İçeriğe Yönlendir

Autoking ve Mini Onarım Hakkında

Okay Çetinkaya

Recommended Posts

Serkan Toker

Güneşti ne güzel, şimdi emminin alyansı ne yapar bilmiyorum. :unknw:

Sigorta şirketinden çok Autoking önemli. Sizin poliçede Autoking anlaşmalı mı?

Yorum bağlantısı
Hilmi Eser
Güneşti ne güzel, şimdi emminin alyansı ne yapar bilmiyorum. :D

Sigorta şirketinden çok Autoking önemli. Sizin poliçede Autoking anlaşmalı mı?

Autoking'i sıfır araç alınca öğrendik ne yazık ki :unknw: Antalya'da bütün sigorta şirketleriyle anlaşması var bir axa ile yok ;)

Bizim mini hasarı yetkili servislerden biri yapıyor.Açıkcaşı güvenilir mi bilmiyorum?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Mini hasar tanımı, hasarın minikliği değildir, işlem prosedürü farklı bir tamirat yöntemidir ve yetkili servilserde olmayan alt yapı lazım olduğundan, şimdilik hiçbir serviste yok. Axa ile kolay gelsin, umarım ki hasarınız olmaz. Poliçe bitiminde diğer firmaları d araştırın derim.

Yorum bağlantısı
Talip İnal

Hilmi bey, mini hasarda 10 cm kadar çiziklerin her biri ayrı değerlendirilir. Şirkete göre değişmekle birlikte yılda 4-5 kez limitlidir. Servisle anlaşılırsa limit kadarı tek seferde yaptırılabilir. Axa'nın hizmeti genelde iyi ama mini hasar konusu sıkıntılı olabiliyor. Yenileme zamanında başka şirketleri de araştırabilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Serdar Can

evin otoparkında akıl sev,yesi yüksek bir arkadas connectin sağ ön farının ordan başlayarak sağ arka stop lambasının oraya kadar yaklaşık 4.5m çizmiş aracı, çizik çok derin değil pasta ile denemeyi düşünüyorum. gecmezse autoking e gidebilirim. bu tarz tecrübesi olan var mı? ne yapmak lazım? çizik çok aşırı derin değil ama boyayı kazımış yani yüzeysel bi çizik değil, boyanın üst tabakasından sıyırmış durumda.

Yorum bağlantısı
Hilmi Eser
Hilmi bey, mini hasarda 10 cm kadar çiziklerin her biri ayrı değerlendirilir. Şirkete göre değişmekle birlikte yılda 4-5 kez limitlidir. Servisle anlaşılırsa limit kadarı tek seferde yaptırılabilir. Axa'nın hizmeti genelde iyi ama mini hasar konusu sıkıntılı olabiliyor. Yenileme zamanında başka şirketleri de araştırabilirsiniz.

Öyle yapıcam zaten Talip Bey şu Auto King'i çok met ettiler ama dedimya il elin günahı olmaz hesabı bizim axa anlaşma yapmamış :O Seneye bunu düşünücem...Teşekkür.

Mini hasar tanımı, hasarın minikliği değildir, işlem prosedürü farklı bir tamirat yöntemidir ve yetkili servilserde olmayan alt yapı lazım olduğundan, şimdilik hiçbir serviste yok. Axa ile kolay gelsin, umarım ki hasarınız olmaz. Poliçe bitiminde diğer firmaları d araştırın derim.

Yetkili servislerde gerçekten böyle bir altyapı yok mudur acaba?Bu işi yapan (mini onarım) Servisler hangi yöntenle yapıyorlar bunu o zaman...

