Selçuk Keleş

Ampul Seçimi Ve Farların Güçlendirilmesi

Bu konuda 253 ileti var

Göz alma kelvin değeriyle alakalı değil. Merceksiz kullanıldığında karşı tarafı rahatısz edecektir. Xenon ampüle göre tasarlanmayan far çanaklarında xenon kullanıldığında ışık farklı noktalara yansıyarak karşı tarafı rahatsız ediyor.

Mercekli veya merceksiz kullanım farketmez. En iyi aydınlatma peformansı için bence 4300 k. Piyasada bulunabilir. Philips'ler iyidir.

Yağmurlu havalarda 4300k xenon daha performanslıdır. Işığın rengine bağlı olarak nesnelerden geri yansıması ve bizim gözümüzün algılaması değişir.

Meslea 6000 k yağmurlu havada önünü zor görürken 4300 k daha iyi görür.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Resimdeki aracın aydınlatması sizin aracınıza ait ise farlarınız mükemmel ötesi, böyle bir görüntüyü almak benim araçta mümkün değil.

4300K sislere takacağım sanırım Kısa farlar ile renk uyumu sağlar. Bilgi için teşekkür ederim.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Daha çok göz alır. Çünkü gözün iyi gördüğü bir renktir.

Resimdeki aracın aydınlatması sizin aracınıza ait ise farlarınız mükemmel ötesi, böyle bir görüntüyü almak benim araçta mümkün değil.

4300K sislere takacağım sanırım Kısa farlar ile renk uyumu sağlar. Bilgi için teşekkür ederim.

Benim aracıma ait değil. Öyle bir aydınlatma için kaliteli mercek, kaliteli balast ve kaliteli ampüle ihtiyac var. Birkaç arabada o aydınlatmaya yakın aydınlatma görmüştürm.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Işık gözümüze geldiği zaman ne renk olursa olsun %80 gözlerimizi kamaştırır :rolleyes: Belki gün ışığı gözü rahatsız etmez diye düşünmüş olabilirsiniz :(

Aslında yolu görmemizde farlarımızın güçü kadar karşı tarafın farlarından gözlerimize gelen ışıkta önemli. Tüm arabaların farları mercekli olsa emin olun farlarımız daha güçsüz olsa bile yolu daha iyi görürüz. Gözümüze gelen ışık yolu görmemizi çok fazla etkiliyor.

tarihinde Ayhan ?ent tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Akşam akşam hevesimi kırdın şimdi :( Eğer beyazlara göre daha etkisiz olsaydı,hiç tereddüt etmeden taktırırdım valla...

Bende bir ara mercek ve xenon işini baya kafaya koymuştum ama 400-500 TL arası bir masrafı oluyor. Maliyet fazla gelince performans ampülü aldım ve o şekilde idare ediyorum. Xenon kadar aydınlatmıyor ama normal ambül ve xenon arasında bir aydınlatması var. Performans ampüllerinin kötü yanı ne zaman patlayacağı belli olmuyor.

Bosch plus 90 ve osram nihgt breaker güzel.

Osram night breaker plus çıkmış ve ömrüne çok daha uzun diyorlar. Ben bosch kullanıyorum. 6000 km oldu ve daha patlamadı ama ne zaman patlayacağı belli deil. Patlarsa osram nihgt breaker alırım. çifti 28 TL bauhausta. H4'ler diğer tiplere göre uçuzdu. Patlayanın yerine takarım. 1 tanede elimde yedek olur :rolleyes:

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Osram Nb Plus 37TL aldım ve acaip güzeller.

Ayrıca elimde Xenon kit var, bunlara 4300k alpül alıp sislere takacağım, umarım beyaz bir renk almam..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

bende geçen sene philips power2night marka almıştım çiftini 75 tl ye.Aydınlatması gayet başarılı tavsiye ederim

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Baştaki güzel yazıyı güncel tutmak hemde Arabayı aldığımdan beri değiştirip 5,5 senedir kullandığım bu ampülleride listeye eklemek istedim.bu süre zarfında Far düğmesi aracı aldığımdan beri outo da kullanırım zırt pırt kışın yanar söner.Sağ taraf hiç yanmadı sol 2 kere değişti.Çok memnun kalarak hala kullanadığım bir ampül.

http://www.lighting.philips.com/in_en/cons...ing〈=en

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Fatih bey, ben bu ürünü yeni gördüm. Nereden temin ettiniz?

