İçeriğe Yönlendir

30.000 Km. Periyodik Bakım

Hacı Erdinç

Recommended Posts

Özkan Balkış

İlgilenmelerine rağman 394 TL aldılarsa vay halimize... :))

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

aşırı beceri gerektirmiyor, belki fren balatası değişimi gerekir extradan o kadar, orjinal filtre kullanın

Yorum bağlantısı
Aşkın Barçın

Yalnız yedek hava filtresi de .daha ne olsun

Yorum bağlantısı
Semih Özcan

İyi günler, arkadaşlar arabam 2009 focus 1.6 benzinli. Aracın 30000 bakımı geldi eli kulağında ama Ankara'da nereye yaptırsam bilmiyorum, araç garanti dışı ve lpgli, yani servise götürmek gibi bi zorunluluğum yok. Özel servis veya Ford servisinde yaptıranlar fiyat konusunda bilgi verebilir mi ve de tavsiye edeceğiniz bi yer var mı?

abi özgür fordu tavsiye ederim ya bakımı işciliği ücretsiz sadece parca fiyetı verilir ayrıca tüm yedek parca ve bakım hakkında burda aradığını %100 bulabilirsin ivedik 88 1.bölge mustafa inkaya . semih özcanın gönderdiğini söylerseniz dahada yardımcı olur saygılar

30000 i devirdik hala bakım yaptıracaz...

abi eger vaktin yoksa tlfn et özgür forda aracını iş yerinden veya evinde alırlar bakımı yapar sana teslim ederler. ama aracının basında durmanı tavsiye ederim tabi

Bugün km den dolayı bakım yaptırdım (26000 km) . Dizel 2010 Focus, 378 TL ödedim. Standart parçalar dışında herhangi bir şey değişmedi. Biraz pahalı gibi 3 sene daha mecburen böyle olacak.

abim yetkili serviste yaptırdın heralde ama 378 normal sayılabilir dizel araçların mazot filtresi pahalı cünkü onu düşersek yağ bakımın 278 e geliyo özel serviste yaptırsan 250 olur işte veya biraz daha altı özel servis olarak özgür fordu tavisiye edebilirm

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Melih Gülbahar

Arabayı servise bıraktım telefonla bana belirtilen 330 tl bakım + 230 tl balata daha demin telefon açtılar 650 tl civarında tutuyor bende yaptırın dedim yapacak bişi yok direk otosanı aradım ilgilenceklerini söylediler bekliyoruz bakalım.

Yorum bağlantısı
Mehmet Eser

15 gün önce 30.000 bakınına gittim..hayatımızda ilk defa servis gördük :)...yağ,yağ filtresi,hava filtresi,disk bakımı,cam suyu (son ikisi tırı vırı) 220 TL 6 taksit :fiuw:

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Alper çelik

ben bugün olarak Mardin Fiyatını size bildirmek istiyorum (30.000 km bakımı)

- Carbon Clean

- 30.000 km bakımı dizel

- Filitre komple - Yağ

- Fmy Motor Yağı - dizel, 5w/30

- Balata temizleyici

- Filitre Hava (eleman) (fiesta dizel)

-Enkektör Temizleyici

- Filitre - Yakıt

FATURA EDİLENLER BUNLAR FİYATA GELİNCE...

İşçilik Toplamı : 135.30 işçilik indirimi: 27.06

PArça Toplamı:331.71 Parça İndirimi: 17.00

Fatura Toplamı: 499.58 TL bana bu fiyat biraz fazla geldi ama mardin bölgesi tek servis Sizce nasıl fiyat

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Mert Metin

Merhaba 2011 dizel fiestamın 30 bin bakımı geldi hatta uyarı sistemi servise gitmem için ikaz ediyo:) sorum ise bu bakım için birkaç ford servisinden fiyat aldım şöyle fiyat verdiler:

otokoç ataşehir =600 TL

gürbaşlar kavacık=500 TL

nuray ümraniye=470 TL

neden böyle fark diye sorduğumda birşey diyemeyiz orjinal ürün kullanıyoruz biz diyorlar,ben de ford servisinden ayrılan ustaların açtığı kadıköyden (euro ford) bir fiyat daha aldım o da 250 TL fiyat verdi aklım epeyce karıştı,eğer ford servise gitmezsem garanti dışı kalırmış ayrıca aracım daha bir yılı var garanti için ama sırf garanti diye bu kadar fiyat farkı olur mu?? Sizin bu konudaki tavsiyelerinize ihtiyacım var şimdi,ne yapmalıyım??

