İçeriğe Yönlendir

Motor Takozu

Emre Bozkurt

Recommended Posts

Emre Bozkurt

Arkadaşlar Aracımın Sağ Ön Motor Takozu Patlakmış Servis Öyle Söyledi ve Tahminen 250 tl civarında bir fiyat söylediler.İnternette Araştırdım http://www.yeniservisim.com/FOCUS-1998-200...OZU,PR-337.html burda da çok uçuk bir rakam diyor.Sizce İzmirde 3.Sanayi sitesinde OTOKOÇ a mı yoksa sanayide Herhangi Bir Ford Servisinemi gitmeliyim ve bilen varsa Tahminen ne kadara mal olur.Bir de bu sağ ön motor takozunun patlak olması araçta ne gibi arızalar yaratır.Biraz uzun oldu ama şimdiden teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Veysel Haktan
(düzenlendi)

motor takozu ya da diğer adıyla motor kulağının gitmiş olması motorun sarsıntılı çalışmasına sebep olur.içeri daha fazla motor sesi gelir.aracın motorunu tutan parçadır aslında.önemlidir yani.parçanın orjinal fiyatı 250 - 300 lira arası.geçen sene değiştim ben. yan sanayi taktırdım.60 lira civarındaydı.gerçi ustalarımız kızabilir yan sanayi taktırdım diye ama şimdiye kadar da bir sorun yaşamadım.

tarihinde Veysel Haktan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Emre Bozkurt

Ben servisinde taktırmayı düşünüyorum fakat forumda okuduum kadarıyla üyelerimizden biri servisle ilgili çok fazla sorun yaşamış.Herşeyi makina ile yaptıkları için bazı parçaların oluşturduğu sorunları göremiyebiliyorlar.O yüzden servis ve sanayideki bir ford servisi arasında gidip geliyorum.İzmirde tavsiye edebileceğiniz bir yer varmı.

Yorum bağlantısı
Veysel Haktan
Ben servisinde taktırmayı düşünüyorum fakat forumda okuduum kadarıyla üyelerimizden biri servisle ilgili çok fazla sorun yaşamış.Herşeyi makina ile yaptıkları için bazı parçaların oluşturduğu sorunları göremiyebiliyorlar.O yüzden servis ve sanayideki bir ford servisi arasında gidip geliyorum.İzmirde tavsiye edebileceğiniz bir yer varmı.

izmirde yok.ama gelin vanda değişelim desem oda çok mantıklı değil :ohooh: aynı enlemlerdeyiz ama boylam farkı çok :ohooh:

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Orjinal takılmasında fayda olan bir parça..Parçayı siz alın ustaya taktırın.İllaki servise gideceksiniz diye bir şart yok.

Yorum bağlantısı
Mehmet Taner Kadak

Parcayi kimin taktigindan cok orjinal olmasina dikkat edin. Ben 3 kere yan sanayi motor kulagi degistim en son yolda patladi motor saseye oturdu.

Yorum bağlantısı
Yusuf Esin
Orjinal takılmasında fayda olan bir parça..Parçayı siz alın ustaya taktırın.İllaki servise gideceksiniz diye bir şart yok.

+1

Yorum bağlantısı
Emre Bozkurt

Servis harici hiçbir yer kolay kolay parça garantisi vermiyor.Buda yan sanayide sorun yaratabilir gibi.En iyisi parçayı orjinal alıp sağlam bir ustaya taktırmak yada servise biraz daha fazla maliyet ödeyerek garantili taktırmak.

Birde bu problem arabanın vizeden geçmesine engel olurmu arkadaşlar.Bu konuda Bilgisi olan varmı ?

Yorum bağlantısı
Emre Bozkurt
(düzenlendi)

Arkadaşlar birde Sağ , sol farkeder mi ?

Bir internet sitesinde buldum fakat sitenin adını yazdıgım zaman bu adrese izin veremiyoruz diye bir yazı cıkıyor.Reklam yasağından dolayı sanırım.Fiyatı 121 TL Orjinal diyor.

tarihinde Emre Bozkurt tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Parça orjinalmiymiş..

www.otoservet.com.tr de yok mu.. Baktınız mı ?

