İçeriğe Yönlendir

Autoking ve Mini Onarım Hakkında

Okay Çetinkaya

Recommended Posts

Engin Özarı

Ekstra para harcamadan yapılan güzel bir onarım hizmeti

Yorum bağlantısı
Aykut Tuncel
Ekstra para harcamadan yapılan güzel bir onarım hizmeti

Evet...Güzel yanı da bu zaten :)

Yorum bağlantısı
  • 5 hafta sonra...
Can Sarul

Merhabalar benim danışmak istediğim bir konu var.aracım aviva tarafından kaskolu daha önce auto king ile anlaşmaları varmış şuan otto zennith ile.aracımın ön tamponu eski sahibindeyken uzun yolda çok fazla taş izine maruz kalmış bu da benim canımı sıkıyor aracımı yıkıyorum fakat ön tampon hoşuma gitmiyor.birde sağ kapımda yine eski sahibindeyken biri gıcıklığına resmen çizmiş.pasta falan fayda etmedi.bunları gösterdim kaskom bozulmadan yapıcaklarını söylediler.fakat aklımda sürekli acaba işçilikleri nasıldır bunun sorusu var.babamın mekanik üzerine özel servisi var ve çok güvendiğim kaportacılarımızda var sokağımızda.acaba otto zennith tarafından ücretsiz mini onarım kapsamında yaptırsam mı yoksa onlara sadece tamponu mu boyatsam.bugüne kadar kaskolu kullanmama rağmen birçok aracımı kaskoyu hiç kullanmadım.şimdi tramerde aracım kaskodan yapıldığına dair kayıt çıkınca satarken sorun olur mu acaba?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

otto zennith hiç duymadım...

100 liralık boya işi için kasko bozulmaz.. yazık indiriminize..

Yorum bağlantısı
Adnan Murat Paçacıoğlu

Generali Sigortada Otto Zennith ile anlaşmalı.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Kasko fiyatları düşecek diye neler keşfediyorlar, Ak-Aviva da bunların başını çekiyor. Yedek parça piyasasını da ilk bu fimra bulandırmıştı. Zenith diye saat vardı , onu duymuştum.

Yorum bağlantısı
Can Sarul

Şube olarak çok fazla ilde şubesi var gözüküyor.Ayrıca mini onarımda kasko bozulmaz dedi hem acentam hem de otto zenith firması benim açımdan kaskoyla alakalı ne tür bi kaybım olur.Kaportacım tamponu boyat onlara istiyorsan fakat kapıyı elletme onu ben hallederim dedi.

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan
(düzenlendi)

Otto zennith Bursada var , ve çok övüyorlar..İşe yeni başladıkları için müşteri çekmek adına çok özenli yapıyorlarmış..

tarihinde Ersen Tapan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Talip İnal

Benim aracım, makyaj öncesi Focus I. Ön tamponun köşesine duvara sürtmüştüm. Daha öncelerinden oluşmuş taş izleri de vardı. Auto King'e götürdüm. Servis danışmanı, poliçemdeki tüm hakları kullanarak tamponun tamamını boyamayı (gerekli yerleri macunlayarak) önerdi. Ancak, makyaj öncesi tamponların alt tarafında siyah bant şeklindeki parçayı (rüzgarlık diyen de var, taşlık diyen de) söktükleri zaman deforme olacağını ve yerine takılamayacağından yenisini almam gerektiğini söyledi. Onu sökmeden yapamazlarmış. Parçayı araştırdım, 180-190TL civarında fiyatı var. O parçanın olmadığı bazı araçlar daha önce görmüştüm ve biçimsiz duruyorlardı. Bu nedenle içime sinmedi. Bugün, sanayideki kaporta-boyacı tanıdığıma danıştım. O parçayı sökmeden aynı işi yapabileceğini söyledi. Cüzi bir ücreti olacağını söyledi. İşçiliğine de güvendiğimden, Auto King yerine tanıdığımda yaptırmaya karar verdim. 100 TL bile olsa bana daha ucuza malolacak.

