İçeriğe Yönlendir

Trend Focus'a Hız Sabitleyici (Cruise Control)

Özgür İncigülcan

Recommended Posts

Çetin Özkan

Konunun icersinde anlatim var bir bak istersen onuda kontrol ettikden sonra yuzdoksan olur

Yorum bağlantısı
Çetin Özkan

Sari kelebek vidalari saat yonu tersine cevirin modulu asagiya acilir arka tarafini yukari kaldirarak kendinize cekin ust bolgede goreceksiniz bahsedilen yeri

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Sari kelebek vidalari saat yonu tersine cevirin modulu asagiya acilir arka tarafini yukari kaldirarak kendinize cekin ust bolgede goreceksiniz bahsedilen yeri

Teşekkür ederim abi modülü açtım ama dışarı çıkarmamıştım.

Bu modülün üstüne bakacağız yani :good1:

pOt8Z6i.jpg?1

tarihinde Çağlar Aymelek tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çetin Özkan

Hafif arka mentese tarafini yukari kaldirak kendine dogru cek sol tarafda mavi soketin arka soluna dogru bir mavi soket daha var bakman gereken soket o

Yorum bağlantısı

Hafif arka mentese tarafini yukari kaldirak kendine dogru cek sol tarafda mavi soketin arka soluna dogru bir mavi soket daha var bakman gereken soket o

Sabah onuda kontrol ederim abi sağol

Yorum bağlantısı
Çetin Özkan

Sabah onuda kontrol ederim abi sağol

kablolar gorunecek sekilde foto yuklersen bakman gereken yeri de soylerim
Yorum bağlantısı
Çetin Özkan

Bu fotoğraf var abi

mWE1szW.jpg?1

mavi siyah soketin diger tarafindaki soketin kablolarini gorebilecegim sekilde cekersen
Yorum bağlantısı

mavi siyah soketin diger tarafindaki soketin kablolarini gorebilecegim sekilde cekersen

sabah çekerim abi teşekkür ederim ilgin için

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Biraz önce kontrol etmek için indim ancak belirtilen yeri göremedim :(

Dikkatimi çeken ucu açıkta bir soket oldu nedir bu acaba

i3dGvId.jpg?1

tarihinde Çağlar Aymelek tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çetin Özkan

Ters tarafa bakiyorsun onceki gonderdigin fotodaki mavi soketin solundaki soketten bahsediyorum yada cep telefonunu bana om at aracin ben tarif edeyim

Yorum bağlantısı
Mustafa Okaygil

Herkese iyi günler.'2004 benzinli c-max a hız kontrol ünitesi takılabiliyor mu?

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
İ.Göksel Yaman
(düzenlendi)

Bildiğiniz üzere Trend'lerde Hız Sabitleyici Yok..

CC'li Titanium veya Ghia direksiyon takınca, GEM modülünden IDS ile aktifleştirme yapılabiliyor..

Ama bazen evdeki hesap, çarşıya uymadığı oluyor..

Direksiyon takıldığı ve Gem Modülünden tanıtıldığı halde neden CC aktif edilememesinin nedenlerinden ve nasıl olabileceğinden bahsedeceğim..

Yaklaşık 3 gündür bu iş üzerine yoğunlaştım ve bazı tecrübelerimi sizinle paylaşmak istedim..

İlk denemeyi Forum üyelerimizden Soner Çalkaya'nın 2006 Trend Focusunda denedik..

LA kodlu yazılım IDS ile LD yazılım ile güncellendi.. Gem Modülünden Hız Kontrolü Aktif edildi, Beyin üzerinden Aktif edildi. Denemelerimizde araç CC'ye girmedi.. Direksiyon üzerindeki CC soket ve kabloları kontrol edildi, sonuç değişmedi..

Komple yazılım Formatlandı, yeniden en güncel yazılım yüklendi sonuç gene değişmedi..

