İçeriğe Yönlendir

Fiesta V - Tdci Çıt Çıt Ses

Murat Dursun

Recommended Posts

Murat Dursun
(düzenlendi)

Merhaba arkadaşlar

Fiestamın motorundan çıt çıt ses geliyordu özel servisime götürdüm abi enjeksiyon sorunu dediler,neyse arabayı bıraktım akşam geldim enjektörlerin plastiği bile erimiş akmış abi temizlettik dediler,ses kesilmişti ama eve gelince parkederken gazı kesince rölantide ve özellikle motoru stop ederken motordan takır takır sesler geliyordu ritimli bir şekilde,neyse dedim geçer herhalde bu arada 2 hafta geçti ses kesilmedi ve son bombaaaa aracım acayip fazla yakmaya başladı,,, neredeyse yakıt tüketime 2 katına çıktı.Ne yapabilirim

yorumlarınızı bekliyorum

tarihinde Murat Dursun tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Murat Dursun
Kotu haber gibi, enjektorlerinizde tikanma olabilir, bu da motorun duzensiz calismasina sebep oluyor olabilir (atesleme sorunu), o yuzden hem aracinizda sarsinti artmistir, hemde tuketim.

Servise gidip kontrol ettirmenizde fayda var, bizim sihirli kure Osman Usta'miz var, telefonu forumda var, ararsaniz bulursunuz, o size yardimci olacaktir.

Osman abinin iletişim bilgilerini bulamadım? nasıl ulaşırım kendisine? istanbul damı kendisi?

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Ali Şendur

bende de fusion 1.6 tdci var.

gecenlerde 30-40 km yaptıktan sonra arabayı stop ettikten hemen sonra kaputu actım. duratech yazan kutunun altından cınlama sesine benzer bir ses (ilk once dısarıdan müzik sesi geliyor zannettim smile.gif) ile birlikte çıt çıt sesi geldiğini farkettim. 30 sn sonra bu cınlama sesi ve çıt çıt sesleri kesildi.bu egr valfi ile ilgiliymiş.

bu cıt cıt sesi, yolda giderken de yapıyor,( vitesteyken de yapıyor vitesi boşa aldıgımda da yapıyor.) bu hayra alamet degil galiba ...sorun ne olabilir sizce?

siz sorununuzu halledebildiniz mi?

Yorum bağlantısı
Murat Dursun

benim sorun enjektörmüş kötü yakıt almışız,enjektörler sökülüp enjektörcüye gitti,250 masraf çıktı,şimdi çıt çıt ses yok ama gaz verince kesilen ama rölantide takırdamaya başlayan bir ses var hafif gaz verilince kesildiği için önemli deıil gibi ama yinede yarın servise göstericem

Yorum bağlantısı
Nuri Atasever
benim sorun enjektörmüş kötü yakıt almışız,enjektörler sökülüp enjektörcüye gitti,250 masraf çıktı,şimdi çıt çıt ses yok ama gaz verince kesilen ama rölantide takırdamaya başlayan bir ses var hafif gaz verilince kesildiği için önemli deıil gibi ama yinede yarın servise göstericem

sanırım ultrasonic enjektör temizlik i yapılcak

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Rolantide motor biraz tıkırdar ama ısındıktan sonra birazdaha yumuşaktır, gaza çok az bastığınızda ses normale dönüyorsa sağlamdır büyük ihtimal.

Yorum bağlantısı
Ali Şendur
Rolantide motor biraz tıkırdar ama ısındıktan sonra birazdaha yumuşaktır, gaza çok az bastığınızda ses normale dönüyorsa sağlamdır büyük ihtimal.

tıkırtı degil bu abi çıt çıt diye bir ses

fanlardan,

klima kendiliginden acılıp kapandıgından,

turbodan

enjectorden

olabilir mi?

Yorum bağlantısı
Ahmet Öztürk
tıkırtı degil bu abi çıt çıt diye bir ses

fanlardan,

klima kendiliginden acılıp kapandıgından,

turbodan

enjectorden

olabilir mi?

merhabalar,

Benim motorumda da kapattiginizda cit cit ses geliyor. Dun baska bir sorun icin gittigimde bunu da sordum, normal oldugunu soylediler. Bende bu ses eger motoru kaput acikken kapattiginizda duyulabilecek bir ses. Kaput kapaliyken farkedilmiyor.