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Aykut Tuncel

Bu konu ile ilgili bir kaç tane başlık görünce katkım olsun diye bende bir konu açayım dedim. Aracımın eski sahibinden kalma sol tarafında boydan boya çizikler mevcut, anahtarla çizilmiş gibi. Geçen hafta autoking'e gittim ve exper'e gösterdim. Komple sol tarafı, tamponlar dahil 3+1 hakkımı kullanarak yapabileceklerini söylediler ve randevu verdiler. 29 martta arabayı bırakacağım, 2 gece kalması gerekiyormuş 31 martta geri alacağım. Dün yaptırmadan önceki resimler elimde olsun diye resim çekmiştim bunları paylaşayım sizlerle, yaptırdıktan sonra tekrar çekip yapılmış halinide eklerim. Bu arada anadolu sigortadan kaskom.

Resimler gördüğünüz tüm çizik ve boya kalkıklarını yapacaklarını söylediler, bakalım yapıldıktan sonra nasıl olacak. Bu arada autoking'e gittiğinizde elinde mezurayla bir eksper sizi karşılamıyor, göz kararı ile bakıyorlar. Yani 10cm çizik, 30 cm çapında tampon çiziği gibi maddeler pek geçerli değil.

işte çizik resimlerim :good1:

96825971.th.jpg

62448437.th.jpg

98250552.th.jpg

80771450.th.jpg

51716055.th.jpg

20977493.th.jpg

49760319.th.jpg

97718822.th.jpg

80799958.th.jpg

62517756.th.jpg

43207698.th.jpg

19540794.th.jpg

Yorum bağlantısı
Süleyman Çetin
(düzenlendi)

Mini onarım kapasamına aldılar mı bunu? :good1: 3+1 hakkı dediğiniz; kaskoyu delmek mi? Yoksa mini onarım hakkı mı?

Ben de az önce Auto King'ten geldim. Sizin çiziklerinize göre daha az bi hasarlı alanım var ve 10 cm'yi geçer mini onarım olmaz, kaskodan yapabiliriz dediler.

Fotoğraflarını birazdan çekip koyayım. Sizlerinde görüşlerini bekliyorum.

tarihinde S tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Serkan Toker
Mini onarım kapasamına aldılar mı bunu? :good1: 3+1 hakkı dediğiniz; kaskoyu delmek mi? Yoksa mini onarım hakkı mı?

Ben de az önce Auto King'ten geldim. Sizin çiziklerinize göre daha az bi hasarlı alanım var ve 10 cm'yi geçer mini onarım olmaz, kaskodan yapabiliriz dediler.

Başka Autoking deneyin, İzmir yakın. Oraya bakabilirsiniz...

Yorum bağlantısı
Aykut Tuncel
(düzenlendi)
Mini onarım kapasamına aldılar mı bunu? :s 3+1 hakkı dediğiniz; kaskoyu delmek mi? Yoksa mini onarım hakkı mı?

evet mini onarım kapsamında, zaten 4 hak var ama adam bana 4 hak yerine 3+1 hak dedi nedense. Kaskoyu delmeyecek, yani hasarsızlığı bozmayacak. Size neden öyle dediler bilmiyorum ama, benim arabada göçük vs yok sadece boya tamiri olacak. Sizin hasar durumunu bilmiyorum? Benim arabadaki çizikler biraz fazla ama exper nedense 1 defada yapabileceğini söyledi. Belki 4 hakkı birden kullanınca karşılıyordur giderlerini.

Bu arada dip not olarak şunu söyleyeyim; aracı götürdüğümde oldukça kirli idi resimleri yıkattıktan sonra çektim. Temizken daha çok görünüyor :) Ben şu işlemleri halledeyim bakalım neler yapacaklar. Resimleri de koyarım buraya yapıldıktan sonra. Sizde bir kaç hafta arabayı yıkatmayıp tekrar götürün. Şimdilik beni karıştırmayın ben,, işimi halledeyim bakalım experin dediği gibi tüm çizikler hallolacakmı. Eğer olursa bir de beraber gideriz, benimkini yaptınız arkadaşınkini de yapın deriz :good1:

Birde experin elinde bir dosya oluyor ve kasko şirketini soruyor, sanırım hepsinin mini onarım kapsamında anlaşmaları farklı. Ben anadolu deyince exper pek incelemedi açıkcası, sanırım anadolu sigorta pek uğraştırmıyor.

tarihinde Aykut Tuncel tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Erkan Kıyak
Mini onarım kapasamına aldılar mı bunu? :blink: 3+1 hakkı dediğiniz; kaskoyu delmek mi? Yoksa mini onarım hakkı mı?

Süleyman bey, geçen yaz Çorum Autokingde aracımın bir kaç parçasını mini onarımdan boyatmıştım, Aykut beyin de dediği gibi öyle ellerinde cetvel ölçeyim falan yok, göz kararı bakıyorlar, 10 cmden fazla olan çizikler için 2 veya daha fazla çizik boyama hakkını birleştiriyorlar.

Yorum bağlantısı
Aykut Tuncel

Bu arada, Manisa'da autoking olduğunu bilmiyordum, buraya (izmir) getirdiniz zannetmiştim. Dediğim gibi aracınız kirli iken bir de izmir de deneyin şansınızı, sonuçta exper ne derse o oluyordur.

Yorum bağlantısı
Süleyman Çetin
(düzenlendi)

Abilerim işte fotoğraflar. Yorumlar sizinden... Sakarya'daki Auto King'e gittim bilgilerinize...

suc50029.jpg

suc50030.jpg

suc50031.jpg

suc50033.jpg

suc50034.jpg

suc50035.jpg

tarihinde S tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Aykut Tuncel

Süleyman bey, sanırım sizin göçükler olduğu için ve 10 cm yi geçtiği için minionarım'a sokmamışlar. Tek hakkınızda değil de 2 veya 3 hakkınızı kullanarak yaptırmayı sordunuzmu ? Sonuçta 1 hakkınız ile göçükler düzeltilip diğer haklar ile de boya tamiri yaptırabilirsiniz gibi geliyor bana ama exper ne dediyse o sonuçta :blink:

Yorum bağlantısı
Süleyman Çetin

Akut Bey bana bunu exper değil, oradaki görevli kişi söyledi. Bu 10 cm'yi geçer olmaz dedi çıktı işin içinden. 2 hakkımızı birleştirelim falan diye sormadım, o da birşey söylemedi. Bana bu hasar isterlerse olur gibi geldi ama yine de bilmiyorum.

Yorum bağlantısı
Erkan Kıyak

Belki kasko şirketi ile anlaşmaları bu yönde olabilir, kaskomun mini onarım açıklamasında 10 cmden büyük hasarlar birleştirilerek kullanılabilir yazıyordu.

Yorum bağlantısı
Süleyman Çetin

Erkan hocam poliçem de aynen şöyle yazıyor:

Boya hasarlı kaporta göçük düzeltme: Boyanın zarar gördüğü 10cm çapa kadar ezik, vuruk ve çizikler

Boya tamiri, mini yama: 20cm çapa kadar tampon sıyrıkları 30cm'ye kadar anahtar çizikleri, kapı vurukları

Yorum bağlantısı
Erkan Kıyak

Boya hasarlı kaporta göçük düzeltme: Boyanın zarar gördüğü 10cm çapa kadar ezik, vuruk ve çizikler

Boya tamiri, mini yama: 20cm çapa kadar tampon sıyrıkları 30cm'ye kadar anahtar çizikleri, kapı vurukları

Bu yazılanlara göre yapmaları gerekirdi, çünkü sizin aracın ezikleri ayrı ayrı parçalarda ve bu şekilde değerlendirilip yapılması gerekirdi diye düşünüyorum. Bu fotoları farklı bir Autokinge gönderip onarım işleminin yapılıp yapılamayacağını sorun, aracımı götürmeden önce fotolarını gönderip onarımın yapılabileceğine dair onay ve randevu almıştım, siz de bu şekilde bi deneyin..

