İçeriğe Yönlendir

Trend Focus'a Hız Sabitleyici (Cruise Control)

Özgür İncigülcan

Recommended Posts

Hakan Adalıoğlu
Gerçekten güzel olmuş.ne kadara geldi acaba?

Toplamda 215 TL ye maloldu bana.

Yorum bağlantısı
Serhat S. Yazıcı

Hayırlı olsun bu sahibiden olan 200lira fiyatı olan direksiyonu siz aldınız her halde :flowers: aracınız kaçıncı ay trafiğe çıkışlı?? bunu neden soruyorum çünkü genelde 6. ay sonrası araçların çoğunda alt yapı mevcut benim aracımda yok mesela.. düğümeler yer kaplıyor hatta :nazar::D

Yorum bağlantısı
Hakan Adalıoğlu

Aracım 2010 Aralık çıkışlı. Evet sahibinden 200 lira olan direksiyonu 150 TL ye aldım. Sizin arabada tesisat yokmu. Bunu en iyi fren ve debryaj pedalından anlayabilirsiniz. Eğer frende 2 bağlantı olması lazım Ayrıca debryajda da bir bağlantı olması lazım. Eğer bunlar varsa olmaması için bir sebep yok. Gem modülü programlaması biraz karışık. İlk etapta programda Gem modülünde hız sabitleyicisini var olarak tanıtıyorsunuz. Biz onu yapınca denemeye çıktık. Sistem çalışmadı. Daha sonra gem modülünde üç ayrı bölge daha var programlanması gereken. Ondan sonra çalışıyor sistem.

Yorum bağlantısı
Diğer aksamlar derken Oktay Bey???

Gaz teli gibi teli ve motoru tarzındaki aksamlar yokmu diye düşünmüştüm.Forumda focuslara takan arkadaşlar yanılmıyorsam uğraşmıştı.

Yorum bağlantısı
Hakan Adalıoğlu

Bizim arabalarda gaz teli motor gibi şeyler yok. Elektrik tesisatıvar sadece.

Yorum bağlantısı
Sabri Güngör

Herşey modülde bitiyor Oktay Bey, modülde yazılım varsa hız sabitleyiciyi aktif edebiliyorsun, istersen iptal ediyorsun

Sadece hız sabitleyici değil birçok sistemi ister aktif ister iptal edebiliyorsun, mesela park ışığı sireni mesela

Emniyet kemer sireni gibi :blush:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Herşey modülde bitiyor Oktay Bey, modülde yazılım varsa hız sabitleyiciyi aktif edebiliyorsun, istersen iptal ediyorsun

Sadece hız sabitleyici değil birçok sistemi ister aktif ister iptal edebiliyorsun, mesela park ışığı sireni mesela

Emniyet kemer sireni gibi :blush:

:)

Yorum bağlantısı
Hakan Adalıoğlu

Emniyet kemer sireni gibi :rolleyes:

Tüm arkadaşlara teşekkür ederim.

Ayrıca söylediğiniz gibi modülde daha pek çok program var benim gördüğüm kadarıyla. Benim modülde programlanabilir özelliklere baktığımda, Far sensörü, yağmur sensörü, Açılabilir tavan gibi özellikler de vardı. Demekki far sensörü, yağmur sensörü gibi şeyleri de taksak, onu da aktif hale getirebileceğiz sanırım.

Yorum bağlantısı
Tüm arkadaşlara teşekkür ederim.

Ayrıca söylediğiniz gibi modülde daha pek çok program var benim gördüğüm kadarıyla. Benim modülde programlanabilir özelliklere baktığımda, Far sensörü, yağmur sensörü, Açılabilir tavan gibi özellikler de vardı. Demekki far sensörü, yağmur sensörü gibi şeyleri de taksak, onu da aktif hale getirebileceğiz sanırım.

Bunlarıda zamanla gücünüz yettiğince halledebilirsiniz ve burada heyecanı forumca paylaşırız. :rolleyes:

Yorum bağlantısı
Hakan Yavaş

Şu direksiyondan elinde olan yada internette satış linkine denk gelen olursa ve bide haber verebilirse çok sevinirim. Geçen hafta yıldız sanayinde biraz gezdim denk gelmedi malesef:(

Yorum bağlantısı
Hakan Adalıoğlu
215 tlye hız sabitleyici bedavadan biraz pahalı,sıfır alırken böyle bi talepta bulunsanız 1000 tl fark isterler herhalde,güle güle kullanın(şu yağmur ve far sensörü durumunu merak ettim doğrusu),birde sis farı taktırdınız mı?tamamdır bu iş

Uzun zamandır sis farı, hız sabitleyiciyi ve navigasyonu araştırıyordum zaten. Hız sabitleyici olayı tamamdır. Sırada şimdi sis farı ve Navigasyonlu bir müzik ünitesi var. Sırayla yapacağım inşallah.

Yorum bağlantısı
Şu direksiyondan elinde olan yada internette satış linkine denk gelen olursa ve bide haber verebilirse çok sevinirim. Geçen hafta yıldız sanayinde biraz gezdim denk gelmedi malesef:(

Burada bulacagını düşünüyorum.

http://www.otoguven.com.tr/turkce/index.aspx

Uzun zamandır sis farı, hız sabitleyiciyi ve navigasyonu araştırıyordum zaten. Hız sabitleyici olayı tamamdır. Sırada şimdi sis farı ve Navigasyonlu bir müzik ünitesi var. Sırayla yapacağım inşallah.

Mehmet Taner Kadak arkadaşımız müzik sistemi için ilan verdi bence incele fiyatıda cihazda iyi sis farı içinde yukarda verdiğim linkteki yer ile konuşun derim.

Yorum bağlantısı
Emre Demir2

Bende CC'li direksiyonu taktığımda direk çalışmıştı. :rolleyes: Program falan attırmama gerek kalmamıştı...

Yorum bağlantısı
Bende CC'li direksiyonu taktığımda direk çalışmıştı. :superman: Program falan attırmama gerek kalmamıştı...

Eeee i love yazarsan focusa senin için her şeyi çalıştırır. :lol: :rolleyes:

Yorum bağlantısı
Emre Demir2
Eeee i love yazarsan focusa senin için her şeyi çalıştırır. :D:)

Demekki Ghia teybide o yüzden direk çalıştı. :D Şu yazı nelere kadir... :p

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Mehmet Erengin

arabama çıkma hız sabitleyici olan direksiyon aldım ve taktım servise gittim gem modülünden hız sabitleyici evet konumuna getirildi ama çalışmadı usta frene baktı 2 adet soket vardı bilgisi olan varmıdır başka bir işlem yapmam gerekirmi....yardım...

Yorum bağlantısı
Bora Kılıçoğlu

Hız sabitleyicinin çalışması için daha bir çokişlem yapılması gerekiyor sadece serviste bilgisayardan on konumuna getirme ile olmaz. Çok masraflı olacağı için mantıksız olduğunu düşünüyorum...

Yorum bağlantısı
Hakan Adalıoğlu

arabama çıkma hız sabitleyici olan direksiyon aldım ve taktım servise gittim gem modülünden hız sabitleyici evet konumuna getirildi ama çalışmadı usta frene baktı 2 adet soket vardı bilgisi olan varmıdır başka bir işlem yapmam gerekirmi....yardım...

Hız sabitleyicinin çalışması biraz da şansa bağlı. Ancak gem modülünde hız sabitleyiciyi aktif hale getirmek için 2 yerde işlem yapılması gerekir. Anladığım kadarıyla siz sadece bir tanesinde yapmışsınız.

Servisle konuş, ilk önce araç donanımlarında hız sabitleyici var olarak işaretlenip okeylenecek.

2. olarak ise gem modülünde kişisel ayarlar bölümü var. Oradan da hız sabitleyici aktif olarak işaretlenip okeylenecek.

Bu ikisi olmadan kesinlikle çalışmaz. 2 bölümün de ayarlanması lazım.

Eğer iki bölümde ayarlanıp ta olmazsa, o zaman gem modülü desteklemiyor olabilir.

Yakın zamanda yapmayı düşündüğüm bir şeydi fakat çalışmamasından korktuğumdan vazgeçmiştim iyikide vazgeçmişim

2010 model bir araçta %99 çalışacağını düşünüyorum. Çok büyük bir oranda çalışır.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...