İçeriğe Yönlendir

İgo8 Speedcam

Ersen Tapan

Recommended Posts

Lokman Ceritlioğlu
İyi de nasıl yükleyebiliriz :yuuh:

Bu kameralar tam baş belası hakikaten. Ne zaman nerede karşınıza çıkacağı belli olmuyor. Tek teselli 7 gün içersinde tebliğe çıkartılmayan cezanın mahkeme tarafından iptal ediliyor olması

http://www.internethaber.com/arac-surucule...ber-244339h.htm

Cihazınızın özelliklerini yazazarsanız yardımcı olmaya çalışırım :good1:

IGO 8 den sonra IGO Amigo çıkmadımı, yanılıyormuyum yoksa :)

İgo amigo yeni çıktı ama İgo8 e göre kolay basit.

Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu
(düzenlendi)
İphone 3G S 32 GB

App store'den igo8 East EU programını yükledim.

50. mesajdaki dosyayı indirin iGO8 \ Content \ speedcam dosyasının içine atın.

daha sonra 2. mesajdaki resimli anlatımı uygulayın bu kadar eğer contet/speedcam dosyasının içinde başka dosyalar var ise onları yedekleyin. belki lazım olabilir. burdan indirdiğiniz speedcam dosyası orda tek kalsın diğerlerini yedekledikten sonra silin.kolay gelsin.

tarihinde Lokman Ceritlio?lu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Emrah Yıldırım 2

bugün verilen speedcam dosyasını manisa-ankara yolunda deneme fırsatım oldu. aslında hız meraklısı değilim ama merak işte denedik. Şunu belirteyim çok memnun kalmadım. Sebeplerine gelince

1. çok fazla nokta işaretlenmiş cihaz sürekli alarm verdi. Abartmıyorum yol boyu 20den fazla hız kamerası alarmı verdi ancak bir tane bile tutturamadı. Bu aslında hoş bir özellik gibi görülebilir ama beni yolda deli etti. Özellikle polatlı-ankara arasında neredeyse hiç susmadı bir ara camı açıp atasım geldi cihazı o derece

2. Bazı yerler bana mantıklı gelmedi mesela çok dönemeç olan yerlerde bile alarm verdi. O yerlerde istesende hız yapamazsın zaten nerede radar konsun.

3. Alarm vermeye 800 metre kala başlıyor ancak düz yolları ve trafiğin elinde bulunan 2km menzilli kameralı radarları düşünürseniz aslında bu uyarı hiçbir işe yaramaz siz uyarıyı almadan radar çoktan sizi görüntüleyip fotonuzu çekmiş olur bile

işin özü birdahaki uzun yol çıkışımda kullanmayı düşünmüyorum ama kesin işe yaradığı yerler vardır (mı acaga? bu program sayesinde hiç radar atlatan oldumu aramızda?)

deneyen kullanan memnun kalan arkadaş varmıdır ?

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Bursa toplantısına giderken bir tanesini o şekilde gördüm :blush:

O noktalrda o an radar olmasada başka zman olabiliyor. mesela izmit kuruçeşme virajında virajın içinde radar var. bazen 1 ay boyunca her gün radar oluyor bazen 1 ay oraya hiç uğramıyorlar. Ki radardan önce levha zorunluluğu gibi bir şey vardı. ve o noktadan 1000m kadar önce bu yolda radarla hız kontrolü yapılır gibi bir levha var.

Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

Mustafa açıklamış gerekeni bu speedcam kordinatları toplamadır bunun içinde mutlaka olmuyanda vardır. ama Mustafanın dediği gibi Bursaya giderken biz cihaz tespit etti. bide mobil radarlar olduğu içine genelde tam nokta olarak yerini belirlemek mümkün olmuyor bu yüzden olabilecek yerlerde uyarması normal. kullanıp kullanmamak size kalmış. ben kullanıyorum ve faydasınıda görüyorum :blush:

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Radarla ilgili verilen bilgiler son sürat gidelim ,radarı görünce yavaşlayalım diye değil zaten.. Birçok kişi 3-5 km fazla hızlı gittiği için ceza ödemek zorunda kalmıştır..

Amacımız bu tarz aksilikleri en az düzeye indirmek..

