İçeriğe Yönlendir

Trend Focus'a Hız Sabitleyici (Cruise Control)

Özgür İncigülcan

Recommended Posts

Özgür İncigülcan

2006 Trend de olması gerekli. Sinyal kolunun üzerindeki tuşa basılı tutarak kontak akü pozisyonuna getirilecek ;)

Sinyal kolunun üstünde herhangi bir tuş yok Süha abi ama

Sizin göstergedeki LCD nasıl. Bendeki kare iki satır ve guage testi yapabiliyorum. Tam aklımda değil ama kilometre sıfırlama butonuna basılı tututyorsunuz 3-4 saniye sonra guage test başlıyor, aynı butona basarak testte ilerleyebiliyorsunuz. Benim ekranımda hız saitleyici ışığı yok onun yerine kapılar açıkken ikaz veren kırmızı araba şeklinde bir ışık var.

Şimdi arabaya iniyorum ve deneyeceğim.İlk defa test var diye duyuyorum bakalım sonucu yazarım

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

Şimdi arabaya iniyorum ve deneyeceğim.İlk defa test var diye duyuyorum bakalım sonucu yazarım

Tuş yok ise bilemiyorum ya tam olarak hatırlayamadım şimdi yol bilgisayarıda yok sizde aynen

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Tuş yok ise bilemiyorum ya tam olarak hatırlayamadım şimdi yol bilgisayarıda yok sizde aynen

kontak 2 konumundayken, marşa basmadan km sıfırlama düğmesine basılı tutun (km sıfırlanacak, sizin için önemli ise not etmeyi unutmayın).

video yukarıda, kolay gelsin.

tarihinde Misafir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Özgür İncigülcan

Abi bunu benim araç'da denedim km sıfırlanıyor başka birşey olmuyor.Test falan olmuyor ?? Ayrıca bu test esnasında tek tek göstergedeki lambalar yanıyormu? Örnek benzin ışıgı el freni ışıgı gibi ?

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Abi bunu benim araç'da denedim km sıfırlanıyor başka birşey olmuyor.Test falan olmuyor ?? Ayrıca bu test esnasında tek tek göstergedeki lambalar yanıyormu? Örnek benzin ışıgı el freni ışıgı gibi ?

Kontak kapalıyken km sıfırlama düğmesine basıp kontağı 2 pozisyonuna getirin 3-4 saniye bekleyin..Test menüsü çıkması lazım :unsure2:

Yorum bağlantısı

Kontak kapalıyken km sıfırlama düğmesine basıp kontağı 2 pozisyonuna getirin 3-4 saniye bekleyin..Test menüsü çıkması lazım :unsure2:

Kusura bakma Özgür, Ersen hocam haklı, düğmeye bastıktan sonra kontak 2 konumuna getirilmeli.

Yorum bağlantısı
Hakan Adalıoğlu

Merhaba Özgür,

Sonradan CC uygulamasında göstergede 2008 model ve altı arabalarda (Yani makyajsız kasalarda) göstergede CC ışığı yanmıyor, Bu yapılan bir kaç arabada da böyleydi. Makyajlı kasalarda uygulama yapıldığında göstergede CC ışığı yanıyor. Sanırım sizin arabalarda yol bilgisayarı olmadığı için CC ışığı yanmıyor olabilir. Kablo çekmeyle falan ilgili bir şey değil yani.

Saygılar...

Yorum bağlantısı
Özgür İncigülcan

Simdi anlaşıldı.Kontagı kapalı konumunda basılı tutarken 2. konuma getirecegim.Öyle deneyecegım.

Merhaba Özgür,

Sonradan CC uygulamasında göstergede 2008 model ve altı arabalarda (Yani makyajsız kasalarda) göstergede CC ışığı yanmıyor, Bu yapılan bir kaç arabada da böyleydi. Makyajlı kasalarda uygulama yapıldığında göstergede CC ışığı yanıyor. Sanırım sizin arabalarda yol bilgisayarı olmadığı için CC ışığı yanmıyor olabilir. Kablo çekmeyle falan ilgili bir şey değil yani.

Saygılar...

Hakan abi yol bilgisayarıyla alakasının olacagını sanmıyorum bakalım tesekkürler genede

Yorum bağlantısı
Özgür İncigülcan

Şu an yaptım testı led leri de yaktım benım gördügüm esp nın ısıgıymış.Biz,m araçlarda CC ışıgı yokmuş :biggrin:

Yorum bağlantısı
Özgür İncigülcan

2006 ghia larla trendlerin göstergelerı farklımı ?

Yorum bağlantısı
Özgür İncigülcan

Ghialarda durum ne... cc ışığı yok mu ?

Bende çok merak edıyorum Mehmet abi.2006 Ghia araçlı birinden cevap bekliyorum :biggrin:

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Benim arabada devir saatinde de lcd bir ekran var, Bu ekran yol bilgisayarının ekranı ve cc aktif olunca bir köşesinde simgesi çıkıyor...