Yorum bağlantısı
Engin Deniz

Merhaba 2011 dizel fiestamın 30 bin bakımı geldi hatta uyarı sistemi servise gitmem için ikaz ediyo:) sorum ise bu bakım için birkaç ford servisinden fiyat aldım şöyle fiyat verdiler:

otokoç ataşehir =600 TL

gürbaşlar kavacık=500 TL

nuray ümraniye=470 TL

neden böyle fark diye sorduğumda birşey diyemeyiz orjinal ürün kullanıyoruz biz diyorlar,ben de ford servisinden ayrılan ustaların açtığı kadıköyden (euro ford) bir fiyat daha aldım o da 250 TL fiyat verdi aklım epeyce karıştı,eğer ford servise gitmezsem garanti dışı kalırmış ayrıca aracım daha bir yılı var garanti için ama sırf garanti diye bu kadar fiyat farkı olur mu?? Sizin bu konudaki tavsiyelerinize ihtiyacım var şimdi,ne yapmalıyım??

Burdan devam ;)

Yorum bağlantısı
Mert Metin

2011 dizel fiesta aracim icin otuzbin bakim icin birkac servisten fiyat aldim soyle fiyatlar

Otokoc atasehir 600 TL

Gurbaslar kavacik 500 TL

Nuray ford umraniye 470 TL ve ford servisinin kapanmasi nedeniyle actiklari euro ford kadikoy servisinden aldigim fiyat 250 TL durum boyle iken neden fiyatlar bu kadar farkediyor diye sordugum servis gorevlileri hep ayni seyi soyluyorlar biz orjinal parca kullaniyoruz seklinde sirf aracin garantisi bozulmasin diye bu kadar fazla para vermelimiyim ayrica diger taraftan parcalarin orjinalligini nasil kontrol edebilirim,siz ne tavsiye edersiniz bu durumda

Bugün kartal oto sanayide Barış Ford Özel serviste 30.000 km bakımını yaptırdım.

180 TL aldılar.

Neler yaptilar acaba hemen ben de kartala gideyim o zaman aracin dizel olmasi fiyati ne kadar degistirir acaba ama 600 lira da cikmaz herhalde bu fiyattan..

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Mert Metin

Nuray otoda yaptırdım bakımı 410 TL ödedim,ilgi alaka da son derece iyi idi,teşekkür ediyorum hatta kendilerine bir iki şikayetim vardı onları da halletmişler...

Yorum bağlantısı
Emrah Akdoğan

Aslinda dunyanin parasini veriyoruz standart bakim icin. En kral malzemeyi alsan 150tl tutar. Filtreleri herkes kendi degistirebilir zaten. Yag olayina gelince karterden bosaltmak isteyenin biraz ustu kirlenir altina yatar, yada vacumla bir benzinlikte cektirirsin olur biter. Ben 160 tl ye SPEEDY de yaptirmistim.

Yorum bağlantısı

Aslinda dunyanin parasini veriyoruz standart bakim icin. En kral malzemeyi alsan 150tl tutar. Filtreleri herkes kendi degistirebilir zaten. Yag olayina gelince karterden bosaltmak isteyenin biraz ustu kirlenir altina yatar, yada vacumla bir benzinlikte cektirirsin olur biter. Ben 160 tl ye SPEEDY de yaptirmistim.

