İçeriğe Yönlendir

Trend Focus'a Hız Sabitleyici (Cruise Control)

Özgür İncigülcan

Recommended Posts

Mustafa Tüfekçi

o ayrı orta kod temel no. gem modülünü buluyom da baştakiler niyeyse tutmuyor bende :D son no da işte özelliği belirliyor

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

genelde model altında aranıyor bu CC konusu, buraya sabitledik, S-titaniumda standart sanırım

Yorum bağlantısı
Çetin Özkan
Bugün 2008 model makyajsız kasa bir hız sabitlemeli collectionun gem modülünün parça kodunu kontrol ettim son iki harf BB şimdilik uyumlu gem sayısı iki oldu DC ve BB ile biten gemler

benim kisi bb le bitiyor gerekli kontrollerde tamam yapmam gereken simit düğmeleri ve programlama mı dır.eger böyleyse bu işe kalkışırım yoksa gerek yok

Yorum bağlantısı
Yusuf Ziya Deniz

Bütün kontroller tamamsa(direksiyonda 4 değil de 6 kablo olması önemli) hız sabitleyicisi olan bir çıkma direksiyon ve programlama ile iş çözülebilir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Onur Urhan

benim kisi bb le bitiyor gerekli kontrollerde tamam yapmam gereken simit düğmeleri ve programlama mı dır.eger böyleyse bu işe kalkışırım yoksa gerek yok

aynen öyle hayırlı olsun

Yorum bağlantısı
Hasan Aksüt

Tesisat hazırsa iş diğer parçaları hurdacıdan takip etmeye kalıyor. Gem modülü dahil değişim yapmak mümkün. Ben 2007-2008 yıllarında 550-600 tl ye mal etmiştim. Gem modülü harf grubundan çok 4 socket girişi olan modeli mk3 mondeo da kullanmak gerekiyor. Harf grubu için hurdacılar bilgi verebilir.

Yorum bağlantısı
Onur Urhan

2011 model trend x tdci 90 ps bir aracın gem numarasını kontrol ettim. Araçta hız sabitleme yok ancak tesisat var. Büyük ihtimalle cc ye uygun bir araç. gem kodu son iki harf "BF"

Bu arada başlıktaki trend ifadesini focus trend olarak değiştirirsek yanlış anlaşılmaları önlemiş oluruz.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Çetin Özkan

bu gün sanayiye gittim gerekli aktivasyonlar yapıldı fakat çalışmadı sigorta kutusunda kablo kontrolü yapımıştım ama direksiyon altındaki sokete bakmamıştım hafta sonu direksiyon altını kontrol edecem eger yoksa bana tesisat işi çıktı onur bey sizce başka bir yer mi var atladığımız.modülde k.rengi ve beyaz kablolar varsa direksiyon altındaki soketde olması gerekmiyomu

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Çetin Özkan

bu gun anadolu yakasındakı ford atılgan da bır tanıdık bulduk ve sıstemın aktıf hale gelmesı ıcın gıttım ugur bey ve ferat beyın yardımlarıyla hız sabıtleyıcım devreye gırdı malıyet olarakta 170 tl dıreksıyon 50 tl servıs toplam 220 tl ye trent de hız sabıtleyıcı yapılmıstır .

emegı gecen herkese tsk ederım.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Yusuf Ziya Deniz

Acaba biz de iletişime geçsek yardımcı olurlar mı tanıdık olması gerekir mi?

Yorum bağlantısı
Misafir

bu gun anadolu yakasındakı ford atılgan da bır tanıdık bulduk ve sıstemın aktıf hale gelmesı ıcın gıttım ugur bey ve ferat beyın yardımlarıyla hız sabıtleyıcım devreye gırdı malıyet olarakta 170 tl dıreksıyon 50 tl servıs toplam 220 tl ye trent de hız sabıtleyıcı yapılmıstır .

emegı gecen herkese tsk ederım.

Çetin bey direksiyonu nereden buldunuz,benimde var böyle bir düşüncem,aldığınız fiyat uygunmuş :)

Yorum bağlantısı
Çetin Özkan

dagdelen oto ıkıtellı de yanlız dırek gıdıp arastırın telefonda fıyatlar farklı oluyo bırde dıkkAT edın c max olmasın c maxın aırbag tırnakları 3 tırnaklı oluyo

Acaba biz de iletişime geçsek yardımcı olurlar mı tanıdık olması gerekir mi?

gıderken haberleselım ordakı arkadaslagorusup bırını gonderıyorum sana derım hem zaman hemde tl olarak uygun fıyata gelır sızın ıcın

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Mehmet Ayyıldız

Herkese Merhaba

Bende CC kontrollü focus direksiyonu arıyorum ama bulamadım yada çok para istediler yardımcı olabilecek var mı?

Yorum bağlantısı
Yusuf Ziya Deniz

Ben de bu dediğiniz direksiyondan var. Ben de hız sabitleyici için almıştım. Ama benim araçta tesisat olmadığı için yaptıramadım.Aldığım fiyattan size verebilirim. İlgilenirseniz öm atarsınız.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ayyıldız

Merhaba Arkadaşlar Yusuf Bey sayesinde CC direksiyon sahibi oldum taktım fakat yazılım işi gerekiyor Bostancı sanayide Ford servise gittim GEM programı için 200TL fiyat çektiler sizler nerede kaça yaptırdınız.

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya
(düzenlendi)

Merhaba Arkadaşlar Yusuf Bey sayesinde CC direksiyon sahibi oldum taktım fakat yazılım işi gerekiyor Bostancı sanayide Ford servise gittim GEM programı için 200TL fiyat çektiler sizler nerede kaça yaptırdınız.

Hasan bey GEM modülünü değiştirerek çözmüş sorunu.

Düzenleme: MK3 mondeoda.

tarihinde Mehmet Kaya tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

yetkili servise gidin? 80 TL max. liste fiyatı var bu işçiliğin

Yorum bağlantısı
Çetin Özkan

Atilgan sultanbeyli gidin mekanikten baris usta veya fatih ustayi bulun benim gonderdigimi soyleyin 50 tl

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çetin Özkan

Aynen benim sattigim focusa orda tanittirdim ama tanidik vasitasiyla gittim yoksa ugrasmiyorlar verdigim isimleri bulun arkadaslardan gelenler olacak demistim onlara

Yorum bağlantısı
Çetin Özkan

Gidmeden once haberleselim haber vereyim arkadasimi gonderiyorum diyim

Yorum bağlantısı
Hakan Yavaş

Bende yaparken tamamen şansa bırakmıştım olmuştu. Bu konu çok iyi olmuş ama. Bu arada ben programlamaya düzce serviste 30 TL vermiştim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...