Hız felakettir. :blush:

Yorum bağlantısı
Emrah Yıldırım 2
(düzenlendi)
Mustafa açıklamış gerekeni bu speedcam kordinatları toplamadır bunun içinde mutlaka olmuyanda vardır. ama Mustafanın dediği gibi Bursaya giderken biz cihaz tespit etti. bide mobil radarlar olduğu içine genelde tam nokta olarak yerini belirlemek mümkün olmuyor bu yüzden olabilecek yerlerde uyarması normal. kullanıp kullanmamak size kalmış. ben kullanıyorum ve faydasınıda görüyorum :D

işe yaradığına şüphem yok zaten benimde bildiğim radar koyulan bir iki yer vardı onları söyledi mesela ama galiba bendeki sorun parkurdan. O kadar işlek bir parkur ki vakti zamanında her noktasına radar konmuş hepsi birden birleşince insanı çileden çıkardı.

Radarla ilgili verilen bilgiler son sürat gidelim ,radarı görünce yavaşlayalım diye değil zaten.. Birçok kişi 3-5 km fazla hızlı gittiği için ceza ödemek zorunda kalmıştır..

Amacımız bu tarz aksilikleri en az düzeye indirmek..

Hız felakettir.

bu konuda sizinle hemfikirim kesinlikle, git gel 1400 km yolda 2 defa 130 üzerine çıkmışlığım var oda max 1 dk farketmemişim ondan

HAzır konu açılmışken sorayım ben şunu farkettim araç hızı ile gps hızı birbirinden farklı gps 7 km eksik gösteriyor (ya da ibre 7 fazla gösteriyor :good1: ) sizde böyle bir durum varmı ?

tarihinde Emrah Y?ld?r?m 2 tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

fordların geneli 4-5 km kadran hatasına sahip. Lastiğiniz aşırı aşındıysa bu değer 1-2 artıyordu galiba yada lastik havasına göre

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Benim gösterge sapması 6 km.. 2 km'de lastik aşınmasından farkediyor... Şu anda 8 fazlayla gidiyorum...

Yorum bağlantısı
  • 6 ay sonra...
Ahmet Akdeniz

bilenler için problem olmuyor yavaşlıyorum yada bir kamyonun arkasına geçiyorum bastır o kaçla giderse olmadı yavaşlıyorsun 77 ye kadar izin var o radarlarda 5 km/h toleranslı 82 ye kadar yolu var amaç çok hızlı gideni tutmak :)

Yorum bağlantısı
Rıdvan Ergün
İphone 3G S 32 GB

App store'den igo8 East EU programını yükledim.

50. mesajdaki dosyayı indirin iGO8 \ Content \ speedcam dosyasının içine atın.

daha sonra 2. mesajdaki resimli anlatımı uygulayın bu kadar eğer contet/speedcam dosyasının içinde başka dosyalar var ise onları yedekleyin. belki lazım olabilir. burdan indirdiğiniz speedcam dosyası orda tek kalsın diğerlerini yedekledikten sonra silin.kolay gelsin.

Teşekkür ederim. Yapmaya çalışacağım. Sonuçtan bilgi veririm.

igo8/content/speedcam dosyasını bulamıyorum.

Bilgisayarda böyle bir dosya yok. İphoneun içersine girip dosyayı arama immkanım da yok. İphoneum kırık değil.

Yapamaz mıyım :nazar:

Yorum bağlantısı
Hasan Aksüt

speedcam dosyası donanım Haber sitesinden farklı veriler içeriyor mu?

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
  • 2 ay sonra...
Ersen Tapan

speedcam dosyasında 1.1.2013 güncellemesi var.

Rica etsem :)

Yorum bağlantısı
Hasan Aksüt

Rica etsem :)

İlettim. Turkeyforum'da yayınlanıyor. Bilginize.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

İlettim. Turkeyforum'da yayınlanıyor. Bilginize.

Teşekkürler..

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Ben bugün bir arkadaşımın cihazını güncelledim.. Elim değmişken benimkine de bakayım dedim, speedcam'i güncelledim, ancak.. haritayı güncellediğimi zannediyordum.. Güncel harita da var dedi.. En az 5-6 yıllık next'ime ücretsiz güncelleme de yaptım.. :)

Yorum bağlantısı
  • 2 yıl sonra...
Mustafa Tüfekçi

elinde güncel olan var mı :) forumlardan niyeyse bi türlü indiremedim. hep üyelik istiyor.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...