İçeriğe Yönlendir

Trend Focus'a Hız Sabitleyici (Cruise Control)

Özgür İncigülcan

Recommended Posts

Ömer ÖZKURT

Ali Bey ben Ankaradan çok uzak bir şehirdeyim.

Tuşlarıda daha önceden temin etmiştim.

Buradan bilgi birikiminizi aktarmanız mümkünmü acaba?

Cihazla nerelerden nasıl aktif ettireceğiz?
Tuşların faliyetini alıyoruz yazmışsınız elimdeki tuşların faliyetinden nasıl emin olabilirim?

Özellikle motor beyninden nasıl aktif edebileceğimizi detaylı anlatabilirmisiniz?

Birde pimlerin 3 ve 4 nolu yuvalara takılacağını öğrendik ama hangi taraftan gelen pim 2'ye hangisi 3'e onu yazabilirmisiniz.

En azından pim numaralarını kesin söyleyebilirseniz direksiyon açık geziyorum pimleri doğru takıp airbagi kapatayım ki  ilk boş zamanda kendime ankaraya gelme şansı yaratayım orada sadece program işi kalsın birdaha direksiyon açmayalım.

Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Ayhan Asil

Merhaba Ali bey bahsettiğiniz işlemlerin maliyeti ne kadar tutmaktadır? Ayrıca kargo ile gönderdiğinizde montajını biz yapabilir miyiz? Biraz açıklarsanız memnun olurum. Kolay gelsin.

+1

Yorum bağlantısı
Ömer ÖZKURT

Ali Bey ben Ankaradan çok uzak bir şehirdeyim.

Tuşlarıda daha önceden temin etmiştim.

Buradan bilgi birikiminizi aktarmanız mümkünmü acaba?

Cihazla nerelerden nasıl aktif ettireceğiz?

Tuşların faliyetini alıyoruz yazmışsınız elimdeki tuşların faliyetinden nasıl emin olabilirim?

Özellikle motor beyninden nasıl aktif edebileceğimizi detaylı anlatabilirmisiniz?

Birde pimlerin 3 ve 4 nolu yuvalara takılacağını öğrendik ama hangi taraftan gelen pim 2'ye hangisi 3'e onu yazabilirmisiniz.

En azından pim numaralarını kesin söyleyebilirseniz direksiyon açık geziyorum pimleri doğru takıp airbagi kapatayım ki  ilk boş zamanda kendime ankaraya gelme şansı yaratayım orada sadece program işi kalsın birdaha direksiyon açmayalım.

Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Ali Cehri

Ali beyin ve benim kendisine attığım mesaj neden silindi acaba?

Yazdığım mesajlar birilerinin şikayeti üzerine silinmiş. Sanki rakip firma reklamını yapıyorum !

Hız sabitleyici işini yapıyorum. İsteyen ulaşabilir. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Yazdığım mesajlar birilerinin şikayeti üzerine silinmiş. Sanki rakip firma reklamını yapıyorum !

Ali bey forumda reklam yapmak yasak. Ancak yaptığınız iş ender yapılan iş. Bununla ilgili Detaylı bir konu açın ilanlar Bölümü'ne yönetim olarak karar verelim.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Ali beyin ve benim kendisine attığım mesaj neden silindi acaba?

Ali bey kendisine sorulan gönüllülük esası mı ticari faaliyet mi sorusuna cevap vermemiş..

Rakibimiz yok, ancak üstüne basa basa reklam tarzı mesaj yazanların mesajlarını siliyoruz.. Detay verin, bir yöntem buldum veya bir ürün getirdim şu kadar maliyeti olur deyin biz de değerlendirip üyelerin menfaatine olduğuna karar verirsek destek olalım.. ;)

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Ömer ÖZKURT

Malesef Öztunç abi :(
Yardım eden,tecrübelerini paylaşan kişi çok az olduğu için bir yerde tıkandım.

Tesisat hazır olduğu halde  yapamadık airbagsiz geziyorum belki forumdan birisi yardım eder en azından pinleri garantileriz öyle kaparız diye :(

1 ay sonra bir ankara seyahatim muhtemel olmadı orda hallederim diye düşünüyorum.

