İçeriğe Yönlendir

Focus HB mi? Megane 3 HB mi?

Yaşar İnkaya

Recommended Posts

Kerim Bilgehan Arbek
Bence konuyu dağıtıcak bir durum yok.

sağol abi... :)

Yorum bağlantısı
Yaşar İnkaya
Bence iki modelin boş olanlarına baktığınızda focus daha ucuz gözüküyor, ama arkadaşlarında yazdığı gibi focus 2011 mart ayında yeni kasayı piyasaya sunuyor. Ben focus a çok bindim ve sevdim. Ben de bu forumda focus u astra callasic 3 ile karşılaştırma yaptım, sonuç olarak forumda bir arkadaşın bana yazdığı gibi bu iş fanatizme bağlı. Yani hangi arabayı tip olarak daha çok seversen gönül onu almak istiyor ve alıyor...

Cenevrede yeni kasayı tanıttılar o kasa o iç donanım tıpkı yeni astrada olduğu gibi 45 bin liradan başlayan fiyatlarla olucakmış gibi geliyor.

Araba ile ilgli sıkıntı yaratan bir durum olmadığı sürece satmayı düşünmüyorum zaten.

Açıkçası bu kıyaslama da bende kalmıştım. Ne yalan söyliyim megane 3 yeni olmasının avantajı var. Akabinde motoru 6 ileri, yanlız yol tutuş focus kadar iyi değil. Normal sayılabilir eski serisine göre direksiyon tepkileri ve fren dozlamasında büyük iyileştirmeler yapılmış. Araç çok zorlandığında önden kayabiliyor esp sayesinde sorunsuz yoluna devam ediyor. Panaromik cam tavan aracı gerçekten ferah gösteriyor. Arkamys ses sistemi bana göre focus'un sony sisteminden başarılı ayrıca bluetoothlu ana ünite bu konuda çok başarılı. Yumuşak süspansiyonlar konforlu sessizlik olarak bana göre focustan sessiz. 1.5 105hp 240nm motor seri kullanımda 6LT gibi değer göstererek ekonomik olmayı başarıyor. Bu söylediklerim HB için coupe yi daha detaylı test edemedim. Yanlız şimdi bir de madalyonun diğer kısmı var. İlk gelen benimde test ettiğim megane hbler ithal üretimdi. 15 Kasım 2009 dan sonra yerli üretime geçilmiş, hadi üretim bandı çok da sorun değil ama bir çok özellik kırpılmış. İthallerden farklı olarak yerlilerde digital km sayacı yerine analog gösterge kullanılmış panaromik cam tavan yerine düz sunroof eklenmiş, kumandadan camların kapatılma özelliği çıkartılmış. Hadi bunlar çok önemli değil. Yerli araç yerden 2cm yükseltilmiş, ve bunun dışında ithal'e nazaran yerli araçta dingil mesafesi 2 mm arka dingil uzantısı da 1 mm. daha uzatılmış. Bu şartlarda ben megane 3 hb evet alırım, yanlız yerli üretim sıfır olacağına ikinci el olur ithal olur. Bu bilgiler kulaktan dolma değil bizzat renault'un kendisine sorduğumda, kendilerinin bana yolladığı dosyada yazan bilgilerdir. İsteyen olursa gönderebilirim.

yorumun için teşekürler kulak verilecek tesbitler acele etmeyeceğim sonuçta yeni bir araba artı ve eksilerini gözlemle şansımız olucak bol bol

Yorum bağlantısı
Yaşar İnkaya
(düzenlendi)
Megane 3 kullanıcak şöför uzun boyluysa...Arkasında oturan adam yalan...Denizaltı koppiti gibi 1.90lık enişteyi oturttuk beni altın meganeye koysalar yinede focusum bakışı vardı suratında :D

Doğru bir tesbit çünkü bende 192 yim :) hp arabaların bir çoğunda durum böyle ki

tarihinde Ya?ar ?nkaya tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 4 ay sonra...
Evren Erakçora

Focus biraz yaşlanmaya başladı, zaten yeni kasa geliyor. Megan bence daha doğru bir tercih.

Yorum bağlantısı
Hasan Kerik

Valla meganın orta konsolun tipi hoşuma gitmedi fakat kesinlikle megane derim ben. Şu anda nakitim olsa focus değil megane alırım. 1.5 dci motor mükemmel bir motor. Ses yalıtımının focustan üstün olusu, yeni kasa olması , euro N-cap'ten tam puan alması, daha az yakıtla focusla yakın performans vermesi, yedek parça - bakım maliyeti ucuzluğu. Düşünmem bile ama para yok :)

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Burak İşler

ikisinide alıcı gözle daha dün inceledim canlı canlı bayide. kataloklar çok aldatıcı geliyor insana megane3 basılı kataloğunda ve internette oldukça büyük bi araçmış gibi görünüyor ama gerçekten fiesta gibi geldi bana.ayrıca kesif bi plastik kokusu rahatsız edici.zaten çevreci bi araç olduğu ve kullanılan plastik aksamın yüzde 95 inin geridönüşüm malzemeden üretildiğini belirtiyor:)) katalok. illaki bi tavsiyede bulunmak gerekirse mevcut arabanızı kullanmaya devam edin yeni kasa focusu bekleyin derim.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Megane a coilover :D:f1: bunu düşünen, önce Röno nun suspansiyon yapısını incelesin, sonra da coilover ne demek ona çalışsın,

vesile ile yol tutuşu iyileştirmek, çip tunink gibi değildir, reel sonuçları ölçüebilir ve pahalı iştir.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...