İçeriğe Yönlendir

Trend Focus'a Hız Sabitleyici (Cruise Control)

Özgür İncigülcan

Recommended Posts

Özgür İncigülcan

Herkese iyiakşamlar.Forumda aramama rağmen tam cevabi bulamadım.Ben 2006 focus trend aracıma ghia lardaki gibi hız sabitleyici taktırabilirmiyim?İzmirde arkasa sordum imkansız dedi.Ama forumlarda taktırılabilir diyenler var.Gercekten mümkünmü?? Taktıran varmı? Şimdiden çok teşekkürler

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

C-max e monte edildi çalıştı, focus tdci a monte ettik çalışmadı.

Yorum bağlantısı
Mert Can Üzger

Malesef takamazsınız. Aynı girişimde ben bulundum, yeni bir direksiyonum oldu o kadar :)

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Kemal Murat İnce

Drive by wire arabalarda (ki nefret ediyorum) 1,6 - 2.0 zetec makinelerdeki gibi klasik cruise control modülü yok, kelebeğin kontrolünü GEM modülü üzerinden sağlıyor. Eğer ghia'nın GEM modülünü bulursanız çalışacaktır. C-max lerde ve Mondeolarda donanım farketmeksizin aynı GEM kullanılırken focus da değişiyor. Servisde VCM modülüyle anlıyabiliyor olmaları GEM modülünün destekleyip desteklemediğini, desteklemiyorsa aynı arabanın destekleyenini takarsınız destekler.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Gaz telsiz iyidir, egzoa gaz salınımını sürücüye bıraksak, yanmıştık :lol2:

Yorum bağlantısı
Kemal Murat İnce

Yok ya benlik değil o malzeme, gaza basıyosun hımm naptı dur bakiim ha gaza basmış dur açayım falan yapıyor, ayağını çekiyosun algılayana kadar beni kahrediyor. Ban almayayım, ben telimle mutluyum :lol2: :p

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Doğaya dost olalım lütfen, hatta mümkünse nükleer santral ürünleri ile araçlarımız şarj edelim :lol2:

Yorum bağlantısı
Kemal Murat İnce

E git LPG taktır bık bık edeceğine, en çevreci en temiz yakıt mis gibi işte. :lol2:

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Mutfakta aş pişiren dulun - yetimin subvansiyonu azalmasın diye kullanmam :lol2: (Muhtar adayı gibi konuştum)

Yorum bağlantısı
Mert Can Üzger
Drive by wire arabalarda (ki nefret ediyorum) 1,6 - 2.0 zetec makinelerdeki gibi klasik cruise control modülü yok, kelebeğin kontrolünü GEM modülü üzerinden sağlıyor. Eğer ghia'nın GEM modülünü bulursanız çalışacaktır. C-max lerde ve Mondeolarda donanım farketmeksizin aynı GEM kullanılırken focus da değişiyor. Servisde VCM modülüyle anlıyabiliyor olmaları GEM modülünün destekleyip desteklemediğini, desteklemiyorsa aynı arabanın destekleyenini takarsınız destekler.

Murat Abi,

Eğer Ghia'nın GEM modülünü bulup arabaya tanıtırsak bu sorun çözülecek mi? GEM modülünü emaneten birinden bulup araca tanıtıp söksek ve eskisini taksak CC gibi fonksiyonlar çalışır kalır mı?

Yorum bağlantısı
İbrahim Özaşkın

Vesile ile o zaman biz takabiliyoruz CC yi anladığım kadarıyla. Peki C-Max ime takmak için ne almalıyım? Forumda varmıdır ?

Yorum bağlantısı
Kemal Murat İnce
Murat Abi,

Eğer Ghia'nın GEM modülünü bulup arabaya tanıtırsak bu sorun çözülecek mi? GEM modülünü emaneten birinden bulup araca tanıtıp söksek ve eskisini taksak CC gibi fonksiyonlar çalışır kalır mı?

Mert GEM modülü kendi programı olan bir modül, emaneten bul arabaya tanıt diye birşey sözkonusu değil. Bu konuda enson başarıya ulaşan Hasan Aksüt ve forumun üyesi o mondeoya taktı. Hurdacı Mehmetden GEM modülülünü aldı ve çalışdı onunki. Bir ona ÖM dan ulaş istiyorsan.

Yorum bağlantısı
Kemal Murat İnce
-Baytar'ım avatar isterük.

Allaalallaa taktı herif bana ya, napıcan sen benim kıllı suratımı.

Yorum bağlantısı
Mert Can Üzger
Mert GEM modülü kendi programı olan bir modül, emaneten bul arabaya tanıt diye birşey sözkonusu değil. Bu konuda enson başarıya ulaşan Hasan Aksüt ve forumun üyesi o mondeoya taktı. Hurdacı Mehmetden GEM modülülünü aldı ve çalışdı onunki. Bir ona ÖM dan ulaş istiyorsan.

Sağol Murat Abi. GEM modulunu değiştirmem gerektiğini daha önceden de biliyordum. Kullanılmış bir GEM modulunu sadece CC için almak gereksiz olur diye düşünüyorum. Maliyeti fazla olacağından yaptırmayı düşünmüyorum.

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Hakan Adalıoğlu
(düzenlendi)

Arkadaşlar, uzun zamandır düşündüğüm ve uygulamak için uğraştığım hız sabitleyicime nihayet kavuştum. Geçen hafta İstanbul'dan bulduğum direksiyon simidini dün yetkili serviste taktırdım. Gem modülünün programlanmasından sonra hız sabitleyicime kavuşmuş oldum. Sevincimi buradan sizlerle paylaşmak istedim.

tarihinde Adnan tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Hakan Adalıoğlu

evet sadece direksiyon simidini değiştirdik. Gem modülü programlandı, başka bir şey yapılmadı.

Yorum bağlantısı
Hakan Adalıoğlu

teşekkür ederim. Gerçekten çok güzel. Sadece direksiyon yüzünden niye bu insanları bu zevkten mahkum bırakırlarş anlayaıyorum.

Yorum bağlantısı
Sabri Güngör
Arkadaşlar, uzun zamandır düşündüğüm ve uygulamak için uğraştığım hız sabitleyicime nihayet kavuştum. Geçen hafta İstanbuldan bulduğum direksiyon simidini dün yetkili serviste taktırdım. Gem modülünün programlanmasından sonra hız sabitleyicime kavuşmuş oldum. Sevincimi buradan sizlerle paylaşmak istedim.

İyi günlerde kullanın :flowers:

Yorum bağlantısı
Sabri Güngör
Diger aksamlar mevcutmuydu?Sadece direksiyon ile iş çözüldümü? :flowers:

Diğer aksamlar derken Oktay Bey???

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...