İçeriğe Yönlendir

30.000 Km. Periyodik Bakım

Hacı Erdinç

Recommended Posts

Mehmet Göktürk

bazı servisler mazot filtresini değiştirmiyor bazıları değiştiriyor. 100 lira fark size.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

İlk kabul: Layığı ile bakım. Filtre değişmeyip 10binlik motoru öldürmeki sabotaj gibi.

Yorum bağlantısı
İlhan Tascı
bazı servisler mazot filtresini değiştirmiyor bazıları değiştiriyor. 100 lira fark size.

bu 30000 bakımı olduğu için değiştiriyorlar faturada da yazıyor zaten

Yorum bağlantısı
Saygın Can Oğuz

15 bin bakımı için fiyat aldığımda bazıları değiştiriyor, bazıalrı değiştirmiyordu. Neticede ben değiştirttim...

Yorum bağlantısı
Tanju Calik

özel serviste motor yağı+yağ filtresi+polen filtresi+mazot filtresi+hava filtresi değişimini işçilik ve herşey dahil 215TL ye geçen ay yaptırmıştım.. Yetkili serviste kaça mal oluyor bilmiyorum.

Yorum bağlantısı
Misafir

Merhabalar

Aracım şu an 155000 doğru gidiyor yağ değişimi 150000 de yapılmış diğer parçaları bilmiyorum değişip değişmediğini.(bakıma gerek yok demişti Satan)

Ben ne zaman gideceğim servise.Gidersemde neler değişecek.

Ben aldıktan hemen sonra benzin filtresini değiştirdim. (Bosh Marka yazıyordu).Genelde benzinde kullanıyorum ilk aldığımda şahıs Lpg ile kullanmış. Bende benzinle kullanınca araba tuhaflaştı baya korktum o zaman meğersem benzin filtresi tıkanmış. Şu an benzinde maşallah güzel gidiyor. Sorunsuz.

Ankara da gidebileceğim servis önerisi.

Teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Faruk Durmuş

malatya Ford servis 1. yıl bakımı 225 TL. tuttu. İlk bakımı yapıldı.

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Ahmet Öztürk

Merhabalar,

Ben de bugun 30.000 bakimi yaptirdim. sarf malzemeler ve asagidaikilerle 349 TL tuttu. Istinye Otokoc

- Yag

- Yag filtresi

- Hava filtresi

- Yakit filtresi

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Özkan Taşkın

merhaba bende 2009 glx ford connect var 30 bın bakımına götürcem. suan 25 bın de araba ama yinede ses falan geldiği için götürmek istiyorum. otokoç a mesaj attım sabah aradılar servis ücreti olarak 540 lira dediler bana çok pahalı geldi, arabayı izmire götürmeyi düsünüyorum benim gibi connect sahibi olan arkadaslar varsa ve bakımlarından haberleri varsa mesaj atarlarsa sevinirim

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Sedat Şeker

30000 bakımı için haftayada ben de Afyon Budan'a götürecem arabamı, bakalım kaç tutacak fiyat sormadan randevu aldım.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Sedat Şeker

30000 bakımı için haftayada ben de Afyon Budan'a götürecem arabamı, bakalım kaç tutacak fiyat sormadan randevu aldım.

Bakım 297 TL tuttu. Servisimiz gayet güzel, aynı zaman da ilgide çok güzel.