Ghia focus da da böyledir...

Yani bilgi ekranı geniştir...

Yorum bağlantısı
Özgür İncigülcan

Göstergeleri aynı değilmidir mehmet abi?Ben test uyguladım çıkan ışıkları yarın eklerim.Bir arkadaşda ghia nınkini 2006 modelin eklerse karşılaştırırız

Yorum bağlantısı
Önder Tanrısever

Göstergeleri aynı değilmidir mehmet abi?Ben test uyguladım çıkan ışıkları yarın eklerim.Bir arkadaşda ghia nınkini 2006 modelin eklerse karşılaştırırız

benim araçta var sanırım göstergeler farklı

Yorum bağlantısı
Serdal Soysal

Ben göstergeyi değiştirmeden önce cc aktifken yanıyordu değiştirdikten sonra yanmadı proğramlada düzelmedi.

(2008 F2 göstergesini F2,5 ile değiştirdim.)

Yorum bağlantısı

Ben göstergeyi değiştirmeden önce cc aktifken yanıyordu değiştirdikten sonra yanmadı proğramlada düzelmedi.

(2008 F2 göstergesini F2,5 ile değiştirdim.)

Trendlerdeki gösterge iki tip sanırım ilk başta gelenler iki satır sadece sayısal veri gösteren kare LCD ye sahip. CC ışığı olan göstergeler yine iki satır ama uzun olan LCDye sahip ve bu LCD lerde kapı acık, sıcaklık ... derece gibi yazılar yazabiliyor yani alfanumerik.

Kare tip LCD olan trendlerde CC ışığının olduğu yerde kapı açık ikaz ışığı var kızmızı araba şeklinde.

Dikdörtgen LCD lerde kapı açık olduğunda yazı ile uyarı veriyor ve Göstergede kırmızı araba yerine CC nin yeşil ikaz ışığı var.

Yorum bağlantısı
Özgür İncigülcan

Trendlerdeki gösterge iki tip sanırım ilk başta gelenler iki satır sadece sayısal veri gösteren kare LCD ye sahip. CC ışığı olan göstergeler yine iki satır ama uzun olan LCDye sahip ve bu LCD lerde kapı acık, sıcaklık ... derece gibi yazılar yazabiliyor yani alfanumerik.

Kare tip LCD olan trendlerde CC ışığının olduğu yerde kapı açık ikaz ışığı var kızmızı araba şeklinde.

Dikdörtgen LCD lerde kapı açık olduğunda yazı ile uyarı veriyor ve Göstergede kırmızı araba yerine CC nin yeşil ikaz ışığı var.

Herkese teşekkürler demek böyle devam edeceğiz :D

Yorum bağlantısı
Özgür İncigülcan

Bizim bu test ekraninda ilerledikçe bir suru sey var bunlar ne işe yarar acaba ?

Yorum bağlantısı
Hasan Aydınlı

arkadaşlar bende sonunda actırdım. süper çalışıyor.fakat direksiyon ışıkları için nereden nereye kablo çekebilirim.yardım

Yorum bağlantısı
Ercan Aytuğ Atalay

bende direksiyon istiyorum c.tesi yıldız oto sanyideydim işe yarar alınabileceklere 300 tl istediler takılıp aktif etmek içinde 100 tl. ayrı konu açmıştım ama buraya da yazayım dedim :)

Yorum bağlantısı
Hakan Yavaş

Ben direksiyonu 200 e almıştım. Demekki çıkmacılarda direksiyonun ne işe yaradığını öğrenmişler ve fiyatı arttırmışlar.

Bu direksiyonu bulmanın en uygun yolu çıkmacılar veya hurdacılar sitesine gidip dükkan dükkan gezmek. Benim aldığım direksiyon çok kirli ve kötü gözüküyordu. Ben sadece derisinde herhangi bir yırtılma açılma varmı buna baktım ve aldım. Güzel bir temizleyiciylede pırıl pırıl oldu.

Program işinede serviste sadece 20 TL vermiştim.

dscn1266.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ercan Aytuğ Atalay

Ben direksiyonu 200 e almıştım. Demekki çıkmacılarda direksiyonun ne işe yaradığını öğrenmişler ve fiyatı arttırmışlar.

Bu direksiyonu bulmanın en uygun yolu çıkmacılar veya hurdacılar sitesine gidip dükkan dükkan gezmek. Benim aldığım direksiyon çok kirli ve kötü gözüküyordu. Ben sadece derisinde herhangi bir yırtılma açılma varmı buna baktım ve aldım. Güzel bir temizleyiciylede pırıl pırıl oldu.

Program işinede serviste sadece 20 TL vermiştim.

evet aynen öyle hocam uyanmışlar resimdeki gibi buldum ama 300 tl istediler :(

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...