IDS ile tekrar bağlandığımızda dikkatimi birşey çekti, Gem Modülü kabul ediyor ama Beyin buna izin vermiyor.. Devreye aldığımız halde, tekrar bağlantı yapıldığında "Devreye Alınamadı"

İbaresi çıkıyordu..

Bunun için beyinin açılıp, içine flash yapılıp, tekrar kodlanması sonucu şanzımızı deneyecektik ama bu riske girmek istemedik..

Sonrasında Nam-ı Diğer STrend (2010 Focus Trend) e YMN'den çıkan Titanium direksiyonu taktık. Gem modülü ve Beyin'den IDS ile kodlamasını yaptık, sorunsuz bir şekilde Hız Sabitleyici devreye alındı..

Makyajlı kasalarda (2008-2011) arası Trend'lerde 3M51 kodlu beyin olduğundan, problemsiz kodlanabiliyor..

Yani sadece 3M51 kodlu beyin buna izin veriyor..

Üzgünüm ki makyajsız kasa Trenlerde beyinin açılması yada 3M51 beyin takılması gerekiyor..

Bu konuda Sorularınız olursa yardımcı olurum..

uvatenan.jpguzydetan.jpgsa6ypyme.jpgabuse3er.jpg

tarihinde İ.G&#246ksel Yaman tarafından düzenlendi
  • Beğen 11
Yorum bağlantısı
Altan Berkman
(düzenlendi)

güzel çalışma olmuş eline sağlık kanka :bravo:

tarihinde Adnan Çakır tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı

Sonradan cc taktırmak bir çok markada birçok kullanıcının hayali. Öyle ki; bu gibi işlemlere kolayca izin veren markalar bazen ikinci elde tercih sebebi. Ford ise bu konuda daha çok korumacı. Forumumuzda modellere ilişkin olarak konuyu detaylandıran arkadaşlarımız bugüne kadar yönlendirici olmuştu. İlteber'in ise bu konusu son nokta olmuş. Trend Focus için yol gösterici, zaman kaybını önleyici bir rehber konu, birçok arkadaşımıza fayda sağlayacaktır. Forumun bilgi birikimine ve teknik kapasitesine yakışır bir kaynak yarattığın için eline sağlık İlteber.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Burak Balıkçı

Eline sağlık Göksel, Soner Bey güle güle kullansın.

Benim Fociye de yapacak mıyız bundan :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman
(düzenlendi)
Sonradan cc taktırmak bir çok markada birçok kullanıcının hayali. Öyle ki; bu gibi işlemlere kolayca izin veren markalar bazen ikinci elde tercih sebebi. Ford ise bu konuda daha çok korumacı. Forumumuzda modellere ilişkin olarak konuyu detaylandıran arkadaşlarımız bugüne kadar yönlendirici olmuştu. İlteber'in ise bu konusu son nokta olmuş. Trend Focus için yol gösterici, zaman kaybını önleyici bir rehber konu, birçok arkadaşımıza fayda sağlayacaktır. Forumun bilgi birikimine ve teknik kapasitesine yakışır bir kaynak yarattığın için eline sağlık İlteber.Saygılarımla.
Beni bu markaya bağlayan en büyük özelliklerinden biride, akıllıca yapılan modifiyeye izin vermesi Abi. Sadece arabayı iyi tanımaktan geçiyor buda..Forumdaşlara yararlı olacaksa ne mutlu bize diyelim
abi bu senin eski araç mı ?
Aynen Uğur
Demekki benim arabaya oluyormuş :))
Sadece 15 dakika zaman ayır yeter :)
ilteber abi sen forda başlasana ne uğraşıyon cnc de falan :D
Motor, mekanikten çok anlamıyorum ama bir yedek parçacı hayalim var her zaman :)Buda sanırım TR'de ilk :)esu2ugu4.jpg8ery2ahe.jpg tarihinde İ.G&#246ksel Yaman tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...