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Oğuzhan Deniz

2011 Focus aracımın bakımı yaptırmaya karar verdim. Dışarıda yaptırcaktım LPG garanti dışı bıraktı diye. Ne gerekiyorsa servisten ögrenip parçaları almak için Ford parçacısını aradım.212TL tuttuğunu söyledi sadece malzeme. Hepsi orjinal Ford parçaları ve birde daha işçilik var. Bende servisi aradım Başer'i sagolsunlar bir tanıdığımızda orda çalışıyor. Bana 260 lira fiyat çıkarınca hemen yap rezervasyonu geliyorum dedim... Yapılanlar: Motor yağı, yağ filtresi, hava filtresi, bujiler, kapılar kilitler için wd40, cam suyu, balata spreyi, yag bosaltma tapası, polen filtresi ve motor temizliği. Ayrıca sag aks keçesinden yağ kaçırıyormuş keçe değişti ve şanzıman yağı değişti bu ikisi garanti kapsamında yapıldı. Başka bir usta olsaydı sadece yağlı yeri silip geçiştirebilirdi kendiliğinden baktım söküyor noldu usta dedim durumu anlattı :) Kısacası Ford'un servisi belkide en ucuz servis. Kısa sürede tüm işlerimi hallettim erkenden aklima gelseydi sensörleri boyatıcaktım. Kapıları ayarlattırdım artık ses yapma yok. Birde dedikodu aldım Başer Focus RS'i getirdiginde arabaya komple kapak yapılmış serviste ondan sonra satmıslar :)

Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman

Geçen servise gittiğimde 60000km. Bakımı için 252tl fiyat aldım. Özel Serviste 200tl. Fiyat aldım.. Kısacası Ford Yetkili Servisleri gerçekten ucuz...

Yorum bağlantısı
Oğuzhan Deniz

Geçen servise gittiğimde 60000km. Bakımı için 252tl fiyat aldım. Özel Serviste 200tl. Fiyat aldım.. Kısacası Ford Yetkili Servisleri gerçekten ucuz...

VW gibi yağ su filtre ye 1000 lira ödeyip sevinmiyoruz :)

Yorum bağlantısı
Hüseyin İlik

2011 Focus aracımın bakımı yaptırmaya karar verdim. Dışarıda yaptırcaktım LPG garanti dışı bıraktı diye. Ne gerekiyorsa servisten ögrenip parçaları almak için Ford parçacısını aradım.212TL tuttuğunu söyledi sadece malzeme. Hepsi orjinal Ford parçaları ve birde daha işçilik var. Bende servisi aradım Başer'i sagolsunlar bir tanıdığımızda orda çalışıyor. Bana 260 lira fiyat çıkarınca hemen yap rezervasyonu geliyorum dedim... Yapılanlar: Motor yağı, yağ filtresi, hava filtresi, bujiler, kapılar kilitler için wd40, cam suyu, balata spreyi, yag bosaltma tapası, polen filtresi ve motor temizliği. Ayrıca sag aks keçesinden yağ kaçırıyormuş keçe değişti ve şanzıman yağı değişti bu ikisi garanti kapsamında yapıldı. Başka bir usta olsaydı sadece yağlı yeri silip geçiştirebilirdi kendiliğinden baktım söküyor noldu usta dedim durumu anlattı :) Kısacası Ford'un servisi belkide en ucuz servis. Kısa sürede tüm işlerimi hallettim erkenden aklima gelseydi sensörleri boyatıcaktım. Kapıları ayarlattırdım artık ses yapma yok. Birde dedikodu aldım Başer Focus RS'i getirdiginde arabaya komple kapak yapılmış serviste ondan sonra satmıslar :)

İyi fiyat. Ben geçen hafta Başer'den aynı işlemler + hidrolik değişimi + cenmax park sensörü olmak üzere toplamda 482 TL ile çıktım. Hidrolik ve işçiliğine 30 TL sensöre de 175 aldıkları göz önüne alınırsa sizinkine yakın sayılır. %15 ford club indirimi olmasaydı bu fiyata 100 lira daha koymak gerekiyordu ki tan oto aşağı yukarı o fiyatı çıkarmıştı.

Yorum bağlantısı
Oktay Yilmaz
(düzenlendi)

26 Nisan 2012 tarihinde Ankara'da yetkili serviste yapılan 30000 benzinli bakımın ayrıntıları..

standart bakım 63,00 -- polen filtresi 12,00

Sarf malzeme 25,00 -- Hava filtresi 38,31

Yağ boşaltma 4,20 -- 5W/20 4,5 litre 81,00

Yağ filtresi 8,38 -- Filtre 60,28

Balata Temizliği 7,68 -- %18 KDV 54,00

İndirimler falan cepten çıkan toplam 275 Kolay gelsin...

tarihinde Oktay Yilmaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Abdussamed Acar
(düzenlendi)

Bende vw ye kızdım dün Polo Bluemotion için 30 bin bakımı (Yağ + tüm filtreler + cam suyu, ıvır zıvır) yaptırdım dün, 515 dediler kızınca 455 e indirdiler ama hala yüksek...

tarihinde Abdussamed Acar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Yasin Karataş

Arkadaşlar malumunuz 2010 titanium focus sahibiyim ve aracımın 25000 km bakımı yani ikinci bakımı geldi.Sizlerden bilenleriniz vardır fiyat ve yapılacaklar konusunda beni aydınlatırsanız memnun olurum.Şimdiden teşekkürler...

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Yasin Hocam bir önceki standart bakım + gerekirse fren balataları şeklinde olacaktır.Extra bir şey çıkmaz diye düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Serhat Kaptan

arkadaşlar bugün izkar izmir yetkili servisinde 30000 bakımı yaptırdım. (2011 Focus Comfort 1.6 Otomatik)

Motor Yağı

Yağ filtresi

Hava filtresi

4 tane buji

balata kontrolü, lastik rotasyonları,

akü ölçümü, çakmak sigortası değiştirildi,

araçta çok hafif su eksiltme vardı kelepçesi değiştirldi.( Çelik kelepçe olduğu için 30 Dk. kadar uğraştırdı)

iç,dış yıkama+motor yıkama

Bu arada izmir izkardan çok memnun kaldım. toplam 235 tl verdim. sizce fiyat nasıl arkadaslar.?

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Onur Hançer

arkadaşlar bugün izkar izmir yetkili servisinde 30000 bakımı yaptırdım. (2011 Focus Comfort 1.6 Otomatik)

Motor Yağı

Yağ filtresi

Hava filtresi

4 tane buji

balata kontrolü, lastik rotasyonları,

akü ölçümü, çakmak sigortası değiştirildi,

araçta çok hafif su eksiltme vardı kelepçesi değiştirldi.( Çelik kelepçe olduğu için 30 Dk. kadar uğraştırdı)

iç,dış yıkama+motor yıkama

Bu arada izmir izkardan çok memnun kaldım. toplam 235 tl verdim. sizce fiyat nasıl arkadaslar.?

bence fiyat süper.

Ben, 2011 model fiesta 1.4 tdci için 30.000 bakımı fiyat istedim iki tane ayrı otokoç bayisiniden.

otokoç istinye 460 tl dedi, otokoç dolapdere 480 tl dedi.

Abicim otokoçlar arası bile fiyat değişiyor.

Yorum bağlantısı
Gökhan Görücü

arabam 30,00 bakımına yaklaştı memleket balıkesir fakat iş geregi adanada ikamet ediyorum adanada otokoç 30000 bakım fiyatı ve balıkesirdeki 30,000 bakım fiyatını bilen varmı birde neler değişiyor..

Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman

yağ ve filtre

Hava Filtresi

Polen Filtresi

Mazot Filtresi

Servise göre 300-400tl arası değişir

Yorum bağlantısı
Taner Yoldaş

eğer serviste bi tanıdık varsa işler tamamen değişiyor sanırım, bende balıkesirliyim ama afyonda yaşıyorum 15 bin bakımında bu işlemlerin hepsini(mazot filtresi hariç, onu garantiden değiştirtmiştim), 140 TL ye yaptırmıştım ama servis bana karşı mahçuptu, aracımın arızasını giderememişlerdi bu yüzden bakım sırasında indirim yapalım bari demişlerdi.

Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman

Ne yaptın şu saydıların yağ harici çok düşük maliyetli sarf malzemeler :D

30000km. bakımında ekstra yakıt filtresi değişir...

Servisteki Sarf malzeme Fiyatları...

Hava Filtresi 40tl

Polen Filtresi (Carbon) 50tl

Yakıt Filtresi 80tl

Yağ (FMY yada Opet) 70tl

Yağ Filtresi 45tl

Sadece Malzeme 285tl tutuyor...

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...