Yorum bağlantısı
Çetin Özkan
merhabalar,

Benim motorumda da kapattiginizda cit cit ses geliyor. Dun baska bir sorun icin gittigimde bunu da sordum, normal oldugunu soylediler. Bende bu ses eger motoru kaput acikken kapattiginizda duyulabilecek bir ses. Kaput kapaliyken farkedilmiyor.

doğrudur fakat benim problemde böyle başladı normal dediler şimdide uğraşıyorum

http://www.otoclubturkiye.com/forum/3000-4000-...mp;gopid=858990

Yorum bağlantısı
Ali Şendur
Merhaba Cetin Bey,

Benim aracimda hareket esnasinda bir ses gelmiyor, sadece stop ettiginizde.

benimki giderken de yapıyor belki de plastik aksamsandır .

ustam enjectorden gelse o sesi duyamazsın diyor

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Allah Allaah, bunun sebebi ne acaba, bu arada motor ısınana kadar tıkrdar derken dizel motora özgü bir ses varya onu kast etmiştim, yoksa enjektörden gelen ses çıt çıt diye gelir ve pullardan kaçan hava yüzünden olur, neyse sizin söylediğiniz ses bende yok, şimdi motoru stop ettiniz durdu fakat bu ses kısa bir süre daha geliyormu acaba?

Yorum bağlantısı
Ahmet Öztürk
Allah Allaah, bunun sebebi ne acaba, bu arada motor ısınana kadar tıkrdar derken dizel motora özgü bir ses varya onu kast etmiştim, yoksa enjektörden gelen ses çıt çıt diye gelir ve pullardan kaçan hava yüzünden olur, neyse sizin söylediğiniz ses bende yok, şimdi motoru stop ettiniz durdu fakat bu ses kısa bir süre daha geliyormu acaba?

Ali Bey, motoru kapattiginizda kaput acikken duyabileceginiz kadar bir cit cit ses geliyor benim TDCI'dan, 3 sn kadar. Arac giderken hicbirsey yok.

Yorum bağlantısı
Yakup Gönül

Bende de aynı ses vardı..

Şarj Dinamosundan geliyormuş. Baktırın derim.

Yorum bağlantısı
Ahmet Öztürk
Bende de aynı ses vardı..

Şarj Dinamosundan geliyormuş. Baktırın derim.

Götürsem ne olacak ki Yakup Bey. Baska bir sey icin(stop etme) 2 defa goturdum, son goturdugumde bunu sordum, normal dediler. Hersey normal zaten. Ne sorsam normal. Sanki ben hic araba gormedim, ilk defa arabaya biniyorum. Bu kendi sahibi oldugum 3., ailemle kullandiklarimi da katarsak 8. arabam. Hersey normal. Baska servise goturemiyorum, vaktim yok. Otokoc'a goturdum iste daha ne yapayim. Memnunum, olmak zorundayim sanirim, 50 ay garantim var, umarim bunu da hatirliyorlardir beni hersey normal diye yolcu ederken. VW gibi 2 sene garantisi bitsin oyle degistiririz sanzimani, sarj dinamosunu falan demiyorlardir umarim. 50 ay dile kolay, vaktim yok ama isyerim cok yakin Otokoc'a, 50 ay eksirim baslarina, vaktim olmasa da.

Yorum bağlantısı
  • 7 yıl sonra...
Mehmet Zeki Yalçın

Arkadaşlar merhaba,

Konuyu görünce yazayım dedim.bilgisi olan yazarsa sevinirim.bugün triger v kayışı değıştirdim hafif enjektör kaçağı var diye enjektörlerde sökülüp temizlendi pullarıda değişti tabi fakat çıt sesi geliyor sanki kayış dönerken metale vurur gibi.çıt çıt diye.soğukken ses var biraz yol gidip ısınınca kaputu kaldırıp baktığımda ses yok.sorun enjektör temizliğinden mi acaba

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
On 26.12.2017 at 23:42, Mehmet Zeki Yalçın yazdı:

Arkadaşlar merhaba,

Konuyu görünce yazayım dedim.bilgisi olan yazarsa sevinirim.bugün triger v kayışı değıştirdim hafif enjektör kaçağı var diye enjektörlerde sökülüp temizlendi pullarıda değişti tabi fakat çıt sesi geliyor sanki kayış dönerken metale vurur gibi.çıt çıt diye.soğukken ses var biraz yol gidip ısınınca kaputu kaldırıp baktığımda ses yok.sorun enjektör temizliğinden mi acaba

Sesin kaynağı bulunmalı, birden fazla yerde çalışma yapıldığı için farklı yerden de gelebilir.. 

Enjektörler nasıl temizlendi, enjektörcü mü yaptı ?

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Mehmet Zeki Yalçın
On 30.12.2017 at 14:32, Mehmet Ozyurek yazdı:

Sesin kaynağı bulunmalı, birden fazla yerde çalışma yapıldığı için farklı yerden de gelebilir.. 

Enjektörler nasıl temizlendi, enjektörcü mü yaptı ?

evet hocam enjektörcü temizledi.pullar yenilendi .sesi söyledim,normal bişey yok dediler duydukları halde. kaputu kapat ses yok denip geçıştiriliyor bu ustalarıda anlamak mümkün değil

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...