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan
Benim aracım, makyaj öncesi Focus I. Ön tamponun köşesine duvara sürtmüştüm. Daha öncelerinden oluşmuş taş izleri de vardı. Auto King'e götürdüm. Servis danışmanı, poliçemdeki tüm hakları kullanarak tamponun tamamını boyamayı (gerekli yerleri macunlayarak) önerdi. Ancak, makyaj öncesi tamponların alt tarafında siyah bant şeklindeki parçayı (rüzgarlık diyen de var, taşlık diyen de) söktükleri zaman deforme olacağını ve yerine takılamayacağından yenisini almam gerektiğini söyledi. Onu sökmeden yapamazlarmış. Parçayı araştırdım, 180-190TL civarında fiyatı var. O parçanın olmadığı bazı araçlar daha önce görmüştüm ve biçimsiz duruyorlardı. Bu nedenle içime sinmedi. Bugün, sanayideki kaporta-boyacı tanıdığıma danıştım. O parçayı sökmeden aynı işi yapabileceğini söyledi. Cüzi bir ücreti olacağını söyledi. İşçiliğine de güvendiğimden, Auto King yerine tanıdığımda yaptırmaya karar verdim. 100 TL bile olsa bana daha ucuza malolacak.

O parçaya neden takılmışlar okadar anlayamadım ; sonuçta maskelenip boyanıcak.. :)

Yorum bağlantısı
Talip İnal
O parçaya neden takılmışlar okadar anlayamadım ; sonuçta maskelenip boyanıcak.. ;)

Öyle tabi, bunu ben de söyledim. Ama, servis danışmanı, macun yapacaklarını belirterek,mutlaka sökeceklerini söyledi. Baktım ki, biz daha iyi biliriz havasında, ısrar ediyor, fazla uzatmadan "düşüneceğimi" söyleyip ayrıldım oradan.

Yorum bağlantısı
Necat Ertan
(düzenlendi)

Otto Zenith ismini bende duydum. Auto King türevi hizmet veriyorlar. Yetkili servis yerine Otto Zenith'te tampon boyanmasını tercih ederdim. Tüm uzmanlıkları mini onarım üzerine gelişiyor. Servis renk tutsun diye pek uğraşmıyor ;) Ayrıca, ustanın dediği gibi bence de kapıyı yaptırma.

tarihinde Necat Ertan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Kemal Korkmaz
otto zennith hiç duymadım...

100 liralık boya işi için kasko bozulmaz.. yazık indiriminize..

Otto zenith te kasko bozulmuyor poliçenin altında kaç adet onarım paketi var ise belirtiliyor ona göre işlem oluyor..

Yorum bağlantısı
Kemal Korkmaz

Benim poliçe de var Otto zenith 5 adet küçük onarım diye geçiyor. 2 adet kaporta çiziği 1 cam tamiri 1 adet döşeme tamiri 1 adet koltuk tamiri . Mersin otto zenith e sordum 30 cm aşmayan çizikleri yapıyorlarmış . Benim arabaya da arka tampona motor çarptı 20 cm lik bir çizik oldu onu yaptırmayı düşünüyorum. Kasko yu yapan acentede arkadaşım zaten kaskonun hediyesi bu bi ekti etmez diye belirtti...

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Semih Saner

aracıma boya koruma ve parlatma ..detaylı içtemizlik yaptırmak istiyorum..autking tavsiye ettiler sizce nasıldır..yorumlarınızı bekliyorum...

Yorum bağlantısı
Barkın Kayaoğlu

Bu konuda daha uzmanlaşmış yerler var. Bütçeniz nedir ?

Yorum bağlantısı
Nuri Atasever

bende aracımı 2. el almıştım ve almadan 3 bin km önce esk sahibi oto zennith te boya mükemmelleştirme yaptırmış şu ana 20.000 km oldu ama araç hala parlıyor

ayrıca 26 temmuz a da gün aldım auto king den mini onarım için bakalım orasını işini nasıl yapacak

Yorum bağlantısı
Yusuf Celebi

Kemal Bey,Mersinde yaşıyorsanız aracınızın ufak,tefek hasarlarını bence yaptırmayın.Çünkü Mersindeki şu mobilet veya bisiklet tarzı iki tekerlekli olan şeylerden kaçışınız yok demektir :unsure2:

2004 yılında bir gittim herifin biri motorla arkadan geldi vurdu.2007 yılında bir daha gittim bu kez başkası geldi vurdu.adamlar mersinin girişinde beni bekliyorlar gelsede vursak diye :lol: işin şakası bir yana arkadaşımın abisi Auto king'de üst düzey yöneticilik yaptığı için biliyorum bu servisler işlerini en iyi şekilde yapıyorlar hatta yetkili servislerin çoğu tampon tarzı plastik aksamların yapılması direk onlara gönderirler.Otto zenith'de aynı kalitede olduğunu duymuştum.

