İçeriğe Yönlendir

Trend Focus'a Hız Sabitleyici (Cruise Control)

Özgür İncigülcan

Recommended Posts

Goksel Gökçe

WOuPgnF.jpg?1     

2000 model mk2 chia . Havalar düzelince Tuncay usta dan randevu almak mı? en doğrusu nedir? Tavsiyelerinize ihtiyacım var arkadaşlar...

Arkadaşlar; Cruise Control tuş takımlı direksiyon simidini malum sitede satışa koydum.

Sitemizden istekli olan varsa indirim vapılır.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Ömer ÖZKURT

Öncelikle hayırlı olsun. Tesisatın tam olduğunu anlamak için bakacagimiz yer olarak direksiyon altındaki kapağın oradaki soket mi yoksa sigorta panelindeki büyük mavi soket mi? Ben nette baktığımızda bir kaç fotoğraflı konuda her ikisini de yazmış ancak artik emin değilim ne kadar doğru... Yada ben mi bakmayı bilemedim bilemiyorum. Gerçi sizin araç 2,5 benimkisi 2006 c-max yani bir nevi focus 2... Yine de rica etsem foto ekleyebilir misin kablo ve soketlerle ilgili?

Erkan abiye  göre sadece direksiyona giren 4 değil 6 adet kablo olduğunu görmek yeterli ki bende ona  katılıyorum.

Direksiyonu kontrol etsen  yeter ama diğer yerlerede bakmak çok zor değil.

">http://nsJJb9K.jpg

http://IjZNUsa.jpg

">http://otHQtkT.jpg

">http://W1rKc4p.jpg

">http://yKihUok.jpg

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Çağın Muluk

Merhaba arkadaşlar, 1 hafta önce bende Trend X aracıma cruise control taktırdım. İskenderun oto sanayisinde Kın Oto Ford özel servisinde Erhan Ustayla beraber yaptık. Ellerinde orjinal lisanslı ford yazılım programı olduğu için çok kolay olarak eklediler tahmini 1 saat sürdü ama bilmeyen biri yapmaya çalışırsa büyük sorun olacağını düşünüyorum çünkü aracın tüm beyini etkilenebilir. Aracımın üzerinde tesisatı olduğu için sadece sistemden cruise control sekmesini etkin hale getirdi. Direksiyonu 300 TL ye aldım. Arabamın bakımlarını da orda yaptırdığım için işçilik almadı. Dediğim gibi her ustanın yapabileceğini sanmıyorum riskli bir iş. Ford yetkili servisinin olmaz dediğini sağolsun Erhan Usta çok kısa sürede halletti. Uzun yolda çok faydalı ve orjinal olduğu için herkese tavsiye ediyorum. Gönül rahatlığıyla yaptırabilirsiniz.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Fatih Çevik

2009 benzinli otomatik vites focus a da olur mu acaba bu sistem. Böyle böyle trendlerimizi titanium yaparız :)

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Alper Ünal

Herkese günaydın çok zamandır kafamda olan fakat arabayı satma düşüncem olmasından dolayı vazgeçtiğim yada ertelediğim hız sabitleyici projemi temiz bir direksiyon bulunmasıyla hayata geçirdim bayram öncesi.Fakat başarılı olamadık.Perşembe günü yani arefe günü bayram tatilinden ötürü gitmiş olduğum malatyada Malatya Ilıcak ford servisine montaj için başvurdum.Sağolsunlar serviste temizlik olmasına rağmen kabul edip takabileceklerini söylediler.

Direksiyon takılı ve araç IDS ile GEM modülüne bağlanıp hız sabitleyici aktif edildi.Fakat çalışmadı.Tesisat var teyit edildi.Servisteki usta ya direksiyondan ( ki kendisi düşük ihtimal olduğunu söyledi) yada kablo tesisatında bir sıkıntı olduğunu sandığını söylüyor.Pazartesi gelmem gerektiğini detaylı bakıp yapabileceğini söyledi fakat benim pazar günü dönmem gerekiyordu işbaşından ötürü.

Malesef büyük hevesle başladığım iş yarıda kaldı.Tabikide vazgeçmedim.Fakat fikirlerinize ihtiyacım var.Forumda bu işle ilgilenen birçok arkadaşımız var benim gibi ilk etapta olmayanlar nasıl çözüm buldular? Sorun ne olabilir ?

Artık servise başvurmak istemiyorum çünkü biliyorum ki başka başka sebepler bulup parça değiştirmek isteyecekler.Bayburtta bırakın bu işi yapabilecek birini motordan anlayan usta bile yok.Ama Erzurum,Erzincan,Trabzonda bu işi yapabilecek tanıdığınız ustalar var mı ? Ağustos ayı ortalarında Tokat ve Antalya-Alanya da olacağım nasipse.Burada olan forum üyelerimizden bu işle ilgilenip başarılı olanlardan da yardım bekliyorum.Şimdiden teşekkürler herkese.

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Ford IDS cihazı olan özel bir serviste yaptırabilirsiniz. Yapılacak işlem GEM'e yeniden aracınızın özelliklerine göre yükleme yapılması yükleme yapılırken de hız sabitleyicinin işaretlenmesi, kardeşimin arabasına da sizinki gibi olmamıştı en son bu yöntemi deneyerek aktif ettiler.

Bence servise rica edin, yeniden yazılım yüklemesiyle yapıldığını belirtiyorlar diye.

tarihinde Misafir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Alper Ünal

hız sabitleyici aktif edildi hatta o sırada orada bir titanium vardı usta ona bağladı bilgisayarı baktım herşey aynı dedi bana ama belki yazılımsal olarak ta tekrar bakılması gerekir

Yorum bağlantısı

Alper bey sizin gem modülüne yeniden yazılım yüklemeleri gerekiyor, mevcut yazılımı güncelleyince olmuyor.

