İçeriğe Yönlendir

Trend Focus'a Hız Sabitleyici (Cruise Control)

Özgür İncigülcan

Recommended Posts

Goksel Gökçe

Merhaba arkadaşlar

Hız sabitleyici li bir direksiyon da ben aldım bugün. Yazılarınızı okuduğum için görür görmez satın aldım. 2000 model mk2 chia araç çıkması, benim araçla da aynı model. Umarım aktif hale getirebiliriz.

Yorum bağlantısı
Ömer ÖZKURT

Aynen bu tuşları taksak sadece direksiyon değiştirmek yerine olmaz mı?

Tecrübesi olan arkadaşlar bi  yardım ederse sevinirim.
Birde benim aracım 2010 trend x gem modülü direksiyon ve fren debriyaj altındaki  kontrol yerlerine baktım hepsi mevcut.
Ama göksel Bey bu ECU numarası benim aracın kaç bilmiyorum.

Benim bundan sonraki aşamam sadece direksiyon alıp  program yükletmek mi olmama durumu yok kesin olurmu diyorsunuz?

Yorum bağlantısı
Erkan Uygur

Kaç liraya aldınız acaba bi ben bulamadım banada bulsanıza şöyle ucuz yollu ya da 30-40 dolara sadece tuş takımı var bunlar yetmiyormu?

Neden kimse bunu denememiş herkes direksiyon değiştiriyor anlamadım.

http://www.aliexpress.com/cheap/cheap-cruise-control-kit-ford-focus.html

Eğer direksiyonunuz deri değilse bence direksiyona beraber tuş takımı üzerinde almanız da fayda var fiyat 250-300 arasi
Yorum bağlantısı
Ömer ÖZKURT

Ama olurmu tuş ile sizce?
Tuş 75 liraya gelecek sizin dediğiniz 250-300 tl :( birde temizini bulmak sıkıntı hatta bulmak sıkıntı :(

Yorum bağlantısı
Erkan Uygur

Salla sora sora bağdat bulunur ben teminini sahibinden de buldum her gün bakıyorum ne var ne yok diye aracın trend x direksiyon vinil di hem deri oldu hemde tuşlar üstünde değişmiş oldu karar sizin

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ömer ÖZKURT

Aynen Erkan abi benimkide trend x.
İnşallah bende sizin gibi temiz güzel simit bulurum.

Siz bu işlemi yaptınız sanırım erkan abi ben resimlerdeki,gem modulunde vs butun kontrolleri yaptım tesisat arabada var.Şimdi ki işim simit bulup sonrada  program atacak bir servis bulmak doğrumu.Programı yetkili servistemi attırdınız ne kadar ücret aldılar?

Şu an sorunsuz kullanıyorsunuz cc yi öylemi?

Yorum bağlantısı
Erkan Uygur

Şehsuvaroğlunda yaptırdım tesisat hazır araç ta işlem 20dk falan sürüyor sorunsuz çalışıyor sıkıntı yok

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tamer Terzi

Eğer direksiyonunuz deri değilse bence direksiyona beraber tuş takımı üzerinde almanız da fayda var fiyat 250-300 arasi

+1

Sadece direksiyonu deri yapmak için bile orjinal deri tuşlu direksiyon tercih edilir bence de. Çunki mevcut direksiyon ne kadar özenlide kullanılsa da zamanla deforme oluyor ve dökülüyor, fırsat bulunca deriye çevirmek daha mantıklı

Kaç liraya aldınız acaba bi ben bulamadım banada bulsanıza şöyle ucuz yollu ya da 30-40 dolara sadece tuş takımı var bunlar yetmiyormu?

Neden kimse bunu denememiş herkes direksiyon değiştiriyor anlamadım.

http://www.aliexpress.com/cheap/cheap-cruise-control-kit-ford-focus.html

Benim direksiyonumu monte eden ve aktif hale getiren tuncay ile geçen hafta görüştüğümüzde, benim direksiyon montesinden sonra edirne den (yanlış hatırlamıyorsam) forum uzerinden bir arkadaş için mevcut direksiyona tuş takımı monte ederk cc yi aktif hale getirdiklerinden bahsetti, ama bayagğı bi zahmetli oldugunu söyledi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Goksel Gökçe
(düzenlendi)

WOuPgnF.jpg?1   satın aldığım cc lu direksiyon da airbag  yok. Acaba benim aracın direksiyonundaki airbag çıkarılıp cc lu direksiyona monte edilebilirmi ? 