Yorum bağlantısı
İbrahim Fındıklı

bu autoking ler gerçekten mini onarımlarda iyiler mi?

forumlarda pek güzel şeyler yazmıyor ama.

aslında insanlarda kötü olunca deşifre eder,iyi olursa paylaşma lüzumu da duymayabilirler değil mi ?

bende bagajdan düğün malzemeleri çıkarırken tamponda 3-4 tane çizik yaptım.(biraz derin,pasta olmaz,rötüş ve boyalık)autoking e gitsem mi yoksa bizim tanıdık bi kaportacımız var götürüp 20-30 tl.ye yaptırsam mı diye düşünüyorum?

aslında sorun da orijinal gibi gözükmesi...autoking i o yüzden merak ediyorum?

Yorum bağlantısı
Mehmet Polat

Ben Autoking'de geçmişte boyasız göçük düzeltme ve mini onarım/boya yaptırmıştım ücretsiz olarak kaskomdan.

Yakın zamanda da Mondeomun arka tamponunu yıllık dört parça mini onarım hakkımın tamamını kullanarak komple boyattım. Her iki işlemden de çok memnun kaldığımı belirtmek isterim.

Yorum bağlantısı
İbrahim Fındıklı
Ben Autoking'de geçmişte boyasız göçük düzeltme ve mini onarım/boya yaptırmıştım ücretsiz olarak kaskomdan.

Yakın zamanda da Mondeomun arka tamponunu yıllık dört parça mini onarım hakkımın tamamını kullanarak komple boyattım. Her iki işlemden de çok memnun kaldığımı belirtmek isterim.

paylaşımınız için teşekkürler.

(Semih Bey boya koruma parlatma gibi bir işlemlerde ziebart çok iyiymiş diye duyuyoruz ama iyice araştırıp yaptırmak daha mantıklı olur tabi.300 tl. az bir para değil...)

Yorum bağlantısı
Semih Saner
paylaşımınız için teşekkürler.

(Semih Bey boya koruma parlatma gibi bir işlemlerde ziebart çok iyiymiş diye duyuyoruz ama iyice araştırıp yaptırmak daha mantıklı olur tabi.300 tl. az bir para değil...)

teşekkür ederim... piyasada o kadar çok bu işi yapan varki.. aracım 2003 model ve ilk kez yaptırıcam bu uygulamaları o yüzden arkadaşların fikirlerini almak istiyorum...

Yorum bağlantısı
Yasin Karadağ

bende çok memnun kaldım ön tamponumda üçgen şeklinde çatlak vardı sorunsuz başarmış adamlar tebrik ettim arka sol sinyal yanındada hafif göçük ve sürtme vardı onuda sorunsuz başarmışlar fakat sigara yanıgında okadar başarılı sayılmazlar ama delikten iyi görünen bişi yapıyorlar en azından:D bende çok ön yargılı gittim internette 1 ay yorum okudum nerdeyse ama dünya geneli frencayzing ler veriliyor yani işletmeden işletmeye değişiyor şaşmaz otokinge gönül rahatlığıyla gidin;)

Yorum bağlantısı
Semih Saner
bende çok memnun kaldım ön tamponumda üçgen şeklinde çatlak vardı sorunsuz başarmış adamlar tebrik ettim arka sol sinyal yanındada hafif göçük ve sürtme vardı onuda sorunsuz başarmışlar fakat sigara yanıgında okadar başarılı sayılmazlar ama delikten iyi görünen bişi yapıyorlar en azından:D bende çok ön yargılı gittim internette 1 ay yorum okudum nerdeyse ama dünya geneli frencayzing ler veriliyor yani işletmeden işletmeye değişiyor şaşmaz otokinge gönül rahatlığıyla gidin;)

Teşekkürler yasin bey..

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...