Selçuk Keleş

Ampul Seçimi Ve Farların Güçlendirilmesi

Bu konuda 253 ileti var

Sorularıma tam olarak net cevap alamadım ama, sarı renkli halojen ampulu öneriyorsunuz herhalde. Onunda kaliteli markası yok işte.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Amacınız ne ?

Buna göre yönlendirme yapalım..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

h3'ün 21 watı olmaz Ertan. 55 wattır .55 watt sarı ampül iyi iş görür. Narva'nın var. Oralarda yok ise Çağlar abi'nin aldığı yerden alabilirsin.

Osram 55W H3 alındı, sis farı söküldü, içindeki patlak h3 çıkarıldı, dibine bakıldı 21W

şimdi biri 55w, biri 21W

55W sis farının (/Halogen) biryerleri patlatmasını bekleyebilirmiyim yoksa sıkıntısız iş yapar mı?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Ertan, 21 watt H3 olmaz bre. Foto isterük. Ayrıcana 55 watt olan diğeri 21 watt ise daha canlı yanar, yanmalı.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Ertan, 21 watt H3 olmaz bre. Foto isterük. Ayrıcana 55 watt olan diğeri 21 watt ise daha canlı yanar, yanmalı.

He koyam resimleri yiğidim :D

yansın bir sıkıntı yok benim açımdna zaten arabanın altını gösteriyor karektersizler :D

Acaba tesisata falan zarar verir mi diye düşündüm. Zaten her açtığımda elimde bir parçası kalıyor sis farının. Yamalıklı çorap gibi oldu yapıştırmaktan :D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Amacınız ne ?

Buna göre yönlendirme yapalım..

Amacım sisli ve yagmurlu havalarda görüş mesafemin artması. Bunun içinde kaliteli sarı renkli ampul gerekli sanırım. Merak ettiğim şey 3000k xenon taksak aynı işi görürmü?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Mercek yoksa, renk sarı da olsa, xenon olumsuz etki yapar... sağa sola ve üste sızan yüksek lümen, yağış anında göz hizanızdaki damlacıkları da aşırı aydınlatacağından bir perde oluşur..

Şunun gibi..

post-5-1289470606.jpg

1 kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Mercek yoksa, renk sarı da olsa, xenon olumsuz etki yapar... sağa sola ve üste sızan yüksek lümen, yağış anında göz hizanızdaki damlacıkları da aşırı aydınlatacağından bir perde oluşur..

Şunun gibi..

post-5-1289470606.jpg

Cevap için teşekkürler. O zaman sislere ya mercek takıcaz yada normal halojen ampul kalacak.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Sis ve yağış koşullarına henüz iyi bir aydınlatma çözümü bulunabilmiş değil.

Mercek taktırmakla pek bir kazancınız olmaz, xenon zaten ışığı berbat eder.

Bulabilirseniz sarı ampul takın, yoksa orjinalle devam edin.

1 kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

osram silverstar stock ampüllerde yüzde kaç daha iyidir? yani değer mi?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

osram silverstar stock ampüllerde yüzde kaç daha iyidir? yani değer mi?

%50 iyidir. Ama H4'te performans ampulleri kağıt üzerindeki gibi başarılı değil. H7'ler daha iyi oluyor. Yeni fiesta'nın H7 diye biliyorum.

1 kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

%50 iyidir. Ama H4'te performans ampulleri kağıt üzerindeki gibi başarılı değil. H7'ler daha iyi oluyor. Yeni fiesta'nın H7 diye biliyorum.

hepsiburada ya baktım h7ler 70küsür h4 ler 40 küsür. ama kaç para olursa olsun bunlardan takıcam inşallah. Gece önümü göremiyorum kör gibiyim e xenonda maliyetli olunca çözüm bu diye düşünüyorum

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Sorularıma tam olarak net cevap alamadım ama, sarı renkli halojen ampulu öneriyorsunuz herhalde. Onunda kaliteli markası yok işte.