Yorum bağlantısı
Abdülmecit Cirbil

hocam bende manisalıyım,,eski aracımda auto king ile 2 kez mini onarım çalışması yaptım,,gram memnun kalmadım,,işçilik sıfır baştan savma yapıyorlar..renk bile tutmuyor..ayrıca sizin hasarınız 2 ayrı parçada olduğu için bunu yapmak istememiş olabilirler..

Yorum bağlantısı
Süleyman Çetin
Bu yazılanlara göre yapmaları gerekirdi, çünkü sizin aracın ezikleri ayrı ayrı parçalarda ve bu şekilde değerlendirilip yapılması gerekirdi diye düşünüyorum. Bu fotoları farklı bir Autokinge gönderip onarım işleminin yapılıp yapılamayacağını sorun, aracımı götürmeden önce fotolarını gönderip onarımın yapılabileceğine dair onay ve randevu almıştım, siz de bu şekilde bi deneyin..

Benim de aklımdan o geçiyordu Erkan hocam ama olur mu olmaz mı diye düşünüyordum çok sağolasın. Kocaeli'deki Auto King'le görüşüp, fotoğrafları göndereyim. Bakalım onlar ne diyecekler.

hocam bende manisalıyım,,eski aracımda auto king ile 2 kez mini onarım çalışması yaptım,,gram memnun kalmadım,,işçilik sıfır baştan savma yapıyorlar..renk bile tutmuyor..ayrıca sizin hasarınız 2 ayrı parçada olduğu için bunu yapmak istememiş olabilirler..

Adam bu 10cm'den büyük dedi çıktı işin içinden. Olur yol olarak kaskodan yaptırabilirsin veya boya koruma+pasta cila+hasarın onarımı, toplam 300TL verirsin dedi.

Yorum bağlantısı
Süleyman Çetin

Bir de merak ettiğim, ben bu hasarın sadece arka kapıdaki olanını mini onarımdan yaptırmak istesem olmaz mı?(hiç değilse)

Yorum bağlantısı
Abdülmecit Cirbil
Bir de merak ettiğim, ben bu hasarın sadece arka kapıdaki olanını mini onarımdan yaptırmak istesem olmaz mı?(hiç değilse)

olurr 10 cmlik hakkınızı kullanır, diğer haklarınız sizde kalır...

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Cm leri boşverin, takılmayın. hasarın yeri de önemli. Kapının tam saç kıvrılma nokta dibindeki hasarları, Mini onarım ekipmanları tamir edemez, klasik çektirme yöntemi kullanılır ki, bu da boyayı soyarak yapıldığı için mini onarım ile alakası kalmaz.

Yorum bağlantısı
Süleyman Çetin
Cm leri boşverin, takılmayın. hasarın yeri de önemli. Kapının tam saç kıvrılma nokta dibindeki hasarları, Mini onarım ekipmanları tamir edemez, klasik çektirme yöntemi kullanılır ki, bu da boyayı soyarak yapıldığı için mini onarım ile alakası kalmaz.

Desene adam bana laf ebeliği yapmış Çağlar Abi. Böyle deseydi "amenna" der anlardım. Ben yine de şansımı bi Kocaeli'de de deneyeyim olmazsa düşüneceğiz bir şeyler artık.

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Aykut Tuncel

Tekrardan merhaba

Konuyu açtığımda mini onarım yapıldıktan sonra resimleri paylaşacağımı söylemiştim fakat biraz tembellik yapıp geciktim. Aşağıda onarımdan sonraki resimleri veriyorum. Ben gayet memnun kaldım yapılan işten, aslında çok fazla özenli çalışmamışlar ama rengi falan güzel tutturmuşlar ve çizikler güzel kapanmış. Arka tamponun sol kısmına dokunmamışlar. 4 hakkımı sol-ön,2 kapı ve sol-arka olarak kullanmışlar.

neyse fazla uzatmayayım, mini onarım yaptırmayı düşünenler ve sonucu merak edenlerin işine yarar umarım.

10052010032.jpg

10052010033.jpg

10052010034.jpg

10052010035.jpg

10052010036.jpg

10052010037.jpg

10052010038.jpg

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...