Baştan yükleyecekler, gem modülünüzün kodu da değişecek bu sayede.

Yabancı forumlardan görmüşsünüzdür sonu .. ile biten gemlerde cc aktif olmuyor diye, yazılımı baştan yükleyince bu sorun ortadan kalkmış olacak geminizin kodu da değişecek.

Yorum bağlantısı
Alper Ünal

Evet benimkinde mevcut yazılım güncellendi yani üzerine işlem yapıldı.Şimdi bunu yapabilecek bir özel servis bulmam lazım

Yorum bağlantısı
Volkan Doğrular

Herkese günaydın çok zamandır kafamda olan fakat arabayı satma düşüncem olmasından dolayı vazgeçtiğim yada ertelediğim hız sabitleyici projemi temiz bir direksiyon bulunmasıyla hayata geçirdim bayram öncesi.Fakat başarılı olamadık.Perşembe günü yani arefe günü bayram tatilinden ötürü gitmiş olduğum malatyada Malatya Ilıcak ford servisine montaj için başvurdum.Sağolsunlar serviste temizlik olmasına rağmen kabul edip takabileceklerini söylediler.

Direksiyon takılı ve araç IDS ile GEM modülüne bağlanıp hız sabitleyici aktif edildi.Fakat çalışmadı.Tesisat var teyit edildi.Servisteki usta ya direksiyondan ( ki kendisi düşük ihtimal olduğunu söyledi) yada kablo tesisatında bir sıkıntı olduğunu sandığını söylüyor.Pazartesi gelmem gerektiğini detaylı bakıp yapabileceğini söyledi fakat benim pazar günü dönmem gerekiyordu işbaşından ötürü.

Malesef büyük hevesle başladığım iş yarıda kaldı.Tabikide vazgeçmedim.Fakat fikirlerinize ihtiyacım var.Forumda bu işle ilgilenen birçok arkadaşımız var benim gibi ilk etapta olmayanlar nasıl çözüm buldular? Sorun ne olabilir ?

Artık servise başvurmak istemiyorum çünkü biliyorum ki başka başka sebepler bulup parça değiştirmek isteyecekler.Bayburtta bırakın bu işi yapabilecek birini motordan anlayan usta bile yok.Ama Erzurum,Erzincan,Trabzonda bu işi yapabilecek tanıdığınız ustalar var mı ? Ağustos ayı ortalarında Tokat ve Antalya-Alanya da olacağım nasipse.Burada olan forum üyelerimizden bu işle ilgilenip başarılı olanlardan da yardım bekliyorum.Şimdiden teşekkürler herkese.

Antalya'ya kadar çözemezseniz Antalya'ya gelince bana ulaşın yardımcı olurum.
Yorum bağlantısı
Alper Ünal

teşekkür ederim volkan bey eğer halledemezsem sizinle mutlaka iletişime geçerim

Yorum bağlantısı
Alper Ünal

Halihazırdaki sistem göçertilip, yeni baştan yazılım yüklenecek

Göksel hocam gem modülünün yazılımı yeniden yüklenecek değil mi sadece

Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman

Göksel hocam gem modülünün yazılımı yeniden yüklenecek değil mi sadece

Komple gösterge ve gem modülü yüklenecek
Yorum bağlantısı
Alper Ünal

Komple gösterge ve gem modülü yüklenecek

Demekki Malatya Ilıcaklardaki ustanın bu konudaki bilgisi eksikmiş peki hocam bu iş için yetkili servis olmasına gerek yok değil mi

Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman

Gerek yok alper ids cihazını iyi tanıyan, proğrama hakim bir usta olması kafidir

Yorum bağlantısı
Alper Ünal

buradan tekrar sorayım benim çevremdeki illerde bu işle uğraşmış (erzincan - erzurum - trabzon hatta samsun da olabilir) olan forum üyelerimizden destek verebileceklere minnettar kalırım.

Bilgiler için teşekkür ederim göksel hocam...

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Ferdi Tunç

Arkadaslar  2009 Ford Focus TDCİ 109 HP aracima hız sabitleyici direksiyon taktırmak istiyorum bunun icin tavsiyeleriniz nelerdir. 

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Ali GÜNEŞ

ilk başta cruise kontrolü bir direksiyon bulman lazım. çıkmacılardan yada online satış sitelerinden temin edebilirsin. ortalama 250-300 tl. Ford özel yada yetkililerde aracı bilgisayar bağlayıp direk aktif ediyorlar. onlarda bi 50 tl alıyorlar. başka bir şeye gerek yok.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Volkan Doğrular

Direksiyonu al usta için yardımcı olurum sana ;)

Yorum bağlantısı
Serdar Güngör
Alper Ünal

Evet sevgili forum üyeleri sonunda muradıma erdim ve yaklaşık 20 gün kadar önce Samsunda hız sabitleyici olayını neticelendirdim.Samsun bu firmanın reklamına izin vermiyoruz. Servisine ve özellikle Umut ustama çok teşekkür ederim hiç bir şey anlatmama gerek kalmadan halletti herşeyi adettendir buyrun resimler (bu arada direksiyon montajı Malatya Ilıcaklar ford servisinde yapıldı ve öylece kalmıştık)

GkNE1v.jpg

yl1mnM.jpg

6kbQ6k.jpg

WZa4rE.jpg

3aMNRj.jpg

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...