Ben Selçuk'un tavsiyesi ile Vision Plus almıştım ama bu ürün resmen "all in one"

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

ben 75 tl ye sanayiden uzun aramalar neticesinde bulmuştum.Ama artık burdan daha kolay alınır sanırım :nazar: üstelik fiyatıda düşmüş yada ben pahalı almışım.

http://www.ozenticaret.com.tr/asp/product/...e-H7-Ampul-Seti

tarihinde M.Fatih Y tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Almak isteyen olursa bu ampül mercekli ve reflektörlü olarak ayrı satılıyor.Kutu üstünde belirtiyor.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Ben ilk olarak aracımda osran Silver Star adında bir ampul kullandım ve çok memnundum. Özellikle uzunları yaktığım zaman ciddi tatmin ediyordu.

Ve ardından benimde kanıma girildi gittim xenon far olayına girdim ama sanki osramlar gibi güzel göstermiyor gibime geldi, çok dağınık bir görüntüsü olduğu için karşı tarafı tam net gösteremiyor.

Sonra yeniden söktüm bu sefer osram night breaker aldım onlardan çok memnundum aydınlatması gerçekten çok güzel, şuan yeniden xenon'a döndüm neden diye sorsanız araç beyaz, farlarda bembeyaz olunca çok hoşuma gidiyor ondan :)

Ama uzun yola çıkacağım zaman osram night breaker'lırımı takıyorum.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Mercek vardır herhalde xenonlar için aracınızda..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Mercek vardır herhalde xenonlar için aracınızda..

Mercek yok aracımda, farlar en düşük ayarda şehir içinde kullandığım için.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Mercek yoksa dağılma gayet normal...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Mercek olsa zaten geri dönmezdi, el fenerine niye geri dönsünki :D:seytan:

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Ford mondeo için ne önerirsiniz benim aradığım ortalama ömür iyi performans farlar mercekli sıkıntı olurmu ve nasıl durur acaba

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Ford mondeo için ne önerirsiniz benim aradığım ortalama ömür iyi performans farlar mercekli sıkıntı olurmu ve nasıl durur acaba

Çok fazla seçeneğiniz yok...

Philips veya Osram D2S Xenon

Bi-xenon yaptırmak üzereyim.

ampül olarak philips D2S 4300k ampül kullanılacak.

Balast hella mı ? koito mu?

Mercek hella mı ? valeo mu ? bosch mu? koito mu ? hangisini önerirsiniz ?

Koito mercek bulabilirseniz Koito, bulamazsanız Bosch

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Mercek olacaksa, reflektörün boyasının bir önemi yoktur..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bi-xenon yaptırmak üzereyim.

ampül olarak philips D2S 4300k ampül kullanılacak.

Balast hella mı ? koito mu?

Mercek hella mı ? valeo mu ? bosch mu? koito mu ? hangisini önerirsiniz ?

Sorunuzu aracaınızın modeline uygun kategoride başka bir konu açarak sorar mısınız lütfen, burası halojen ampullerin iyileştirilmesi hakkında bilgiler içeriyor.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Sorunuzu aracaınızın modeline uygun kategoride başka bir konu açarak sorar mısınız lütfen, burası halojen ampullerin iyileştirilmesi hakkında bilgiler içeriyor.

Sen yaşıyor musun?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

paylaşımın için teşekkürler abi peki bunların trafikteki durumları nedir sıkıntı yapabilirmi?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
http://www.geceucusu.com/ mutlaka inceleyin, bol ve geniş zamanda

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

paylaşımın için teşekkürler abi peki bunların trafikteki durumları nedir sıkıntı yapabilirmi?

Mavi camlılar görsellik içindir.. performans sergilemez.. Sizin açınızdan özellikle kötü havalarda sorun oluşturur, karşı taraf için hiç birisi sorun oluşturmaz..

2 kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş