İçeriğe Yönlendir

Oto Branda

Süha Demirtaş

Recommended Posts

Berk Karatan
(düzenlendi)

Bir de brandalı araç terleme yapar bu da araç için pek sağlıklı olmuyor bilginize

tarihinde Berk Karatan tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Osman Tekindemir

fikirlerim tamamen değişti kimse olumlu bişey yazmamış branda için :)

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Zaten çevremde branda kullanan o kadar azaldı ki.Eskiden her 10 aracın 3-4 tanesinde branda olurdu.Şimdi bakıyorum hemen hemen hiç yok..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sinan Onuk

Merhabalar,Ben yeni aldığım aracımda branda kullanıyorum.Her zaman aracımı temizleyip kapatıyorum ve içi miflonlu olmasına ramen brandayı kapatmadan önce aracımın tavan bölgesine bir çarşaf tarzı bez serip öyle kapatıyorum.Bende sadece hafta sonları kullanıyorum aracımı.Pazar akşamı temizleyip brandasını örtüyorum.haftaya cumartesi açtığımda pırıl pırıl bir araç beni bekliyor oluyor.Ne kuş pisliği,nede dışarının kirli ve pis tozları aracımın üzerinde olmuyor.ben tavsiye ediyorum.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Adnan Ertemçöz

Benim araba her dakika her saniye emrime amade olmasını istediğim için ben şahsen brandayla uğrasamam.Ha ayda birkere kullananlar için brandayı bende tavsiye ederim.Mesela benim bir komsun var ben eve taşınalı 5 sene oldu hala komsunun ne arabasının markasını ne boya rengını bılırım bazen uyuz kapıyom acaba altında araba değilde başka birseymı var dıye. :D :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Osman Tekindemir

Benim araba her dakika her saniye emrime amade olmasını istediğim için ben şahsen brandayla uğrasamam.Ha ayda birkere kullananlar için brandayı bende tavsiye ederim.Mesela benim bir komsun var ben eve taşınalı 5 sene oldu hala komsunun ne arabasının markasını ne boya rengını bılırım bazen uyuz kapıyom acaba altında araba değilde başka birseymı var dıye. :D :D

senin komşuyu indirsekmi adnan abi sen epey kıllanmışsın komşuya:)

Yorum bağlantısı
Sinan Onuk

Bende sadece hafta sonları kullandığım için branda iyi oluyor.Hafta içi çok acil bir durum olmazsa kullanmıyorum aracımı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman

İlteber göksel bu marka branda kullanıyor,kendisi ile kontak kurman senin için daha iyi olur.

Geldim Abi konu ne idi :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez
(düzenlendi)

Geldim Abi konu ne idi :)

Branda diyorduk, günahları sevapları nelerdir. :)

tarihinde Hüseyin Sönmez tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Öz

Ben de bir ara branda kullanmıştım eski arabam için, çizilmeler olmuştu..

Bence kapalı garaj imkanınız yoksa araca iyi bir boya koruma yaptırıp açık alana brandasız park edin, böylece kuş pislikleri vs de aracınıza kalıcı zarar vermemiş olur.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Kapalı garaj var yönetici tutturdu LPG li araçları almayalım içeri diye..Ne yapacağım bilmiyorum :) Garaj girerken benzine alıp gireyim dedim yemediler :p

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Kapalı garaj var yönetici tutturdu LPG li araçları almayalım içeri diye..Ne yapacağım bilmiyorum :) Garaj girerken benzine alıp gireyim dedim yemediler :p

Gaz alarmı koysunlar muhtelif yerlere.. Kaçak falan olursa anlarsınız..

Yorum bağlantısı
Serkan Öz

Bizim garajada LPG li girişi yasak ama birileri gizli gizli giriyor galiba.. kapalı garajda LPG kokusu oluyor çok fena..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Bizim garajada LPG li girişi yasak ama birileri gizli gizli giriyor galiba.. kapalı garajda LPG kokusu oluyor çok fena..

Olmadı bende aracın arkasına TDCI logosu yapıştıracağım :p:D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Makine Mühendisleri Odasına hiç güvenmiyorlar bu ülkede, bir sürü test yapıp LPG sistemine onay veriyorlar ama kimse sallamıyor,

O zaman niye LPG için makine mühendisleri odasından belge alıyoruz :angry:

Madem kimse sallamayacak ne gerek var.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Yılda 10.000 km yapanda aynı zamanda sızdırmazlık raporu alıyor 100.000 km yapanda .. Bu ayrımın yapılması lazım öncelikle..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Brandamıııı :shok: aman sakın alayım deme, olacakları yazmışlar ama yine yazayım, altına toz girer, ne yaparsan yap, rüzgarla oynadığı an zımpara etkisi yapar, eğer altına azıcık dahi su-nem girer ve güneş altında kalırsa hemmen boyada noktasal kabarmalar olur ve boyan kabarır, telafisi yoktur, komple boya gerekir.

Sana tavsiyem kaliteli bir WAX alman ve sürmen, mutalaka UV korumalı olsun, güneşten korur, kuş pisliğine de 1-2 gün dayanacaktır, gördüğünde temizle hemen, feriştahı gelse, daimond gloss ötesi de, nano da olsa kuş pisliğine hiçbir boya koruma günlerce dayanamaz.

Kısaca brandayı unut, branda tamamen kapalı ve rüzgar almayan evlerde olan garajlarda anca olur, o da böyle branda değil, ipekli vs. çok kaliteli bez örtülerdir, sadece kapalı ortamdaki toz arabaya yapışmasın diye kullanılır. Bence sadece iç mekan örtüsü kullanılmalı.

Böyle garajda

ben-garaj-kapilari-hakkinda-ne-bilmeliyim-Roll-Up-Garage-Door.jpg

Böyle örtü olacak yani :)

car+cover-2.jpg

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Yani böyle garaj,böyle köpek,böyle araba bizde olmadığına göre böyle brandaya da gerek yok :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan

evi,garajı,arabayı bi şekilde ayarlarım da,köpek biraz zor tabi :crazy:

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Osman Tekindemir

abi böyle evi bulursak kapıdaki arabada çizilsin önemli değil...

Yorum bağlantısı
Osman Erdin

Aracıma branda yaptırmak istiyorum boyaya zarar verir mi bilmiyorum. Çünkü aracımın kaldığı yer çok güneşli aynı zamanda çizilmeye müsait. Ve çadırı çektiğim zaman uzun süre o şekilde kalması gerekiyor. Lütfen bilgi almak istiyorum. Nereden alınır iyisi hangi malzemeden olur. Acil cevaplarınızı bekliyorum.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...