Yorum bağlantısı
Necat Ertan

İzmir'de üyelere indirim yapan, güvenilir bir özel servis mevcut. Anlaşmalı işyerleri başlığına bakmanızı tavsiye ederim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Bozkurt
Parça orjinalmiymiş..

www.otoservet.com.tr de yok mu.. Baktınız mı ?

otoservet te yok malesef.İzmirde anlaşmalı bir yer varsa eğer birde oraya danışmayı düşünüyorum.Son çare olarak da servis.

Yorum bağlantısı
Mehmet Taner Kadak
Arkadaşlar birde Sağ , sol farkeder mi ?

Bir internet sitesinde buldum fakat sitenin adını yazdıgım zaman bu adrese izin veremiyoruz diye bir yazı cıkıyor.Reklam yasağından dolayı sanırım.Fiyatı 121 TL Orjinal diyor.

Yolcu tarafi diye gecer su genlesme kabinin altindadir.

Yorum bağlantısı
Emre Bozkurt
Emre bey, anlasmali servisimiz Ustaeller oto. Sabri ustamiz, Ajlan ustamiz, Salih ustamiz, Halil abimiz var, her durumda yardimci olacaklardir. Iletisim bilgileri anlasmali servis bolumumuzde mevcut. Forum uyelerine belli bir indirimimiz var. Cay ve muhabbetde yaninda bedavaya geliyor :sanssiz:.

Kısmetse En kısa zamanda ustaeller oto'dayım.Herkesin ilgisine teşekkürler arkadaşlar.

Yorum bağlantısı
Mehmet Taner Kadak
Bu parça neden kırılır/bozulur ki? yani kaza olmadıysa..

Icindeki hidrolik ozelligini kaybediyordur buyuk ihtimal.

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Guest Emre Ya?l?

Benim de böyle bir sorunum oldu. 2000 motor Ghia aracım var. Yerli üretim motor kulağı aldım sağ motor kulağı da diyorlar. Takozu da ama bu parcadan da memnun değilim. Arabayı çalıştırdığım anda kulak patladı ve kulağın kapağı vantilatör kayışına sıkışıp kayışa da zarar verdi. Bana Ankara'da yardımcı olacak ustalar lazım. Servis çok uçuk fiyatlar veriyor. Orjinal parçası bana ne olur?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
bnmde böle bir sorunum oldu 2000 motor chia aracım var yerli üretim motor kulağı aldım sağ motor kulağı da diyorlar takozuda ama bu parcadanda memnun değilim arabayı çalıştırdığım anda kulak patladı ve kulağın kapağı vantilatör kayışına sıkışıp kayışada zarar verdi bna ankarada yardımcı olacak ustalar lazım servis çok uçuk fiyatlar veriyor orjinal parcası bna ne olur

Emre Bey hoşgeldiniz..

Ankara'dasınız galiba...

Parçalarınızı sponsorumuzdan sorabilirsiniz..

Bir de,

Yazarken biraz özen gösterirseniz daha güzel olacaktır..

Yorum bağlantısı
Mehmet Emin Taşdelen
izmirde yok.ama gelin vanda değişelim desem oda çok mantıklı değil :D aynı enlemlerdeyiz ama boylam farkı çok :D

Hocam branş coğrafya sanırım :lol2:

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Gökhun Batur

otoservet te yok malesef.İzmirde anlaşmalı bir yer varsa eğer birde oraya danışmayı düşünüyorum.Son çare olarak da servis.

Ustaeller... Ben de rölanti sorunu şikayetiyle gittim. Parçanın orjinalini alamayacağım (forum indirimi, anlaşmalı yerden gelen orjinal ve gözümün önünde açılan parça ile yarım gün bile sürmedi) makul sayılabilir fiyata hallettiler. Hiç kurcalatmadan Ustaeller'e git bence. Sabri, Salih ya da Ajlan Ustalarımızdan birini gör ve forumdan geldiğini söyle. Gerisini onlar halleder, sen çayını içerken...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...