İçeriğe Yönlendir

Omvl ; Sorunlar, Yorumlar

Misafir

Recommended Posts

Mehmet Ozyurek

Omvl kullanan arkadaşlarımız oldu... Kötü bir kit değildir...

Sorun vardır ve kaynağı bulunmalıdır..

Aracınızın benzindeki tüketim verileri gerekli bize.. Test etmediyseniz etmelisiniz.. Sorun araçta mı lpg kitinde mi görülmeli bu...

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Hasan Bey, bir hatırlatma yapmak istiyorum..

Forumdaki üyeler, forumun her yerini okurlar.. Bu sebeple; bir sorunu birden fazla yere yazmanıza gerek yok...

Diğer konuya yazdığınız mesajınızı bu sebeple sildim...

Aksi takdirde iki farklı yerde aynı şeyleri konuşuyor oluruz...

Yorum bağlantısı

bu arada saglam şekilde ankara içi benzinli tüketim degerleri nide aktarmanız gerekki lpg li tüketim degerleriyle karşılaştırma saglıklı olsun.

Yorum bağlantısı
Hasan Gökduman
bu arada saglam şekilde ankara içi benzinli tüketim degerleri nide aktarmanız gerekki lpg li tüketim degerleriyle karşılaştırma saglıklı olsun.

anladım... öncelikle şu an ki LPG ayarlamasını test ediyorum... eger olumsuz bir sonuc cıkarsa o zaman benzinle deneyecegim... her iki durumla ilgili sonucları sizlere iletecegim...

Yorum bağlantısı
Talip İnal

OMVL marka kit hakkında hep olumlu şeyler duydum. Araca farklı marka ve tipte enjektörlerin takılmış olması, bu şekilde bir çok kez ayarları ile oynanmış olması problemi kronikhalegetirmiş, anladığım kadarıyla. Son yapılan işlemden memnun kalmanızı umarım. Arkadaşların da belirttiği gibi, elinizde bilgi olması açısından bir süre benzinle kullanıp üketim ölçümünü yapmanız yerinde olur.

Yorum bağlantısı

birde anlamadıgım şu oldu yeni bir enjektörün deligi neden matkapla tekrar delinir istenilen delik aralıgında enjektor bulunamıyormuki yada elindekinimi kullanıyor acaba bu tip detaylar sonradan dert oluyor bence.

Yorum bağlantısı
Hasan Gökduman
birde anlamadıgım şu oldu yeni bir enjektörün deligi neden matkapla tekrar delinir istenilen delik aralıgında enjektor bulunamıyormuki yada elindekinimi kullanıyor acaba bu tip detaylar sonradan dert oluyor bence.

sorun şu aslında... enjektör kiti olarak orjinal OMVL enjektör kiti değilde MİLANO marka enjektör kiti takılmıştı ve delikleri çok buyuktu.... daha once yaptırdıgım 2 gaz ayarı sonucunda yakıt değerinin 300 civarı devam etmesi(düşmemesi) sebebinin ihtimali olarak bu buyuk enjektör deliklerini düşündü usta... dolayısıyla MİLANO marka enjektör setine uyan enjektörler, birebir OMVL sistemine göre delik boyutu orantılı olmadıgı için(delikleri bariz sekilde ufaktı) matkapla düzgünce genişletilerek uygulanmıştır... delinme maksadı budur... zaten ilk denemede bilgisayar belli bir noktada enjektör deliklerinin küçük oldugu uyarısını vermişti... OMVL beyninin kabul ettiği orandaki delik genişliğini ikinci seferde yakaladık... şu an deneme aşamasındayım... ilk izlenim olarak ışıklarda beklerken özellikle klima açıksa rolanti bazen stop edecekmiş gibi düşüp çıkıyor... klima kapalı iken sorun yok...

Yorum bağlantısı
sorun şu aslında... enjektör kiti olarak orjinal OMVL enjektör kiti değilde MİLANO marka enjektör kiti takılmıştı ve delikleri çok buyuktu.... daha once yaptırdıgım 2 gaz ayarı sonucunda yakıt değerinin 300 civarı devam etmesi(düşmemesi) sebebinin ihtimali olarak bu buyuk enjektör deliklerini düşündü usta... dolayısıyla MİLANO marka enjektör setine uyan enjektörler, birebir OMVL sistemine göre delik boyutu orantılı olmadıgı için(delikleri bariz sekilde ufaktı) matkapla düzgünce genişletilerek uygulanmıştır... delinme maksadı budur... zaten ilk denemede bilgisayar belli bir noktada enjektör deliklerinin küçük oldugu uyarısını vermişti... OMVL beyninin kabul ettiği orandaki delik genişliğini ikinci seferde yakaladık... şu an deneme aşamasındayım... ilk izlenim olarak ışıklarda beklerken özellikle klima açıksa rolanti bazen stop edecekmiş gibi düşüp çıkıyor... klima kapalı iken sorun yok...

