İçeriğe Yönlendir

Oto Branda

Süha Demirtaş

Recommended Posts

Ali Cihangiroğlu

Brandayı direk unutun bencede, araba örtülecekse sadece özel garajda ve toz falan olmasın diye ince ipek gibi bir kumaşla örtülür, hani lansmanlarda yeni model tanıtırken üstünden örtüsünü adamın biri gelir bir anda çekerde ta taaa ahanda yeni model der ya, işte onun gibi, yoksa branda vs. boyanın canına okur, arabayı güzelce yıkayın, wax sürün ve parkedin, işte bu kadar.

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Ahmet BÜBERCİ

Arkadaslar Öncelıkle Iyı gunler 2010 model focusum var ve bahcede cocuklar oynarken arabayı cızıyor bırde gölge alan olmadıgı ıcın gunesde yanıyor araba arac brandası kullanmayı dusunuyorum bu konuda ne dersınız nasıl bır branda almalıyım veya branda dahamı fazla zarar verır boyasına bu konuda yardımlarınızı beklıyorum 

Yorum bağlantısı

Arkadaslar Öncelıkle Iyı gunler 2010 model focusum var ve bahcede cocuklar oynarken arabayı cızıyor bırde gölge alan olmadıgı ıcın gunesde yanıyor araba arac brandası kullanmayı dusunuyorum bu konuda ne dersınız nasıl bır branda almalıyım veya branda dahamı fazla zarar verır boyasına bu konuda yardımlarınızı beklıyorum 

Konunuz birleştirilmiştir.

Saygılarımla,

Yorum bağlantısı
Saygın Can Oğuz

Branda ben kullanıyorum, güneşten boyanın ve plastiklerin cayır cayır yanmasındansa çok daha iyi oluyor.

Brandada dikkat edilecek şey aracın temiz olarak örtülmesi. Onun dışında sorun yaşamazsınız. Açarsınız tertemiz binersiniz. 

Tozlu araca branda kullanmayın.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet BÜBERCİ

Branda ben kullanıyorum, güneşten boyanın ve plastiklerin cayır cayır yanmasındansa çok daha iyi oluyor.

Brandada dikkat edilecek şey aracın temiz olarak örtülmesi. Onun dışında sorun yaşamazsınız. Açarsınız tertemiz binersiniz. 

Tozlu araca branda kullanmayın.

Abı Sabah Arabayı Yıkıyorum getırıyorum Evın Onunde Acık Otopark var Oraya Koyuyorum Pıt Yagmur yagıyor yarım saat ugrastıgım hersey bosa gıdıyor :) sonra cocuklar aracı cızdı bır kac yerını sınırımı bozdular bende branda yaptırayım dedım bızım burda cadırcıya veya kalıtelı almamı tavsıye edecegın varsa onu alayım 

dıkkat etmem gereken bırsey varmı bu branda konusunda yardımcı olursan sevınırım abı 

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

ben agustosta 1  ay yurtdışına gidiyorum. evin otoparkı rüzgarsız sayılır. ama güneş var. ve çok ciddi kuş var. ne önerirsiniz?

başka yere bırak kapalı garaj vs çözümleri haricinde....

Yorum bağlantısı

ben agustosta 1  ay yurtdışına gidiyorum. evin otoparkı rüzgarsız sayılır. ama güneş var. ve çok ciddi kuş var. ne önerirsiniz?

Yere dübel ile sabitlenen portatif güneşlik olabilir. Rüzgara dirençsizler gerçi rüzgarsızmış zaten.

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Ben pamuklu kumaştan bir örtü yaptırdım çok sıcak günlerde kullanıyorum. Yalnız bu tür kumaşı da yağmurda bırakmamak gerek. üstündeki tozu alta çamur olarak geçirip kılcal çiziklere neden olabilir.

20150705_134654_zpsczoso5mc.jpg

Yorum bağlantısı
Saygın Can Oğuz

Abı Sabah Arabayı Yıkıyorum getırıyorum Evın Onunde Acık Otopark var Oraya Koyuyorum Pıt Yagmur yagıyor yarım saat ugrastıgım hersey bosa gıdıyor :) sonra cocuklar aracı cızdı bır kac yerını sınırımı bozdular bende branda yaptırayım dedım bızım burda cadırcıya veya kalıtelı almamı tavsıye edecegın varsa onu alayım 

dıkkat etmem gereken bırsey varmı bu branda konusunda yardımcı olursan sevınırım abı 

Yağmur için branda çözüm olmaz, ağır yağışta mutlaka geçirir altına. Zaten yağmurda örtmek iyi değil. Örtüyü yazın güneş, toz ve kuş pisliği için kullanınız. Aracı yıkayınca eğer her gün kullanmıyorsanız tozlanmadan hemen örtün. 

Hazır satılan içi tüylü miflon olanlardan kullandım ben memnundum. İçi tüylü olduğundan çizmiyor.

Yeni aracıma da daha yeni bundan aldım: http://www.hepsiburada.com/bylizard-ford-mondeo-branda-miflonlu-p-OTART9058835Eski kullandığıma göre biraz hafif olmasına rağmen iş yapacak. Focusa uygun olanları da var.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

Yere dübel ile sabitlenen portatif güneşlik olabilir. Rüzgara dirençsizler gerçi rüzgarsızmış zaten.

toplu otopark. komik olur ayrıca ayıp olur.

1 ay boyunca aracımı görmeyecek, 10 bin km uzakta olacağım. yağmurda örtmemek gerek felan beni aşar. sıcak soğuk o tüylü malzeme boyaya yapışır mı ya da sıcaklık aşırı yükselir mi merak ettiğim o. toz konusu sorun olmaz çünkü temiz araca yeni örtü alıp takacağım 1 ay sonra da çıkaracağım.

tarihinde Mehmet Göktürk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Saygın Can Oğuz

Kesinlikle böyle birşey: http://www.hepsiburada.com/bylizard-audi-a3-hb-branda-miflonlu-2013-2016-p-OTART9058729

Altta delikler de var, oradan da bir ip veya kancalı lastikle sabitlendi mi kolay kolay çıkmaz. 

Ben aracımı hafta içi kullanmayacağım zaman örtüyorum ve martılar buna çok üzülüyor :)

Ben pamuklu kumaştan bir örtü yaptırdım çok sıcak günlerde kullanıyorum. Yalnız bu tür kumaşı da yağmurda bırakmamak gerek. üstündeki tozu alta çamur olarak geçirip kılcal çiziklere neden olabilir.

Emre bunu örtmek brandadan daha zor olur gibi geldi bana. Ayrıca yandan gelecek darbelere çiziklere açık. Bisiklet, taş, vs. 

Yorum bağlantısı
Saygın Can Oğuz

boyayı yakıyor meselesine ne diyorsunuz sanırım aynı markadan alacağım.

Farklı ürünlere de bakın, N11'de de baya model var. Fiyatları değişik. Bilmiyorum kaliteye ne kadar yansıyor.

Bana sorarsanız bu ürün yeterli olacaktır. Daha kalını daha ağır da oluyor. Zaten beğenmezseniz iade de oluyordu sanırım.

Yakma meselesine gelince, öyle birşey hiç yaşamadım. Neredeyse tüm araçlarımızda kullandık, 15 seneyi geçmiştir. Bir sıkıntı olmadı. Önemli olan kuru ve temiz araçta kullanmak. Islak araca ört, dıştan güneş ısıtsın, içi buhar dolsun ısınsın, o zaman yakar muhtemelen uzun vadede. Veya tozlu arabaya sürte sürte ört-topla, o zaman da çizer mutlaka. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Kuş olmasa örtme derdim ama. Kuş varsa şart.

Çizilirse pasta yapılır. Kuş pisliği delip geçiyor.

Pamuklu bişey al hocam. Çizilirse çizilsin.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

ya da üniversiteye götüreyim :) orda pek yok.

tarihinde Mehmet Göktürk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Emre bunu örtmek brandadan daha zor olur gibi geldi bana. Ayrıca yandan gelecek darbelere çiziklere açık. Bisiklet, taş, vs. 

Abi benim ihtiyacımı bu gördü. Aslında bunu 206 için yaptırmıştım onu baya baya örtüyordu Focus'a küçük geldi :)

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

üstad dedi ki kuş pisliği yerine brandayı tercih et dedi.

Hocam 1 aylığına kapalı otopark iyi olmaz mı? Aküyü söker gidersiniz?

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Mehmet Göktürk

Hocam 1 aylığına kapalı otopark iyi olmaz mı? Aküyü söker gidersiniz?

yeni arabaya buldum kapalı arkadaşların site. passat için alacağım. bugün sipariş vereceğim. arabaya tavan barlarını takacağım bu sayede  arada boşluk olsun istiyorum. miflonluların dışı PVC kaplı. rengi açık bez bulmak gerekiyor ama hepsiburada daki markalara da tam güvenemiyorum resimdeki ile gelen farklı olabilir. Brandayı koymadan önce bagajın camla birleştiği yere  ve kaputun üstüne ön camın araya da olmazsa birer karton koyarım belki. hava alır.

Yorum bağlantısı
  • 4 yıl sonra...
Arif Aykın

Konuyu hortlatalım😂 

Çalıştığım iş yerinde kapalı otopark bulunmuyor. Sabit gündüz çalıştığım için de aşırı sıcak oluyor malum aylarda. Fakat şöyle birşey için kullanmak istiyorum ben sıcaktan koruması için değil tozdan koruması için. Şöyleki demirçelikte çalıştığımdan dolayı otoparkta aşırı toz oluşuyor ki hemen yanıbaşımızda cüruf kırma tesisi var. Oradan kalkan tozlar arabaya yapışıyor ve camlar dahil baya toz oluyor. Cama fiskiye ile sulama yapıp temizlendiğinde camdaki toz cam kenarı fitillerde kuruyor. Eğer toz oradayken yağmur çiseleme yaparsa arabanın tüm camları ve kaportası resmen kireç yağmış gibi görünüme sahip oluyor ve pasta yaptırıyorum her yıkamada camlara mecbur. Bu sebepten ötürü penye branda alsam sadece tozdan koruma yapsa hergün sök tak sıkıntı yaratır mı? Araç beyaz renk.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

Arif en kalitelisinden yumusak beyaz kumas al. gorsellige takilma.Su kanepelerde kullanilanlardan..  Altlara lastikli bagcik tarzi bisey yaptir. taknasi sokmesi kolay olsun. 

Yorum bağlantısı
Arif Aykın
Alpay Sumer yazdı:

Arif en kalitelisinden yumusak beyaz kumas al. gorsellige takilma.Su kanepelerde kullanilanlardan..  Altlara lastikli bagcik tarzi bisey yaptir. taknasi sokmesi kolay olsun. 

Bende öyle düşünüyorum abi beyaz veya gri renk daha iyi olur sanırım. Bu toz aracı berbat ediyor fiestamda daha belirgindi beyaz beyaz belli oluyordu bunda da arabanın rengi mat gibi duruyor. 

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
Arif Aykın yazdı:

Bende öyle düşünüyorum abi beyaz veya gri renk daha iyi olur sanırım. Bu toz aracı berbat ediyor fiestamda daha belirgindi beyaz beyaz belli oluyordu bunda da arabanın rengi mat gibi duruyor. 

yap yap. bekleme

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...