İçeriğe Yönlendir

Kil Ama Hangi Marka Nerde?

Anil Berke Kavraal

Recommended Posts

Köksal Yılmaz

Kolay gelsin erim hocam

reçine için yavuz hocamın belirttiği gibi atasın ürünü mevcut hatta istanbuldaysanız ücretsiz kapınıza getiyorlar. ürünün resmi de aşağıda fiyatı 10 tl yi geçmez, fazla söylerlerse skodaforumdan arıyorum diyin :D

DSC02966.jpg

Yorum bağlantısı
Anil Berke Kavraal
(düzenlendi)
Bu anlattığınız sadece kil olacak gibi durmuyor. Biraz güçlü çözücüler lazım. Atas'ın resinol diye bir ürünü vardı. Özellikle reçine için. Bir deneyin isterseniz. Bu tarz kirler fine grade kil için biraz zorlu olabilir Köksal Bey'in de belirttiği gibi. Mild veya aggresive bulabilirseniz belki bir nebze.

Burada atas ürünleri hakkında kısa bir bilgi mevcut.

anlıyorum cevabı görmemişim sanırım çok teşekkür ederim ...

Kolay gelsin erim hocam

reçine için yavuz hocamın belirttiği gibi atasın ürünü mevcut hatta istanbuldaysanız ücretsiz kapınıza getiyorlar. ürünün resmi de aşağıda fiyatı 10 tl yi geçmez, fazla söylerlerse skodaforumdan arıyorum diyin :fiuw:

DSC02966.jpg

çok teşekkür ederim yarın hemen arıycam ...

Mustafa bu arada ürün GG a geldi fiyat da iyi gibi taksitle de alınır :i-ih:

http://www.hepsiburada.com/Liste/meguiars-...ategoryId=26001

link te birşey dikkatimi çekti :fiuw:

h ttp://ww w.hepsiburada.co m/Liste/meguiars-kiymetli-arac-boya-temizleme-kili-851001/ProductDetails.aspx?productId=otm851001&categoryId=26001

tarihinde Anil Berke Kavraal tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

anıl hocam hepsiburada heralde fiyatın yüksek olduğunu anlamış da ayıp olmasın diye kıymetli kelimesini özellikle belirtmiş. hani ferrariye sürülen kille hyundaiye sürülenin bi farkı yok. bildiğim kadarı ile dünyada kil üreten 2 firma var, bu markaların hepsi bu 2 firmaya yaptırıyor. etiket satıyorlar biraz da.

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Anil Berke Kavraal

atas'ı aradım ne kadar ilgililer çok sevdim :rolleyes: 10 lira olduğunu söylediler resinol un bu akşam getirecekler bana çok teşekkür ederim tekrardan bilgiler için ....

Yorum bağlantısı
Mehmet Jeyan

Arkadaşlar bugün bizim kaportacı ustanın yanına uğradım, honda arabaya pasta cila çekmek için hazırlık yapıyordu. Elinde tinerli üstüpü ve pamuk ile arabanın bütün yüzeyini sildi. Dedim ki bu uygulama zararlı değil mi araç için? Yok dedi, ben bunu yıllardır yapıyorum, şimdilerde kil denen bişey çıkarmışlar, onunla temizliyorlar, dedi. Tamamen para tuzağı gibi laflar etti. Tinerle sildiği bölgelere elimle elleyince , hissedilir derecede pürüzsüz ve kaygan olduğunu gördüm. Sizce kil yerine tiner uygulasak bir sakıncası olur mu? ( plastik aksamları kağıt bant ile kapatmıştı. )

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Yıkama sırasında çıkmayan kirleri tiner ile temizliyorlar.. Kullandıkları tiner boyaya zarar vermez..

Yorum bağlantısı
Mahmut Türkmen
Yıkama sırasında çıkmayan kirleri tiner ile temizliyorlar.. Kullandıkları tiner boyaya zarar vermez..

Bu kullandıkları tinerin cinsi nedir acaba?

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
Arkadaşlar bugün bizim kaportacı ustanın yanına uğradım, honda arabaya pasta cila çekmek için hazırlık yapıyordu. Elinde tinerli üstüpü ve pamuk ile arabanın bütün yüzeyini sildi. Dedim ki bu uygulama zararlı değil mi araç için? Yok dedi, ben bunu yıllardır yapıyorum, şimdilerde kil denen bişey çıkarmışlar, onunla temizliyorlar, dedi. Tamamen para tuzağı gibi laflar etti. Tinerle sildiği bölgelere elimle elleyince , hissedilir derecede pürüzsüz ve kaygan olduğunu gördüm. Sizce kil yerine tiner uygulasak bir sakıncası olur mu? ( plastik aksamları kağıt bant ile kapatmıştı. )

kil sonrası kaygan boya yüzeyi temizlikten kaynaklanıyor ama tiner sonrası kaygan yüzey tinerin oluşturduğu tabakadan mı yoksa temizlikten mi kaynaklanıyor bilemiyorum. sanayiye bakarsak zaten birçok ürünün gereksiz yere üretilip satın alındığını görürsünüz. cila yerine gazyağı, lastik parlatıcı yerine kola, zift sökücü yerine margarin, kireç sökücü yerine sirke. bu tip ürünler iş görüyor olabilir ama önemli olan sizin tercihiniz. sanayideki boya malzemesi satan yere çbsnin ince pastası var mı diye sordum, elimizde tek çeşit var başka pasta bilmiyorum dedi. ayrıca kilin pahalı olduğunu düşünüyorsanız 1 araba için yeterli olacak kilin fiyatı 8-10 tl yi geçmeyeceğini belirtmek isterim.

Yorum bağlantısı
Erim Gülaçtı

köksal hocam, merhaba. biraz değil baya geç oldu ama sonunda fırsat bulabildim. şahir ve iş değişikiliği nedeniyle hiç fırsatım olmadı. kili denedim. cidden fark yaratıyor. benim boya da zaten çok büyük kir ve leke yoktu. ama olanlar için de oldukça yararlı oldu. ilk uygulamada biraz zorlandım ama sonra işi anlayınca kolay oluyor :good1: tekrar teşekkürler...

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

yardımcı olabildiysem ne mutlu bana. aşırı kir çıkmasa bile kaportada bıraktığı kayganlık hissi için değer bence. zaten kili uygularken hissetmişsinizdir ilk 1-2 sürüşte zor kayar sonrasında akıp gider :)

Yorum bağlantısı
Anil Berke Kavraal

bu benim reçine sandığım şeyler reçine değilmiş sanrım bugun resinol denedim bir işe yaramadı elimi sürdüğümde pütürler geliyor sarı gibi noktalar pas falan mı acaba anlamadım ki yakından detaylı bir fotoğraf çekmeye çalışıcam :unknw:

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

güzel bi foto çekip eklerseniz yardımcı olmaya çalışayım. arkadaşın beyaz astrasında yüzlerde minik leke vardı ağaç altına bırakmışlar, kil bir kısmını çıkarmıştı, kalanından ise komple pasta cila yaparak kurtulduk, hem de aracın boyası kendine geldi :)

Yorum bağlantısı
Anil Berke Kavraal
güzel bi foto çekip eklerseniz yardımcı olmaya çalışayım. arkadaşın beyaz astrasında yüzlerde minik leke vardı ağaç altına bırakmışlar, kil bir kısmını çıkarmıştı, kalanından ise komple pasta cila yaparak kurtulduk, hem de aracın boyası kendine geldi :)

yakından çekebileceğim makinam yanımda değil çektiğimde buradan paylaşacağım.. teşekkür ederim

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...