İçeriğe Yönlendir

Oto Branda

Süha Demirtaş

Recommended Posts

Saim Ulaş Yılmaz

Focus 2011 comfort aracım 6 ay kullanılmayacak o yüzden branda ile boyasını dış etkenlerden korumak istiyorum.

Antalya'da olduğum için güneşin brandaya zarar verip aracın üstüne yapıştırmasından korkuyorum. Kaliteli bez bir branda ile aracı koruyabileciğimi düşünüyorum.

Böyle bir bez brandayı nereden temin edebileceğim hakkında bilgisi olan ya da başka bir önerisi olan var mı acaba ?

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tar?m

Otoparkın biri ile anlaşın orada dursun. Adama yakın bir yere koyarsın oldu bitti.

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Brandayı tavsiye etmem ;akşamları nemlenir sürekli nemli kalır araç.. Gölge biryer bulun veya kapalı bir otopark orda dursun araç.

Arada sırada da bir yakınınız çalıştırsın tur atsın bence.. :(

Yorum bağlantısı
Rıfat Çakar

Brandanın yararları , zararlarını kapatacak kadar var bence. Tabii aracın park edildiği yere göre durum değişebilir.

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Naylon bazlı branda değilde kalın beyaz kumaş(biz amerikan bezi deriz) türü birşeyle koruma altına alınabilir kumaş olduğu için çok fazla zarar vereceğini düşünmüyorum.

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Branda ne tip olursa olsun uzun vade de zarar verecektir.Çünkü branda arasına giren tozlar rüzgarın da teşvikiyle brandaya zımpara görevi yükleyecektir.Bir süre sonra branda aracınızı zımparalar hale gelecektir.Kapalı alan yoksa boya korumayı tavsiye ederim.Ayrıca daha önceden saptayacağınız gölgenin çabuk düştüğü alanları tercih edebilirsiniz.

Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman

Kendi kullandığım Branda

yaklaşık olarak 2 aydır kullanıyorum herhangi gibi bir yan tesirini görmedim. araç tozlu ve çamurlu iken kesinlikle kullanmıyorum. aracı yıkattıktan sonra kullanıyorum. yanlız 6 ay süre çok üzün bir süre 2 günde bir kesinlikle havalandırmanız gerekiyor.

Yorum bağlantısı
Fatih Kasa
210929dunyaninencok2.jpg değişik bir yöntem. arkadaşlar resmi eklemişler. ben ilginç resimlerden aldım.
Yorum bağlantısı
Cemil Çınar

Branda yanığı diye arattırın göreceksiniz, bende tavsiye etmem; gün aşırı havalandırılması şartıyla branda yanıgından koruyabilirsiniz ki; o da pek mümkün olmaz sanırım.

Yorum bağlantısı
Saim Ulaş Yılmaz

Aracı apartmanın otoparkına park edeceğim. Babam 15 günde bir gibi bir periyotla çalıştırıp dolaşacak en kötü ileri geri yapacak.

Yalnız apartmanın otoparkında türlü türlü ağaçlar çiçekler mevcut en geç 3 gün içinde ağaçlardan saçılan salgılarla kaplamıyor aracın üstü.

Şimdilik branda seçeneğini eledim diye düşünüyorum. Boya koruma yapıp bırakayım diye düşünüyorum.

Elimde sonax hızlı cila var. Onu uygulasam yeterli olur mu ? Yoksa profesyonel bir yerde mi uygulatayım bu işlemi

Yorum bağlantısı
Aytaç Emre

'Hızlı cila' adı üstünde boya korumayla hiçbi alakası yok o ürünün.Sprey şişede olan aynı üründen bahsediyorsak tabi.

Sadece yıkama sonrası çok az parlatır,kalıcı değildir.Çizik gidermek gibi bi derdiniz yoksa piyasada işgören birçok cila var ama sizin elinizdeki işe yaramaz.

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Madem kendi otoparkınızda duracak bu fotoğrafda bulunan çardakların naylondan yapılmışları var ; 40 - 50 tl civarı fiyatları ; sabitleyin yere arabanın üstü kapalı kalmış olur.. :lol2:

Yorum bağlantısı
Saim Ulaş Yılmaz
'Hızlı cila' adı üstünde boya korumayla hiçbi alakası yok o ürünün.Sprey şişede olan aynı üründen bahsediyorsak tabi.