Ama dediğim gibi cruise'un pinlerini yanlış doğru emin olmasam da taktım,Kontağı açarken arka cam rezistans tuşuna basılı tuttum öbür elimi daha sonra cruise tuşlarının herbirine bastığımda arabadan bip bip diye ses geldi  ve bence bu iyi bir haber  tuşların ilettiği sinyali demekki araba alıyor ve tesisat var anlamı çıkardım ben bundan.Sanırım sadece  bilgisayar ile ecu dan aktif etme işi kaldı onuda sanayide beceremediler.

Yorum bağlantısı
Coşkun Karaltı

Aynen Erkan abi benimkide trend x.

İnşallah bende sizin gibi temiz güzel simit bulurum.

Siz bu işlemi yaptınız sanırım erkan abi ben resimlerdeki,gem modulunde vs butun kontrolleri yaptım tesisat arabada var.Şimdi ki işim simit bulup sonrada  program atacak bir servis bulmak doğrumu.Programı yetkili servistemi attırdınız ne kadar ücret aldılar?

Şu an sorunsuz kullanıyorsunuz cc yi öylemi?

dostum bende bakıyorum ama bulamadım, eğer bulursak paslaşalım.. ben sana burdan yazarım sende bulursan coskunkaralti@gmail.com a mail atarsan sevinirim

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Eren Ersoy
(düzenlendi)

Zaten bi ben değiştiremedim şu simidi :) altın gibi mübarek :)

sağol özgür kardeş en kısa zamanda çıkma bir chıa direksiyon alıp aktif hale getircem.bu hız sabitleyiciyi icat eden nur içinde yatsın öldüyse tabi  :)

tarihinde Eren Ersoy tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Enes Uzan

Mrb.Arakadaşlar..

Hız sabitleyici için adımları sırasıyla takip ettim.

1-Pedallarda ki aparatlar mevcut (Aracım Otomatik olduğundan; fren pedalında 1 siyah birde mavi aparat var. Gaz pedalında ise 1 siyah aparat mevcut.) 

2-Direksiyon kutusundaki Jakta ise 7 kablo mevcut

3-Gem modülünde en soldaki dar uzun mavi siyah sokette ise ikinci delikte kablo yok. yani boş. (Kodu ise BD ile bitiyor)

*sizce hız sabitleyici montajı için bunlar yeterli midir??

**Sizce umudumu devam mı ettirmeliyim yoksa bundan vaz mı geçmeliyim?

Yorum bağlantısı
Misafir

Mrb.Arakadaşlar..

Hız sabitleyici için adımları sırasıyla takip ettim.

1-Pedallarda ki aparatlar mevcut (Aracım Otomatik olduğundan; fren pedalında 1 siyah birde mavi aparat var. Gaz pedalında ise 1 siyah aparat mevcut.) 

2-Direksiyon kutusundaki Jakta ise 7 kablo mevcut

3-Gem modülünde en soldaki dar uzun mavi siyah sokette ise ikinci delikte kablo yok. yani boş. (Kodu ise BD ile bitiyor)

*sizce hız sabitleyici montajı için bunlar yeterli midir??

**Sizce umudumu devam mı ettirmeliyim yoksa bundan vaz mı geçmeliyim?

Vazgeçecek birşey yok. Tesisat var anladığım kadarıyla, ki olmasa bile tesisat çektirmek içn +50 TL verirsin olur biter. 

Bence direksiyon almakla başla işe, gerisi her halükarda çözülür ;)

Yorum bağlantısı
Enes Uzan

Vazgeçecek birşey yok. Tesisat var anladığım kadarıyla, ki olmasa bile tesisat çektirmek içn +50 TL verirsin olur biter. 

Bence direksiyon almakla başla işe, gerisi her halükarda çözülür ;)

Gem modülünde sıkıntı yaşar mıyım? ve direksiyon yerine CC düğmelerini alıp mevcut direksiyonuma takamaz mıyım?

Yorum bağlantısı
Misafir

Gem modülünde sıkıntı yaşar mıyım? ve direksiyon yerine CC düğmelerini alıp mevcut direksiyonuma takamaz mıyım?

Ne gibi bir sıkıntı ? En fazla izin vermez GEM modülü, onu da titanium bir focusun bilgilerini kopyalayıp yaparsanız sıkıntı olmaz.