Ben H11 orjinal Hella sarı ampul (40 Tl) aldım halojen, gerçekten çok memnunum. Daha önce xenon vardı, en ufak bir siste parlama yapıp görüşü daha çok kısıtlıyordu ama sonradan Hellaları takınca gerçek farkı anladım. Çok yoğun bir siste denk geldim açtım sisleri bana mısın demedi, verdiğim paraya helal olsun. Bu arada sadece sislerle bile seyahat edebiliyorum, o derece aydınlatıyor :good1:

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

hepsiburada ya baktım h7ler 70küsür h4 ler 40 küsür. ama kaç para olursa olsun bunlardan takıcam inşallah. Gece önümü göremiyorum kör gibiyim e xenonda maliyetli olunca çözüm bu diye düşünüyorum

Kaç para olursa olsundan ziyade, belirtilen tipten farklı bir tip takamazsınız zaten.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Kaç para olursa olsundan ziyade, belirtilen tipten farklı bir tip takamazsınız zaten.

doğru, bilmiyorum cahilliğime ver sen de :D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

doğru, bilmiyorum cahilliğime ver sen de :D

Estağfurullah, bilmemek değil, öğrenmemek ayıp :)

1 kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

fiesta kısalar h7

sisler h11 .

ben sislerde göz almaması ve gündüz farı gibi kullanıbilmek adına 8veya10 k xenon taktım öyle kullanıyorum.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

fiesta kısalar h7

sisler h11 .

ben sislerde göz almaması ve gündüz farı gibi kullanıbilmek adına 8veya10 k xenon taktım öyle kullanıyorum.

İki zıt şeyden bahsediyorsunuz.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

İki zıt şeyden bahsediyorsunuz.

gündüz kullandığım ve ışık iyice maviye kaçtığı için pek göz almıyor :)

geceleri hem ceza yememek hem de baktığı halde yolu görmen sürücülere köstek olmamak adına açmıyorum :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

aracımın üstündeki h4 ampüller 55w bunları far koluna yada kumandasına far rölesi takıp 100w ile değiştirsem tesisata zarar gelir mi

direk 100w takarsam geleceğini biliyorumda röle takıp bunun önüne geçebilirmiyim.şuan kullandığım h4 osram hyperwhite beyaz ampül. bunu 100w ile değiştirip daha iyi aydınlatma elde etmek.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Osram N.B. Plus, BoschPuls90 veya Philisp Extreme Power kullanın. Hepsi 55 wat ve benim diyen 100 watt apülden daha iyi performansa sahip.

2 kişi bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Osram N.B. Plus, BoschPuls90 veya Philisp Extreme Power kullanın. Hepsi 55 wat ve benim diyen 100 watt apülden daha iyi performansa sahip.

benim kastım 100w lık beyaz ampül alıp şimdikinden röle ile daha iyi aydınlatma almak dediğiniz ampüllerin performansı daha iyi biliyorum ama beyaz değil 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

aracımın üstündeki h4 ampüller 55w bunları far koluna yada kumandasına far rölesi takıp 100w ile değiştirsem tesisata zarar gelir mi

direk 100w takarsam geleceğini biliyorumda röle takıp bunun önüne geçebilirmiyim.şuan kullandığım h4 osram hyperwhite beyaz ampül. bunu 100w ile değiştirip daha iyi aydınlatma elde etmek.

Mevcutta far röleniz zaten var. Rölesiz olmaz, yoksa far kolu anında yanar.

Röleyi büyütmeniz gerekir, aydınlatma nasıl olur bilemem ama 60/55 yerine 100/90 taktığınızda ilk önce far soketiniz kavrulur, sonra sıra diğerlerine gelir, far ve kablolar... 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

osram silverstar 2.0 h7 ampül benim fiestaya nasıl olur?

hepsiburadada 50 tl civarı

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş