme bir şey olursa diye kenarda bekletiyorum:))

Yorum bağlantısı
Mehmet Mercan
(düzenlendi)

İyi geçmiş olsun ozaman. İşi hafiflettiysen ne ala. Yoksa okadar modlar yaptın ödeme zamanı gelince fazla mesaiye mi kaçtın :s

Sisteme birşey olmaz herhalde diye düşünüyorum. DVD seyredilemiyor diye biliyorum. Dez avantaj olarak onu gördüm mesela. Klima OFF olayıda okadar problem değil bence. Bu arada geri dönüş yapacaksan sakın klima kontrol üniteni satma :) Dönüş zor olur ozaman. Bende düşünüyorum hatta seninkisinin siyahı da var.

O senin dediğin modülü Mertol temin etti galiba. Uygulama olarak oda yapacak diye biliyorum.

12563215.jpg

tarihinde Mehmet Mercan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Vedat Orhan
İyi geçmiş olsun ozaman. İşi hafiflettiysen ne ala. Yoksa okadar modlar yaptın ödeme zamanı gelince fazla mesaiye mi kaçtın :D

Sisteme birşey olmaz herhalde diye düşünüyorum. DVD seyredilemiyor diye biliyorum. Dez avantaj olarak onu gördüm mesela. Klima OFF olayıda okadar problem değil bence. Bu arada geri dönüş yapacaksan sakın klima kontrol üniteni satma :p Dönüş zor olur ozaman. Bende düşünüyorum hatta seninkisinin siyahı da var.

O senin dediğin modülü Mertol temin etti galiba. Uygulama olarak oda yapacak diye biliyorum.

12563215.jpg

Siyahıda şık durmuş.

Çok şükür sırf o sistem için çalışmamız gerekmedi, zamanında çok çaba sarfettiğim dönemlerin gece yarılarına kadar okumamın ve vs vs. emeklerin sonucu bugün rahatım.

Yok Geri Dönmeyi Düşünmüyorum,

Ama hani olurda donersem bir aksilik olursa diye,

Yok klima kontrol unitesini zaten kimsenin alacağınıda zannetmem:)

Sadece o modüllede olmuyor

Mikrofon ve voice butonu olana direksiyon kontrol uniteside (stalk deniyor) gerekiyor.

Yorum bağlantısı
Mehmet Mercan

Geri dönmezsin zaten geri dönecek zaman geldiğind emuhtmelen aracı satmış olursun :D

Biraz zahmetli bir iş bu. Mertol sanırım VOICE tuşlu kumandayıda almıştı.

Yorum bağlantısı
Vedat Orhan
Geri dönmezsin zaten geri dönecek zaman geldiğind emuhtmelen aracı satmış olursun :D

Biraz zahmetli bir iş bu. Mertol sanırım VOICE tuşlu kumandayıda almıştı.

O üç parçayı birde ben bulsam

usb-bluetooth modül

Voice entegre stalk ve mikrofon:)

hemen atlayacağım ama bulamıyorum.

Yorum bağlantısı
Mehmet Mercan

Bend eebayda doalştığımda denk gelirsem haber veririm ozaman.

Yorum bağlantısı
Vedat Orhan
Bend eebayda doalştığımda denk gelirsem haber veririm ozaman.

Çok iyi olur valla

ebay.co.uk

ebay.de

ebay.com

3 ünede ayrı ayrı bakıyoum

Birde home/leaving modul var onun ne işe yaradığını anlamadım:)

Yorum bağlantısı
Mehmet Mercan

ebay vs bakındığımda bakarım. İllaki bu işin retrofitini yapan vardır. Yabancı forumlarda denk gelirsem orayada bakarım.

Yorum bağlantısı
  • 4 ay sonra...
Guest Erdem Parlaksu
(düzenlendi)

Merhaba arkadaşlar....

2010 Mondeo Selective kullanıcısıyım ve sizlerin Kuga için kullandığı seti kendi aracım için de satın almak istiyorum.

Birkaç tane sorum olacak...

1)Bu cihazın ismi araaştırdığım kadarıyla "Blaupunkt Travel Pilot NX". Değil mi?

2)Bu cihazı illaki internetten mi almalıyım? Yurt dışında herhangi bir Blaupunkt mağazasından alınabilir mi?

3)İnternetten almak şart ise beni yönlendirebileceğiniz site, link vs. var mı?

4)Bu cihazı alınca konsola oturtmak için yeni bir ön kapağa da ihtiyacı olacak.Malum aracım Kuga değil Mondeo. Kapağı nereden alabilirim?

5)Montajı illa kendim mi yapmalıyım? Yoksa servisler de yardımcı oluyorlar mı? Bildiğim kadarıyla "otokoç" servisleri "navitech" in ürünleri için hizmet veriyorlar. Bu cihaz da girer mi bilmem.

6)AUX konusu nasıl? iPhone'daki mp3 lerimi bu cihazla sorunsuz kullanabilir miyim?

en önemli soruya gelince...

7)Bu Blaupunkt cihazı, Mondeo'nun göstergeleri arasında bulunan "FORD Convers+" sistemiyle uyum sağlıyor mu? Aracımın direksiyonundan her iki sistemi de kullanabiliyor muyum?

Özetle söylemek gerekirse aracımın şu resimlerdeki noktaya gelmesini istiyorum. Zannederim sizinkiler buna benzemiş... :p

rc-78623.jpg

rc-78653.jpg

rc-78654.jpg

Ha bu arada aracımın rengiyle uyumlu olması için ön kapakta renk seçeneğim nedir?

Teşekkür ederim...

-Erdem-

tarihinde Erdem Parlaksu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Vedat Orhan
Merhaba arkadaşlar....

2010 Mondeo Selective kullanıcısıyım ve sizlerin Kuga için kullandığı seti kendi aracım için de satın almak istiyorum.

Birkaç tane sorum olacak...

1)Bu cihazın ismi araaştırdığım kadarıyla "Blaupunkt Travel Pilot NX". Değil mi?

2)Bu cihazı illaki internetten mi almalıyım? Yurt dışında herhangi bir Blaupunkt mağazasından alınabilir mi?

3)İnternetten almak şart ise beni yönlendirebileceğiniz site, link vs. var mı?

4)Bu cihazı alınca konsola oturtmak için yeni bir ön kapağa da ihtiyacı olacak.Malum aracım Kuga değil Mondeo. Kapağı nereden alabilirim?

5)Montajı illa kendim mi yapmalıyım? Yoksa servisler de yardımcı oluyorlar mı? Bildiğim kadarıyla "otokoç" servisleri "navitech" in ürünleri için hizmet veriyorlar. Bu cihaz da girer mi bilmem.

6)AUX konusu nasıl? iPhone'daki mp3 lerimi bu cihazla sorunsuz kullanabilir miyim?

7)Bu Blaupunkt cihazı, Mondeo'nun göstergeleri arasında bulunan "FORD Convers+" sistemiyle uyum sağlıyor mu? Aracımın direksiyonundan her iki sistemi de kullanabiliyor muyum?

Özetle söylemek gerekirse aracımın şu resimlerdeki noktaya gelmesini istiyorum. Zannederim sizinkiler buna benzemiş... :D

Ha bu arada aracımın rengiyle uyumlu olması için ön kapakta renk seçeneğim nedir?

Teşekkür ederim...

-Erdem-

Merhaba;

Öcelikle uzun süredir yoğunluğum nedeniyle fordclubtr de başta olmak üzere maillerim hariç internetle pek haşır neşir olamıyordum ama geri döndüm:)

Sorulara gelince:

1)Bu cihazın ismi "Blaupunkt Travel Pilot NX". Doğrudur

2)Ben ebay den alıp almanyadaki bir arkadaşıma yönlendirdim, O da Türkiye'ye gelirken yanında getirdi.

3)Ebay

4)Sadece kapağa değil aynı zamanda sistemin içine oturacağı bir iç kasaya (bir nevi sepet) da ihtiyacınız var. Ben hepsini ebaydeki tedarikçimden yazışarak temin ettim.

İç kasayı cihazı monte etmek için fizibilite yaparken konsolu söktüğümde farkettim. Sonradan kargo ile bana gönderdi.

5)Montajı illa kendim mi yapmalıyım? Gittiğim ford servisi yapamayacağını söylemişti bir oto müzik sistemcisine taktırdım, tavan çıtalarının ve konsolun (kablo uzantıları için)üsülüyle sökülebilmesi için.

Ama kendinizde yapabilirsiniz basit bir işlem. Zaten soketler her şeyi hallediyor kablo kesip biçmeyeceksiniz.

6)AUX konusu nasıl? -> Aracınızın dodnanımıyla alakalı bir konu bu.

Eğer normal audio jack ile aux beslemesi yapılıyorsa yine devam eder, USB bağlntısı ayrıca yoktur. Ancak USB bağlantısı istiyorsanız torpido döşemesinin iç tarafına usb& bluetooth modülü taktırmanız gerekir. aracınızda bluetooth kullanılabiliyorsa usb yide rahatlıkla kullanabilirsiniz demektir(kablo donanımı için) - yapmanız gereken şey bluetooth modülünü usb li bluetooth modülü ile değiştirmek. iPhone'daki mp3 lerimi bu cihazla sorunsuz kullanabilir miyim? tam bilmiyorum denemedim, ama yazıştığım bir iki kişi(3. parti iphone ipod modül satıcıları) blaupunkt nx ile uyumlu olmadığını söylemişti.

Ancak bluetooth üzerinden kullanabilirsiniz belki.

7)Bu Blaupunkt cihazı, Mondeo'nun göstergeleri arasında bulunan "FORD Convers+" sistemiyle uyum sağlıyor mu? Bildiğim kadarıyla evet.

------------------------------------------------------

Bu arada Kuga yı satmadım.

Son hız devam ediyorum güncellemeye

Geri görüş kamerası getirttim "Fakra E" kablosunu bekliyorum, Oda gelirse yakında montaj yapacağım.

Ayrıca yukarıdaki mesajda bahsettiğim

Bluetooth &USB modülünüde Almanya dan sipariş verdim, Perşembe günü elimde olacak.

Fotoğrafları paylaşırım:)

O üç parçayı birde ben bulsam

usb-bluetooth modül

Voice entegre stalk ve mikrofon:)

hemen atlayacağım ama bulamıyorum.

Buldum.

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Özcan Duygulu

Merhaba...

Son zamanlarda forumun bu kısmına takıldım kaldım. 2009 model Mondeo Titanium-X+Lüks Paket sahibiyim.

Aracımı aldıktan sonra araç içinde ekran görselliğine önem verdiğim ve Sony' nin sönük kaldığını düşündüğüm için aracı aldığm ford bayisine Navitech Nrd-Ax 3500 Fm araç içi multimedya+ navigasyon cihazı taktırdım. Ancak bu nedenle araçta en sevdiğim özellik olan sesli kontrol sistemimi artık kullanamıyorum. Bunun nedeni ise sesli kontrol sisteminin Sony 6 lı cd çalar makinesinin içindeki bir modülden kaynaklanıyor olması imiş. Bu cihazı söktürüp navitech taktırdığım için bu özellik iptal oldu.

Navitech'in gerek grafik özellikleri gerekse Ford Convers+ ile uyumlu entegre çalışmaması beni devamlı Ford İngiltere sitesindeki mondeoların içindeki takılı olan navigasyon sistemini takip etmeme sebebiyet verdi. Buradaki alet nedir ne değldir diye araştırırken forumunuza kadar geldim.

Üyelerinizden Vedat Bey' in yararlı yazılarını okudum ve hemen araştırmaya koyuldum.BU NX modeline bir an önce sahip olmalıydım:)

Ancak bugün görüştüğüm bir satıcı, bu cihazın mondeo için uyumlu olmadığını, sürüş güvenliği için DVD seyrettirmediğini söyledi.2500 tl fiyat biçti Travel Pilot NX modeline. Mondeo için uyumlu olmadığından bana FX modelini almam grektiğini anlattı.

Şimdi özellikle Vedat Bey' in ilgilenmesi nedeni ile başta ona sonra diğer arkadaşlara sormak istiyorum.

1- 2009 model Mondeom için Blaupunkt Travel Pilot NX modelini taktırabilirmiyim,uyumlu olur mu?Ekstra kasa vb malzeme gerekli mi?

2- CD-DVD ve USB den film veya müzik klibi oyanatıyor mu?( Şu an Navitech de var)

3- TV özelliği var mı?

4- Navigasyonu Türkiye'de nasıl çalışıyor? ( Navitech' te Igo yazılımı kullanılıyor, arada hatalar verse de çoğunlukla memnunum)

5- Benim için en önemlisi bu cihazı taktırdığımda sesli kontrol özelliğimi tekrar kullanabilecek miyim? ( bu benim için çok önemli,arabamın konuşması çook hoşuma gidiyordu, bunun için Navitec ten vazgeçmeyi göze aldım:)

Şimdiden teşekkür ediyorum herkese..

Yorum bağlantısı
Vedat Orhan
Merhaba...

Son zamanlarda forumun bu kısmına takıldım kaldım. 2009 model Mondeo Titanium-X+Lüks Paket sahibiyim.

Aracımı aldıktan sonra araç içinde ekran görselliğine önem verdiğim ve Sony' nin sönük kaldığını düşündüğüm için aracı aldığm ford bayisine Navitech Nrd-Ax 3500 Fm araç içi multimedya+ navigasyon cihazı taktırdım. Ancak bu nedenle araçta en sevdiğim özellik olan sesli kontrol sistemimi artık kullanamıyorum. Bunun nedeni ise sesli kontrol sisteminin Sony 6 lı cd çalar makinesinin içindeki bir modülden kaynaklanıyor olması imiş. Bu cihazı söktürüp navitech taktırdığım için bu özellik iptal oldu.

Navitech'in gerek grafik özellikleri gerekse Ford Convers+ ile uyumlu entegre çalışmaması beni devamlı Ford İngiltere sitesindeki mondeoların içindeki takılı olan navigasyon sistemini takip etmeme sebebiyet verdi. Buradaki alet nedir ne değldir diye araştırırken forumunuza kadar geldim.

Üyelerinizden Vedat Bey' in yararlı yazılarını okudum ve hemen araştırmaya koyuldum.BU NX modeline bir an önce sahip olmalıydım:)

Ancak bugün görüştüğüm bir satıcı, bu cihazın mondeo için uyumlu olmadığını, sürüş güvenliği için DVD seyrettirmediğini söyledi.2500 tl fiyat biçti Travel Pilot NX modeline. Mondeo için uyumlu olmadığından bana FX modelini almam grektiğini anlattı.

Şimdi özellikle Vedat Bey' in ilgilenmesi nedeni ile başta ona sonra diğer arkadaşlara sormak istiyorum.

1- 2009 model Mondeom için Blaupunkt Travel Pilot NX modelini taktırabilirmiyim,uyumlu olur mu?Ekstra kasa vb malzeme gerekli mi?

2- CD-DVD ve USB den film veya müzik klibi oyanatıyor mu?( Şu an Navitech de var)

3- TV özelliği var mı?

4- Navigasyonu Türkiye'de nasıl çalışıyor? ( Navitech' te Igo yazılımı kullanılıyor, arada hatalar verse de çoğunlukla memnunum)

5- Benim için en önemlisi bu cihazı taktırdığımda sesli kontrol özelliğimi tekrar kullanabilecek miyim? ( bu benim için çok önemli,arabamın konuşması çook hoşuma gidiyordu, bunun için Navitec ten vazgeçmeyi göze aldım:)

Şimdiden teşekkür ediyorum herkese..

Merhaba,

Öncelikle şunu söyleyeyim kuga-cmaz ve focus için olan NX ile mondeo için olan NX modelleri kasa yapısı nedeniyle birbirinden hafif farklı.

Ancak çalışma şekli ve yazılım olarak aynı.

NX alacaksanız özellikle mondeo ile uyumlu olan modeli almalısınız.

Mondeonun orta konsolu nedeniyle NX in alt tarafı daha farklı.

Sesli konuşma sistemi bu NX lerde de var. Aslında teybin özelliği değildir araçtaki bir modülle ilgilidir.

O modülde sizin aracınızda var ancak navitech bununla uyumlu olmadığı için kullanamadınız. NX taktırmanız durumuında kullanbbilirsiniz yeniden.

NX DVD film TVvs izlettirmiyor. Ancak harici bir kaynaktan gelen video sinyalni ekranında size izlettirir.(örnek geri vites kamerası)

Yol güvenliği açısından da size dvd film vs tavsiye etmem.

Navigasyon olarak kendi DVD si ve bu DVD nin takıldığı ayrı bit yuvası var.

Navigasyonu güzel bence yeterli ama üdahalelere izin vermeyen bir yapısı var.

Hackleyemezsiniz. (en azından bu şekilde bir veriye henuz rastlamadım)

saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Özcan Duygulu

Vedat Bey,

Cevabınız için teşekkür ederim.

Ancak Mondeo için NX modeli demişsiniz. Bu şekilde ayrı bir modeli var mı, varsa siz nerden alınacağını biliyormusunuz?

Yorum bağlantısı
Vedat Orhan

rc-78654.jpg

27032010151w.jpg

27032010152.jpg

Üstad fotoğrafları incelersen;

Mondeonun dış çerçevesinin içinde NX in oturduğu yuva daha yuvarlak hatlara sahip, haliyle NX de

Kuga ve C-max gibi araçlara takılan NX ise daha köşeli hatlara sahip

Ebay'e bakarsan bir şeyler bulabilirsin sanırım,

Ebay.com

Ebay.co.uk

ve ebay.de üçünede baktım şu anda bir ilan var.

Mondeo için

Sadece cihazla iş bitmiyor

-Dış çerçevesi,

-İç kasası(çerçevesi-bu başlıkta bir fotoğrafını yüklemiştim)

-GPS anteni(mevcut anten olmuyor)

-Navigasyon DVD si

-GPS anten kablosu kısa kalırsa ayrıca anten kablosu(Fakra marka mavi renk soketli)

-Yine anten değişeceği için anten kablo soketi(fakra siyah renk soketli)

--------

Ben bunların tamamını uyguladım.

Benim aracımda sesli komut sistemi yok.

Modülüde getirttim ancak modülle NX arasıondaki bağlantıyı sağlayacak kablo tesisatınada ihtiyacım var

onu bulamıyorum.

Bu modül sadece sesli komut değil aynı zamanda usbden mp3 aktarımınıda sağlıyor.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Yücel Kurumuş
(düzenlendi)

değerli arkadaşlar bende şu sesli komut sistemine takıldım (Ford bluetooth & voice control system). sanırım sony nin 6 cd li modelleri böyleymiş. bu sesli komut sistemi kugalara uyarmı acaba. bilgisi olan arkadaşlar paylaşabilirse sevinirim.

bu arada tüm forum arkadaşlarımın KURBAN BAYRAMINI KUTLARIM..

tarihinde Y tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Vedat Orhan
(düzenlendi)
değerli arkadaşlar bende şu sesli komut sistemine takıldım (Ford bluetooth & voice control system). sanırım sony nin 6 cd li modelleri böyleymiş. bu sesli komut sistemi kugalara uyarmı acaba. bilgisi olan arkadaşlar paylaşabilirse sevinirim.

bu arada tüm forum arkadaşlarımın KURBAN BAYRAMINI KUTLARIM..

Yücel Bey;

Malesef bizim kugalarda bluetooth &voice sistemi için gerekli kablo tesisatı yok.

Ancak bu konuda bayaa bir araştrma yapıyorum, eğer bulursam haber veririm.

Çünkü ben bu voice &bluettoth için gerekli tüm aparatları getrittim ancak tesisat sıkıntısı nedeniyle monte edemiyorum.

İlgili kablolarda hallolursa burada onunla ilgili bir konu açacağım.

tarihinde Vedat Orhan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Yücel Kurumuş
(düzenlendi)

Vedat Bey;

İlginize çok teşekkür ederim. yaptığınız çalışmalar konusundaki gelişmeleri merakla bekliyorum. Benim kuga 2011 model acaba bu araçta sizinki gibi midir? bunu nereden öğrenebiliriz. Bu konuda bir bilginiz var mı?

tarihinde Y tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Vedat Orhan
Vedat Bey;

İlginize çok teşekkür ederim. yaptığınız çalışmalar konusundaki gelişmeleri merakla bekliyorum. Benim kuga 2011 model acaba bu araçta sizinki gibi midir? bunu nereden öğrenebiliriz. Bu konuda bir bilginiz var mı?

Sanırım sadece şanzıman farlılığı var,

Voice&bluetooth donanımına gelince direksiyonun yan tarafındaki ses kontrol aparatında( stalk deniyor) üzerinde "voice" yazan bir tuş varsa donanımınız var demektir.(olduğunu zannetmiyorum ama)

Yoksa aynı benim kuga gibidir.

voice&bluetooth donanımı için yapılması gerekenler:

1- usb bluetooth&voice modülü ve montajı (torpido gözünün arkasındaki boşluğa monte edilecek)

2- bu modül ile muzik sistemi arasındaki bağlantı kablosu(bende olmayan-bulamadığım)

3-stalk değişimi(voice tuşlu stalk ile değişecek)

4-kafa üstü lamba sistemine mikrofon montajı

selamlar

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
  • 6 ay sonra...
Hasan Köpüklü

Hocam bu navigasyon düşünceniz açıkcası benim aklımı çeldi....Bende ebay dan bakınıyordum....

http://cgi.ebay.de/Ford-Mondeo-MK4-Ba7-Touchscreen-7Navi-NX-Facelift-NEU-/150631842062?pt=Technik_Auto_Hi_Fi_Navigation_Einbau_Navigationssysteme&hash=item23125b810e

veya

http://cgi.ebay.de/NAVI-NAVIGATION-GPS-DVD-BLAUPUNKT-NX-FORD-CMAX-C-MAX-/320721252397?pt=Auto_TFT_Monitore&hash=item4aac79f02d

iş görür mü almancadan anlamıyorum da.... :)

Yorum bağlantısı
Ali Önal

Bende focus 2011 comfort modeli var. Binim araca olacak fordun orjinal navigasyonlu cihazı var mı acaba? Bilgi verirseniz sevinirim.

Yorum bağlantısı
  • 2 yıl sonra...
Serkan Ataman

Bende focus 2011 comfort modeli var. Binim araca olacak fordun orjinal navigasyonlu cihazı var mı acaba? Bilgi verirseniz sevinirim.

bende memnun oluru bilgi veren olursa..

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...