Atık yağı lavabodan veya tuvaletten dökemeyiz ki. Bu derece doğaya karşı zalim olunmamalı :)

Ben de tüm filtreleri kendim değiştiriyorum. Polen filtresi biraz zahmetli veyi de çok saçma sapan bir şekilde pedalların orada. Birtek yağ veya balata falan değişimi için servise gidiyorum. Zaten en son gittiğim Kent Ford LPG li araçları servise kabul etmiyoruz demişti. Otomatik vitesin vites küçültmemesi için gitmiştim servise. Tavşan dağa küsmüş dağın haberi olmamış. Çok iş olmuş servise kabul etmezsen.

Yorum bağlantısı
Emrah Akdoğan

Tabi ki dokmeyecegiz, benzinlikler veya tamirciler yokmu yol ustunuzde illa ki bardir , yapmayin lutfen o kadar cani mi gozukuyorum :) cevre konusunda titiz biriyimdir en kucuk parcayi bile atmaya cekinirim, paspaslarin ustu cop doluyor zaten bu yuzden, her cumartesi paspas temizligi yapiyoruz bu yuzden ...

Yorum bağlantısı
Serkan Toygar

dün ford gerçekte bakım yapıldı senelik 33.000 km araç 353 tl araç lpg li çok büyük oranda performans düşüklüğü vardı, ben lpg filtresininde zamanı gelmişti dedim  fakat problem bakım zamanı gelmişti araç süper oldu bakım acayip fark ediyor. yalnız lpg filtresi değişmesi gerekli

bujiler

yağ

yağ filtresi

polen filtresi

hava filtresi

polen filtresi

fren disk temizleme

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Mehmet Talas

merhaba arkadaslar 2011 fiesta dizel aldım 20 bınde olmasına ragmen bakım yapılalı 1 yılı gectıgı ıcın bakım yapılması gerekıyomus , aracımla ılgılenecek gercekten kalıtelı bır yetkılı servıs arıyorum aldıgı paranın hakkını verecek herseyı gerektıgı gıbı yapacak yardımcı olursanız cok sevınırım ıstanbul avrupa yakasında servıs arıyorum tesekkurler...

Yorum bağlantısı
Volkan özyurt

merhaba arkadaslar 2011 fiesta dizel aldım 20 bınde olmasına ragmen bakım yapılalı 1 yılı gectıgı ıcın bakım yapılması gerekıyomus , aracımla ılgılenecek gercekten kalıtelı bır yetkılı servıs arıyorum aldıgı paranın hakkını verecek herseyı gerektıgı gıbı yapacak yardımcı olursanız cok sevınırım ıstanbul avrupa yakasında servıs arıyorum tesekkurler...

aracınız hayırlı olsun. benim tavsiyem kesinlikle kent ford olacak. eski fiestam, şimdiki focus ile sürekli gittiğim tek servistir. müşteri anketinde de bir numaradır. yeri bilmiyorsanız; avcılar da torium avm nin yan tarafında. :good1:

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...

Merhaba arkadaslar aracım 30000 bakımına giricek bakıma girmeden kendim hava filtresini ve polen filtresini degistirmek istiyorum servis hava filtresine 60tl gibi polen filtresine ise 80 tl fiyat verdi,internetten ford yedek parca satan yerlere baktımda 30tl 40 tl gibi fiyata satılıyor anlamadım konu bu fiyata satılan filtreler orjinal degilmi sitede orjinal olarak satılmakta.

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Rahmi Nural

Arkadaşlar 2012 model dizel fiestamın 2. yıl bakımı için Adana'daki 2 yetkili servisten fiyat aldım.530 ve 550 tl denildi.(Yağ,yağ filtresi,karter tapası,mazot filtresi,polen filtresi,hava filtresi,balata spreyi,cam suyu katkısı.

Rakam abartılı olduğu için özel ford servisini tercih ettim.Yağı kendim aldım 4 litre castrol  magnatec adge (indirimden 85 tl ) Orijinal yağ filtresi+orjinal hava filtresi+yan sanayi polen filtresi+orjinal mazot filtresi+karter tapası+balata spreyi+cam suyu katkısı.İşçilik dahil 170 tl verdim+85 tl castrol edge =255 tl.Tam bir saat sürdü  ve bitene kadar aracın başındaydım.