Gw6Ymy0.jpg?1  

Her iki araç da 2000 model mk2 chia . Bursa da bu işin üstesinden gelebilirmiyim mi emin değilim. Yoksa havalar düzelince Tuncay usta dan randevu almak mı? en doğrusu nedir? Tavsiyelerinize ihtiyacım var arkadaşlar...

tarihinde Goksel Gökçe tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ömer ÖZKURT

Direksiyonu sıfır mı aldınız?
Nerden kaça aldınız?

Yorum bağlantısı
Goksel Gökçe
(düzenlendi)

Direksiyonu sıfır mı aldınız?

Nerden kaça aldınız?

İkinci el, yeni değil ama görüldüğü gibi gayet temiz.  Aracını satan bir arkadaş, kalan parçasını 125 TL ye sahibinden.com'a koymuş oradan aldım. Satan arkadaş çıkmacı değildi. Bu yüzden aşırı bir fiyat istemedi. :bravo:  Bu  vesile ile mehmet bey'e tekrar teşekkür ederken, çıkma parçaları aşırı pahalı satan/satmaya çalışan bazı arkadaşları da mantık çerçevesinde buluşmaya davet ediyorum. :unsure2: 

tarihinde Goksel Gökçe tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
bilal şentürk

Hayırlı olsun. Güle güle kullanın

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ömer ÖZKURT

kjUdQFk.jpg

CtsfOOO.jpg

Başlıkta aktif etme dedim ama edememekteyim şu an ve yardımlarınıza ihtiyacım var.

Bu linkteki ürünü aldım.Direksiyon simidini komple değiştirmek yerine. 

">http://5RhTVuI.jpg

http://FkxqJWJ.jpg

http://MzNggU0.jpg

">http://UYHis4O.jpg

">http://5jfx29W.jpg

">http://wMb2aL3.jpg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Misafir

Tesisattan eminseniz ayni kasa titanyum Arabanın beynini kopyalayıp kendi aracınıza yükleyin aktif olur. Hiç bir sorun da olmaz. Sadece serviste Yagmur sensörü, dijital klima gibi hatalar verir ki zaten onu da siz görmezsiniz.

Kodlamadan sonra kumanda ve camları tekrar kodlamaniz gerekiyor. Onu da siz yaparsınız zaten. Korkacak Birsey yok. Bende ayni şekilde yaptırdım. ;)

Ama tekrar söylüyorum, tesisatın çekildiğinden eminseniz aktif olur.

Yorum bağlantısı
Ömer ÖZKURT

Fotograflara bi goz atarmisin tolgahan abi yokmu tesisat.

6 kablo giriyo direksiyona.

Yorum bağlantısı
Misafir
(düzenlendi)

Olmayabilir ya, kablo direksiyona giriyor ama o kablo o kablo olmayabilir..

Yapılırken başındaydım, 2 tane çiftli kabloyu Gem'den çekti tamam dedi, ama dikkat et mesela olduktan sonra direk kumanda ile aç kapa falan yap. 

Benim arabada kumanda kodunu silmişti, camlar unutmuştu kendini falan..

Bu arada alıntı yaparsan, mesajını görebilirim. Şimdi karambole gördüm ;)

tarihinde Tolgahan Saglam tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ömer ÖZKURT
(düzenlendi)

Olmayabilir ya, kablo direksiyona giriyor ama o kablo o kablo olmayabilir..

Yapılırken başındaydım, 2 tane çiftli kabloyu Gem'den çekti tamam dedi, ama dikkat et mesela olduktan sonra direk kumanda ile aç kapa falan yap. 

Benim arabada kumanda kodunu silmişti, camlar unutmuştu kendini falan..

Bu arada alıntı yaparsan, mesajını görebilirim. Şimdi karambole gördüm ;)

Tolgahan usta kumanda derken cruise control kumandası mı.
Kaç kere yaptılar 6-7 kere denemeye çıktım tık yok acaba kumandayımı tanımıyor.
Motor beyninden aktif edilmesi gerektiğini onu yapamadıklarını söylediler.
Bende motor beyninden ayarlanabilecek bir iş için beyni komple sildirmeyi istemedim açıkcası.

Araçtan araca kopyalama işinin maliyeti ne kadar oldu,hakkı  nedir bu işlemin fazla vermeyelim.

Birde ELM 327 ile aktif ettiğini söylemişti bir abimiz, Elm 327 kullananlar tecrübelerini paylaşırsa yada bu cihazla aktif edenler varsa çok sevinirim bana yardım ederlerse.

tarihinde Ömer ÖZKURT tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Volkan Doğrular

Ids ile olmuyor ise elm ile olmaz. Aynı sorun bende de var fakat Çözümü bulduk. Antalya otokoç tan usta tesisatın bulunmadığını tesisat şemasına bakarak kabloyu çekeceğini söyledi. Şuan eğitimde olduğu için işlemi yapamadık. Gelince yapılacak.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ömer ÖZKURT

Ids ile olmuyor ise elm ile olmaz. Aynı sorun bende de var fakat Çözümü bulduk. Antalya otokoç tan usta tesisatın bulunmadığını tesisat şemasına bakarak kabloyu çekeceğini söyledi. Şuan eğitimde olduğu için işlemi yapamadık. Gelince yapılacak.

Volkan Bey forumda ve  başka platformlarda çok araştırdım onlara dayanarak aracımda tesisat olduğuna neredeyse eminim çünkü herkes aynı şeyi söylüyor.Altta vereceğim linke bakarsanız orada anlatılanların hepsi mevcut.

Sizde bunlar var mı?

http://www.otoclubturkiye.com/forum/topic/240062-ad%C4%B1m-ad%C4%B1m-trende-h%C4%B1z-sabitleme/

Herşey bu kadar basitken yapamamak insanın canını sıkıyor gerçekten :(

Yorum bağlantısı
Volkan Doğrular

Kontağı açarken arka cam rezistans tuşuna Basılı tutun , daha sonra açılan menüde Cc tuşlarına basın sinyal alacakmısınız kontrol edin. Benimde direksiyon daki tüm bağlantılar vardı. Fotoğraftaki gibi müşürde mevcuttu fakat yazılım ile çalışmadı. Şuanda çalışmıyor zaten.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ömer ÖZKURT

O zaman problemimiz aynı bence siz yanlış yoldasınız.

Bu tesisatın hazır olduğu birçok aracı aktif etti forumdaki arkadaşlar.

Programlamada sıkıntı yaşıyorsunuz bence.IDS ile 3 yerden aktif ettireceksiniz.Gem modülü,gösterge paneli ve motor beyni (pcmı) mı ne diyorlardı yanlışım olabilir.Ben motor beyninden aktif ettiremedim beceremediler.
Bununlada olmazsa  cc li bir araçtan  program kopyalayıp aracınızınkini yeniden yüklemek gerekecek bunları denemeden tesisat çekme işine girmeyin bence.

Yorum bağlantısı
Volkan Doğrular

Daha once 5-6 ayri aktiflestirmeyi , hatta kendi aracina da yapmis oldugu aktiflestirmeyi benin aracta yapamiyor ise sorunun kisiden oldugunu dusunmem acikcasi. Tesisati da gorelim ondan sonra dogru mu , yanlis mi anlariz. Bu arada 3. Ford elektrikcisi bu aktiflestirmeyi deneyen ama tek tecrubeye sahip olan da ayni zamanda.

Yorum bağlantısı
Ömer ÖZKURT

Siz daha iyi bilirsiniz tabiki ama benim dediğim gibi aktif eden forumda çok sayıda kişi var hatta Ankara Tan oto ford servisinin elektrik ustası erkan abin dediği ise direksiyona 6 kablo giriyorsa tesisat tamamdır boşa  kurcalamayın.Ben bu şekilde en az 30-40 araç aktif ettim der kendileri.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...