İçeriğe Yönlendir

Trend Focus'a Hız Sabitleyici (Cruise Control)

Özgür İncigülcan

Recommended Posts

Hakan Yavaş
debriyajdan gelen bir kablo vardır bu da ekstra takılacak

Benim aracımda herhangi bir kablo takviyesi olmadan sadece direksiyon ve yazılımla çalışmıştı.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

bazılarında çalışıyor hiç bir şey gerekmiyor, alt yapı hazır çıkıyor, bazısında gem modülü uyumsuz çıkabiliyor, müşür olmaaybiliyor

Yorum bağlantısı
Mehmet Erengin

Benim aracımda herhangi bir kablo takviyesi olmadan sadece direksiyon ve yazılımla çalışmıştı.

yazılımı nasıl attılar dikkat ettinizmi

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Ids menüsünde Gem modülünü seçip , CC yi aktif ediyorusunuz, tek şekli var.

Yorum bağlantısı
Mehmet Erengin

bazılarında çalışıyor hiç bir şey gerekmiyor, alt yapı hazır çıkıyor, bazısında gem modülü uyumsuz çıkabiliyor, müşür olmaaybiliyor

gem modülünde hız sabitleyici aktif hale getirildi

Yorum bağlantısı
Hakan Adalıoğlu

gem modülünde hız sabitleyici aktif hale getirildi

hız sabitleyici iki yerden aktif ediliyor. tek yerden değil.

Bir de kişisel ayarları kontrol ettir. Oradan da aktif etmen lazım.

Yorum bağlantısı
Özgür İncigülcan

Hız sabitleyicinin çalışması için daha bir çokişlem yapılması gerekiyor sadece serviste bilgisayardan on konumuna getirme ile olmaz. Çok masraflı olacağı için mantıksız olduğunu düşünüyorum...

Nerden biliyorsunuz bora bey? Forumda bu işlemi yapanlar var(buna bende dahil) Direksiyon + taktırmak aktif hale getirmek 300 tl yi buluyor.Eski direksiyonuda satıyorsunuz 100 tlye (gene ben)200 tlye batlıyor.Eğer çok masraflı dan kastınız buysa katılamayacağım.Herkes taktırmayı denesin olmazsa EMİN OLUN direksiyonu 1 haftada elinizden çıkartırsınız.Forumda bile almak isteyen arkadaşlar var

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

arabama çıkma hız sabitleyici olan direksiyon aldım ve taktım servise gittim gem modülünden hız sabitleyici evet konumuna getirildi ama çalışmadı usta frene baktı 2 adet soket vardı bilgisi olan varmıdır başka bir işlem yapmam gerekirmi....yardım...

GEM yetmiyor, yaptırdığınız servis (özel servisse) PCM modülüne girebiliyor mu? Oradan da aktif etmek lazım.

Ankaradaki yetkili ford servislerinin biri hariç bu işin olmayacağını söyleyip başlarından savdılar. Aracın kabulünü yaptırıken CC çalışmıyor diyin bence, usta bakarken dersiniz ben buna direksiyon taktım aktif edilmesi lazım diye. Emin olun daha hızlı bir çözüm olacaktır sizin için.

Benim aracım Hakan beyinkinin benzinlisi, yol bilgisayarı olmayan 2 satır dar lcd göstergesi olandan, ben de herhangi bir ilaveye gerek kalmadan aktif ettirdim.

tarihinde Misafir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Erengin

mehmet bey benimde 2006 trend herkes canımı sıktı :angry: olmaz yok çalışmaz sat arabanı tıtanium al diyen oldu. :( şimdi 3 aydır kullanıyorum direksiyon airbag dahil herseyi kendim sökerek yaptım gem modulüne ne yaptıracağınızı hala yaptıramadıysanız ayrıntılı yazarım kesinlikle çelışmaz diye birsey yok yapamayan usta vardır. :bravo: aracıma led ayak aydınlatma-cruise control-kol dayama-sisler-titanıum çelik jantlar aldım ve alacam sitede hersey var foruma güvenin. :nazar:

ferhat bey yetkili servise gittim zaten çok hızlı bir işlem yaptı ilk önce olmaz dedi ama gem modülünden hız sabitleyici aktif olunca olabilir dedi test ettik ama çalışmadı