Yorum bağlantısı
Engin Deniz

Arkadaşlar 2012 model dizel fiestamın 2. yıl bakımı için Adana'daki 2 yetkili servisten fiyat aldım.530 ve 550 tl denildi.(Yağ,yağ filtresi,karter tapası,mazot filtresi,polen filtresi,hava filtresi,balata spreyi,cam suyu katkısı.

Rakam abartılı olduğu için özel ford servisini tercih ettim.Yağı kendim aldım 4 litre castrol  magnatec adge (indirimden 85 tl ) Orijinal yağ filtresi+orjinal hava filtresi+yan sanayi polen filtresi+orjinal mazot filtresi+karter tapası+balata spreyi+cam suyu katkısı.İşçilik dahil 170 tl verdim+85 tl castrol edge =255 tl.Tam bir saat sürdü  ve bitene kadar aracın başındaydım.

Buradan devam edelim.

Yorum bağlantısı
  • 5 ay sonra...
Onur Coşkun

Abilerim,kardeşlerim herkese iyi aksamlar. 12 Fiesta 1.25 My Fiesta aracım. Şuan 32 binde. 30 bin bakımını yaptırmak istiyorum. Servis ücretleri ne.kadar bilgisi olan var mi? Ayrıca OTTOMAN diye bi servis buldum. Adresinizi veriyosunuz tarih ve saati siz belirliyosunuz Ayağınıza kadar gelip bakımı yapiyolar. Fiyat da 200 tl gibi bi mebla belirlediler. Tüm yağ ve filtre vs degisimleri. Sizce ne yapmaliyim?

Yorum bağlantısı
Engin Deniz

Abilerim,kardeşlerim herkese iyi aksamlar. 12 Fiesta 1.25 My Fiesta aracım. Şuan 32 binde. 30 bin bakımını yaptırmak istiyorum. Servis ücretleri ne.kadar bilgisi olan var mi? Ayrıca OTTOMAN diye bi servis buldum. Adresinizi veriyosunuz tarih ve saati siz belirliyosunuz Ayağınıza kadar gelip bakımı yapiyolar. Fiyat da 200 tl gibi bi mebla belirlediler. Tüm yağ ve filtre vs degisimleri. Sizce ne yapmaliyim?

Buradan devam edelim ;)

Yorum bağlantısı
Kenan Koç

30.000bakımım geldi.bildik yağ ve filtreler haricinde bujilerinde değişmesi gereklimidir.değişmesi gereken başka parçalar varmıdır.yağ seçimine gelince 5-30 mobil tam sentetikmi, yoksa 5-30 castrol tam sentetikmi.tamirci arkadaşımın tavsiyesi mobil katkısı daha fazla dedi fakat kullanan arkadaşlarımında bilgisini almak istedim.saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Erkan Uygur

Az paraya aynı işi görüyor Ford araçlar için istenilen performans seviyesini karşılıyor.

Petrol Ofisi’nden yeni nesil Ford araçlara özel “maxima FM 5W-30”cizgi_haber.gif

Türkiye’nin lider akaryakıt dağıtım ve madeni yağ şirketi OMV Petrol Ofisi’nin binek araç motor yağları ailesinin üyesi maxima FM 5W-30, geliştirilen formülü ve teknolojisi sayesinde yeni nesil benzinli ve dizel Ford araçlar için istenen Ford WSS M2C913-D performans seviyesini karşılıyor. Motorun daha verimli çalışmasını sağlayarak, yakıt ekonomisine katkıda bulunan tam sentetik maxima FM 5W-30, uzun yağ değişim aralığı ile araç bakım sürelerini artırıyor ve motor aşınmalarını en aza indirerek motor ömrünün uzamasına yardımcı oluyor. Ford WSS M2C913-D onaylı maxima FM 5W-30 motor yağı, bu özellikleri doğrultusunda farklı marka ve modellerdeki benzinli ve dizel araçlar için de tercih edilebiliyo

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...