Düğme alıp da takabilirsin sadece direksiyon simidin deri olmaz ;)

Yorum bağlantısı
Önder Kuru

Ne gibi bir sıkıntı ? En fazla izin vermez GEM modülü, onu da titanium bir focusun bilgilerini kopyalayıp yaparsanız sıkıntı olmaz.

Düğme alıp da takabilirsin sadece direksiyon simidin deri olmaz ;)

Kopyalayacak usta becerebilecek adam bulsak olacak o da... Yok işte buralarda...
Yorum bağlantısı
Misafir
(düzenlendi)

Kopyalayacak usta becerebilecek adam bulsak olacak o da... Yok işte buralarda...

Ya Önder hocam sende varya kaç yıl oldu resmen. Programı bul kendin yap. Bak ben bile yaptım ya :D

İzmir'e gitmek bu kadar mı zor ya :D 

tarihinde Tolgahan Saglam tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Önder Kuru
(düzenlendi)

Ya Önder hocam sende varya kaç yıl oldu resmen. Programı bul kendin yap. Bak ben bile yaptım ya :D

İzmir'e gitmek bu kadar mı zor ya :D

Burda bi usta buldum 2 saat uğraştı beceremedi, Anakaradan bi ustayla görüştürdüm gene olmadı. İzmire gitmek zor değil de vakit bulamadım ayrıca bir de bebek olunca hepten evde kaldım özetle...

Bu arada programı ve titanium yazılımını nereden bulacağım?

tarihinde Önder Kuru tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Misafir

Burda bi usta buldum 2 saat uğraştı beceremedi, Anakaradan bi ustayla görüştürdüm gene olmadı. İzmire gitmek zor değil de vakit bulamadım ayrıca bir de bebek olunca hepten evde kaldım özetle...

Bu arada programı ve titanium yazılımını nereden bulacağım?

O ustanın cihazı orjinalse, bir tane de titaniyum kasa bir araba da bulursan, Çok basit tak cihazı, GEM yedekleme yap, Sonra kendi arabana tak, GEM'i aktar de olay bitmiştir :) 

Yorum bağlantısı
Önder Kuru

O ustanın cihazı orjinalse, bir tane de titaniyum kasa bir araba da bulursan, Çok basit tak cihazı, GEM yedekleme yap, Sonra kendi arabana tak, GEM'i aktar de olay bitmiştir :)

Usta yetkili servis ustası. Ama o işi de rica minnet yapmıştı. Bu bahsettiğini yaptıramam yani. Dediğin gibi İzmir paklar beni. Sabri usta çözecek işimi...
Yorum bağlantısı
Misafir

Usta yetkili servis ustası. Ama o işi de rica minnet yapmıştı. Bu bahsettiğini yaptıramam yani. Dediğin gibi İzmir paklar beni. Sabri usta çözecek işimi...

Bence de İzmir paklar seni. Zaten olmadı, ben gelip alıp yaptırıp getireceğim arabanı. yeter ya :D 

Yorum bağlantısı
Ömer ÖZKURT

Aşağıdaki linktte benim konu var.Haftaya inşallah  bir sonuca bağlayacağım ondan sonra sizide buradan bilgilendiririm sadece tuşlar ile direksiyon değişmeden oluyormu olmuyormu.

http://www.otoclubturkiye.com/forum/topic/267172-focus25-h%C4%B1z-sabitleyici-tu%C5%9Flar%C4%B1-aktif-etme/

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Önder Kuru

Bence de İzmir paklar seni. Zaten olmadı, ben gelip alıp yaptırıp getireceğim arabanı. yeter ya :D

Bu arada benim kayıçoda 2005 ghia var. Onun gem modülü kopyalanıp benim araca yüklenebilir mi? Uyumlu mudur?
Yorum bağlantısı
Onur Urhan

Bende de çalıştı emsal model sahibi arkadaşlara duyurulur

(tesisat tamdı sadece direksiyon takıldı ve serviste aktif edildi)

aracınız 2007 model çalışması normal. çalışmayan araçlar mayıs 2008 ve haziran 2009 arası 1 yıllık süreçte üretilen trendler.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...