Sadece yıkama sonrası çok az parlatır,kalıcı değildir.Çizik gidermek gibi bi derdiniz yoksa piyasada işgören birçok cila var ama sizin elinizdeki işe yaramaz.

Çizik gidermek gibi bir amacım yok. Tek derdim kalıcı leke, güneş yanığı, kılcal çiziklerin önüne geçebilmek bu 6 ay süresince.

Madem kendi otoparkınızda duracak bu fotoğrafda bulunan çardakların naylondan yapılmışları var ; 40 - 50 tl civarı fiyatları ; sabitleyin yere arabanın üstü kapalı kalmış olur.. :D

Aslında bunu düşünmedim değil. Ancak apartman ahalisinin tepkisinden çekiniyorum. Bir de sonbahar ve kış aylarında ara sıra Antalya'yı fırtına vuruyor ve

balkonda ne varsa deviriyor uçuruyor. Fırtınalar sırasında bu güneşlik hem benim aracıma hem komşu araçlara zarar verebilir diye düşünüyorum.

Bu arada kapalı otopark soruşturmalarına da başladım. Bulunmaz hint kumaşı gibi Antalya'da kapalı otopark maşallah.

Yorum bağlantısı
Saim Ulaş Yılmaz
alış veriş merkezinin kapalı otoparkına bırakın ;) bence

İlginç bir fikir aslında. Parka bırakıp 6 ay sonra aracı bulamama ihtimali de var :D

Askere gidiyorsunuz galiba?

Evet 12 Ağustosta gidiyorum

Yorum bağlantısı
Anil Berke Kavraal
Brandanın yararları , zararlarını kapatacak kadar var bence. Tabii aracın park edildiği yere göre durum değişebilir.

Rıfat antalya dan bahsediyoruz... yapma abi ... gece nemden silecek çalıştırdığın memleket bu ... sonra sabah bir anda 40-50 derece guneşin altında nemli brandayla aman diyim ...

bence en güzeli güllük caddesindeki ptt karşısındaki katlı otoparka üye olun aracı -2 . kata park edin gidin ... orası zaten uzun süreli park eden arabaların yeri ... ben orada aracı 5 yıla yakın tuttum ...

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Sonax yada turtle wax WAX atın, aracı parka çekin o kadar, başka birşey yapmanıza gerek yok, toz zarar vermez, dokunanda olmadıktan sonra sorunda olmaz, gelince yıkar geçersiniz, brandayı direk hafızanızdan silin en güzeli.

Yorum bağlantısı
İlker Kadılar

aracınız sedansa pamuklu bez kumaş olarak. özel mesajdan yardımcı olurum..

Yorum bağlantısı
  • 11 ay sonra...
Osman Tekindemir

arkadaşlar merhaba;

2009 model focus sedan aracımı sadece hafta sonu kullandığım için aracın boyasını güneşten ve kuş pisliği gibi dış etkenlerden korumak amacıyla branda almaya karar verdim. aracın boyasını brandanın çizdiğiyle ilgili duyumlar aldım. ben altaki lingteki brandayı internetten buldum, fikrimde değişiklik olmazsa bunu almaya karar verdim . bu bandayı kullanan veya başka branda markasını kullanan arkadaşlarımın tavsiyelerini ve yorumlarını beklıyorum teşekkür ederim...

http://www.modacar.com.tr/urun/otm08a165.aspx

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

Branda rüzgarlı havalarda bayrak gibi sallanarak aracın kaportasında değdiği yerleri kumlama yapar gibi aşındırıp boyayı matlaştırıyor, tam uyumlu anatomik bir bıranda olmalı ve sıkı sıkı bağlanmalı içine de kesinlik ile ne olmamalı ama oluyor bu konulara dikkat etmenizi öneririrm.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

İlteber göksel bu marka branda kullanıyor,kendisi ile kontak kurman senin için daha iyi olur.

Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Bence almayın branda.siz aracı korusun branda örteceksiniz,o ise siz uyurken aracınızı (çok çok az da olsa) zımparalar gibi sürtünmeye devam edecek.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Kiriş

Yakın çevrede kapalı otoparkı olan bir apartman bulun, bir arkadaş edinin, garajını kullanın. Branda ile de uğraşmayın. Bazen sırf brandası var diye araçlara zarar veren yaratıklar da mevcut maalesef aramızda.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...