anlatım için tşk.alınan enjektör testten sonra delik sorunu oldugu çıkmış olarak algıladım.umarım en kısa sürede çözüme ulaşırsınız.sabır gerek.

bende pazar günü enjektörlere voltaj alırken yaptıkları baglantıları düzelttim.soketli yapmışlar ama soketin baglantı uçlarını dolamışlar allettayın şekilde onları güzelce lehim yaptım.bir kere daha andım kötü işçilk yapanları.ve benzin enjektörlerinin iki başta kalanlarınada teker vidalarını takmamışlar etlkisi ne olur bilmiyorum ama hava alıcakları kesin ve iki taraflı basmıyorlar iyice oturmuş olabilir ama niye takılmazlar anlamıyorum.niye düzgün işçilik yapılmazki?

Yorum bağlantısı
Hasan Gökduman

Mehmet hocam sabit konuların içerisinde OMVL marka LPG sistemi yok... ekler misiniz... en azından OMVL kullanıcıları ile de tecrübeleri paylaşabiliriz...

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Hasan Gökduman

benzinle testi yaptım... 450 yaktı... tüpte 300 benzinde 450... değerler normal değildir diye düşünüyorum... çözüm olarak bu sonuçlara göre ne önerirsiniz... carbon clean uygulamasını okudum... yalnız kilometresi fazla olan araçlarda sorun çıkarma ihtimali oluyormuş... benim kilometre 153.000 de... faydasından cok zararı olur diye cesaret edemiyorum... önerilerinizi bekliyorum...

Yorum bağlantısı
benzinle testi yaptım... 450 yaktı... tüpte 300 benzinde 450... değerler normal değildir diye düşünüyorum... çözüm olarak bu sonuçlara göre ne önerirsiniz... carbon clean uygulamasını okudum... yalnız kilometresi fazla olan araçlarda sorun çıkarma ihtimali oluyormuş... benim kilometre 153.000 de... faydasından cok zararı olur diye cesaret edemiyorum... önerilerinizi bekliyorum...

forumda carbon clean başlıgı var bence daha titiz okuyun.

Yorum bağlantısı
  • 2 yıl sonra...
Ozan Mete

adana'da oturup da bu markayı kullanan kimse var mı? varsa ayarını vs. nereye yaptırıyorlar çok merak ediyorum... başka bayiye götürdüm bakamadı...

Yorum bağlantısı
  • 6 ay sonra...
Faik İleri

herkese iyi akşamlar

arkadaşlar aracımda kme marka lpg kiti var fakat sorunları bir türlü bitmedi devir dalgalanmaları ve stop etmeler vs... Sonunda artık kiti komple değiştirmeye karar verdim. Aklımda fiyatı daha uygun olduğu için atiker vardı servise görüşmeye gittiğimde usta bana aracım 2000 motor olduğu için performans açısından omvl yi tavsiye etti. tank değişmeden atiker'e 900 tl/10 taksit, omvl'ye 1200 tl/10 taksit fiyat verdi. Ben omvl'yi taktırmayı düşünüyorum sizin tavsiye ve yorumlarınızı bekliyorum yardımcı olursanız sevinirim.

Yorum bağlantısı
Faik İleri

brc 1700-1800 tl civarında bence değmez bu kadar para vermeye

Yorum bağlantısı
Misafir

brc 1700-1800 tl civarında bence değmez bu kadar para vermeye

brc için değer.ama fiyat yüksek verilmiş

Yorum bağlantısı
Nuri Alemdar

2.0 Motor Mondeoya nasıl uyum sağlar bilmiyorum ama, Geçen akrabamız taktırdı Polo, 2008 otomatik vites aracına şuan için herhangi bir kötü tarafını görmemişler

Yorum bağlantısı
Faik İleri

omvl hakkında bilgisi olan yokmu acaba? tamam brc iyi marka lafım yok ama brc yi öneren arkadaşlar omvlyi biliyormu yoksa bilgisi yokmu ne sebepten dolayı brc yi öneriyorlar onu merak ettim.

Nuri kardeşim bu bahsettiğin hangi marka kit? brc mi omvl mi?

bu arada yeni farkettim sen de sakaryalıymışsın

Yorum bağlantısı
Nuri Alemdar

omvl hakkında bilgisi olan yokmu acaba? tamam brc iyi marka lafım yok ama brc yi öneren arkadaşlar omvlyi biliyormu yoksa bilgisi yokmu ne sebepten dolayı brc yi öneriyorlar onu merak ettim.

Nuri kardeşim bu bahsettiğin hangi marka kit? brc mi omvl mi?

bu arada yeni farkettim sen de sakaryalıymışsın

Ovml den bahsediyorum , Evet sakaryadanım :)

Yorum bağlantısı
  • 2 yıl sonra...
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...