İçeriğe Yönlendir

Yeni arabaya boya koruma

Mustafa Akarslan

Recommended Posts

Mustafa Akarslan

Servisler de değilde, sonax ve ziebart gibi yerlere yaptırın bence. forum içinde arama yaparsanız bu konu hakkında bilgiler bulabilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Mustafa Akarslan

Özdemir Bey, sonaxda bir nona guard var bir de normal boya temizleme uygulaması var. nona guardın liste fiyatı 200, diğer normal boya koruma temizlemenin 150. Nona guard olarak mı konuştunuz bilmiyorum ama nona guard yaptırın onuda zaten pazarlıkla 150 ye düşürürler.

Yorum bağlantısı
Mustafa Akarslan

nona guard da 1 yıl garanti var. her yıl tekrarlaman gerekiyor.

Yorum bağlantısı
Mustafa Akarslan

tamam normal boya koruma 6 ay, nona guard 1 yıl.

Yorum bağlantısı
Murat Akaloğlu

boya koruma iyi bişeyde 300 ytl çok para.ben turtlewax anti nano yeşil kutulu cilayı kullanıyorum.fiyatıda şampuanıyla birlikte 40 ytl.tavsiye ederim araç üzerinde 3 ay kesin kalıyo.hem boyayı koruyo hemde parlatıyo

Yorum bağlantısı
Mustafa Akarslan
nanoya da 6 ay garanti dediler.

başka sonaxlarıda arayın o zaman. birde garanti olayına fazla takılmayın . sonaxda yaptıracaksanız eğer nona guard yaptırın.

Yorum bağlantısı
  • 5 hafta sonra...
Mertcan Körpe

tabiki boya koruma gerekli zaten araç 0 iken yaptırırsanız faydasını görürsünüz..mühim olan çiziksiz kaportaya uygulama;)

+ları çok fazla araç üzerinde su tutmuyor tutsada damla damla şeklinde yani hiçbir dağılma yapmıyor;)

yağmur kaydırııcı gibi;)

hiç düşünme ben eskişehir otokoçtan aldım aracımı vede alır almaz korumayı attırdım arabanın üzerinde resmen katman oluşturuyor.. attırdıktan bir kaç sene sonra silecek suyu fışkırtıcısının kenarlarından soyulmaya başlıyor;) bunun çözümüde var sonax cila ile halledersin hiç düşünme yaptır;)

Yorum bağlantısı
Cihan Tiftik

Araç ne renk? Şirket arabası gibi gri ya da beyazsa paranıza yazık. Metalik bordo,lacivert veya siyah gibi birşeyse 2-3 ay güzelliğini korumaya devam etsin derseniz yaptırın. Ama Kapalı garajınız yoksa bence o paraya yakıt alıp gezin,arabaya değil kendinize bi iyilik yapın.

Yorum bağlantısı
Tansel Yavuz

2-3 sene binip satacaksanız hiç gerek yok,ama 6-7 sene binerim diyorsanız yaptırın,fakat 1 kere yaptırmak bir işe yaramaz her sene yaptırmanız gerekli.

Yorum bağlantısı
Serdar Yeniçeri

ben olsam yaptırırdım... zamanla kıymetini anlarsınız.

Yorum bağlantısı
Gürkan Orta

Aracınınızı ağaç reçinesinden, kuş pisliklerinden ve otoparklardaki acemi sürücülerden koruyabilieceksiniz yaptırın süper olur.

Ama bu dediklerimden bir tanesi olursa üzülürsünüz keşke yaptırmasaydım dersiniz.

Yorum bağlantısı
Halil Gümüş

Boya koruma gibi tuzlu bi işlem yapılacaksa sıfır arabaya yapılmalı.

Diğerlerine ne versen gider zaten iş işten geçmiş...

Yorum bağlantısı
Ömer Çıkmazkara
Nee metalik siyah mı? 1 sn durma, hemen yaptır.

Ben ziebartta yaptırırken metalik siyah sıfır bir golf sahibi geldi. Akşam aracına kuş pislemiş ve asidi boyanın altına inmiş. Renk siyah olunca çok belli oluyordu. Boya koruma yaptırdı ama boyanın altına indiği için bişey yapamadılar. Adam alır almaz yaptırmadığına bin pişmandı.

Özellikle siyah renkse kesinlikle yapılmalı. Siyah herşeyi belli ediyor.

bu lafların üstüne kesin yaptırır artık :) :) zaten sonaxtan randevu almıştı ama arabanın plakası yetişmeyince randevu suya düştü :) bugun arabayı teslim aldı artık. hayırlı olsun. kazasız belasız cezasız :)

Yorum bağlantısı
  • 4 ay sonra...
Engin Özarı

Bence ÇBS belko Polıhs al (30 TL) Eski fanila veya atletin üzerine dök ve yaydıra yaydıra arabaya sür . Tamamen yaydırdıktan sonra kuru başka bez ile tekrar gezindir. Al sana koruma . Onlarda aynı şeyi yapıyorlar. Ama Fleks zımpara motor üzerine takılmış aparat . Bir kere polısh aldın mı 5 sene kullanırsın . 6 ayda bir bu işi tekrarla

Yorum bağlantısı
Cihan Yetişken2

Araba metalik boya ise CBS polish değil de sonax'ın içinde sünger olan bir modeli var cila olarak. Onu tavsiye ederim.

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Hakan Adalıoğlu

Arkadaşlar arabamı 9 Ocak'ta teslim aldım. Alırken aldığım yere sordum boya koruması için. 1 sene kullan daha sonra boya koruma yaptır dediler. Ancak kafamda soru işaretleri var.

Araç yeni, boya koruma hemen yaptırmalımıyım. Yoksa bir sene kullandıktan sonra boya koruma yaptırayım. Bilgilendirirseniz sevinirim.

Yorum bağlantısı
Ahmet Küçük

hayırlı olsun.çünkü kuş pisliği...vs karşı korur.bence kesinlikle yaptırın.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

1 sene sonra yapılınca farkı göz ile hissedersiniz, yapana dua edersiniz, şimdi yaptırırsanız siz farkı hissedemezsiniz ama aracınız hisseder.

Yorum bağlantısı
1 sene sonra yapılınca farkı göz ile hissedersiniz, yapana dua edersiniz, şimdi yaptırırsanız siz farkı hissedemezsiniz ama aracınız hisseder.

Çağlar Bey çok haklı.

Aracınızın sağlığı açısından şimdi yaptırmanız daha iyi olacaktır. 1 sene sonra boya koruma yaptırmak istediğinizde önce pasta yapmak isteyeceklerdir. Pastanın getirisi, götürüsü konusunda ayrı görüşler var.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Eray Sireli

Sıfır araçlarda zaten boya koruma var. örneğin kaputa 1 sürahi su dökün tüm suyun akıp gittiğini göreceksiniz, ilerleyen tarihlerde aynı şeyi bir defa yapın suyun damla halinde kaputa tutundugunu göreceksiniz. Usta doğru söylemiş 1 yıl sonra yapılmalı, boşa para vermeye gerek yok

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...