Yorum bağlantısı
Özgür İncigülcan

İzmire yolunuz düşürse ben bizzat yardımcı olabilirim ;)

Yorum bağlantısı
Mehmet Erengin

İzmire yolunuz düşürse ben bizzat yardımcı olabilirim ;)

temmuzun 9 da izmir den geçip kuşadasına gidicem olabilir

Yorum bağlantısı

Mehmet bey iyi akşamlar

Benimde 2006 trentim vardı aynı şeyi bende yaptırdım ve kullanıyorum sorun yok, eğer Ankarada iseniz Şaşma oto sanayiide ''ford kinik ''servisi var oraya uğrarsanız işinizi 15 dakikada halladerler.yeri ise ''gest'' e giderken solda

Yorum bağlantısı
Mehmet Volkan Gündüz

bu uygulamayı ben de yapacağım ah bir fırsatını bulsam...

Yorum bağlantısı
Guest GÜRSEL KIZILKAN

merhabalar bende 2006 focus trend var. hız sabitleyici taktırmak istiyorum. ankarada oturuyorum elvankentte. nerede ve ne kadar takılıyo bilgisi olan var mı?

Yorum bağlantısı
Özgür İncigülcan

merhabalar bende 2006 focus trend var. hız sabitleyici taktırmak istiyorum. ankarada oturuyorum elvankentte. nerede ve ne kadar takılıyo bilgisi olan var mı?

Sevgili Gürsel kardeşim.Forumda arattır görürsün.

Yorum bağlantısı
Özgür İncigülcan

temmuzun 9 da izmir den geçip kuşadasına gidicem olabilir

Mehmet bey ozaman bir kaç gün önce haberleşelim ve randevu alalım.1gün içerisinde halletsinler.Çünkü servis olduğu için uzatıyorlar.Seve seve yardımcı olurum;)

Yorum bağlantısı
Hasan Aydınlı

istanbuldan bana yardımcı olabilecek kimse yokmu.otokoç ve gerçek otoya sordum.saçma sapan şeyler söyleyip başından savdılar. bende hız sabitleme direksiyon taktım.ve dışarda birini aktif ettim çalışmadı.

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Özgür İncigülcan

Sevgili abilerim arkadaşlar,

Benim aracım trend modeli sağ olsun forumdaki abiler yardımıyla yaklaşık 1,5 sene önce cc lü direksiyon aldım.Serviste taktırdım vs cc çalışıyor fakat serviste bana ne yaptıysak göstergelerde cc devrede ışıgını yakamadıkları söylediler.Merak ettiğim benim gibi sonradan cc lü olan araçlardada aynı şey varmı? Araçta o ışıgı 2 kere yaktım.Oda cc yokken kontağı cevirirken yandı 2 kere başkada yanmadı ne yapabilirim yakabilmek için ?

Yorum bağlantısı
Özgür İncigülcan

test menüsünde led lambaların testini yapın.O zaman yanacak mı bir bakın bence.

Test menüsü ? Trendlerde malesef öyle birşey yok :biggrin:

Biryerden kablo çekiyorlardı göstergeye :unsure2:

O ışıgın yandıgını görmesem kablo çektireyim ama 2 defa kontağı açtıgımda kendi kendine yandı ozamanlar cc yoktu araçımda

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

O ışıgın yandıgını görmesem kablo çektireyim ama 2 defa kontağı açtıgımda kendi kendine yandı ozamanlar cc yoktu araçımda

2006 Trend de olması gerekli. Sinyal kolunun üzerindeki tuşa basılı tutarak kontak akü pozisyonuna getirilecek ;)

Yorum bağlantısı

Sizin göstergedeki LCD nasıl. Bendeki kare iki satır ve guage testi yapabiliyorum. Tam aklımda değil ama kilometre sıfırlama butonuna basılı tututyorsunuz 3-4 saniye sonra guage test başlıyor, aynı butona basarak testte ilerleyebiliyorsunuz. Benim ekranımda hız saitleyici ışığı yok onun yerine kapılar açıkken ikaz veren kırmızı araba şeklinde bir ışık var.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...